Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

Nije da nije u pravu.

 

U suštini najveći hoax svih sportova da se Nadal smatra nekakvim goat-om.

Krivo mi je svakog meča kad sam navijao protiv Federera a za njega.

Na kraju još ispade da je bitniji za tenis

od Federera.

Kapiram da Novaku ne žele da oproste neke stvar da bi ga krunisali, ali daj poredite ga sa Federer.

Nadal goat, smejurija.

Jos lik uspeo da proda imidz nekog velikana, sjajnog lika… samo na osnovu toga sto ne lomi reket i nikad se ne predaje.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Teniski stručnjaci često ističu značaj šljake u razvoju tehnike i kretanja tokom teniskog sazrevanja 

Time pravdaju mahom američki muški tenis koji je u priličnom kanalu.

Muka je samo u tome što ih demantuju američke devojke, koje itekako imaju uspeha na slemovima u odnosu na kolege.

Link to comment
Share on other sites

Federer nije imao referentu vrednost neposredne pred najbitniji razvojni period, niti ikakav izazov. Dok su Novak i Nadal imali u vidu Federera.

Ne mora nuzno da znaci da ako imas bolji h2h protiv nekog da si bolji i značajniji i veći, nego da si pripremljeniji za njega više nego on za tebe.

Novak rezultatima i ostvarenjima prevazilazi i taj domen, i sam ulazi u priču da je nekom i referentna vrednost ali i challenge (novoj generaciji, pre svega malom Špancu)

Alcarazu je bolje za karijeru da izgubi 2 H2H GA finala protiv Novaka koji je iole na vrhunskom nivou, nego da se šeta sad do titula.

 

Apsolutno ne vidim nikakav ugao gledanja po kojem je Nadal nekakav goat. Osim što nikad nije polomio reket, a drugi jesu (lol).

Jedino za šta je GOAT je šljaka. Bukvalno jedino.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ako se usvoji da je NĐ - GOAT, onda su pojave i dešavanja u teniskom svetu jednostavne za razumeti/shvatiti (što samo potvrđuje da je NĐ GOAT).

 

Ali, zbog onoga što je bilo pre nego što je NĐ počeo da ređa slemove i nedelje na prvom mestu, u teniskom svetu postoji (ogromna) inercija da se to prihvati (da je NĐ GOAT).

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, McLeod said:

Samo Srbi pokusavaju da dokazu da je NDj GOAT, retko ko to spori i retko koga ta rasprava danas zanima.

 

Ima vise ljudi koji tvrde da je LeBron recimo GOAT, sto je mnogo smesnije nego da danas neko tvrdi da je Nadal GOAT ili Federer GOAT.

"Samo Srbi"... Svi Srbi? Niko osim Srba? 🤨

 

"Samo Srbi", "retko ko", "retko koga", "ima više ljudi koji tvrde... nego da"... Odakle vučeš ove podatke?

 

Ima ljudi (ne znam procenat, sigurno možeš da pomogneš) koji spore da je Novak GOAT, a zainteresovane strane daju svoje argumente... I neke ta tema danas zanima, uključujući i nas ovde na forumu. Odkako je sporta ima i rasprava o tome ko je bolji, brži, jači...

Edited by Pangea
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pangea said:

"Samo Srbi"... Svi Srbi? Niko osim Srba? 🤨

 

"Samo Srbi", "retko ko", "retko koga", "ima više ljudi koji tvrde... nego da"... Odakle vučeš ove podatke?

 

Ima ljudi (ne znam procenat, sigurno možeš da pomogneš) koji spore da je Novak GOAT, a zainteresovane strane daju svoje argumente... I neke ta tema danas zanima, uključujući i nas ovde na forumu. Odkako je sporta ima i rasprava o tome ko je bolji, brži, jači...

A ko to tacno spori da je Novak GOAT? Novak Djokovic je GOAT, to i Rafini navijaci priznaju. 

Federer je ispao iz price o GOAT-u prije par godina, to je svima jasno.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

A ko to tacno spori da je Novak GOAT? Novak Djokovic je GOAT, to i Rafini navijaci priznaju. 

Federer je ispao iz price o GOAT-u prije par godina, to je svima jasno.

Pogledaj malo po internetu, stranim teniskim forumima, tviteru... Mislim, jasno je ko je GOAT, ali to ne znači da nema drugih mišljenja i "argumenata". Svakako nije loše za gubljenje vremena kada se ima viška... 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Pangea said:

Pogledaj malo po internetu, stranim teniskim forumima, tviteru... Mislim, jasno je ko je GOAT, ali to ne znači da nema drugih mišljenja i "argumenata". Svakako nije loše za gubljenje vremena kada se ima viška... 🙂

Nema potrebe da gledam po netu, cinjenica je da je Novak GOAT. Da je 22-22 pa da se vodi polemika ali posle RG '23 je sve jasno a USO je samo potvrdio. 

Novak sada napada zvanje najboljeg sportiste ikada.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Nema potrebe da gledam po netu, cinjenica je da je Novak GOAT. Da je 22-22 pa da se vodi polemika ali posle RG '23 je sve jasno a USO je samo potvrdio. 

Novak sada napada zvanje najboljeg sportiste ikada.

 

Nemoj da si smesan, ne mogu u okviru jednog sporta da se dogovore, a dogovorice se na globalnom nivou :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Nema potrebe da gledam po netu, cinjenica je da je Novak GOAT. Da je 22-22 pa da se vodi polemika ali posle RG '23 je sve jasno a USO je samo potvrdio. 

Novak sada napada zvanje najboljeg sportiste ikada.

Ja se slažem da jeste GOAT... Samo kažem da ne misle svi tako, i to je sve što kažem 🙂

"Kako ne možeš da razumeš" 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Boxy said:

 

Nemoj da si smesan, ne mogu u okviru jednog sporta da se dogovore, a dogovorice se na globalnom nivou :lol_2:

Sama pripadnost grupi gdje su MJ, Bolt, Ali, Messi/Ronaldo je dovoljna.

Za tenis apsolutno nema nikakvr dileme ko je GOAT. Ni u Srbiji, Spaniji, Svajcarskoj, Kini, Rusiji, Americi ili Bangladesu

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Sama pripadnost grupi gdje su MJ, Bolt, Ali, Messi/Ronaldo je dovoljna.

Za tenis apsolutno nema nikakvr dileme ko je GOAT. Ni u Srbiji, Spaniji, Svajcarskoj, Kini, Rusiji, Americi ili Bangladesu

 

Samo sto je i Federer tu, jer ovaj moze da osvoji i 30 slemova, Fedov uticaj na tenisku igru i popularnost je mnogo veci, tu nijedan igrac ne moze sa njim u istu recenicu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Boxy said:

 

Samo sto je i Federer tu, jer ovaj moze da osvoji i 30 slemova, Fedov uticaj na tenisku igru i popularnost je mnogo veci, tu nijedan igrac ne moze sa njim u istu recenicu.

Pa nema veceg uticaja na tenisku igru do pokave Rafe a onda i Novaka kada su odveli tenis do naslucenih visina a upravo njihovo rivalstvo je dalo najveci doprinos tome. Federerovi dueli sa njima su sekundarni u odnosu na meceve Novak-Rafa.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

6 minutes ago, Boxy said:

 

Samo sto je i Federer tu, jer ovaj moze da osvoji i 30 slemova, Fedov uticaj na tenisku igru i popularnost je mnogo veci, tu nijedan igrac ne moze sa njim u istu recenicu.

Hahahahah Rozin uticaj na tenisku igru, ajde molim te objasni sta to znaci. Covek je samo doprineo popularnosti i to ne on licno, nego su ga mediji takvog napravili. Roza nikada nije nista ni specijalno radio, samo izadje na teren,odradai mec i ostalo prepusti korporacijama da rade za njega. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, drungarija said:

 

Hahahahah Rozin uticaj na tenisku igru, ajde molim te objasni sta to znaci. Covek je samo doprineo popularnosti i to ne on licno, nego su ga mediji takvog napravili. Roza nikada nije nista ni specijalno radio, samo izadje na teren,odradai mec i ostalo prepusti korporacijama da rade za njega. 

 

Posle ovakve kosntatacije, stvarno nemam sta da dodam :Hail:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Boxy said:

 

Posle ovakve kosntatacije, stvarno nemam sta da dodam :Hail:

Treba da dodas kako je uticao na tenisku igru, malo obajsnis neke stvari koje mi neuk svet ne razumemo,a ne da napises par fraza o bogu federeru i ocekujes da mi klimamo glavom. 

 

Bolje napisi ovako. 

 

Roger Federe, rodjen pod srecnom zvezdom. Osoba koja je igrala svoj najbolji tenis u periodu kada nije bilo adekvatnog rivala, mediji su od njega napravili boga ni krivog ni duznog .Nadal je tu dosao ko slag na tortu, koji je vec posle 2008 godine, redovno tukao teniskog boga i na podlogama mimo sljake.  Da nije bilo Djokovica ove godine, Alkaraz bi vec bio proglasen za Novog teniskog boga, mediji bi od njega isto sto i sa Federerom.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jako je tricky matematika da li je najbolji sportista svih vremena, ali ja bih možda napravio konstrukciju da je Djokovic najbolji atleta, fizički, svih vremena, u domenu svog sporta i adekvatnosti za svoj sport. Naravno mora iz priče da se izuzne Bolt, koji jeste specimen kakav se ne radja, ali realno je da njegov sport, odnosno disciplina, ne zahteva toliku raznolikost.


Mislim da niko nije savršeniji fizicki od Novaka za svoj sport koji praktikuje. Visina i težima su mu savršene.Kad se spustio na tih 77kg (pre je uglavnom bio na 80) postao je savrsena masina koja nece da se povredjuje i moze da traje. Da je ostao preko 80, imao bi vise povreda… Elasticnost, mogucnost prokizavanja. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@BattleBender Kristijano Ronaldo. 187 cm visine 83kg tezina, savrsene gradje, igra podjednako dobro i lijevom i desnom nogom, glava. Odraz nevjerovatan, ubrzanje i brzina takodke nevjerovatna ( posebno u prajmu ). Okretan, spretan, brzina reakcije za svoju gradju. Prosto nevjerovatno.

Lik je od 2003 godine na vrhunskom nivou i najozbiljnija povreda je bila 08/09 sezona kada je neka 2 mjeseca bio povrijedjen posle Euro 2008 s'tim da nije ni propustio mnogo meceva, svega 3 ili 4 koliko se sjecam u PL.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Meni je malo besmislena ta priča kako je Roger promenio tenis i doneo popularnost. Ispada da se tenis kao sport raspadao što nema veze sa istinom, dovoljno je pogledati tv rejtinge iz te pre Fed ere.

 

Da se razumemo ne oduzimam ja njemu popularnost, sasvim legitimno je tu jer je Fed sam po sebi odličan brend za prodaju. Verujem da u penziji zarađuje više od Đokovića.

 

Treći najbolji u istoriji što nije mala stvar. Jedino ako gledamo onu nakaradnu statistiku koju su isforsirali na Novaku onda je šesti, iza Rafe, Serene, Štefi i Margaret Kort.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...