Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

2 minutes ago, The Walking Dravot said:

U nacelu se cak i slazem s tobom, ali ekstremizujes svoje primere da bi naglasio poentu, pa je gubljenje vremena diskutovati na ovaj nacin.


Evo nas na pravoj temi, pa izvoli, šta tačno ekstremizujem :classic_tongue:

Nadji mi jednu dobru stvar kod SzS-a, a da nije: ovi iz SNS-a su ološ par excelans, daj da glasamo za SzS pa ćemo ih posle lako menjati. Ja ih gledam na lokalu, ne rade apsolutno ništa, ali apsolutno ništa, čekaju izbore, da ljudi glasaju za njih ovom navedenom nmetodom i to je to. Nit su na terenu, nit razgovaraju s narodom, organizovali jednu tribinu gde su bili Srdjan Milivojević i neki dverjanin koji je tribinu završio nekim citatom Svetog Vladike Nikolaja Velimirovića.

Ovi lokalni nijednu prijavu nisu podneli, nijedan podnesak tužilaštvu, nijedan podnesak inspekcijama (naša opština inače gradi stambenu zgradu na divlje i to nikome iz "opozicije" ne smeta), ma apsolutno hebeno ništa i onda mene neko pita i to onako ozbiljno: A brate jel si ti stvarno na republičkim izborima (parlamentarnim) glasao za Komuniste Joške Broza!?


Inače nema greške da je mantra Svi Su Isti stigla iz db kuhinje da bi se pacifiziralo i udaljilo glasačko telo od izbora i politike, da bi SNS ili slična tvorevina mogla da vlada sa 25% podrške u glasačkom telu... a setimo se samo ko je done te izborne promene (proporcijalni sistem i ukidanje obavezne izlaznosti od 50%) i koje godine je to bilo.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, The Walking Dravot said:

Ja cu insistirati preko svih svojih veza i kanala, cak mislim i peticiju da pokrenem, kad bude doslo do promene vlasti, da glasanje bude zakonska obaveza.

Brate  DD, ako ti je pokretanje peticije ČAK, onda su ti slabe te veze i kanali.😉 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, The Walking Dravot said:

Ja cu insistirati preko svih svojih veza i kanala, cak mislim i peticiju da pokrenem, kad bude doslo do promene vlasti, da glasanje bude zakonska obaveza.

 

1 minute ago, The Walking Dravot said:

 

Koje?

Boldovano.

Link to comment
Share on other sites

Imas neku izvrnutu percepciju demokratije.

Niko tebi ne onemogucava izbor, tebi se zakonski namece da izbor napravis.

Odnosno, ti mozes i dalje crtati cica glise na papiru ili ostavljati prazan papir, ali na biraliste moras izaci.

U izbornom sistemu kakav je sad, ti demokratski, svojim neglasanjem, utices da ja i ljudi koji glasamo zivimo gore. Slozices se da to bas i nije neka demokratija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Stondisha said:


Evo nas na pravoj temi, pa izvoli, šta tačno ekstremizujem :classic_tongue:

Nadji mi jednu dobru stvar kod SzS-a, a da nije: ovi iz SNS-a su ološ par excelans, daj da glasamo za SzS pa ćemo ih posle lako menjati. Ja ih gledam na lokalu, ne rade apsolutno ništa, ali apsolutno ništa, čekaju izbore, da ljudi glasaju za njih ovom navedenom nmetodom i to je to. Nit su na terenu, nit razgovaraju s narodom, organizovali jednu tribinu gde su bili Srdjan Milivojević i neki dverjanin koji je tribinu završio nekim citatom Svetog Vladike Nikolaja Velimirovića.

Ovi lokalni nijednu prijavu nisu podneli, nijedan podnesak tužilaštvu, nijedan podnesak inspekcijama (naša opština inače gradi stambenu zgradu na divlje i to nikome iz "opozicije" ne smeta), ma apsolutno hebeno ništa i onda mene neko pita i to onako ozbiljno: A brate jel si ti stvarno na republičkim izborima (parlamentarnim) glasao za Komuniste Joške Broza!?


Inače nema greške da je mantra Svi Su Isti stigla iz db kuhinje da bi se pacifiziralo i udaljilo glasačko telo od izbora i politike, da bi SNS ili slična tvorevina mogla da vlada sa 25% podrške u glasačkom telu... a setimo se samo ko je done te izborne promene (proporcijalni sistem i ukidanje obavezne izlaznosti od 50%) i koje godine je to bilo.

Imaju bas gomilu mana i ta jedna sto si ti naveo je po meni i najveca. Nece ljudi da se previse cimaju, zavrsili smo fakultete, vecina smo situirani, valjda ce ovim ''krezubim'' ( po njima ) doci iz dupeta u glavu da je ovaj totalni diletant ( sto se nikad nece desiti ). Dosta njih radi i u drzavnim sluzbama, pa ne bi bas mnogo da se kompromituju, takodje i privatne biznise. Na sve to dolazi da misle da su najpametniji i da ne mogu da imaju nekog iznad. Pa je tako iz DS-a nastalo mali milion stranaka.

 

Ipak kakvi god da su, tri puta su bolji od sadasnje vlasti, samo sto se bukvalno ne cimaju po MZ, opstinama i tako reci nece da se bace u blato ( posebno u manjim sredinama, gde je zavladala kuka i motika-bukvalno ). Znamo svi nekog sa obe strane i jasno je ko je tu ko. Ne treba  biti previse pametan da bi se videlo koje seme zla i nivo gluposti ima vladajuca koalicija. Bukvalno sam skup interesnih grupa i oni ce se zabijati sve vise i vise u probleme.Pored svih kikseva, opozicija nije uspela da se popne za 1% na izborima.

 

Nekako mi se cini da ce Sergej dobiti veliki broj glasova, iznad ocekivanja, samo kod njega je pitanje samo vremena kad ce ih sve oterati u 3pm i otici na skijanje u Aspen.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Dva coveka koji rade sustinski ispravne stvari, jedan na lokalu, drugi u svojoj stranci - Nebojsa Zelenovic i Zoran Lutovac. Taman dovoljno da pretegnu na stranu manjeg zla.

 


Tu je i onaj iz Ćuprije, ali verujem da možemo naći trojicu u SNS-u da valjaju više mi je to pod kategoriju Koka vs Zrno

Sve te reciklirane x puta, a koji nemaju rezultate iza sebe karta u jednom pravcu na smetlište istorije i naravno pod obavezno u udžbenike ovih 30 godina paramentarizma u Srbiji da se uvrste, pod kategoriju: politička infantilnost srpskog naroda i posledice iste, podnaslov da bude: u nekim slučajevima reciklaža nije poželjna.

Do juče, je u DS-u bio i visoko se kotirao

Radoslav Milojičić  


Čovek za čijeg vakata i zahvaljujući kome je otkriven neverovatan nedostatak u sistemu Republike Srbije, a nedostatak je da vlada sa sedištem u Beogradu ne zna obaveze (dugovanja) opština po Srbiji i da ne postoji mogućnost da se to proveri.  Kako je uspeo momak, mlad da  ovako razotkrije sistem? EPS isključio uličnu rasvetu Smederevskoj Palanci jer nisu plaćali a dugovi bili u milionima dinara ( 886 miliona dinara ako ćemo precizno,  što je ravno njegovom budžetu )

Pričalo se da ga isključuju i to, valjda hoće i valjda jesu to je 1/1 korak u dobrom pravcu.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ZnajJova said:

... da ... kada na sve to dodamo izgradnju Novog Kineskog Zida, na USA granici, Meksičkim parama, vidimo da je softver u Matrixu totalno otišao u quraz... 

 

Kakve ovo ima veze sa temom topika?

:classic_blink:

 

4 hours ago, quad said:

... ti prvi ucestvujes bez uticaja na RL ...

 

Tja, eno nisam imao srece, kao neki eminentni 4umasi koji, ocigledno, uticu na RL

:smiley26:

 

3 hours ago, Bejbl said:

... gde je primer? ...

 

Pa necemo valjda da se gradimo naivni - koliko se samo kuka oko 'neazuriranih birackih spiskova'?

 

2 hours ago, The Walking Dravot said:

... Lutovac, Zelenovic, Marinika, Stefanovic, Sergej, Jeremic ... Djilas ... 

:ajme:

 

Ovde samo fali sv. Savo i Stef. Nemanja.

Oko 'belih listica' je sjajno pisao pok. Srdja Popovic, pa ne bih da bilo sta dodajem.

Doduse, i V. Pesic je pozivala da se glasa za trenutnu vlast, da bi se 'stara' - kaznila. Zar nije bilo tako?

Koliko vidim jos uvek je 'kaznjavaju' pa mi ne pada na pamet da glasam za pobrojane nesposobnjakovice.

Ovde se opozicija ponasa kao bezglavo stado ovaca na drumu u koje malo-malo pa uleti neki neoprezni / bahati / pripiti lik.

Kako oni misle da nekoga animiraju, a da to nije samo neartikulisani bes - uopste mi nije jasno.

Da i ne govorimo o koCoBu, o kome ne smeju da zucnu.

Cekaju da 'vlast' nesto uradi / pogresi pa da graknu. Dernjace se i ako ovi 'priznaju', i ako 'ne priznaju'.

Ocigledno im je bitna samo dernjava.

 

...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam valjda, ovo kažem bez trunke sarkazma, ironije ili pasivno-agresivnog prizvuka, očigledno neinteligentniji ili naivniji ili jednostavno skromnijeg moždanog aparata kada bukvalno ne uspevam da dobacim do smisla ovih rasprava. Vi ste ovde učeni ljudi, ozbiljni, u nekim godinama već, mora biti da je i vaše mišljenje barem validno, ako ne i u potpunosti ispravno, ali opet ne uspevam da dobacim do rezona vaganja da li da se podrži SzS ili ne, da li je Boško faking Obradović veće zlo od snsa, da li je mudro što je i Marinika Tepić u toj grupaciji, da li će Lečić opet da bude loš ministar kulture, da li da sačekamo da se pojave nove ideje (koje?), koje će prezentovati (gde?) nova neukaljana lica (koja?), pri čemu će te ideje biti ispravne (u smislu, poštovanja prava manjina, uvažavanje realnosti, uvođenje reda, poštovanje lgbt na primer itd), ali će istovremeno biti doyaya i biračima u Srbiji (kojim?), koji će onda na poštenim i demokratskim izborima (kako?) da glasaju za njih, a sns će da izgiubi podršku (kako? i koju?) i onda ćemo svi da živimo srećno do kraja života, a možda se i uzmemo na kraju. Iz ove perspektive ispada da sam ja neverovatno ili naivan ili nevernik što mi nešto ovakav scenario ne deluje izvodljivo. Naprotiv, ja, u svojoj, opet ponavljam - bez ironije, sarkazma i PA - naivnosti i skučenoj perspektivi kao jedinu (neveliku doduše) šansu za promene u Srbiji vidim stare ljude (u smislu da su već okaljani i prežvakani) koji nekakvim čudom i morem kompromisa uspevaju da uz pomoć starih ideja (što će reći lakša ili teža demagogija, ako treba i treš nacionalna priča, jako prilagođena umovima sa IQ nižim od 80 i rečniku dece do IV razreda osnovne škole), dovedu aktuelnu ekipu u situaciju da ili shvati da je vreme za povlačenja / bežaniju ili da se sprovede aktivnost koja ne bi bila potpuno u skladu sa savremenim demokratskim procedurama. Možda je suštinski problem mog gledanja na stvari činjenica da nikada nisam, a pogotovo ne sada, smatrao sns za legitimnu političku opciju/stranku.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

To sto si citirao je bio odgovor na komentar koji nema veze sa tim o cemu sad pises.

Druga stvar, to za koga ti hoces ili neces da glasas - koga zabole.

Stalno paradiras s tim da tvoj glas mora da se zasluzi.

Napravio bih paralelu sa forumom, gde takodje nisi hteo da dodjes zbog raznih stvari, pa si se ipak na kraju pojavio.

Sustinski, tvoj izbor, ali meni nebitan, kao i bilo kome odavde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pavaroti said:

Imaju bas gomilu mana i ta jedna sto si ti naveo je po meni i najveca. Nece ljudi da se previse cimaju, zavrsili smo fakultete, vecina smo situirani, valjda ce ovim ''krezubim'' ( po njima ) doci iz dupeta u glavu da je ovaj totalni diletant ( sto se nikad nece desiti ).

Opozicionim kenjcima bi pametnije bilo da gledaju na krezube kao na potencijalne glasace(sa cijim glasovima oni misle pobediti na izborima?), umesto da se prave fini, kao da krezubi nisu dostojni njihovog vremena i paznje. 

Edited by dude
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Walking Dravot said:

 

Jedina diskusija u kojoj sam spreman da ucestvujem, na ovu temu, je ona gde se u startu kvalitativno odredimo prema nakaradnjacima kao najvecoj posasti koja je zadesila Srbiju od Turaka naovamo, tako da sad je stvarno prici kraj.


Imaš pravo, naprednjaci jesu kancer koji je zadesio ovo društvo, ali taj kancer nije donela roda ili haarp ili 5g mreža nego je neko nešto radio naopako ili nije radio uopšte pa se isti zapatio...   nemojmo zaboraviti šta je i kako je došlo do najveće pošasti ikad

https://www.istinomer.rs/clanak/2477/SNS:-Nastanak

 

 

 


 

Djilas o Vučiću
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Jedina diskusija u kojoj sam spreman da ucestvujem, na ovu temu, je ona gde se u startu kvalitativno odredimo prema nakaradnjacima kao najvecoj posasti koja je zadesila Srbiju od Turaka naovamo, tako da sad je stvarno prici kraj.

 

Upravo. Već 100x uzduž i popreko prevrnute teme i na ovom i na bivšem forumu.

 

U vreme vladavine najgorih parazita i štetočina treba sad ovde da se 101. put priča kako je navodno SNS loš, ali eto i ovi iz opozicije ne valjaju ništa, jer jelte piju kafu i tvituju umesto da obilaze mesta po Srbiji i uđu u narod (što npr. uopšte nije tačno). Pa valjda treba svi da se pasiviziramo čekajući Godoa koji nikad neće doći, dok SNS pustoši Srbiju uzduž i popreko, uz okupirane institucije, kao i medije gde ništa od onoga što (štetočinski) rade ne može da vidi većina ljudi... 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dude said:

Opozicionim kenjcima bi pametnije bilo da gledaju na krezube kao na potencijalne glasace(sa cijim glasovima oni misle pobediti na izborima?), umesto sto se prave fini, kao da krezubi nisu dostojni njihovog vremena i paznje.  


A onda udare u krezubu kukumavku:

VUČIĆ IZDAJNIK IZDADE KOSOVO BRAĆO SRBI!!!!!!
 

 

Link to comment
Share on other sites

...

 

@TWD

>> ... sustinski, tvoj izbor, ali meni nebitan, kao i bilo kome u ... RL ... <<

 

@ Znaj_jova

Neka to kaze Mod, znaj_jovinska poJezija je totalni promasaj.

 

Kukalo se na 'stari 4um' kako se nekom odmah zapuse usta, docim ovde, kako se neko usudi da ima 'nepravilan' stav odmah - napadi / etikete / isledjivanje.

 

Zar ti zaista mislis da bih tim nabrojanim sinjim kukavcima, u bilo kojoj opciji, dao glas?

Da opet ponovim - kako to oni prema svima gaje oholost / nipodastavanje / ismejavanje a zahtevaju glas?

Valjda ti je jasno kakav je ovde svet zlopamtilo.

Eno, u nekom tekstu 'eminentna pravnica' V.R.Vodinelic, sva ljutita vrisnula - 'e, pa nedam moj glas'.

To sto je rekla - to je OK, a ovo poslednje deseteracko guslanje - to je budalastina.

Pa ako to moze profesorka fakulteta, srto ne moze i obican glasac 'pozicije'?

 

Za ovoliko vremena koliko je proteklo od poslednjih izbora, posle sve dreke / vike - da opozicija ni po kom pitanju nije u stanju da se bilo sta dogovori, a da ne govorimo o koCoBu - zaista treba biti naivan pa verovati u te nesretnike.  

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, The Walking Dravot said:

Stojimo u bazenu punom govana, sto ljudskih, sto zivotinjskih, nekom je do nosa, a nekom do brade. 

Ti na sve to plivas u krug i vices gledaj, onaj je otvorio cev da govna isteku i ovaj je vikao da govno ne smrdi i gledaj, ima govana i van bazena. 

Drugog sagovornika nadji za te mozdane vratolomije. 



Naravno, jer kad isplivamo iz bazena, kad počistimo govna i sve po PS-u, onda će opet neki baja da pusti fentil i opet počesmno da se davimo.

Smenismo 2000 govna metodom za koju se zalažeš... gde smo 2019?    Vidiš li pun krug u plivanju po septičkoj jami?  Što je najveći fazon i da primenimo tvoju metodu, u narodu poznatiju kao zapuši nos glasaj za DOS, ne vidim način da SzS prebaci 20%, a još da uzmemo u obzir da u pola gradova u Srbiji nemaju opštinske odbore... msm jbga.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stondisha said:



Naravno, jer kad isplivamo iz bazena, kad počistimo govna i sve po PS-u, onda će opet neki baja da pusti fentil i opet počesmno da se davimo.

Smenismo 2000 govna metodom za koju se zalažeš... gde smo 2019?    Vidiš li pun krug u plivanju po septičkoj jami?  Što je najveći fazon i da primenimo tvoju metodu, u narodu poznatiju kao zapuši nos glasaj za DOS, ne vidim način da SzS prebaci 20%, a još da uzmemo u obzir da u pola gradova u Srbiji nemaju opštinske odbore... msm jbga.

 

A rešenje je šta? Godo? Ili da se naviknemo na smrad govana?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne da smo se navikli na smrad, nego nam je to postalo normalno stanje.

Čićvu kaže da nema pojma gde ide 20% budžeta zdravstva, usput redovno napuši resornog ministra da ni on nema pojma, i ništa.

Znači nemaš pojma gde ide ogromna količina našeg novca kojim raspolažeš i nikom ništa.

Šta je rešenje?

Ne treba tu izmišljati toplu vodu po stoti put i čekati neočekivanu silu koja se pojavljuje i rešava stvar.

Rad na terenu i rad sa tkz.stranim faktorom.

I to je to.

Krvav, rudarski, teški, svakodnevni rad.

Pošto za drugu opciju , oružani prevrat, ne postoji ni 0,5% kritične i potrebne mase, onda jedino krvava kolena braćo opoziciona.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, dude said:

Opozicionim kenjcima bi pametnije bilo da gledaju na krezube kao na potencijalne glasace(sa cijim glasovima oni misle pobediti na izborima?), umesto da se prave fini, kao da krezubi nisu dostojni njihovog vremena i paznje. 

 

Nisam siguran da ih mogu uzeti. Napravio je sns vrhunski sistem za izbore. Licno ne vidim kako ce oni pasti na izborima, sem ako ne dodje neki mig spolja.

Svaki deo grada i sela je odradjen. Nadju glavne mangupe u kraju i njima cine ustupke, a oni njima glasace. Uglavnom ljude koje nista ne interesuje, i ako mogu da namaknu i neki dinar za obican glas, njima super. Sta vise, znam ljude koji cine to tim mangupima iz drugarstva, usluge. Tu onda dodas sigurne glasove ljudi sto su u stranci,  sto su dobili posao preko stranke i tu dodas njihovu rodbinu. Veoma su agresivni kad dodju izbori. Navijacke grupe su sve kupljene, ma svaka podgrupa i svakog mesta. Mozda nisu aktivni, ali kad dodju izbori aktiviraju se.

 

Ne vidim kako to moze pasti, mnogo mocnija armija nego za vreme Slobe,a negativno je i to sto uglavnom ljudi koji odlaze iz Srbije su protiv vlasti. Predstavu nemam kako oni mogu pasti sa tolikim parama, institucijama i ujedino moci u rukama.

 

Doduse, pao je i Erdogan.Ne znam kako, mora se mozda probati recpet od Turaka. 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...