Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Nisam razmisljao o predvidjanju za Beograd, slazem se da je generalno tacnije. Problem postoji sto god nas vise nema relevantne agencije koja ce izvrsiti non biased istrazivanje. Ipsos i kompanija sluze za oblikovanje birackog tela i ubedjivanje da Vucic razbija, obicno i oni potcene SPS, a Vukadinovic gura desnicare.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, McLeod said:

Nisam razmisljao o predvidjanju za Beograd, slazem se da je generalno tacnije. Problem postoji sto god nas vise nema relevantne agencije koja ce izvrsiti non biased istrazivanje. Ipsos i kompanija sluze za oblikovanje birackog tela i ubedjivanje da Vucic razbija, obicno i oni potcene SPS, a Vukadinovic gura desnicare.

 

Ma nisu tacno preneta istrazivanja. Ne znam za Bg, republicke je totalno promasio. Ovo sto pise u postu nije tacno. Uporedjena su razlicita istrazivanja, tj uzimani su razliciti parametri pa ispada da je njegovo istrazivanje najtacnije. Promasio je SNS za 6,5% u tom istrazivanju. Zapravo, sve je promasio za mnogo. Ti si generalno u pravu da on generalno dize desnicare, ali to mu je zapravo jedino istrazivanje gde ih je potcenio. Verovatno je tad bio u nekom dilu sa Jeremicem, koji je bio u Djilasovoj koloni tad. 

SNS je tada tacno pogodilo istrazivanje, Sta Srbija misli, ali promasili sve ostale.

 

To sto su i ostale agencije amaterske i rade sa ciljem, ne znaci da on ima bilo kakav autoritet. Opste je poznato da su njegova istrazivanja fabrikovana i da se vrlo cesto ne koristi ispravnom metodologijom. 

Link to comment
Share on other sites

Na proslim izborima i kladionice su precenile na republici SNS ali to se sve desili zbog rata u Ukrajini gde su zadnjih par nedelja kampanje SPS i desnicari rasli za parlament a SNS padao i to je bilo tesko uhvatiti u istrazivanjima,tako da smo od osnivanja SNS imali situaciju gde je zapravo SNS u BG bolje prosao na gradskim nego na republickim izborima,sto se ovoga puta nece desiti.

Link to comment
Share on other sites

Javno čitanje izveštaja: Srbija za 10 godina pregovora o članstvu u EU „neznatno“ poboljšala nivo pripremljenosti

 

...reci `vrlo malo pomaka`, `srbija stagnira`, `ne krece se` stoji u mestu....A narod podrzava.

 

Ovaj lik, stvarno se ne secam ko je on, kaze da je Jugosloven. Na predstojećim izborima 17. decembra bivši ministar privrede Rade Basta izlazi kao Jugosloven, sa jasnim planom i programom „Evropski put SAD I ODMAH“, saznaje Danas.

 

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DJ_Vasa said:

Bila je brža od Boškića i Francuza, to joj se mora priznati.

 

Ja ne bih njih stavljao u isti kos (zato i jesu u razlicitim partijama i imali su potpuno razlicite puteve). Druga je stvar sto je skandal da i dalje pricamo o liderima, kao da su oni pastiri, a clanstvo stranaka stada koje oni vode kuda zele.

 

Milica Djurdjevic Stamenkovski je 1/1 proizvod rezima. Ona i sad ima tek 33 godine, a vec 10 godina predstavlja zastitno lice stranke koje se pojavljuje samo pred izbore. Mislim, hajde da je ona neki veliki politicki talenat, ali uopste to nije, samo izbacuje fraze i nastup joj je uvek isti, ista namrstena faca, sve isto. Bas zamisljam vrhovni odbor zavetnika i da ona vec 10 godina komanduje drugima sta treba da se radi i nesto mi i ne ide. Jednostavno, lice za birace iz Srbije koji su besni na establisment i zeljni pastira da im kaze ono sto zele da cuju.

 

Bosko Obradovic je tu najekstremniji i tokom svih ovih godina je bio suprostavljen politici SNS upravo zato sto nije kompatibilna sa njegovom (SNS-u je ideologija najmanje bitna, Dveri su preuzele ideologiju starog SRS + ultrakonzervativizam). Njegov problem je sto zaista misli da su sve njegove odluke mnooooogooo mudre i ispravne, da ih se niko ne bi setio i zato sto nema problem da saradjuje sa bilo kim ako u tom trenutku misli da ce biraci to shvatiti kao [ravu stvar. Tako su Dveri bile sa DSS, pa su 2018. isli sa DjB (ni SNS ni povratak DS krhotina), pa onda bili sa DS krhotinama u SZS, bojkotovali sa njima izbore, onda je usledio onaj strajk gladju i miting SNS, pa ispijanje vina, pa savez sa POKS, pa sa Zavetnicima, samo da se predje cenzus. Obradovic po egu mnogo podseca na Tadica, ima problem sa rejtingom, a misli da je najmudriji na politickoj sceni. Mislim da mu se ne isplati da pravi koaliciju sa SNS, a sta ce Zavetnici da rade, to ce biti njihova stvar.

 

Milos Jovanovic deluje kao oportunista koji zaista nema nista protiv SNS+ ni protiv SSP-DS-PSG-ostali koalicije. Ako njegov glas bude odlucivao mislim da ce preci na stranu ovih drugih, a ako SNS i bez njega bude imao vecinu moguce je da ce se truditi da se ugura kod njih.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mama_mia said:

 

 

Zasto ga, vucica, ne drzati za rec?

Vučić je na predizbornom mitingu u Smederevu kazao da ako opozicija pobedi na izborima, on neće više biti predsednik.

 

U slučaju pobede opozicje, što da ne maštamo, još bolje bi bilo opoziciju držai za reč, a najbolje da opozicija drži reč, i da krene u oslobađanje medija, sudstva i drugih institucija, da krene stvarni obračun sa kriminalom, da se uporedi imovina sa primanjima, da se ispitaju veze kriminala sa vrhom vlasti, Vučić ne bi imao vremena ni da potpisuje ukaze o proglašenju zakona, jedino kad su istražitelji i tužioci na pauzi za kafu, morao bi da radi 24 sata dnevno samo da objasni veze sa kriinalcima, bilo sa tribina bilo iz kabineta. U pauzi ispitivanja bi mogao da daje intervjue Žaklini Tatalović.

Ali, jbg..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

image.png.7ff5471cbdf0f8f2a73f01567d5c0ed0.png

 

Ja moram priznati da sam propustio ovu koalciju Bote sa Radulom. Moram priznati da je to epski dokaz propadanja 🙂 . Ako bi ovo Vukadinovićevo ispitivanje bilo tačno to znači da su se oni i na republičkom nivou izjednačili. To definitivno nisam očekivao na ovim izborima, ovako nešto sam očekivao u BG ali ne u republici. 25% ako dobije ova SPN to je sigurica da parizer gubi sledeće izbore jer to već pokazuje jednu ozbiljnu listu koja će sigurno biti sagovornik i za EU. Ostaje mogućnost da SPS opet preleti i da na taj način već na ovim izborima ispratimo SNS u istoriju ali to je malo verovatno, mislim da će ovog puta i SPS zajedno sa njima u istoriju.

 

Jedva čekam ispitivanje na nivou BG da vidim.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se plašim da, nažalost, opozicija, ako nekim čudom uspe da preuzme vlast posle izbora 17.12. neće uspeti da organizuje masovnu i uspešnu čistku od SNS/SPS kriminalnih elemenata, barem ne brzo. Oni su ugnježdeni na svim mogućim pozicijama, od stručnih službi po ministarstvima, preko opštinskih službi, inspekcija pa sve do policije, sudova i tužilaštava. Svi ti trojanci će sabotirati eventualne napore u čišćenju kriminalnih grupa. Vučić sigurno neće podneti ostavku pošto sa pozicije predsednika  može da usporava procese vraćanjem zakona "na doradu" i slično.

Najviše će bi ga pogodilo to što bi morao da radi u okvirima ustavnih ograničenja funkcije predsednika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klotzen said:

Ostaje mogućnost da SPS opet preleti i da na taj način već na ovim izborima ispratimo SNS u istoriju ali to je malo verovatno, mislim da će ovog puta i SPS zajedno sa njima u istoriju.

Iz primera dosadašnjeg preživljavanja SPS, pošto je više puta otpisan, vrlo je moguće da bude tu i kada SNS, u nekoj potencijalnoj budućnosti, postane vanparlamentarna stranka.

SNS=AV, verujem da od onih koji dobrovoljno glasaju za SNS velika većina glasa za njih zato što su "Vučičeva stranka". Jezgro glasača SPS glasa "za stranku" ne za Ivicu Dačića. Znam par komšija "tvrdih SPS-ovaca" koji bi na predsedničkim izborima uvek glasalli pre za AV nego za ID, ali na svim drugim izborima uvek glasaju za SPS/koaliciju u kojoj je SPS.

 

Link to comment
Share on other sites

Ali SPS da bi preživeo mora da preleti sada kada će verovatno opet imati zajedno 51%. Kada zajedno padnu ispod 50% onda će biti kasno za njih. Takođe treba imati na umu da manjinama pripadne oko 5% mesta u parlamentu tako da i to treba dodati na ovo istraživanje. Mađari će sigurno podržati SNS u svim scenarijima ali sa ovim drugima će se moći pričati ukoliko bude nekog iznenađenja.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Klotzen said:

Mađari će sigurno podržati SNS u svim scenarijima ali sa ovim drugima će se moći pričati ukoliko bude nekog iznenađenja.

To će trajati dok je Orban na vlasti. Ako i kada Mađarski Vučić padne promeniće se i odnos mađarskih predstavnika prema SNS.

 

Što se tiče SPS, pod preživljavanjem podrazumevam da će opstati kao parlamentarna stranka, posebno sa cenzusom od 3%, ne da će biti deo vlasti ili imati neku suštinsku vlast.

Edited by tomas.hokenberi
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Ako bi ovo Vukadinovićevo ispitivanje bilo tačno

 

Ne kažem da nije, ali se oko njegovih istraživanja ovaj put postavlja dosta pitanja. Kao prvo, teško se može nazvati nezavisnim, ako je čovek otvoreno podržao NS (priča se i da je na listi). Klasičan sukob interesa

 

Kao drugo, ima tu malo inkonzistentnosti. Recimo, po ovom novembarskom istraživanju, NS sam ima 3,2%. A u oktobarskom je imao 3,3% u projekciji koalicije sa DJB. Ne kažem da je nemoguče, ali je čudno.

 

Po mom skromnom mišljenju, ovde se radi o kanibalizovanju NS i DJB do kojeg je neminovno moralo da dodje istog momenta kada nisu uspeli da sklope koaliciju. Oni ciljaju na sličnu grupu glasača, medju kojima ima mnogo onih koji se boje da če "baciti glas" i glasti za opciju koja če ostati ispod cenzusa. Bilo je samo pitanje ko če povuči prvi potez i pokušati sebe da prikaže da su oni ta opcija koja je iznad cenzusa, a ovi drugi ispod. A to uradio NS sa ovim istraživanjem.

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Div said:

 

U slučaju pobede opozicje, što da ne maštamo, još bolje bi bilo opoziciju držai za reč, a najbolje da opozicija drži reč, i da krene u oslobađanje medija, sudstva i drugih institucija, da krene stvarni obračun sa kriminalom, da se uporedi imovina sa primanjima, da se ispitaju veze kriminala sa vrhom vlasti, Vučić ne bi imao vremena ni da potpisuje ukaze o proglašenju zakona, jedino kad su istražitelji i tužioci na pauzi za kafu, morao bi da bradi 24 sata dnevno samo da objasni veze sa kriinalcima, bilo sa tribina bilo iz kabineta. U pauzi ispitivanja bi mogao da daje intervjue Žaklini Tatalović.

Ali, jbg..

 

...ma naravno mozemo mi tu razne kalkulacije i pokusaje, nego ja `tela ovo da kazem, ajd da pojasnim

 

....Zamisli da si opozicija (opozicija kao pojam a ne kao pojedinac) i Vucic kaze da ako pobedi opozicija on nece da bude predsednik. Meni to lici na ogroman motiv za opoziciju i kao pojam i kao  motiv za pojedinca koji zeli da izadje i glasa kako bi upravo to vucicevo obecanje bilo ispunjeno. Sada neko moze da kaze da Vucic ne drzi obecanja, ali to nije poenta vec taj motiv koji stoji iza njegovog obecanja, posle opozicija moze da ga gnjavi da je rekao a on da se necka i da izmislja da nije tako mislio, ali uvek ce stajati zabelezeno da je huligan u pokusaju ustvari lazov :lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Klotzen said:

Ja moram priznati da sam propustio ovu koalciju Bote sa Radulom. Moram priznati da je to epski dokaz propadanja 🙂 . Ako bi ovo Vukadinovićevo ispitivanje bilo tačno to znači da su se oni i na republičkom nivou izjednačili. To definitivno nisam očekivao na ovim izborima, ovako nešto sam očekivao u BG ali ne u republici. 25% ako dobije ova SPN to je sigurica da parizer gubi sledeće izbore jer to već pokazuje jednu ozbiljnu listu koja će sigurno biti sagovornik i za EU. Ostaje mogućnost da SPS opet preleti i da na taj način već na ovim izborima ispratimo SNS u istoriju ali to je malo verovatno, mislim da će ovog puta i SPS zajedno sa njima u istoriju.

 

Jedva čekam ispitivanje na nivou BG da vidim.

 

Vukadinovic je podrzao NS, pa mi je njihovih 3,2% previse.

 

Takodje, 25% za SPN na republickom nivou je precenjivanje te liste. Opozicija ima sansi samo u velikim gradovima, odnosno u BG, a i tu ce biti kljucno hoce li NS i SDS preci cenzus. Problem je sto ove desnicarske stranke svakako ne mogu sa SNS na republickom nivou (jer bi ili SNS morao da se razilazi sa svojim EU partnerima ili bi te desnicarske stranke nestale sa politicke scene), ali u BG mogu da prodaju pricu kako je u pitanju samo lokal.

 

U BG bi vecinu mogle da cine SPN + NADA + Dveri + NS ili SDS. SPN nikako sami nece imati preko 55 odbornika, to je SF film i morace da prave koaliciju sa nekim - jedan partner, tesko, dva mozda, sa tri je vecina sigurna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

Takodje, 25% za SPN na republickom nivou je precenjivanje te liste.

Mislim da je taman, kada npr. uporedimo sa Faktor plus istraživanjem iz oktobra, prosti skup tada izmerenih rejtinga je davao dvadesetak posto ovoj koaliciji. Pretpostavljamo da postoji pozitivan efekat udruživanja i tu smo negde na oko 25. 

Za Beograd je osipanje glasova desnice i rizik da neke liste budu ispod cenzusa najveći problem, kao i za prošle izbore. Bar se nekadašnja Moramo koalicija opametila, pa ide udruženo sa ostalima u Beogradu (možda zato što su se međusobno razdružili 😁 ), to pored pozitivnog efekta na neopredeljene birače opozicije ide u korist i zbog Dontovog sistema. Dobro je da se NADA jasno izjasnila oko post-izborne saradnje.

Za sada u kampanjama ne vidim ništa novo, ali ima još četiri nedelje, videćemo. Glavne grupacije su izvukle šta su mogle i ne verujem da će biti previše pomeranja.

Link to comment
Share on other sites

On 11/16/2023 at 1:29 AM, goldberg said:

 

Ja ne bih njih stavljao u isti kos (zato i jesu u razlicitim partijama i imali su potpuno razlicite puteve). Druga je stvar sto je skandal da i dalje pricamo o liderima, kao da su oni pastiri, a clanstvo stranaka stada koje oni vode kuda zele.

 

Milica Djurdjevic Stamenkovski je 1/1 proizvod rezima. Ona i sad ima tek 33 godine, a vec 10 godina predstavlja zastitno lice stranke koje se pojavljuje samo pred izbore. Mislim, hajde da je ona neki veliki politicki talenat, ali uopste to nije, samo izbacuje fraze i nastup joj je uvek isti, ista namrstena faca, sve isto. Bas zamisljam vrhovni odbor zavetnika i da ona vec 10 godina komanduje drugima sta treba da se radi i nesto mi i ne ide. Jednostavno, lice za birace iz Srbije koji su besni na establisment i zeljni pastira da im kaze ono sto zele da cuju.

 

Bosko Obradovic je tu najekstremniji i tokom svih ovih godina je bio suprostavljen politici SNS upravo zato sto nije kompatibilna sa njegovom (SNS-u je ideologija najmanje bitna, Dveri su preuzele ideologiju starog SRS + ultrakonzervativizam). Njegov problem je sto zaista misli da su sve njegove odluke mnooooogooo mudre i ispravne, da ih se niko ne bi setio i zato sto nema problem da saradjuje sa bilo kim ako u tom trenutku misli da ce biraci to shvatiti kao [ravu stvar. Tako su Dveri bile sa DSS, pa su 2018. isli sa DjB (ni SNS ni povratak DS krhotina), pa onda bili sa DS krhotinama u SZS, bojkotovali sa njima izbore, onda je usledio onaj strajk gladju i miting SNS, pa ispijanje vina, pa savez sa POKS, pa sa Zavetnicima, samo da se predje cenzus. Obradovic po egu mnogo podseca na Tadica, ima problem sa rejtingom, a misli da je najmudriji na politickoj sceni. Mislim da mu se ne isplati da pravi koaliciju sa SNS, a sta ce Zavetnici da rade, to ce biti njihova stvar.

 

Milos Jovanovic deluje kao oportunista koji zaista nema nista protiv SNS+ ni protiv SSP-DS-PSG-ostali koalicije. Ako njegov glas bude odlucivao mislim da ce preci na stranu ovih drugih, a ako SNS i bez njega bude imao vecinu moguce je da ce se truditi da se ugura kod njih.

Zavetnica, Bosko i sl misim da daju takve izjave (nacionalisticke) jer znaju da nikad nece doci u poziciji da odlucuju! U suprotnom, ako zamislimo Milicu na mesto premijerke ili ministarke veliko je pitanje da li bi smela da tako otvoreno nastupa (ono protiv Francusko-Nemackog sporazuma) jer se vrlo dobor zna sta bi znacilo odbijanje. Oni se tu obracaju onim 5-6% ekstremnih glasaca, znaju da je otprilike to njihov krajnji domet. 

Znatno opasniji je MIlos Jovanovic ( nova DSS). Na prvi pogled elokventan, mlad, inteligentan, ima evropski izgled i imidz, ali ispod te ljusture krije se opasan rasista. Gledao sam nedavno onu emisiju u kojoj je ucestovao zajendo sa Djukom Bizonom. Prosto sam bio zgranut njegovim stavom po pitanju migracija: on sam je bio imigrant ( u Francuskoj), ozenjen Francuskinjom , a da zastupa takav stav (parafrazirano "... mi smo Srbi, i nama imigranti ne trebaju, to je velika opasnost za nas ...) - nesto u tom  smislu, dakle ideologija krvi i tla. Vrlo je opasan i zavodljiv, a zapravo je , po meni, jedan od glavnih "kandidata" da bude jednog dana "Kalif umesto kalifa". 

Jos jedan ozbiljan kandidat je Miki Aleksic, o njemu nemam jos definisano misljenje, mada mi ponekad njegove kritike deluju pomalo ekstremno. 

Treci bi bio Djilas. Premda nepopularan i kompromitovan, zbog svog uticaja i novca jos uvek je ozbiljan igrac. 

Kad bih morao da biram izmedju njih  trojice verovatno bi mi najprihvatljiviji bio ipak Djilas.

Inace na ovim izborima kao pozitivnu snagu vidim koaliciju manjina - to je ona koalicija koju predvodi Zukorlic. I u nacelu, ostale meinstrim politicke opcije u Srbiji vrlo malo govore o manjinama. I njih treba neko da zastupa. Svi govore najvise o Kosovu, o korpuciji, kriminalu, nasilju, niko nista o nasem odnosu prema manjinama. Mi zapravo vrlo malo znamo kakav bi npr bio Aleksicev ili Jovanovicev odnos prema manjinama, ako bi sutra dosli na vlast? 

20 hours ago, Mama_mia said:

 

...ma naravno mozemo mi tu razne kalkulacije i pokusaje, nego ja `tela ovo da kazem, ajd da pojasnim

 

....Zamisli da si opozicija (opozicija kao pojam a ne kao pojedinac) i Vucic kaze da ako pobedi opozicija on nece da bude predsednik. Meni to lici na ogroman motiv za opoziciju i kao pojam i kao  motiv za pojedinca koji zeli da izadje i glasa kako bi upravo to vucicevo obecanje bilo ispunjeno. Sada neko moze da kaze da Vucic ne drzi obecanja, ali to nije poenta vec taj motiv koji stoji iza njegovog obecanja, posle opozicija moze da ga gnjavi da je rekao a on da se necka i da izmislja da nije tako mislio, ali uvek ce stajati zabelezeno da je huligan u pokusaju ustvari lazov :lol_2:

 

zapravo, ako opozicija pobedi i formira vladu, Vucic postaje nevazan lik cija je funkcija samo protokolarna. Njegov uticaj ce pasti - jer njegova moc (slicno kao i kod Slobe) potice od jake partije koja svuda ima vecinu! U suprotnom, njemu ce ruke biti vezane, on nista nece moci sam da uradi. I onda je logicno i da da ostavku! Ali, videcemo. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/16/2023 at 8:21 AM, tomas.hokenberi said:

Ja se plašim da, nažalost, opozicija, ako nekim čudom uspe da preuzme vlast posle izbora 17.12. neće uspeti da organizuje masovnu i uspešnu čistku od SNS/SPS kriminalnih elemenata, barem ne brzo. Oni su ugnježdeni na svim mogućim pozicijama, od stručnih službi po ministarstvima, preko opštinskih službi, inspekcija pa sve do policije, sudova i tužilaštava. Svi ti trojanci će sabotirati eventualne napore u čišćenju kriminalnih grupa. Vučić sigurno neće podneti ostavku pošto sa pozicije predsednika  može da usporava procese vraćanjem zakona "na doradu" i slično.

Najviše će bi ga pogodilo to što bi morao da radi u okvirima ustavnih ograničenja funkcije predsednika.

Da, li samo jednom moze da vrati predlog zakona. Ako  ga Skupstina ponovo izglasa onda i on, kao predsednik , mora da potpise taj zakon. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Darth Bane said:

 

zapravo, ako opozicija pobedi i formira vladu, Vucic postaje nevazan lik cija je funkcija samo protokolarna. Njegov uticaj ce pasti

 

...i jos jednom da kazem, upravo zbog toga bi glasaci koji zele ovakav scenario, trebalo da odlete na glasanje....da ne budu letargicni u smislu - sta da glasam kad nema nista od toga-

Znaci  ko zeli nevaznog lika cija je funkcija protokol i jos sa palim uticajem, taj neka to i obezbedi svojim glasom. Pokusa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Mama_mia said:

 

...i jos jednom da kazem, upravo zbog toga bi glasaci koji zele ovakav scenario, trebalo da odlete na glasanje....da ne budu letargicni u smislu - sta da glasam kad nema nista od toga-

Znaci  ko zeli nevaznog lika cija je funkcija protokol i jos sa palim uticajem, taj neka to i obezbedi svojim glasom. Pokusa.

A ko ce onda da gradi auto-puteve???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

My two cents o predstojecim izborima...

Ove izbore opozicija, narocito njena svetla strana, ne moze da dobije.

Ali, ako hvatam paralelu sa Zlobinom vladavinom, nadam se da ce ovo biti neka 97-98 -> da dobijemo opozicionog gradonacelnika Beograda i u jos par gradova, te da deo mracne opozicije bude primoran da se autuje. To bi bio vrhunski rezultat u ovom trenutku.

Ime liste, Srbija protiv nasilja, je dobra za momenat, za poentu... Kao bunt protiv svog je*anja u (delimicno) zdrav mozak koje ovi rade svakodnevno, protiv svog degradiranja vrednosti. Ali mislim da ova mafija sa cela moze pasti samo nekom vrstom nasilja, jer za drugo ne zna i jer se za poziciju oni moraju drzati do kraja. Stoga, to je za neko drugo vreme, za 3-4 godine.

Prof. Vladimir Obradovic kao kandidat za gradonacelnika ima dosta mana (za razlicite ciljne grupe), ali usrednjeno gledano je vrlo solidan, narocito ako se ne gubi iz vida ko je prekoputa. Obradovic je elokventan, kulturica, sposoban, sa znacajnom biografijom i bibliografijom, nov na velikoj sceni, nije ekstreman. S druge strane, Gangula ima recnik dripca, intelekt i kulturu simpanze, a akademske refence su mu najblaze receno upitne. Obradovic, kao antipod ovom, ima dobre sanse za rezultat. A pride je dovoljno namazan i moze biti igrac. Btw, to sto je bio na nekoj listi DSSa na nivou grada licno ne smatram znacajnim minusom. Em je bilo davno, em bez ukrupnjavanja sa svih strana ovi pasti nece. Smatram da je ovo jedino minus za puriste, kojima bih za kaznu pustao Ganguline govore 🙂 . Anyway, razumem da to nekome smeta, ali ne razumem da nekome to bude razlog da ne glasa. Dalje, to sto je glasno pricao o plagijarizmu Malog po mom misljenju nije nikakav znacajan plus - to je stvar licne promocije, koja je svakako bila dobra i uspesna - ali je u osnovi samo licna promocija. Imao bih stosta da pisem na tu temu, ali necu, stacu ovde. Na kraju, po mom misljenju najveca mrlja je saradnja sa Popovicem i slikanja sa razlicitim glavama, i izuzetno mi je tesko da predjem preko toga. Ipak, odlucio sam da to posmatram kao indikator da je Obradovic radi uspeha je spreman na sve, da saradjuje i sa crnim djavolom. Nadam se da ce sa takvim pristupom prionuti i rusenju ove nakaradne gradske vlasti. Srecno!

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...