Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

2 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Ok, iskoristicu ovaj debakl Rapsa da probam da pokrenem neku smislenu diskusiju u ovom smeru.

 

Kawhi je nocas uzeo ~22 poseda (~ za ako sam promasio za jedan, jer sam ubedjen da je 2x imao 2+1), + 2 turnovera, ukupno 24 poseda. Ubacio je 30 poena sto je sasvim efikasno i ne mozes da trazis vise sto se skoringa tice od bilo kog igraca u ligi, 30 efikasnih poena je vrhunski u svakoj situaciji. 

 

Medjutim, da li je on imao ikakav uticaj na ostale ofanzivne posede Rapsa dok je bio na terenu? Kad mu bace double-team, ima mnogo problema da resi to, retko kad baci pas u pravo vreme pa ne moze da izgradi otvoren sut niti kvalitetnu 4v3 situaciju. Kod resavanja double-team-ova su bitni time&space, odnosno koliko prostora kreiras i koliko tvoj tim ima vremena da resi tu 4v3 situaciju. Za "time" je jednostavno zakljuciti da njegovo resavanje udvajanja nije kvalitetno, jer gubi dosta vremena i ne salje pravovremene pasove, medjutim nije ni za "space", jer izoluje na sredini terena i tako omogucava Bucksima da mnogo lakse odrade recovery. Ubedjen sam da bi to bilo mnogo efektivnije kada bi izolovao ne nekoj od strana. Imamo solidan primer, Curry-Dray pnr je uvek na strani, kako bi omogucio vise prostora Drejmondu za 4v3 igru. Cak i Blejzersi sa Dejmom stalno vrte taj pnr na strani. To kod Kavaja ne postoji.

 

Ovo su samo posedi u kojima on ima loptu, sta je sa ostalim posedima? Ono sto ja mogu da vidim je da vecinu vremena bez lopte provede u korneru bez bilo kakve kretnje. Curry je ocigledan primer superstara koji bez lopte ima ogroman impact, ali to je vecinom zbog toga sto je all-time great suter i ima brz izbacaj, pa ne mozemo da krivimo Kavaja jer ne moze na taj nacin da napravi gravitaciju i ostavi prostor saigracima. Medjutim, Janis je takodje odlican primer. U posedima gde nema loptu, on postavlja blokove, stalno je aktivan i nikad ne stoji u korneru (delom zbog toga sto je tu beskoristan i ne pravi spejsing), opasan je kao roll-man, pozicionira se odlicno na ofanzivnom skoku. To nisu stvari koje se pojavljuju u boxscore a imaju ogroman uticaj na igru ekipe.

 

Moje neko konacno pitanje bi bilo. Da li Kawhi ima ikakav impact na ofanzivu ekipe u onih 40-50 poseda kada je na terenu a nije uzeo sut? Da li postoji nesto sto on na terenu radi (a ja ne vidim), sto pomaze saigracima i olaksava im igru? 


Nije mi namera da se poserem po Kavaju ovde, samo bih diskutovao na ovu temu.

Dobro si ti pljucnuo.

 

Da jos ima to u svojoj igri pa covjek bi bio najbolji ikad. Svaki igrac ima neku svoju boljku. Vjerujem da ce na ovome raditi preko ljeta. 

 

Inace, Bucksi-GS finale ce biti zajebano ako se KD ne oporavi. Itekako ce im napraviti problem Bucksi. Imaju fenomenalan protok lopte a u odbrani sve stizu.

Green vs Janis bi prstalo na sve strane i taj duel bi odlucio finale ali otom potom.

 

Uzece Toronto 2 kod kuce

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Dobro si ti pljucnuo.

 

Da jos ima to u svojoj igri pa covjek bi bio najbolji ikad. Svaki igrac ima neku svoju boljku. Vjerujem da ce na ovome raditi preko ljeta. 

Ali "jos to" nije jedna stvar, vec bukvalno sve na ofanzivnom delu terena osim cistog skoringa. 

 

Vrlo je jednostavno pitanje. Da li on ima uticaj na igru svog tima na ofanzivnoj strani terena u posedima u kojim ne uzima suteve? I ako ima, na koji nacin?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ciljas na to da se ne krece u napadu kao Steph ili da postavlja blokove kao Janis onda ne utice ali samo njegovo prisustvo na terenu utice na defanzivu protivnicke ekipe.

Nije Simmons da mu se smijes odaljit vec moras konstantno biti uz njega. Dosta je aktivan i na skoku u napadu.

 

Koji superstar se trosi vise od njega u odbrani?

 

Lebron u napadu bez lopte? KD u napadu bez lopte? Harden?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Ako ciljas na to da se ne krece u napadu kao Steph ili da postavlja blokove kao Janis onda ne utice ali samo njegovo prisustvo na terenu utice na defanzivu protivnicke ekipe.

Nije Simmons da mu se smijes odaljit vec moras konstantno biti uz njega. Dosta je aktivan i na skoku u napadu.

 

Koji superstar se trosi vise od njega u odbrani?

 

Lebron u napadu bez lopte? KD u napadu bez lopte? Harden?

Pa ne moras nista vise da budes uz njega nego uz bilo kog respektabilnog sutera, s obzirom da sve vreme sedi u korneru i izadje samo kad zahteva da primi loptu. 

 

Janis se sigurno trosi u odbrani koliko i Kavaj. Stefa targetuju vrlo cesto pa se ni on na toj strani terena ne odmara. Bron je u svom prajmu bio top notch help defanzivac. 

 

Sto se igre bez lopte tice, Lebron je odlican roll-man, samo sto nije igrao uz vrhunske plejmejkere u svojoj karijeri. Cak je 2016. sa mucenim Delijem uspostavio odlicnu saradnju i njihov pnr sa Bronom kao roll-manom je rastavio Raptorse na delove u toj seriji. 

 

I za Hardena i Durenta vazi ista kritika u kretnji bez lopte kao i za Kavaja, s tim sto je razlika sto i Durent, a narocito Harden, bolje resavaju double team-ove i tako mogu da doprinesu van skoringa na neki nacin. Durentu pomaze visina, pa cesto sa posta moze da podeli dobar pas i iskoristi to sto su ga udvojili, a Harden je vrhunski decision maker i iskoristice na odlican nacin bilo kakvu vrstu udvajanja. 

 

S druge strane, Kavaj ne poseduje nista od toga, pa i dalje ne vidim nacin na koji on doprinosi ofanzivi van skoringa, sto ga verovatno razdvaja od svih ostalih "superstarova" u negativnom smislu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

Pa ne moras nista vise da budes uz njega nego uz bilo kog respektabilnog sutera, s obzirom da sve vreme sedi u korneru i izadje samo kad zahteva da primi loptu. 

 

Janis se sigurno trosi u odbrani koliko i Kavaj. Stefa targetuju vrlo cesto pa se ni on na toj strani terena ne odmara. Bron je u svom prajmu bio top notch help defanzivac. 

 

Sto se igre bez lopte tice, Lebron je odlican roll-man, samo sto nije igrao uz vrhunske plejmejkere u svojoj karijeri. Cak je 2016. sa mucenim Delijem uspostavio odlicnu saradnju i njihov pnr sa Bronom kao roll-manom je rastavio Raptorse na delove u toj seriji. 

 

I za Hardena i Durenta vazi ista kritika u kretnji bez lopte kao i za Kavaja, s tim sto je razlika sto i Durent, a narocito Harden, bolje resavaju double team-ove i tako mogu da doprinesu van skoringa na neki nacin. Durentu pomaze visina, pa cesto sa posta moze da podeli dobar pas i iskoristi to sto su ga udvojili, a Harden je vrhunski decision maker i iskoristice na odlican nacin bilo kakvu vrstu udvajanja. 

 

S druge strane, Kavaj ne poseduje nista od toga, pa i dalje ne vidim nacin na koji on doprinosi ofanzivi van skoringa, sto ga verovatno razdvaja od svih ostalih "superstarova" u negativnom smislu.

Definitivno si u pravu, on ofanzivno bez lopte jedino sto pokupi neki skok, ali sa druge strane defanzivno ni jedan superstar sem janisa ne radi ono sto on radi. Da sam Nurse stavio bih Kavaja na Janisa , garantujem da bi ga znacajno usporio.

Link to comment
Share on other sites

Kada Toronto nije mogao da uzme pobjedu u  game1 nakon onakve predstave Laurija, onda je tesko ocekivati da ce uzeti jedan mec u ovoj seriji. Baksi su mnogo bolja, kompetentnija i dublja ekipa. Okruzili su Janisa gomilom odlicnih sutera. Imaju luksuz da im sa klupe ulaze Brogdon, koji ima 50/40/90 sezonu, odlicni roll igraci Hill i Iljasova. Cak je i Konaton znao da bude veoma koristan u nekim mecevima. Bruk Lopez je rijesio prvi mec, sinoc je Iljasova imao show. Toronto ne moze da ocekuje takav doprinos od pomocnog osoblja. Oni u ovom play-offu imaju svega 6 upotrebljivih igraca. Lenard je igrao skroz korektno sinoc, ali utisak mi je da  koliko god poena ubaci  nece biti dovoljno u ovoj seriji. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Ok, iskoristicu ovaj debakl Rapsa da probam da pokrenem neku smislenu diskusiju u ovom smeru.

 

Kawhi je nocas uzeo ~22 poseda (~ za ako sam promasio za jedan, jer sam ubedjen da je 2x imao 2+1), + 2 turnovera, ukupno 24 poseda. Ubacio je 30 poena sto je sasvim efikasno i ne mozes da trazis vise sto se skoringa tice od bilo kog igraca u ligi, 30 efikasnih poena je vrhunski u svakoj situaciji. 

 

Medjutim, da li je on imao ikakav uticaj na ostale ofanzivne posede Rapsa dok je bio na terenu? Kad mu bace double-team, ima mnogo problema da resi to, retko kad baci pas u pravo vreme pa ne moze da izgradi otvoren sut niti kvalitetnu 4v3 situaciju. Kod resavanja double-team-ova su bitni time&space, odnosno koliko prostora kreiras i koliko tvoj tim ima vremena da resi tu 4v3 situaciju. Za "time" je jednostavno zakljuciti da njegovo resavanje udvajanja nije kvalitetno, jer gubi dosta vremena i ne salje pravovremene pasove, medjutim nije ni za "space", jer izoluje na sredini terena i tako omogucava Bucksima da mnogo lakse odrade recovery. Ubedjen sam da bi to bilo mnogo efektivnije kada bi izolovao ne nekoj od strana. Imamo solidan primer, Curry-Dray pnr je uvek na strani, kako bi omogucio vise prostora Drejmondu za 4v3 igru. Cak i Blejzersi sa Dejmom stalno vrte taj pnr na strani. To kod Kavaja ne postoji.

 

Ovo su samo posedi u kojima on ima loptu, sta je sa ostalim posedima? Ono sto ja mogu da vidim je da vecinu vremena bez lopte provede u korneru bez bilo kakve kretnje. Curry je ocigledan primer superstara koji bez lopte ima ogroman impact, ali to je vecinom zbog toga sto je all-time great suter i ima brz izbacaj, pa ne mozemo da krivimo Kavaja jer ne moze na taj nacin da napravi gravitaciju i ostavi prostor saigracima. Medjutim, Janis je takodje odlican primer. U posedima gde nema loptu, on postavlja blokove, stalno je aktivan i nikad ne stoji u korneru (delom zbog toga sto je tu beskoristan i ne pravi spejsing), opasan je kao roll-man, pozicionira se odlicno na ofanzivnom skoku. To nisu stvari koje se pojavljuju u boxscore a imaju ogroman uticaj na igru ekipe.

 

Moje neko konacno pitanje bi bilo. Da li Kawhi ima ikakav impact na ofanzivu ekipe u onih 40-50 poseda kada je na terenu a nije uzeo sut? Da li postoji nesto sto on na terenu radi (a ja ne vidim), sto pomaze saigracima i olaksava im igru? 


Nije mi namera da se poserem po Kavaju ovde, samo bih diskutovao na ovu temu.

 

Nurse je tu najveci krivac. Kad pogledas kako je Kawhi igrao u Spursima, on itekako nije smetao protoku lopte cak je i doprinosio i njegova ISO sposobnost je bila samo slag na tortu tog napada i dodatna opcija.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Radalek 

 

Ovo jednostavno nije istina, pricao sam o tome vec.

 

Mozda Kawhi u ranim radovima, kako se transforimisao u ovo sto je danas tako je i protok lopte Spursa totalno nestao. Zadnje 2-3 sezone su igrali odvratnu kosarku zahvljujuci njemu i LMA.

 

Mislim da je tu i nastao najveci problem izmedju njega i organizacije. Jednostavno je smatrao da ga sputavaju da razvije svoj puni potencijal...

Link to comment
Share on other sites

Toronto bi napravio dinastiju da im je Kawhi najveći problem. Slažem se sa Brogdonom donekle, čovek jednostavno nije kreator za druge i za sada nema naznaka da će do postati. Zna on da podvali dobar pas ali nije konstantna pretnja u tom segmentu. 

 

Ajmo ovako, kad sklonimo Kawhia i grčku životinju za koju živ nisam da vidim kako će igrati po Fiba pravilima na manjem terenu, gde neće biti dozvoljeno guranje defanzivca laktovima ili loptom, šta imamo:

 

Lowry Bledsoe

Green Middleton

Siakam Mirotić

Gasol Lopez

VanVleet Hill

Powell Brogdon

Ibaka Ilyasova

niko Connaughton 

 

Da bar ovde Raptorsi naprave nešto pa da krivimo Kawhia, ali su razbijeni u većini match upova. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U kojem bi tacno match upu bili razbijeni osim Green vs Middleton?

 

Nisam neki ljubitelj posmatranja kosake na ovaj nacin ali mislim da bi bez Janisa i njegove strane pomoci tek otkrili kakve su rupcage Iljasova,Lopez i slicne budaletine...

 

Lopeza bi u tom slucaju mogao Van Vleet da sacuva.

 

Edit: Tek bi tada bili razotkreveni koliko tu ima jednodimenzionapnih igraca koji dobro izgledaju upravo zbog Janisa...

Edited by LordOfTerror
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, LordOfTerror said:

U kojem bi tacno match upu bili razbijeni osim Green vs Middleton?

 

Nisam neki ljubitelj posmatranja kosake na ovaj nacin ali mislim da bi bez Janisa i njegove strane pomoci tek otkrili kakve su rupcage Iljasova,Lopez i slicne budaletine...

 

Lopeza bi u tom slucaju mogao Van Vleet da sacuva.

 

Edit: Tek bi tada bili razotkreveni koliko tu ima jednodimenzionapnih igraca koji dobro izgledaju upravo zbog Janisa...

 Pa uporedi samo klupu Baksa i Toronta. Brogdon, Hill, Iljasova+ Konaton vs FVV, Powell i Ibaka.  Za klasu je jaca klupa Baksa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

za sada se sve odvija kako je brogdon predvideo

 

Trump Hear GIF

pucaju od gsw-a u finalu jer igraju previse sablonski i jer je durent mnogo bolji igrac od grka zivotinje a i pomocice  malo sto kd ima bolju podrsku. :/

 

8 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

 Pa uporedi samo klupu Baksa i Toronta. Brogdon, Hill, Iljasova+ Konaton vs FVV, Powell i Ibaka.  Za klasu je jaca klupa Baksa.

naravno da su baksi dosta bolje popunjen tim prvenstveno jer dosta igraca igra ispod cene (sem hila i snela) ali im zato isticu ugovori ove sezone. kad oni sl. sezone dodju na naplatu bice cini mi se osetno slabiji. ne verujem da mogu zadrzati svu cetvoiricu i midltona, brogdona, mirotica i lopeza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@riviera

 

ma bacam mu 5aka samo za developing situation, što kažu na cnnu

i dalje verujem da raptorsi mogu da iznenade i izjednače na severu

 

dubsi tuku bilo koga 4-2 ako protivnik odigra dobro, ta njegova mađtarija kako gube bucksi jednu tekmu do kraja je no comment

Link to comment
Share on other sites

Riviera, mislim da ce odluka pasti izmedju Brogdona i Midltona. Velika dilema je koga birati izmedju njih dvojice?

 

I da dodam jos da je Mirotic dosta podcijenjen igrac. Nijesam ga previse cijenio dok je igrao za Bulse, ali mi je prosla sezona dosta promijenila misljenje o njemu. Bio je vjerovatno kljucni faktor u dobroj sezoni Pelikana. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

 Pa uporedi samo klupu Baksa i Toronta. Brogdon, Hill, Iljasova+ Konaton vs FVV, Powell i Ibaka.  Za klasu je jaca klupa Baksa.

 

Samo izuzmi Brogdona iz price jer je on trenutno na klupi samo i zbog povrede.

 

Ne sporim da je klupa Milvokija kvalitetnija jer je najboja u ligi ali ne bi tolika razlika da se maknu njih dvojica.

 

Jednostavno Janis od svih njih pravi bolje igrace dok sam prilicno siguran da bi vecina ovih  vodonosa Toronta bolje izgledala bez Kawhia...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, LordOfTerror said:

 

Samo izuzmi Brogdona iz price jer je on trenutno na klupi samo i zbog povrede.

 

Ne sporim da je klupa Milvokija kvalitetnija jer je najboja u ligi ali ne bi tolika razlika da se maknu njih dvojica.

 

Jednostavno Janis od svih njih pravi bolje igrace dok sam prilicno siguran da bi vecina ovih  vodonosa Toronta bolje izgledala bez Kawhia...

Pa da je Brogdon u petorci onda bi Mirotic ulazio sa klupe.  Znaci Hill, Mirotic, Iljasova i Konaton protiv Ibake. FVV nije odigrao jedan dobar u ovaj PO, veliko razocaranje,  a Powell je previse nepouzdan igrac za neku rolu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

@riviera

 

ma bacam mu 5aka samo za developing situation, što kažu na cnnu

i dalje verujem da raptorsi mogu da iznenade i izjednače na severu

 

dubsi tuku bilo koga 4-2 ako protivnik odigra dobro, ta njegova mađtarija kako gube bucksi jednu tekmu do kraja je no comment

it's over, sto bi rekli u mom selu. baksi su najbolji tim na istoku i jedino neka povreda janisa moze to da promeni. vec protiv bostana sam video dovoljno, tim koji ima i glavu i rep. nisu seltiksi toliko jadan sastav koliko su ih baksi takvim napravili a isto se ponavlja i sa reptorsima sada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Pa da je Brogdon u petorci onda bi Mirotic ulazio sa klupe.  Znaci Hill, Mirotic, Iljasova i Konaton protiv Ibake. FVV nije odigrao jedan dobar u ovaj PO, veliko razocaranje,  a Powell je previse nepouzdan igrac za neku rolu.

 

Pa ja o tome govorim...

 

Kako ocekujes da FVV odigra dobru utakmicu kad ti glavni igraci ispali 40+ suteva ?

 

Taj je progutao drugu i trecu napadacku opciju prasiniari nisu imali cast ni loptu da prenesu.

 

Kako je Hill izgledao dok nije dosao u Milvoki?

Edited by LordOfTerror
Link to comment
Share on other sites

Just now, LordOfTerror said:

 

Pa ja o tome govorim...

 

Kako ocekujes da FVV odigra dobru utakmicu kad ti glavni igraci ispali 40+ suteva ?

 

Taj je progutao drugu i trecu napadacku opciju prasiniari nisu imali cast ni loptu da prenesu.

 

Kako je Hill izgledao dok nije dosao u Milvoki?

 

- čekaj, kawhi sprečava fred van vleeta da pokaže grejtnes?

 

- hill je izgledao i sjajno i očajno tokom cele karijere, isto kao i u milvokiju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...