Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

On 5/23/2023 at 12:12 AM, Keira said:

Da vidimo kako će ovo funkcionisati. 

Ja sam pre za varijantu  "obrazovanja" publike kroz radionice,zaokret u medijskim napisima (koji dosta pomažu rast navijačkog tribalizma  koji se na RG graniči sa huliganizmom), vec godinama  na RG  publika je jedna od najgorih .. Mada videli smo Madrid (oduvek neprijatne špance domačine prema strancima koji ih ugrođavaju na terernu, to se nekako proširilo i na Rim...

U stvari pitanje je da li i postoji rešenje Veliki problem su i kladionice  a one na žalost neće nestati same od sebe...

Ne znam, ja gledam kroz Novaka...nije mi Garos publika najgora, ako uzmemo u obzir samo slemove, mnogo gori su i Australijanci i Amerikanci ( u Americi čak TV forsira "glasno" navijanje).

Glede ostalih, Španci su neprevaziđen i, kvasiti teren više(!!!!) da bi njihovom igraču pomogli.

Da, zaboravila sam-kladioničari bulinguju igrače i igračice, istina...

Edited by Helena
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ne slažem se da slemu opada značaj ako ga osvajaju one slam wonderi, evo na USO se svašta izdešavalo u zadnje vreme pa mu ništa ne fali, i RG je imao takav period kad su ga osvajali specijalisti za šljaku pa nikom ništa. 

A nije kao da će sad odjednom igrači tipa Manarina i Gaskea poosvajati sve naredne Vimbldone. I dalje će u finalima biti top igrači makar po servisu. Verovatno se ti top igrači nekima neće dopasti, ali to će biti problem tenisa generalno, a ne Vimbldona kao turnira.

A baš za top igrače je Vimbldon najvažniji ako ništa drugo zbog bodova koje nosi, taman onih 5 posto kojima je ovaj izračunao da najviše utiče na bodovanje, tako da ne vidim što se ne bi iscimali toliko oko trave. 

Recimo, ne vidim što bi igraču kao što je Alkaraz trava predstavljala neku nepremostivu prepreku, što je igrač bolji i kompletniji lakše će se prilagoditi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ali stvarno do završnice W stižu igrači koji slabo šta urade na drugim slemovima-Kirjos, Anderson...Pa Nadal nije video finale od '11.

I zaista nemaš nijedan masters na travi, svega par turnirčića i to je sve.

 

Link to comment
Share on other sites

Trava je jako skupa podloga, tako da ne verujem da će se to promeniti.

Što se tiče ove dvojice, oni su de fakto top igrači, zato i kažem da se takvi igrači neće svakome dopasti :classic_biggrin:

Anderson je imao sasvim dobru karijeru, igrao dva finala slema a čini mi se da je na svima stizao do druge nedelje.

Što se tiče Kirgiosa, njemu nije problem podloga nego glava. Pitanje je i prošle godine dokle bi stigao da mu se nije posložilo, videćemo šta će sada uraditi.

Link to comment
Share on other sites

Samozvani analitičar -Drama Queen ,poznato mi je od ranije njegovo forumsko delovanje na MTFu , sada ni ne pratim šta piše (dramatizuje) 

 

Trava je od kada je AO promenio podlogu na HC praktično samo Wimbledon i priprema (Queens , Eastbourne , SBosh. Halle ) i  podloga je specijalista u zadnjih najmanje 35+ godina ako izuzmemo izvanredne all round igrače Federera , Djokovica , pa i Samprasa donekle. Za neku izrazitu dominaciju pitanje je da li će se u dogledno vreme takvi igrači pojaviti.

Trend sa odstupanjima je da su igrači sve viši, dobrih servera će uvek biti, sve manjem broju igrača je BH izrazito slaba tačka , mogu da igraju dobro u polju , pa i da završe poene na mreži ( klasičan s&v je prevazidjena strategija)

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Boxy said:

Kakva ortodoksna glupost, najveci turnir na svetu ce se spustiti na nivo egzibicije :ajme:

 

Kad kažeš najveći-misliš najznačajniji ili baš najveći?

8 minutes ago, Keira said:

Samozvani analitičar -Drama Queen ,poznato mi je od ranije njegovo forumsko delovanje na MTFu , sada ni ne pratim šta piše (dramatizuje) 

 

Trava je od kada je AO promenio podlogu na HC praktično samo Wimbledon i priprema (Queens , Eastbourne , SBosh. Halle ) i  podloga je specijalista u zadnjih najmanje 35+ godina ako izuzmemo izvanredne all round igrače Federera , Djokovica , pa i Samprasa donekle. Za neku izrazitu dominaciju pitanje je da li će se u dogledno vreme takvi igrači pojaviti.

Trend sa odstupanjima je da su igrači sve viši, dobrih servera će uvek biti, sve manjem broju igrača je BH izrazito slaba tačka , mogu da igraju dobro u polju , pa i da završe poene na mreži ( klasičan s&v je prevazidjena strategija)

Kako misliš i Samprasa donekle...?

Sampras je sedmostruki osvajač, ne može biti donekle...

Pa onda Bjorg i Mekinro.

Veliki teniseri i teniserke tipa Lendl, Vikander, Seleš nisu nikad osvajali Vimbldon i nekako mi tako to deluje kao praznina u karijeri..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

"US Open adds video review, first for Grand Slam tennis - for things such as double bounces, a ball touching a player’s body, a player touching the net or a player being hindered by noise.  Several players asked were uniformly in favour"

https://indianexpress.com/article/sports/tennis/us-open-adds-video-review-for-double-bounces-first-for-grand-slam-tennis-8885171/

 

 

Baš će biti interesantno da vidimo da li će  u u kojim situacijama igrači izazivati na CH Alacarzov ili Nadalov (ako ponovo zaigra na turu) ili, Sabalenkin grunt kao ometajući faktor u poenu i kakve će odluke sudije donostii.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
16 minutes ago, Brian Setzer said:

nema vrućine/sunca (zatvaraće krov na AOu ako treba, valjda),

Ne bih previše računala na to, oni na AO zatvaraju praktično samo za kišu, dok se odluče da je prevruće mogu svi mrtvi da popadaju. A tek zbog vetra niko živi nigde ne zatvara krov, iako to ume da upropasti mečeve skroz.

S druge strane, razumno je očekivati da će imati uglavnom noćne termine pa ni vrućina neće biti tako strašna. Osim naravno ako ne bude mnogo domaćih tenisera u završnici pa se sve istumba :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alcesta said:

Svi će ga pamtiti po ona dva maratona na W, posebno po onom prvom.

Neki I po drugom,sudeci po komentarima na mrezama ,:classic_biggrin:odgovoran je za zatvaranje krova za drugo polufinale,pa I uvodjene TB u 5 setu na W naredne godine …

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...