Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

 

The cycle of an athlete makes that more difficult," says the expert, who differentiates between the PMS phase and the start of the period. "On the first day, it's not pleasant, regardless of your ability - just because of the often heavy bleeding, even if it's painless," she says

Immediately after the menstrual period (..) anabolic hormones such as estrogen increase. Women are more efficient," many women feel stronger around the second day of bleeding and even have a small advantage in training/competition. If it weren't for sometimes severe pain

Expert recommends exercising less during the PMSphase. Same, if possible, to the first day of bleeding in severe pain. It is important to communicate with coach and find individual solutions. A moderate sports program can also have a pain-relieving effect. But not a long promatch

"If you suffer from pain during your period, it is incredibly difficult to master everyday activities," The expert refers to a law in Spain that allows women to take sick leave because of the period. " For competitive athletes, pain is three times as difficult."

 

I asked #Swiatek, she said: "Yes, that happens. I also had my problems with PMS. She has to find a way to deal with it so that it doesn't affect her performance." Świątek was pleased that Zheng spoke out. "We have to face these problems and it's cool that she's honest about it."

Swiatek said at the beginning of her career she had trouble dealing with the subject properly. "We're in a more comfortable situation these days because healthcare and technology are much more advanced and it's probably easier to find good solutions." She didnt go in to detail

 

In 2020, the English Telegraph reported that Chelsea FC take the players' cycle into account when planning training and nutrition. Also the US football national squad and other Teams practice like that. No Infos in Tennis so far about this topic

 

In tennis you hear that many take the pill without breaks. The Expert warns: "The pill should by no means be the first solution. Many athletes take the pill to avoid getting their periods permanently. Many see it as a blessing for their training and competitions, but it'a curse."

These athletes have more disadvantages in competitive sports. The pill suppresses the anabolic hormones that are important in building strength. Also there is an increased risk of developing osteoporosis or diseases that actually start during the menopause, expert explains

Female athletes should be taught how to manage their periods while exercising in tennis. "Practice should be adapted to the cycle." Expert advises federations and coaches to continue their education. Male coaches should inform themselves. They are very common in women's tennis.

Link to comment
Share on other sites

pa igraju promenljivo, pa im se zbog toga posle podsmevaju... eto kako...

 

pogotovu je grozno kad igraju na Wimbldonu, a sva odeca mora da bude bela... pored fizickog stresa imas jos i mentalni, da se ne desi "nezgoda" koju ce verno dokumentovati tv i fotoreporteri/novinari...

Link to comment
Share on other sites

Nije zvanično potvrđeno ništa, ali u zadnje vreme ga češće preskače nego što ga igra, tako da bi me više iznenadilo da ovaj put učestvuje.

Nadam se da je sa Sašom bolje nego što izgleda :classic_sad:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

taj tip je Fedal fan (iako mu "ime" glasi Big3), imao je vec dovoljno lupetanja kako na ovom nalogu, tako i na svom originalnom (pod imenom-i-prezimenom).

 

inace, Nadalov menadzer nije potvrdio da Nadal ne igra Wimbldon.

 

S druge strane, ima neki kao uslov kod TUE da onaj ko koristi nedozvoljena sredstva u terapeutske svrhe na sledecem turniru ne sme da bude pozitivan na tu supstancu. Pitanje je da li Nadal moze da se iscisti do Wimbldona i da li bi ga Britanci pustili da se izvuce iako je pozitivan.

 

Videla sam takodje da kruzi kao i neki laboratorijski izvestaj iz doba IW, kao je Nadal testiran i imao je neku nenormalno visoku koncentraciju testosterona u krvi. E sad, od kud tom nekom takav laboratorijski izvestaj? Ili je neko samo falsifikovao nesto.

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je patnja ocekivano jaka, a bice i sve veca

Federer je dobio krompircinu na svojoj omiljenoj podlozi od Hurkaca, a sad bi kao dosao do finala RG-a, mhm, hoce to

Neka se doticni pojavi na terenu duze od 1 turnira godisnje za pocetak, pa da vidimo. 

Secam se kako je McL stalno trubio da Nadalu karijera nece ni priblizno moci da traje kao Federeru zbog svega, za sada ispada potpuno netacna konstatacija, i Djokovic i Nadal zagazise debelo u 30-te i svasta nesto osvojise. Novakovim i Fedjinim navijacima sad ostaje skupa da se udruze i krenu pljuvacinu zajedno po Rafi kada im je vec presisao miljenike 😛 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helena said:

I počeo je uvod 

 

 

 

Ajde... Majke ti... Ja mislila konačno će da kaže kako se oseća spremnim za turnir.

 

Inače izađe mi pre neki dan njegov post na IG nakon meča sa Zverevim, kaže tužan način da se dođe do finala bla bla. Mislim se očekivala sam rečenicu "Ovo sam mogao biti ja (na štakama sa terena)..." :wicked:

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, delgado said:

Vidim da je patnja ocekivano jaka, a bice i sve veca

Federer je dobio krompircinu na svojoj omiljenoj podlozi od Hurkaca, a sad bi kao dosao do finala RG-a, mhm, hoce to

Neka se doticni pojavi na terenu duze od 1 turnira godisnje za pocetak, pa da vidimo. 

Secam se kako je McL stalno trubio da Nadalu karijera nece ni priblizno moci da traje kao Federeru zbog svega, za sada ispada potpuno netacna konstatacija, i Djokovic i Nadal zagazise debelo u 30-te i svasta nesto osvojise. Novakovim i Fedjinim navijacima sad ostaje skupa da se udruze i krenu pljuvacinu zajedno po Rafi kada im je vec presisao miljenike 😛 

 

A ja mislila da si ti odrastao, a ti i dalje ostavljas postove kao pre 10+godina :lol_2:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, delgado said:

Vidim da je patnja ocekivano jaka, a bice i sve veca

Federer je dobio krompircinu na svojoj omiljenoj podlozi od Hurkaca, a sad bi kao dosao do finala RG-a, mhm, hoce to

Neka se doticni pojavi na terenu duze od 1 turnira godisnje za pocetak, pa da vidimo. 

Secam se kako je McL stalno trubio da Nadalu karijera nece ni priblizno moci da traje kao Federeru zbog svega, za sada ispada potpuno netacna konstatacija, i Djokovic i Nadal zagazise debelo u 30-te i svasta nesto osvojise. Novakovim i Fedjinim navijacima sad ostaje skupa da se udruze i krenu pljuvacinu zajedno po Rafi kada im je vec presisao miljenike 😛 

Da Nolo nije antivakser, danas bi Nadal najvrv samo izjednacio rekord u slemovima. Imao bi sanse na AO protiv Novaka kao sto je Rud imao protiv njega.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Da Nolo nije antivakser, danas bi Nadal najvrv samo izjednacio rekord u slemovima. Imao bi sanse na AO protiv Novaka kao sto je Rud imao protiv njega.

 

 Hm, interesantno glediste obizrom da je Nadal u finalu AO pobedio tenisera koji je izbambusao SNS antivaxera u finalu otvorenog prvenstva Amerike. Da ne pricamo da je posle toga osvojio Acapulco tako sto je opet tukao Medu, i igrao finale IW pobedivsi Alkaraza. Sad kad se pogleda sve, Nadal je imao bolju sezonu betona nego sljake ove godine.

Ostade to samo jedna tuzna sbbkbb prica u srcima navijaca SNS tenisera.

 

1 hour ago, Boxy said:

 

A ja mislila da si ti odrastao, a ti i dalje ostavljas postove kao pre 10+godina :lol_2:

 

Pa to ti kazem. Mislis da bi Federer usao u finale RG-a da je zdrav i sa dobrim zrebom, mislis da su moji postovi pre 10+ godina i sad bili sta ? Puni teniskih analiza, opisa meceva, humora, objektivnosti ? Zanimljiv pokusaj da se diskredituje poster zbog toga sto ti ne odgovara sadrzina posta, ali vidim kiselo smejanje u ovom tvom smajliju 😄  

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, delgado said:

 

 

Pa to ti kazem. Mislis da bi Federer usao u finale RG-a da je zdrav i sa dobrim zrebom, mislis da su moji postovi pre 10+ godina i sad bili sta ? Puni teniskih analiza, opisa meceva, humora, objektivnosti ? Zanimljiv pokusaj da se diskredituje poster zbog toga sto ti ne odgovara sadrzina posta, ali vidim kiselo smejanje u ovom tvom smajliju 😄  

 

Nisi dobro shvatio, sta te bas briga sta ostali pisu, ako iskreno navijas za Nadala onda uzivaj u tome da je osvojio jos jedan slem, zasto gubis vreme na neka glupa prepucavanja?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, delgado said:

 

 Hm, interesantno glediste obizrom da je Nadal u finalu AO pobedio tenisera koji je izbambusao SNS antivaxera u finalu otvorenog prvenstva Amerike. Da ne pricamo da je posle toga osvojio Acapulco tako sto je opet tukao Medu, i igrao finale IW pobedivsi Alkaraza. Sad kad se pogleda sve, Nadal je imao bolju sezonu betona nego sljake ove godine.

Ostade to samo jedna tuzna sbbkbb prica u srcima navijaca SNS tenisera.

 

 

Pa to ti kazem. Mislis da bi Federer usao u finale RG-a da je zdrav i sa dobrim zrebom, mislis da su moji postovi pre 10+ godina i sad bili sta ? Puni teniskih analiza, opisa meceva, humora, objektivnosti ? Zanimljiv pokusaj da se diskredituje poster zbog toga sto ti ne odgovara sadrzina posta, ali vidim kiselo smejanje u ovom tvom smajliju 😄  

Kad je poslednji put dobio Novaka na tvrdoj podlozi? Dogodine ce biti decenija 😄 Od tada je cistio patos sa Rafom kada se i susretnu na betonu.Novak je najuspesniji igrac na AO, nikada nije izgubio finale tamo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...