Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 hour ago, Stoned Laki21 said:

 

naravno. U ugovoru o radu imaš sva prava iz radnog odnosa, dok ovamo nemaš ništa i nije radno angažovanje neko potpada pod ostale naknade, pa tako nemaš pravo na prinadležnosti iz radnog odnosa (pauza, radno vreme, regre, topli obrok)....

Ukoliko sma dobro shvation, Ugovor o delu bi bio slican onome sto se na Zapadu zove "casual work". Znaci - nema placenog bolovanja, godisnjeg odmora , bonusa , s tim sto "casual work" moze u principu biti i neogranicen dok je Ugovor o delu vremenski ogranicen. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Bane said:

Ukoliko sma dobro shvation, Ugovor o delu bi bio slican onome sto se na Zapadu zove "casual work". Znaci - nema placenog bolovanja, godisnjeg odmora , bonusa , s tim sto "casual work" moze u principu biti i neogranicen dok je Ugovor o delu vremenski ogranicen. 

 

cassual work bi bio Privremeni i povremeni poslovi kod nas i ograničeni su na 180 radnih dana godišnje po čoveku i vezani su za satnicu


ugovor o delu je jednokratna naknada za neki posao kod poslodavca gde nisi u radnom odnosu, tipa da dodje i održiš neko predavanje, da radiš neke instalacije, a nemaš radnju da fakturišeš...  znači jednokratni posao sa fizičkim licem nevezano za sate...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

cassual work bi bio Privremeni i povremeni poslovi kod nas i ograničeni su na 180 radnih dana godišnje po čoveku i vezani su za satnicu


ugovor o delu je jednokratna naknada za neki posao kod poslodavca gde nisi u radnom odnosu, tipa da dodje i održiš neko predavanje, da radiš neke instalacije, a nemaš radnju da fakturišeš...  znači jednokratni posao sa fizičkim licem nevezano za sate...

Da, sada je jasno. 

U moje veme se to zvalo kad neko nekom "namesti tezgu"?!

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stoned Laki21 said:

 

bukvalno je sve pogrešno u upisu.

to što vas dve radite u istoj kancelariji ne znači da radite na istom  radnom mestu.  radno mesto nije fizička lokacija na kojoj se obavlja neka radnja neka poslovna aktivnost neki rad.  radno mesto je ststematizacijom radnih mesta predvidjna pozicija sa tim i tim brojem izvršilaca na koje se upućuju radno angažovana lica putem ugovora o radu, ili druga lica nagažovana putem PP Poslova, ugovora o delu...  to što Mika i Žika sede u istoj kancelariji, rade sličan posao, uopšte ne znači da su na istom radnom metu.

 

Pa ja i nisam nigde spomenula da se radi o istom radnom mestu, po Sistematizaciji, ali je ista stručna sprema.  Plata zavisi od stručne spreme i godina staža. Ta žena je zbog godina staža, dok je radila imala malo veću platu od mene, zbog godina staža. I to je u redu.

 

Sve vreme pišem da je problem što oni koji rade po osnovu Ugovora a nemaju položen stručni ispit za rad u organima uprave imaju veću novčanu nadoknadu od onih koji su zaposleni -stalno zaposleni- tu mislim na ove nove koje je sns zaposlio...ali i ranije kada je neko iz penzije bio angažovan imao je veću platu od nas, a poslovi slični.  

 

OK, neću više da idem u off. Ovo nema više veze sa opozicijom...  

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Pa ja i nisam nigde spomenula da se radi o istom radnom mestu, po Sistematizaciji, ali je ista stručna sprema

 

isti promašaj kao u prethodnom upisu  bukvalno isti, a sad molim Vas vratite se na prethodni upis, citirani i označite delove koji Vam nisu jasni da pojasnimo.

u javnom sektoru koliko znam, postoje koeficienti i po koeficientima, a koji su vezani za sistematizaciju obračunava se zarada, a u sistematizaciji je propisan MINIMALNA STRUČNA SPREMA  za toradno metsto.

ili po srBski:  bila dva komunalca, čistača ulica, jedan nepismen i ima 3 razreda škole, a drugi član SANU i ima više državnih doktorata medjunarodno priznatih.  plata im je jednak. 


I nemoijte više molim Vas na ovu temu, vaše nepoznavanje materije i pokušaji da se predstavite ko neki poznavalac jer ste radili u nekoj matičnoj službi 18 godina bodu oči i teraju me da postanem neprijatan  jer najiskrenije, informacije koje delite kao 100% tačne i iz prve ruke, su sve samo nisu tačne.  Imaju prizvuk istine i to je u suštini to.  Sve ostalo teški promašaji i zakonska praksa od pre xy godina koja se do sada promenila 6 puta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

 

Pa ja i nisam nigde spomenula da se radi o istom radnom mestu, po Sistematizaciji, ali je ista stručna sprema.  Plata zavisi od stručne spreme i godina staža. Ta žena je zbog godina staža, dok je radila imala malo veću platu od mene, zbog godina staža. I to je u redu.

 

Sve vreme pišem da je problem što oni koji rade po osnovu Ugovora a nemaju položen stručni ispit za rad u organima uprave imaju veću novčanu nadoknadu od onih koji su zaposleni -stalno zaposleni- tu mislim na ove nove koje je sns zaposlio...ali i ranije kada je neko iz penzije bio angažovan imao je veću platu od nas, a poslovi slični.  

 

OK, neću više da idem u off. Ovo nema više veze sa opozicijom...  

 

 

Ugovor o delu bi bio rad na nekom konkretnom I specificnom  projektu, vremanski ogranicenom (recimo 3 meseci) za koje je potrebno angazovati nekog sa strane ko ima iskustvo za rad na tom specificnom poslu,a firma nema radnika sa odgovarajucim iskustvom i znanjem da odradi taj posao. Zato mora da angazuje nekoga sa strane.  prakticno "outsources" taj posao samo ne nekoj drugoj firmi (pod-izvodjacu) vec fizickom licu.

Zato je visina naknade stvar dogovora izmedju poslodavca i radnika koji obavlja taj posao.  

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Darth Bane said:

Ugovor o delu bi bio rad na nekom konkretnom I specificnom  projektu, vremanski ogranicenom (recimo 3 meseci) za koje je potrebno angazovati nekog sa strane ko ima iskustvo za rad na tom specificnom poslu,a firma nema radnika sa odgovarajucim iskustvom i znanjem da odradi taj posao. Zato mora da angazuje nekoga sa strane.  prakticno "outsources" taj posao samo ne nekoj drugoj firmi (pod-izvodjacu) vec fizickom licu.

Zato je visina naknade stvar dogovora izmedju poslodavca i radnika koji obavlja taj posao.  

 

Naravno. Sve to znam. 

 

Sve što sam dosad napisala potkrepila sam primerom -pravim. Tako je to bilo 2010-2011.godine. 

 

Od 2012. ne radim, i verovatno je bilo promena i izmena propisa od tada do danas. 

 

I više neću o lokalnoj samoupravi...ispada da ništa ne znam sa toliko godina staža..nevažno.. i to mi zamera neko ko verovatno nikada nije radio u državnoj upravi..

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devojka Luke Razića said:

 

Naravno. Sve to znam. 

 

Sve što sam dosad napisala potkrepila sam primerom -pravim. Tako je to bilo 2010-2011.godine. 

 

Od 2012. ne radim, i verovatno je bilo promena i izmena propisa od tada do danas. 

 

I više neću o lokalnoj samoupravi...ispada da ništa ne znam sa toliko godina staža..nevažno.. 

 

 

Vucic i SNS su sve to izvitoperili ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

 

 

Sve vreme pišem da je problem što oni koji rade po osnovu Ugovora a nemaju položen stručni ispit za rad u organima uprave imaju veću novčanu nadoknadu od onih koji su zaposleni -stalno zaposleni- tu mislim na ove nove koje je sns zaposlio

 

 

Ali ovo jednostavno nije tacno,dok ih ne prime za stalno 90% njih koja stranka zaposli na ugovor(bilo koja stanka) imaju 35-40k

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Bane said:

Cini mi se da vi tu mesate rad po ugovoru (na odredjeno vreme) i rad po Ugovoru o delu. 

 

ne.  ne meša ništa apsolutno, nego Devojka stvarno ne zna ništa oko obračuna zarada i čega svega jer to nije radila, a nije ni pravnica koja se bavi radnim odnosima...  i po svom priznanju je MATIČARKA  koja ne radi od 2012. godine i preko nekih levih i desnih ljudi koji su ili ostali bez posla ili šta već nama neke informacije potura kao 1/1 istinite i tačne...  a da je realna rekla bi sebi jbte ne radim 8 godina na tom radnom mestu, dve garniture Vlasti su se izmenile od tad, ko zna koliko zakona... a ja nemam dodir sa ti iz prve ruke, nego posredno preko mike i žike...  koji krasni ja patetišem i kukam po forumu kad na primer ne zna da su se stope doprinosa od 2010-2011  promenile jedno 6 puta  i kad ovim dobrim ljudima na forumu ne znam da kažem koji su parametri za obračun zarade kao što nikad nisam ni znala jer to nikad nije ni bio moj posao, nego sam čula tamo od neke žene da je to tako, a nemam gde da proverim.


Bane batali, iskreno najiskrenije,  ako pokušavaš neki jeftin trol, neku provokaciju... šta god, da budeš Đentlmen... nije vreme ni mesto o zbiljnim stvarima pričamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Stoned Laki21 said:

 

cassual work bi bio Privremeni i povremeni poslovi kod nas i ograničeni su na 180 radnih dana godišnje po čoveku i vezani su za satnicu
...

 

Malo i nepotrebno dižeš tenvije, jeste, Devojka koristi neprecizno termine, Po ugooru, kolokvijalno se koristi za sve oblike zapošljavanja osim radnoh odnosa. (I, da, PPP mogu da traju do 120 radnih dana u toku klendarske godine) Na koje sve načine se zloupotrebljavaju odredbe zakona, kako se i koliko isplaćuje, ne možemo nabrojati na jednom forumu, ne možemo sagledati svaki pojedinačni slučaj. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Div said:

 

Malo i nepotrebno dižeš tenvije, jeste, Devojka koristi neprecizno termine, Po ugooru, kolokvijalno se koristi za sve oblike zapošljavanja osim radnoh odnosa. (I, da, PPP mogu da traju do 120 radnih dana u toku klendarske godine) Na koje sve načine se zloupotrebljavaju odredbe zakona, kako se i koliko isplaćuje, ne možemo nabrojati na jednom forumu, ne možemo sagledati svaki pojedinačni slučaj. 

 

 

do termina smo došli kad smo raskrinkali  da SNS-ovi zaposleni ne primaju mnogo veće naknade od stalno zaposlenih radika, tzv starih radnika kojima je i Devojka pripadala.  i to kao odgovor @Darth Bane koji je pitao jel to nešto kao cassual work na zapadu  i tu je krenula PPP i UoD  priča?

Termini nisu bitni, da li je PPP UoD ili šta god (na stranu što je moj podatak od 180 dana ne tačan, a tvoj od 120 tačan, al za priču je i to nevažno na kraju krajeva).  Suština priče je da je sns preuzeo program DoS 1.0  i nadogradio na verziju 1.9  i prodaje sad kao novi program SNS 1.0.  Nešto kao što je microsoft uradio sa eksplorerom, pa sad "koristimo" new and impruved  EDGE.a za zloupotrebe se slažem  i čak sam okačio primer iz prakse kako se zaoblazi zabrana zapošljavanja u javnom sektoru.

 

 

 

Edited by Stoned Laki21
Link to comment
Share on other sites

Ne treba pridavati nikakav značaj izjavama par ljudi koji su učestvovali u organizaciji protesta. Ogradiše se svi ostali od njih. Ko će to da glasa za njih, ko će to biti ogorčen "izdajom" bojkota i recimo izlaskom na lokalne izbore u Šapcu, pa recimo u Nišu izađe na izbore i glasa za 1od 5M? Iz kog motiva?

Meni to ne smeta, u celoj Srbiji jedva da ima nešto što nije pod Šizojevom šapom, u par mesta se može ostvariti kakva takva kontrola izbornog procesa i zastupljenost u lokalnim medijima i sad i to da se baci?

Da sam ja iz Šapca, bio BiH protiv bojkota lokalnih izbora.

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, stray_cat said:

Ne treba pridavati nikakav značaj izjavama par ljudi koji su učestvovali u organizaciji protesta. Ogradiše se svi ostali od njih. Ko će to da glasa za njih, ko će to biti ogorčen "izdajom" bojkota i recimo izlaskom na lokalne izbore u Šapcu, pa recimo u Nišu izađe na izbore i glasa za 1od 5M? Iz kog motiva?

Meni to ne smeta, u celoj Srbiji jedva da ima nešto što nije pod Šizojevom šapom, u par mesta se može ostvariti kakva takva kontrola izbornog procesa i zastupljenost u lokalnim medijima i sad i to da se baci?

Da sam ja iz Šapca, bio BiH protiv bojkota lokalnih izbora.

Pa zato sto onda ispada da SZS na izbore ne izlazi ne zbog losih uslova nego zbog male podrske...A realno istina je negde izmedju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Od tada su uradili jedno veliko nista.

 

Šta treba konkretno da urade? 

 

*

 

Što se tiče izlaska na lokalne izbore, time se krši Sporazum sa narodom. Izborni uslovi su ili dobri ili loši. Loši su.  Ne mogu da budu dobri za lokalne izbore a loši za parlamentarne. 

 

Ako neko iz SZS ili ceo SZS izađe na lokalu ( što se neće desiti ) automatski daje legitimitet i parlamentarnim. Kako?

 

Birač X dođe na biračko mesto i potpisuje se u biračkom spisku. Dobija dva listića-za lokal i za parlament. I nevažno je ukoliko iscepa listić na kome su izborne liste za ulazak u parlament,

 

Samim potpisivanjem u birački spisak birač X ulazi u ukupan broj izašlih birača.   

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Šta treba konkretno da urade? 

 

 

 

 

Da se trude da ubede glasace da bojkotuju izbore mozda?

 

A prica se svodi na to da ispada ko glasa na izborima mi kazemo da je glup i glasa za Vucica i njegove trojance.

 

To je sve sto je SzS proglasom uradio.

 

Pa vise ljudi nece izaci da glasa uprkos njima nego zato sto su oni pozvali na bojkot. A imam utisak da ce oni taj procenat automatski pretociti u svoje birace na narednim uslovima i tako se jos jednom lasno zajebati.

 

Teza "svi su isti" moze biti glupa, ali Djilas i druzina nemaju luksuz da ne obrate paznju na nju, kao pojedinci sa ovog foruma koji gundjaju zato sto pricamo o glupostima opozicije.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devojka Luke Razića said:

@McLeod svakog vikenda se drže štandovi širom Srbije i razgovara se sa građanima.

 

Sutra je zvaničan početak bojkot kampanje. Protesti su i dalje aktuelni, to što Pokret 1 od 5 miliona neće biti organizator ne znači da se protesti ne nastavljaju. 

 

izvin, a gde su to pored Beograda za koji 90% srbije ne zna, aktuelni protesti?

i da se u beogradu i dalje radi 1 od 5 miliona sazandoh slučajno... a poseta je u rangu niželigaških utakmica OFK Mala Moštanica vs Resnik Riders...

U kom još gradu imaju protesti 1 od 5 miliona a da nije Beograd i mogu li svi ti gradovi da napune na primer Halu Pionir  koja ima 8000 sedećih mesta?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...