Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

6 hours ago, Div said:

Bojkot je neuspeo od početka, nije postignut čvrst dogovor kojeg bi se svi držali, ni stranke koje su se izjasnile za bojkot nisu čvrste u svojoj odluci, DS, deo opozicije, kako god je mi nazivali, nijeu igri. I, što je najgore, zagovornici bojkota ne znaju šta je naredni korak, šta bi bio uspehbojkota, šta neuspeh, šta u jednom, šta u drugom slučaju. Deluje kao da su u jednom momentu afektno reagovali, rekli nećemo na izbore, bojkotujemo, sad ih sramorta da priznaju da su se izleteli.

U takve akcije se ide kad je uspeh izvestan, ovako, za svoju lošu procenu će optuživati Vučića, trojance, mangupe u svojim redovima, Evropu, zlu sudbinu, birače, jedino što ne verujem da će iko priznati, zajebali smo se.

 

5 hours ago, Doc Holiday said:

izaci ce svi na kraju.... 

 

evo moje prognoze ...    SNS 40-45% ( eto priznace da su malo izgubili ) , SPS 10-15% ( standardnih)  i formirace opet  vladu...  Manjine po defoltu idu sa pobednikom  ma ko to bio ( jer jedino na taj nacin kako tako stite interese svojih zajednica (i svoje licne naravno )  )

  Ostalih 40%  ce  natrpati gomilu njih sa po 3%  i to je to

 

Kojih ostalih? :lol_2:

 

Nego, jeste vi primjetili jedno vrlo bitnu stvar, da sva ova lazna opozicija koja ce kao izaci na izbore, da se ne obraca biracima vec iskljucivo gazdi? Sve sto kazu kad probiju medijisku blokadu pa se dokopaju Pinka, O2 i RTSa jeste samo uvlacenje gazdi u dupe, dobro, to je i razumljivo, jer ako krenu da se obracaju biracima onda moraju da progovore i o problemima gradjana, o korupciji, kriminalu,.. itd. pa cak i o nacionalnim pitanjima, Kosovu i tako to. A toga jednostavno nema, pri tome ako se ne obracaju gradjanima vec Vucicu, jbga, ipak Vucic nece moci glasati za sve njih. Zato opet da ponovim pitanje, kojih 40%? :lol_2:

 

Ko ce glasati za to? I zasto bi neko uopste glasao za to?

 

Zato uopste ne sumnjam da ce bojkot biti uspjesan. :classic_smile:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atreid said:

 

 

Kojih ostalih? :lol_2:

 

Nego, jeste vi primjetili jedno vrlo bitnu stvar, da sva ova lazna opozicija koja ce kao izaci na izbore, da se ne obraca biracima vec iskljucivo gazdi? Sve sto kazu kad probiju medijisku blokadu pa se dokopaju Pinka, O2 i RTSa jeste samo uvlacenje gazdi u dupe, dobro, to je i razumljivo, jer ako krenu da se obracaju biracima onda moraju da progovore i o problemima gradjana, o korupciji, kriminalu,.. itd. pa cak i o nacionalnim pitanjima, Kosovu i tako to. A toga jednostavno nema, pri tome ako se ne obracaju gradjanima vec Vucicu, jbga, ipak Vucic nece moci glasati za sve njih. Zato opet da ponovim pitanje, kojih 40%? :lol_2:

 

Ko ce glasati za to? I zasto bi neko uopste glasao za to?

 

Zato uopste ne sumnjam da ce bojkot biti uspjesan. :classic_smile:

U kom slucaju ce bojkot biti uspesan? Koji % izaslih na izbore? Imas li neke parametre? 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darth Bane said:

U kom slucaju ce bojkot biti uspesan? Koji % izaslih na izbore? Imas li neke parametre? 

 

Bojkot ce biti uspjesan kad SNS bude osvojio 100% glasova. Samo da SNS uzme 100% glasova, ja za to navijam.

 

Ovako:

 

spacer.png

 

Pa neka se igra sam sa sobom!

 

 

BTW: Interesantni su i rezultati u Trgovistu:

Izlaznost 48,65% (na predsjednickim izborima izlaznost je bila preko 80%). Ukoliko bi se ovaj omjer prenio na citavu Srbiju, pod pretpostavljenom normalnom izlaznosti od 55% u uslovima bojkota dobili bi smo 28-29% izlaznost.

 

Pa neka onda majmun vlada sa 28-29% podrske gradjana. Bas da vidimo i nasta ce i to da lici.

 

 

I jos ovo:  - Očekivali su veliku izlaznost, ali je bojkot doprineo tome da ljudi ne izađu u velikoj meri. Nekada su slavili kada pobede na izborima, izvedu trubače na ulice, bude veselje, ali su u nedelju uveče utihnuli videvši da nemaju podršku naroda kakvo učekuju i da su doživeli debakl. https://direktno.rs/politika/252224/bojkot-uspeo-u-trgovistu-duplo-manja-izlaznost.html

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Atreid said:

 

Bojkot ce biti uspjesan kad SNS bude osvojio 100% glasova. Samo da SNS uzme 100% glasova, ja za to navijam.

 

Ovako:

 

spacer.png

 

Pa neka se igra sam sa sobom!

 

BTW: Interesantni su i rezultati u Trgovistu:

Izlaznost 48,65% (na predsjednickim izborima izlaznost je bila preko 80%). Ukoliko bi se ovaj omjer prenio na citavu Srbiju, pod pretpostavljenom normalnom izlaznosti od 55% u uslovima bojkota dobili bi smo 28-29% izlaznost.

 

Pa neka onda majmun vlada sa 28-29% podrske gradjana. Bas da vidimo i nasta ce i to da lici.

Ovo su izbori za clanove saveta MZ,izlaznost od 48% je ogromna ako se uzme u obzir za sta se glasa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zvezdarac said:

Ovo su izbori za clanove saveta MZ,izlaznost od 48% je ogromna ako se uzme u obzir za sta se glasa.

 

Nije ogromna nego skoro prepolovljena, jer Trgoviste uvijek ima veliku izlaznost za nase prilike, znaci skoro pola nego obicno. Mogao si kliknuti i na link gore sto sam ostavio:

 

===================

- Ljudi su bili ucenjeni i izašli su svi zaposleni pod ugovorom uz pretnje da će izgubiti posao. Pojedini su bili ucenjeni i time da neće da im afaltiraju puteve do kuće ukoliko ne izađu na izbore i, naravno, ne glasaju za SNS. Asfalt je pre toga postojao, ali su ga iskopali i porušili, a da bi dobili novi, morali su da glasaju. Ranije su i meni pretili da ne smem da pišem ništa loše o SNS-u, o tome kako su oteli stanove u Trgovištu za socijalno ugrožene porodice, za što postoje dokazi. Sada nemam posla, ne daju mi nigde da radim jer nisam pristao na njihove ucene. Pretili su čak i da će da me isele iz stana. Stan je moj, vodi se uredno na mene, a zgrada je navodno pod ministarstvom, pa su najavljivali da će pokušati da mi oduzmu stan - rekao je naš sagovornik.

 

Izbori za članove Saveta mesnih zajednica u Trgovištu prošli su, dakle, bez Saveza za Srbiju koji je jedina opoziciona grupacija u opštini Trgovište.Izlaznost je bilo upola manja od uobičajene. https://direktno.rs/politika/252224/bojkot-uspeo-u-trgovistu-duplo-manja-izlaznost.html

===================

 

I uprkos svemu dobio je prepolovljenu izlaznost. Uostalom zasto bi neko i izlazio na izbore ukoliko ce Vucic da dobije 100% glasova? Izmedju koga da biras? Pa dovoljan mu je samo jedan glasac da izadje i zaokruzi njegovu jednu jedinu listu i on dobiva 100% glasova :lol_2:

 

Tako je! Neka se igra sam sa samim sobom!

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Atreid said:

 

Nije ogromna nego skoro prepolovljena, jer Trgoviste uvijek ima veliku izlaznost za nase prilike, znaci skoro pola nego obicno. Mogao si kliknuti i na link gore sto sam ostavio:

 

===================

- Ljudi su bili ucenjeni i izašli su svi zaposleni pod ugovorom uz pretnje da će izgubiti posao. Pojedini su bili ucenjeni i time da neće da im afaltiraju puteve do kuće ukoliko ne izađu na izbore i, naravno, ne glasaju za SNS. Asfalt je pre toga postojao, ali su ga iskopali i porušili, a da bi dobili novi, morali su da glasaju. Ranije su i meni pretili da ne smem da pišem ništa loše o SNS-u, o tome kako su oteli stanove u Trgovištu za socijalno ugrožene porodice, za što postoje dokazi. Sada nemam posla, ne daju mi nigde da radim jer nisam pristao na njihove ucene. Pretili su čak i da će da me isele iz stana. Stan je moj, vodi se uredno na mene, a zgrada je navodno pod ministarstvom, pa su najavljivali da će pokušati da mi oduzmu stan - rekao je naš sagovornik.

 

Izbori za članove Saveta mesnih zajednica u Trgovištu prošli su, dakle, bez Saveza za Srbiju koji je jedina opoziciona grupacija u opštini Trgovište.Izlaznost je bilo upola manja od uobičajene. https://direktno.rs/politika/252224/bojkot-uspeo-u-trgovistu-duplo-manja-izlaznost.html

===================

 

I uprkos svemu dobio je prepolovljenu izlaznost. Uostalom zasto bi neko i izlazio na izbore ukoliko ce Vucic da dobije 100% glasova? Izmedju koga da biras? Pa dovoljan mu je samo jedan glasac da izadje i zaokruzi njegovu jednu jedinu listu i on dobiva 100% glasova :lol_2:

 

Tako je! Neka se igra sam sa samim sobom!

Ma jeste prepolovljena ali uvek je tako po Srbiji na izborima za clanove MZ,mislim da ne moze da se utvrdi neki trend kakva ce izlaznost biti na osnosu izlaznosti na izbore za MZ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne bi da ispadne da branim Marka Bastća ALI:

 

Quote

Predsednik opštine Stari grad i funkcioner Stranke slobode i pravde Marko Bastać objavio je video snimak u kojem kaže da "nikad nije potpisao Sporazum sa narodom".

"Nikada nisam potpisao Sporazum sa narodom", jedino je što Bastać kaže u video snimku zbog kojeg su pojedini tviteraši posumnjali da će i predsednik opštine Stari grad izaći na lokalne izbore.

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Zvezdarac said:

Pa o tome smo vec pricali,meni je bilo sumljivo ono sve oko trga itd i njegovo eksponiranje ako ne planira da izadje na izbore na SG.

 

sram te bilo, ko te plaća da pišeš ovako o opoziciji?  A da te pitam ja još, što ovako o šešelju i čanku ne pišeš i oni su opozicija i Čeda i Šapić i Stamat... nego samo udri po sZs i Marku, ne bi da ispradne da ga branim, Bastaću?


I još jedna iz edicije:  ne bih da branim Bastaća ALI:
 

 

 

 

p.s. najcrnje što će sad da skoči ova do juče proBastać ekipa, iz mog upisa poznatija kao: ne bih da branim bastaća  ALI  i da mu u neku ruku oči izvadi, da ga pljuje proglašava za trojanca...  a do juče su nam ovde drugu pesmu pevali... 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Zvezdarac said:

Idemo dalje,ko nije gledao sapunice ima prilike zadnjih par dana.

Ne znam šta pametno da kažem što nije rečeno već hiljadu puta. Pogrešno je posmatrati republičke i lokalne izbore na isti način. Lokal je nešto sasvim drugo i nema (mnogo) veze sa politikom koja se vodi na republičkom nivou. Koliko je mudro ostavljati lokalne samoprave i poklanjati ih SNS, zaista ne znam. Pre svega zato što ne znam šta će se desiti posle bojkota i da li će taj bojkot išta da promeni. Da li je mudro dati Šabac u ruke nekom lokalnom Vesiću? Ili Paraćin? Ne znam. Ja zaista ne znam koji je plan stranaka koji bojkotuju izbore posle bojkota i posle izbora. Ako primenjuju dosadašnju taktiku, onda verovatno ništa.

Videćemo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Don Laki Juan Ima istine u onome sto pises ali onda ispada izlazimo na lokal gde imamo sanse da pobedimo a na republiku ne izlazimo zato sto nemamo sanse.Zasto se zaustaviti onda na Sapcu,Paracinu i SG...Gde je tu Vracar,SV

Trebalo je onda zauzeti stav idemo na lokal bojkotujemo republiku

Posebna prica je kolike su sanse u Sapcu i Paracinu sada(secamo se busanja u grudi za Lucane gde su ih pregazili)?Na SG verovatno najbolje stoje ali je pitanje koliko ce opozicionih glasaca poslusati eventualni poziv Bastaca.

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

 

 

A gde je tu SZS ( ako se predviđa da će i oni izaći ) ?

 

ulazi u onih 3% , to jest 3 puta po 3% 

12 hours ago, Atreid said:

 

 

Kojih ostalih? :lol_2:

 

Nego, jeste vi primjetili jedno vrlo bitnu stvar, da sva ova lazna opozicija koja ce kao izaci na izbore, da se ne obraca biracima vec iskljucivo gazdi? Sve sto kazu kad probiju medijisku blokadu pa se dokopaju Pinka, O2 i RTSa jeste samo uvlacenje gazdi u dupe, dobro, to je i razumljivo, jer ako krenu da se obracaju biracima onda moraju da progovore i o problemima gradjana, o korupciji, kriminalu,.. itd. pa cak i o nacionalnim pitanjima, Kosovu i tako to. A toga jednostavno nema, pri tome ako se ne obracaju gradjanima vec Vucicu, jbga, ipak Vucic nece moci glasati za sve njih. Zato opet da ponovim pitanje, kojih 40%? :lol_2:

 

Ko ce glasati za to? I zasto bi neko uopste glasao za to?

 

Zato uopste ne sumnjam da ce bojkot biti uspjesan. :classic_smile:

 

glasace Vucicevi ... ko sto se zna da su glasali za Canka i Cedu....

 

u te ostale navodim SzS ( svaka stranka odatle po 3% )  ,  Ceda, Canak, Seselj...   mozda puste AV i Vacica u parlament  malo da strasi narod i evropu...

 

u tih 40%  smestice tih 15ak stranaka ...  da glume opoziciju...

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Zvezdarac said:

@Don Laki Juan Ima istine u onome sto pises ali onda ispada izlazimo na lokal gde imamo sanse da pobedimo a na republiku ne izlazimo zato sto nemamo sanse.Zasto se zaustaviti onda na Sapcu,Paracinu i SG...Gde je tu Vracar,SV

Trebalo je onda zauzeti stav idemo na lokal bojkotujemo republiku

Posebna prica je kolike su sanse u Sapcu i Paracinu sada(secamo se busanja u grudi za Lucane gde su ih pregazili)?Na SG verovatno najbolje stoje ali je pitanje koliko ce opozicionih glasaca poslusati eventualni poziv Bastaca.

Zato se plašim da su odluke o bojkotu donete ishitreno i da se nisu sagledali svi aspekti i ako se izađe i ako se bojkotuju izbori. Suština jeste da ako se želi pobeda na nivou republike, mora se početi od lokala, i sve ovo vreme su trebali da se koncentrišu na jačanje pozicija na lokalnom nivou, pa i na izlazak na izbore po gradovima i opštinama. Ovako, dobili smo tek sada obećanje da će se krenuti u kampanju po mestima u Srbiji (ne protest, nego kampanja), ali se plašim da je kasno.

Ja imam osećaj da u ovom trenutku ma šta da se uradilo, bojkot ili izbori, pozicija SNS i Vučića će se ojačati, a dobrim delom će se ojačati zbog loših odluka koje su stranke koje predstavljaju opoziciju donele. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stoned Laki21 said:

Done,  opozicija po srbiji, osim taj Šabac i Paraćin  nema nikakvu infrastrukturu stranačku,  bukvalno ih ima po 1-3 u odborima stranaka...    i na koje oni izbore da izadju?

Pa to je glavni problem generalno, ne sada ovih stranaka, nego većine partija. Bitno je da se izaberu oni koji će da vode stranku/pokret, a na onu bazu koja drži stranku se ne misli. Umesto da se krene od dna, da se krene od najmanjeg mesta i da se gradi ka vrhu, kreće se od vrha i posle se čude zašto "temelji klize". 

Nema tu sreće na duge staze, čak i ako naprave neki rezultat.

Sa druge strane ja gledam moj kraj (moja MZ), gde SNS nije dobio većinu na zadnjim izborima, vikednom ih ima na svakom ćošku, na 500 metara tri štanda.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Don Laki Juan said:

 

Sa druge strane ja gledam moj kraj (moja MZ), gde SNS nije dobio većinu na zadnjim izborima, vikednom ih ima na svakom ćošku, na 500 metara tri štanda.

Tako ti je po celoj Srbiji,a vrlo je slicno bilo i od 2008,mozda ih je bilo malo manje ali slicno

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Stoned Laki21 said:

 

Nije to nista, poslje Micunovica i Comicke, sluzba je dovukla iz Italije Firera Daidovica, aktivirala Levijatan, Baka Prase... i? Jeste spremini za finale, ta taaaa:

 

Predsednik Albanije Iljir Meta pozvao je Albance koji žive u Srbiji da učestvuju na parlamentarnim izborima 26. aprila, prenosi Koha.

"Predsednik Meta ohrabruje sve političke snage u Preševskoj dolini i celokupno albansko stanovništvo gde god da živi u Srbiji, da učestvuje u izborima, da zajedničkim stavom daju maksimalni doprinos i preuzmu ulogu u budućim institucijama na centralnom i lokalnom nivou", piše list. http://rs.n1info.com/Vesti/a568232/Albanski-predsednik-pozvao-Albance-u-Srbiji-da-ucestvuju-na-izborima.html

 

:lol_2::Hail:

 

E, ako mu Micunovic, Gordana Comic, Firer Davidovic, Levijatan, Baka Prase i Ilir Meta ne pomognu da se razbije bojkot, niko nece. :ajme::lol_2:

 

7 hours ago, Doc Holiday said:

glasace Vucicevi ... ko sto se zna da su glasali za Canka i Cedu....

 

Nisu glasali za Cedu i Canka, to je nesto glasova islo po inerciji od ranije, sad su i ti ukapirali pa ni to nece dobiti.

 

A ovi Vucicevi glasaci imaju problem da nadju i njegovo ime na glasackom listicu, a ne trazit ce neko drugo, nema sanse. :lol_2:

Edited by Atreid
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

E, a ko je beše branio Čomićku kad sam rekao da je politički dinosaurus i da je odavno zrela za pemziju?

 

Da se jave, da mi objasne ova skorašnja dešavanja, pošto do mene očigledno ne dopiru ovi vanvremenski potezi jednog takvog intelektualnog i moralnog giganta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Sprivel said:

Levijatan izlazi na izbore u 15 opstina

Ko ili sta je "Levijatan",kolega?

Prvi put cujem za ovu stranku/grupu gradjana/pokret?
Edit:posto sam dobio "ha-ha" smajli na post,ocito je da sam ispao glup u drustvu ili Kostunica,pa bi sadrzina posta mogla i da se zanemari

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ko ili sta je "Levijatan",kolega?

 

To su neki pro-naci likovi koji se kao nekad obračnavaaju fizički sa zlostavljačima životinja i to kače po društvenim mrežama.

 

To je jedan od velikih problema društva şto se neke osvetničke grupe bave socijalnim pitanjima, u ovom slučaju zaštitom životinja, jer država jednostavno zanemaruje ta pitanja, pa onda Levijatan ubira simpatija, a kasnije predvodi "demonstracije" ispred pekare u Borči prošlog proleća.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

To su neki pro-naci likovi koji se kao nekad obračnavaaju fizički sa zlostavljačima životinja i to kače po društvenim mrežama.

 

To je jedan od velikih problema društva şto se neke osvetničke grupe bave socijalnim pitanjima, u ovom slučaju zaštitom životinja, jer država jednostavno zanemaruje ta pitanja, pa onda Levijatan ubira simpatija, a kasnije predvodi "demonstracije" ispred pekare u Borči prošlog proleća.

 Ja na go.. a ne bih trosio ovoliko reči. 

One word- Nazzi 💀 

 

 

1+1=0

FB_IMG_1581459919527.jpg

Edited by JohnnyDragon
Add on
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...