Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Dobar političar mora biti pragmatičan i spreman na kontakte sa crnim đavolom. Obradović je sinoć zablistao kao govornik, vidi se da je profa sa iskustvima u javnim nastupima. Lično sam prisustvovao njegovom susretu sa biračima kada sam išao da potpišem za SPN listu, ima odličan lični kontakt.

 

Što se paralele sa 1997. tiče, meni prvo pada na pamet scenario SPO+SPS da se smeni gradonačelnik.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Esli said:

Dobar političar mora biti pragmatičan i spreman na kontakte sa crnim đavolom. Obradović je sinoć zablistao kao govornik, vidi se da je profa sa iskustvima u javnim nastupima. Lično sam prisustvovao njegovom susretu sa biračima kada sam išao da potpišem za SPN listu, ima odličan lični kontakt.

 

Što se paralele sa 1997. tiče, meni prvo pada na pamet scenario SPO+SPS da se smeni gradonačelnik.

 

Ne verujem da će do toga doći jer opozicja neće ni stići do gradonačelnika. Ima sigurno kod njih dovojno tih pragmatičnih koji će da odmah prelete i evo Ganguli još jednog mandata.

Link to comment
Share on other sites

Opet ista prica o 96-97.

Tada je bio vecinski izborni sistem i tako je koalicija Zajedno dobila.

Osim u centralnim BG opstinama gledajuci broj glasova i sve to pretoceno u proporcijalni sistem kolicija Zajedno nigde ne bi dobila izbore u vecim gradovima.

SRS i SPS laganu vecinu u BG imali tada po proporcijalnom sistemu.

 

 

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Ne verujem da će do toga doći jer opozicja neće ni stići do gradonačelnika. Ima sigurno kod njih dovojno tih pragmatičnih koji će da odmah prelete i evo Ganguli još jednog mandata.

Da kazem nesto na tvoja pisanja. dj@vasa. Imam najbolje misljenje o tebi, ti si mi jedan od omiljenih forumasa. Jednu stvar bih te zamolio . Izadji na izbore. Znam za tvoje razloge zasto si protiv. Ali zapamti sa izlaskom na izbore izbijas iz ruka adut ovim lopovima. Koji. Pa jednostavno neko ubaci tvoj listic u glasacku kutiju. Glasaj za koga hoces ali si sprijecio da neko zloupotrebi tvoje glasacko pravo. Ja i supruga moja smo u inostranstvu 23 godine. Ja sam uvjeren da smo mi "glasali" vise puta u toj nasoj Srbiji. Razmisli malo o tome, a i svi drugi koji razmisljaju o bojkotu izbora.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I meni je @DJ_Vasa lagano omiljeni/najbolji forumas ovde (bez obzira sto neke ljude/eksperte na kosarci basbas cenim, a sa @Constantin se izuzetno cesto slazem i uzivam u njegovim postovima).

Iskreno, u moru njegovog realizma (koji lici na pesimizam, ali nije to), bas bi mi bilo zao da ne izadje na izbore, bez obzira sto razloge sasvim razumem. Glasaj, Vaso 😉 .

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

Kako je Peca Popovic onomad rekao: "Zelim da umrem slobodan".  I ja to zelim. 

I zato sam od juce na zvanicnoj listi kontrolora stranke ciji clan nisam.

I sad molim boga da ziva docekam taj 17 Decembar i obavim lepo sta treba jer ja imam 73 godine, dusa mi je u nosu.

Necu da budem njihov rob, necu da  priznam pobedu njihovog ludila nad mojim razumom, ne dam svoja uverenja za niihov sitnis.

I ne razmisljam sta ce biti 18 Decembra, meni je vazan 17, da im svoju pesnicu podmetnem pod nos i kazem "Mars iz mog zivota, mars iz istorije smradovi jedni!. Ne dam vam paore, postare, vaspitacice, lekare, profesore, decu! Ne dam vam, bre, da disete, da kradete, da razvaljujete, dosta je bilo!"

To cu da im kazem 17 Decembra pa makar mi to bilo poslednje!

O mojoj slobodi nece da odlucuju neljudi, ludaci i lopovi, o njoj odlucijem ja, slobodan gradjanin.

  • Like 15
  • Love 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, koca popovic said:

Da kazem nesto na tvoja pisanja. dj@vasa. Imam najbolje misljenje o tebi, ti si mi jedan od omiljenih forumasa. Jednu stvar bih te zamolio . Izadji na izbore. Znam za tvoje razloge zasto si protiv. Ali zapamti sa izlaskom na izbore izbijas iz ruka adut ovim lopovima. Koji. Pa jednostavno neko ubaci tvoj listic u glasacku kutiju. Glasaj za koga hoces ali si sprijecio da neko zloupotrebi tvoje glasacko pravo. Ja i supruga moja smo u inostranstvu 23 godine. Ja sam uvjeren da smo mi "glasali" vise puta u toj nasoj Srbiji. Razmisli malo o tome, a i svi drugi koji razmisljaju o bojkotu izbora.

 

8 hours ago, Geronimo said:

I meni je @DJ_Vasa lagano omiljeni/najbolji forumas ovde (bez obzira sto neke ljude/eksperte na kosarci basbas cenim, a sa @Constantin se izuzetno cesto slazem i uzivam u njegovim postovima).

Iskreno, u moru njegovog realizma (koji lici na pesimizam, ali nije to), bas bi mi bilo zao da ne izadje na izbore, bez obzira sto razloge sasvim razumem. Glasaj, Vaso 😉 .

 

Hvala obojici na lepim rečima, a pošto ste i sami ozbiljni forumaši, u ovom trenutku mogu da obećam da ću razmisliti i da bih zaokružio listu Srbija protiv nasilja.

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Geronimo said:

My two cents o predstojecim izborima...

Ove izbore opozicija, narocito njena svetla strana, ne moze da dobije.

Ali, ako hvatam paralelu sa Zlobinom vladavinom, nadam se da ce ovo biti neka 97-98 -> da dobijemo opozicionog gradonacelnika Beograda i u jos par gradova, te da deo mracne opozicije bude primoran da se autuje. To bi bio vrhunski rezultat u ovom trenutku.

 

Gledam dokumentarni film o Đinđiću i sve mislim da ćemo Vučića teže srušiti nego što je srušen Milošević sa svojim režimom. Zloba je tada bio vrhunac opstrukcije institucija, ali je tek ovaj čovek duboko zakopao stubove demokratije.

 

Ne verujem da će on otići sa vlasti mirno. Da citiram jednog od sagovornika iz dokumentarnog filma o Vučiću: da mu sad ponude da ode mirno s vlasti, ali da zadrži sve pare koje je nakrao i da dobije mesto u istorijskim udžbenicima, ili da ostane na vlasti još 3, 5, 7 godina ali da završi kao Milošević - on bi izabrao ovo drugo.

 

Bilo kako bilo, malo je veća nada pred ove izbore da opozicija može nešto da uradi, makar kod mene. That being said, verovatno ću i ja glasati, ne zato što verujem ovoj opoziciji (naprotiv), već zato što smo došli do trenutka kad je potrebno da glasamo protiv Vučića i SNS. Baš kao što je nekad bilo sa Miloševićem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

 

Hvala obojici na lepim rečima, a pošto ste i sami ozbiljni forumaši, u ovom trenutku mogu da obećam da ću razmisliti i da bih zaokružio listu Srbija protiv nasilja.

 

 na VOX temi sam napisao, da se ovi proevropejci nisu ujedinili verovatno bi isao na pecanje ili ako pada kijamet pustio neku lepu muziku ili pogledao film.  Ali ovako mislim da ima nekog smisla.  Da se bagri makar otme jos neki deo , verujem sada dosta veci koji bi u nekom narednom periodu doveo do njihovog konacnog pada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, analiticar pripravnik said:

 

 na VOX temi sam napisao, da se ovi proevropejci nisu ujedinili verovatno bi isao na pecanje ili ako pada kijamet pustio neku lepu muziku ili pogledao film.  Ali ovako mislim da ima nekog smisla.  Da se bagri makar otme jos neki deo , verujem sada dosta veci koji bi u nekom narednom periodu doveo do njihovog konacnog pada.

Koji proevropejci?

Sve sam cankoliz do cankoliza - nema tu ni e od Evrope samo licni interes.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Koji proevropejci?

Sve sam cankoliz do cankoliza - nema tu ni e od Evrope samo licni interes.

:default_coffee:

 

na zalost boljih trenutno nema.  Desno krilo opozicije je totalno razjedinjeno, a i oni nemaju nista drugaciju politiku od ove vladajuce

  
  Opstanak ove kamarile na vlasti neminovno vodi u totalnu privatizaciju drzave i pretvaranje u neku zabitu Meksicku kartel favelu. Slicnu onima iz Expendebels serijala..  samo sto ovde nema nikakvog Stalonea da nas spase.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da niko ne uzima za ozbiljno da su razni Boškići, zavetnice, Jeremići, dSS i slična žgadija zaista opoziciona opcija. To je kancer gori nego Koštunicin dSS posle 5. oktobra. Sa njima ni na pišanje.

 

NS je tu posebna oberljiga i želim im da cenzus mirišu duboko, duboko s donje strane.

 

Edit: takođe bih one koji (još uvek?!) razmišljaju da li da izađu na izbore ili ne - posle ovakvih 11 godina ubijanja sistema na najbrutalniji način - zamolio da ostanu kod kuće tog dana i bindžuju neku dobru seriju.

Ako (u malo verovatnom slučaju) pobedimo, zaista bi mi bio problem da se posle izbora radujem s njima a zatim da ih slušam kako serendaju mudrolije po (još neizabranoj) novoj vlasti 17 minuta kasnije, a ako (sva je prilika) izgubimo, ne bih da slušam njihovo "esam vam reko/la".

Zato, ajmo lepo Netflix i HBO, sve 5, volimo se i dalje, ali pustite ljudima koji znaju šta hoće i šta neće da se bore bez prenemaganja sa strane.

Hvala. 

Edited by fancy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Zvezdarac said:

Opet ista prica o 96-97.

Tada je bio vecinski izborni sistem i tako je koalicija Zajedno dobila.

Osim u centralnim BG opstinama gledajuci broj glasova i sve to pretoceno u proporcijalni sistem kolicija Zajedno nigde ne bi dobila izbore u vecim gradovima.

SRS i SPS laganu vecinu u BG imali tada po proporcijalnom sistemu.

 

 

vecinski sistem je bio samo na prvim izborima 1990. Tada su SPS razbili. OD onda imamo proporcionalni sistem. Da je sada vecinski sistem, SNS bi uzeli verovatno 200+ odbornika. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, fancy said:

Nadam se da niko ne uzima za ozbiljno da su razni Boškići, zavetnice, Jeremići, dSS i slična žgadija zaista opoziciona opcija. To je kancer gori nego Koštunicin dSS posle 5. oktobra. Sa njima ni na pišanje.

 

NS je tu posebna oberljiga i želim im da cenzus mirišu duboko, duboko s donje strane.

..i ko nam preostaje ?

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, fancy said:

Nadam se da niko ne uzima za ozbiljno da su razni Boškići, zavetnice, Jeremići, dSS i slična žgadija zaista opoziciona opcija. To je kancer gori nego Koštunicin dSS posle 5. oktobra. Sa njima ni na pišanje.

 

NS je tu posebna oberljiga i želim im da cenzus mirišu duboko, duboko s donje strane.

Pa neki od njih mozda i jesu istinska opozicija, ali opozicija ne samo SNS-u vec i zdravom razumu!!! Nije ni to resenje jedan bedak zameniti drugim, a sto bi braca Englezi rekli: " Better with the devil you know, than with the devil you do not know"!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Bane said:

vecinski sistem je bio samo na prvim izborima 1990. Tada su SPS razbili. OD onda imamo proporcionalni sistem. Da je sada vecinski sistem, SNS bi uzeli verovatno 200+ odbornika. 

Na republičkim izborima, da, mislim da je na lokalnim nešto duže ostao većinski.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darth Bane said:

vecinski sistem je bio samo na prvim izborima 1990. Tada su SPS razbili. OD onda imamo proporcionalni sistem. Da je sada vecinski sistem, SNS bi uzeli verovatno 200+ odbornika. 

Na lokalu vecinski sistem je bio 96,bilo je opstina gde se desavalo da Zajedno ima sve odbornike.Da budem precizniji vecinski dvokruzni sistem.

 

Link to comment
Share on other sites

vecinski sistem je bio samo na prvim izborima 1990. Tada su SPS razbili. OD onda imamo proporcionalni sistem. Da je sada vecinski sistem, SNS bi uzeli verovatno 200+ odbornika. 
Lokalni su isto bili 96/97 po većinskom. Beograd BTW ima 110 odbornika.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Nadam se da niko ne uzima za ozbiljno da su razni Boškići, zavetnice, Jeremići, dSS i slična žgadija zaista opoziciona opcija. To je kancer gori nego Koštunicin dSS posle 5. oktobra. Sa njima ni na pišanje.

 

NS je tu posebna oberljiga i želim im da cenzus mirišu duboko, duboko s donje strane.

 

Edit: takođe bih one koji (još uvek?!) razmišljaju da li da izađu na izbore ili ne - posle ovakvih 11 godina ubijanja sistema na najbrutalniji način - zamolio da ostanu kod kuće tog dana i bindžuju neku dobru seriju.

Ako (u malo verovatnom slučaju) pobedimo, zaista bi mi bio problem da se posle izbora radujem s njima a zatim da ih slušam kako serendaju mudrolije po (još neizabranoj) novoj vlasti 17 minuta kasnije, a ako (sva je prilika) izgubimo, ne bih da slušam njihovo "esam vam reko/la".

Zato, ajmo lepo Netflix i HBO, sve 5, volimo se i dalje, ali pustite ljudima koji znaju šta hoće i šta neće da se bore bez prenemaganja sa strane.

Hvala. 

 

 Realno bez je nemoguce namaci vecinu.  I sa njima jako tesko.  Jedino da , kao sto sam vec naveo, da nekako nadju nacina da rehabilituju Dacica..    Barem dok se ovo zlo ne skloni...  I kao sto sam rekao,  da nakon demontiranja ovog nesistema  da se bavimo visokom politikom tipa EU-EAU-BRIKS-KIKS

  Iovako je veoma diskutabilno dali smo presli u 4tu - smrtonosnu i terminalnu fazu kancera koji nas ubija. dali nam jos ima spasa.

Link to comment
Share on other sites

Nema.

Tačnije nema dok ih "njihovi" ne budu jurili i tamanili po ulicama.

Budući da, za razliku od prethodne vlasti, koju smo, jel da, kaznili, više ne postoji mogućnost menjanja vlasti na izborima, do promene će doći kad bude dovoljno loše njihovima, kad budu gladni iako su već dali na upotrebu lokalnim moćnicima ćerke, žene i majke, a sinove ispratili na poslednji put u nehumane fabrike ili na frontove za kineske i ruske gazde i kad većina onih koji su do svega toga doveli bude već odavno zbrisala van zemlje i daleko od (uvek pre)kratke ruke pravde...

Naravno da nećemo to dočekati, ali bar možemo da bacimo svoj glas na šaradi od izbora koje ova mafija organizuje. Deluje terapeutski jer nada...

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200



  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, fancy said:

Nema.

Tačnije nema dok ih "njihovi" ne budu jurili i tamanili po ulicama.

Budući da, za razliku od prethodne vlasti, koju smo, jel da, kaznili, više ne postoji mogućnost menjanja vlasti na izborima, do promene će doći kad bude dovoljno loše njihovima, kad budu gladni iako su već dali na upotrebu lokalnim moćnicima ćerke, žene i majke, a sinove ispratili na poslednji put u nehumane fabrike ili na frontove za kineske i ruske gazde i kad većina onih koji su do svega toga doveli bude već odavno zbrisala van zemlje i daleko od (uvek pre)kratke ruke pravde...

Naravno da nećemo to dočekati, ali bar možemo da bacimo svoj glas na šaradi od izbora koje ova mafija organizuje. Deluje terapeutski jer nada...

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200


 

 

   zaboravila si zapad.  bez podrske zapadu promene su nemoguce.  Ogromna zamerka proEU opoziciji osim sto retko proviri van kruga 2 je i to sto uopste ne lobira , kopa grebe sta god po EU i SAD.   A po meni je onaj BIlcik , a veoma moguce i Lajcak korumpiran od strane Vucica- vidi se iz aviona.  I Rej Carls bi video to.  A oni su poslanici EU parlamenta. Opozicija bi trebalo prvo njih da skloni jer oni podnose izvestaje EU parlamentu.
   Kukaju ovi iz proEU opoziciji da nemaju podrsku zapada za razliku od opozicije 90ih.  A ne zele da kazu da su redom kako Djindjic pa tako i Draskovic visili kako po EU drzavama tako i SAD- gde su i dobili epitet "strani placenici"..
   
za to da nam nema spasa si verovatno u pravu.  Ja sam jos negde uoci korone predvideo 10 godina za ovu zemlju.  Prosta matematika - zvanicno priznaju da ode 50-60000 godisne-  vi uvek racunajte barem duplo.  10 godina puta 100,000 to je za 10 godina milion.  Jedan od mamaca je i nemacki zakon za zaposljenje za zapadni balkan.  I stos je sto se taj broj ubrzano uvecava.  A svaki neuspeh bilo kakve naznake za promenama proizvodi jos veci talas ( bolje reci egzodus ) bezanja. Tako ce i nakon ovih izbora ako ne bude barem neke naznake za promenama. Kolapsom na izborima ce se izlaz ali na Horgosu sledece godine umnogome uvecati

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Pletilja said:

 

Kako je Peca Popovic onomad rekao: "Zelim da umrem slobodan".  I ja to zelim. 

.............

I sad molim boga da ziva docekam taj 17 Decembar i obavim lepo sta treba jer ja imam 73 godine, dusa mi je u nosu.

Necu da budem njihov rob, necu da  priznam pobedu njihovog ludila nad mojim razumom, ne dam svoja uverenja za niihov sitnis.

I ne razmisljam sta ce biti 18 Decembra, meni je vazan 17, da im svoju pesnicu podmetnem pod nos i kazem "Mars iz mog zivota, mars iz istorije smradovi jedni!. Ne dam vam paore, postare, vaspitacice, lekare, profesore, decu! Ne dam vam, bre, da disete, da kradete, da razvaljujete, dosta je bilo!"

To cu da im kazem 17 Decembra pa makar mi to bilo poslednje!

O mojoj slobodi nece da odlucuju neljudi, ludaci i lopovi, o njoj odlucijem ja, slobodan gradjanin.

 

Joj.

...nije da se po prvi put susrecem sa emotivnim postovima na politici ali uvek mi bude neprijatno da odgovorim. I sada mi je. No, nisam ovde, sto bi rekao divni Djindjic, da me vole....Tako da emociju  ‘give me liberty or give me death’  vezujem za neko `praistorijsko` vreme, pronacicu, ali to istovremeno znaci i spremnost za revoluciju. Francuska revolucija je bila 1789. Da li je neko spreman za revoluciju? I zasto nije? Zasto sloboda nije podrazumevana kategorija a ne da se bleji okolo i ceka Pletilja da je donese u Srbiju? Sramota je na mladjima.

 

Kada bi zdrav razum prevladao emocije, Srbija bi sigurno bila daleko normalnija i ne bi njeni gradjani sebe dovodili u ovakvo stanje zivota i smrti da se bore za slobodu u 21.veku u Evropi kao da zive u nekim `pustinjama i prasumama` u nekim davnim vekovima. 

 

 

Quote

zato sam od juce na zvanicnoj listi kontrolora stranke ciji clan nisam.

 

Kako oni znaju da nisi neki snsovac koji ce da smrsi konce opoziciji, mislim na koji nacin se to proverava?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...