Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Znam.
 
Kao što znam kako Teh Viš. Na sudu dobija poslodavca 1/1 i vraćaju ga na posao.


Kako dobija poslodavca ako je imao ugovor na odredjeno koji mu se produzava (ili u ovom slucaju ne) na svaka 3 ili 6 meseci? Cela gradska uprava i sva preduzeca ovde su u tom rezimu.

Tako da me zajebi s tim.
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Pavaroti said:

Ne znas pa ne moras da pises i da napadas svaki put kad neko isprica relativno tacnu pricu. 

 

Ne idu sa dzipovima, ali mangupi iz kraja uz nadoknadu u vidu para ili posla sakupljaju glasove.  Lepo on tebe zamoli ( obicno su mladji pod pritiskom ) ali obicno ljudi prihvate to. Ne tuku, ali zna se kako to ide. Ne radi to samo sns i sps, vec i neke druge stranke. Bokan zadnji put u NS kad je kupovao glasove za 1-2k dinara, otimali  su im ovi iz snsa spiskove.

 

Ima milion primera. Ako dodje neki opasan momak i zamoli da glasas za sns ti to uradis u vecem broju slucajeva. Kod nekih to prodje. Vodje navijaca itd..

 

Ti kontas da ljudi daju i 10k evra za usranih 200glasova. Izbori su zestoki pritisak na ljude. Znaju oni koga i kako targetiraju. 

 

Sigurni glasovi su zaposlenih i familija.  Ove babe i dede sto razvoze itd...

 

To za fudbal ima istine, ali je samo deo hobotnice koja za svakog ima nacin da glada.

Pa i ja sam o tome  pisao ranije sto se tih mangupa tice,slicno rade i navijacke grupe ali onda se to tako i kaze nego ih ljudi iz SZS ne pominju uopste,nego pominju crne dzipove itd.

A zasto to ne pominje SZS to je vec druga prica.

43 minutes ago, Sprivel said:

 


Kako dobija poslodavca ako je imao ugovor na odredjeno koji mu se produzava (ili u ovom slucaju ne) na svaka 3 ili 6 meseci? Cela gradska uprava i sva preduzeca ovde su u tom rezimu.

Tako da me zajebi s tim.

 

Sto se novih radnika tice ima ih dosta na ugovor o pp ili o delu ali stari od pre SNS su svi za stalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Squabbit said:

Cek, nit' navodis koja agencija, kada i slicno.Kakvom metodom se doslo do njih. uzorak...

Nemoj ni da navodis jer mi nije bitno ime agencije.  Govorim uopsteno

 

Radi Cesid, Crta, Faktor ovaj onaj... i dobra su im se istraživanja. Sve ti je @goldberg napisao realno i kako jeste.

 

Baš lep upis, al stvarno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sprivel said:

 


Kako dobija poslodavca ako je imao ugovor na odredjeno koji mu se produzava (ili u ovom slucaju ne) na svaka 3 ili 6 meseci? Cela gradska uprava i sva preduzeca ovde su u tom rezimu.

Tako da me zajebi s tim.

 

 

Ti pričaš priču za botove, jer i sam znaș da je SNS u svim gradovima na vlasti MINIMUM 4 godine a da su PP poslovi MAKSUMUM 180 dana godišnje.

 

Kontam da si pravnik, al napravi računicu: koliko puta je za MINIMUM 4 godine prošlo tih famoznih 180 dana.

 

I ko još, na poslodavca mislim, ko ima pp poslove, odeređeno ili Ug. O delu uručuje tehnološki višak?

 

Ajmo dalje

ugovor na odredjeno  maksimum dve godine, a SNS na Vlasi  minimum 4....   


sve ove metode koje si naveo SNS koristi da bi svoje glasače i članove držao uz sebe.   Devojka piše o kadrovima koje su tu duže od 4 godine, znači o njoj o meni o tebi koji smo tu since 2006, 1990 i neka,  jer njeni upisi su sve o starim kadrovima, a ne nekim SNS trkopišima o kojima ti pišeš u svom upisu.


Suština je da nije problem SNS kao SNS, nego smo mi, the Narod problem,  jer sutra da dodje SPS SzS ili Stranka Jogi letača, isto bi se ponašali kao ovi sad, jer je the narod bez kičme.

 

 

 

Edited by Stoned Laki21
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sprivel said:

Sine, oni izmedju tih ugovora naprave dan-dva pauze i onda nije u kontinuitetu i prolazi im. Nemoj biti glup. Znam o cemu pricam.

 

nemoj da si prostak najobičniji, znači najobičniji.


pričam ti o stvarima kojima se bavim i koje provereno znam,  imaš gore dodatak na upis i molim te povedi računa o rečniku,  retko si prost forumaš i to ono baš.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sprivel said:

Znam sigurno 20 ljudi koji su na takvim ugovorima ovde u gradskoj upravi i u skolama.

Zagovnao si sve topike na politici, obrati paznju na ponasanje.

 

sve  pet i manje više svi su sns ili bliski SNS-u,  možeš da pričaš kako god,  al po mom SNS iskustvu, nema šanse da su ti tvoji dobili posao na odredjeno a da nisu SNS, neko njihov u SNSu ili su bliski nekome iz SNS-a,  ili ako su baš baš baš deficitarna radna mesta, gde mora da bude usko srtručno osposobljeno lice, tipa lekar/zubar  i gde ne mogu da zaposle nekog botinu iz zgrade.  pa čak i u školama zapošljavaju svoje botove koji su završili neke učiteljske fakultete na mesta profesora matematike...

drugo ovo što reče @stray_cat  ne radim u javnom sektoru pa zaboravih na zabranu zapošljavanja u javnom sektoru, gde je napravljen presek 2013. godine  i gde moraš da pišeš agenciji za zapošljavanje u BG da ti odobre nekih radnih mesta, a to traje 100 godina bukvalno. 

 

 

edit:


ako će lakše da ti bude, ja ću da napišem da su STVARNO ovi iz sns neopevana bahata stoka, ALI NEOPEVANA,  al ima i do nas THE NARODA  jebi ga, ne mogu to da preskočim nema greške.

 

Edited by Stoned Laki21
Link to comment
Share on other sites

Postoje razne metode kako se ostaje na ugovoru na određeno. posle 2 godine te pošalju na pauzu od 2-3 meseca pa te ponovo anagažuju. Prebace te u drugu firmu pa novi ugovor, između dva ugovora te drže na privremenim poslovima. Na kraju krajeva najbolja stvar je što nije propisana kazna za kršenje tog zakona. Naime jedina kazna je da ako te uhvate moraš tom radniku da daš ugovor na neodređeno. Naravno postoje i izuzeci kada ugovor može da traje duže od 24 meseca. Na primer za odsutne i za one angažovane na određenim projektima. Uostalom ima toga u medijima dosta pa neću dalje navoditi primere. Elem suština je da vlada danas ima na raspolaganju 230.000 takvih ljudi koje može da ucenjuje kako hoće.

 

Kako se oni ucenjuju ? Pa imate na YT onaj snimak gde se radniku poručuje "poručio je XY da bi bilo dobro da uradiš to i to". Ne treba biti NASA tehničar pa shvatiti da je to pretnja za te ljude, pa čak i za one koji su za stalno. Pogotovo u manjim mestima gde je pritisak enorman.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije SNS pao sa Marsa u Srbiju nego se zapatio među narodom. Nekad smo imali radikale, demokrate, socijaliste, monarhiste, liberale, građasnku opciju. Danas u SNS imaš sve to pomešano samo sa jednom idejom da budu vlast ili uz vlast kako bi se barem malo ogrebali. Oni nemaju ideologiju već ih vodi samo lični interes, počev od Av pa do onog što na štandu skuplja potpise i deli propagandni materijal. Sve što rade je ogromnom broju građana Srbije sasvim normalno i zato i dobijaju izbore. Meni kaže prijatelj " naravno da će tata da preprodaje oružje, da nećemo Đilasu to da prepustimo"  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

Elem suština je da vlada danas ima na raspolaganju 230.000 takvih ljudi koje može da ucenjuje kako hoće.

 

 

ne suština je da postoji 230,000 takvih koji pristaju da budu ucenjeni i prihvataju ta jasna pravila igre:

ako oćeš posao preko stranke, da ne radiš ništa a da primaš platu  tvoje obaveze su sledeće: 

1,

2,

3,

4,

5,

ako nećeš, ima ko hoće.  i tako i jeste, sve lepo opisao @stray_cat  dobio/la poso preko stranke...  neće da ide na mitinge...  pa ima u stranci kolko oćeš njih koji čekaju da avanzuju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

 

ne suština je da postoji 230,000 takvih koji pristaju da budu ucenjeni i prihvataju ta jasna pravila igre:
....
ako nećeš, ima ko hoće. 


Ne, sustina je ipak ovo sto je on rekao. 
 

A ti i sam kazes da ako ovih 230 iljada nece, ima drugih 230 iljada da ulete. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kido from Junkovac said:

A ti i sam kazes da ako ovih 230 iljada nece, ima drugih 230 iljada da ulete. 

 

glupo pitanje  da bi ja razumeo logiku tvoju:


ideš ti ulicom, naletiš na Koferče sa 230.000 eura na trotoaru:

1. Pokupiš koferče i nastaviš dalje

2. preskočiš koferče i napraviš se lud jer nije to tvoje koferče nego ko zna čije je... a onda ga pokupim ja koji idem ulicom posle tebe.


Suština je u koferčetu punom para koje na ulici leži  šta će to koferče tu?


Perkosov upis ti je sve lepo rekao,  takav je sistem since 1989  i od postavke SPS-a... a mi The Narod pristajemo na tu igranku, jer bi smo svi mi posao neko, a odgovornost nula.  Može, al pod uslovom da uskočiš u Bus kad god te pozovemo u isti,  ako nećeš ima ko hoće.


problem je što se ljudi olako opredeljuju da rade u držvanim firmam/ustanovama,  za neku platu od 30-40k dinara...  i mire se sa tim  olako,  bez ikakve želje da se sami iscimaju nešto i da im plata bude 100k  dinara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^^ Ja sam se javio uglavnom jer si ti rekao da ‘...je sustina u onime sto ti hoces da kazes a ne ono sto je on rekao...’ 


 

o ovome the narod me manje zabole, ali ja bih to   Ipak zvao deo naroda, bez obzira da li ih je 230.000 ili 2.3 mileona. 

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

Sto moras da radis za drzavu? Mozes da radis za privatne firme i imas i nekoliko puta vecu platu od tih 100k.

 

Ali jbg, nije svako sposoban za to.

 

I nema nikakvih problema, prodaj dusu za 40k na poslu na kom ne znas ni sta radis, samo trosis vazduh, imas zenu, malu decu, nema apsolutno nikakvih problema.

 

Ali nemoj da kukas onda na drzavu i sistem, jer je ova drzava i ovaj sistem za te i takve najbolja drzava na planeti Zemlji.

 

Jer bi u svakoj drugoj normalnoj drzavi oko milion i po ljudi iz ove zemlje bili NKV radnici.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Druga stvar, hocu vec nekoliko dana nesto da napisem na temu necega sto se provlaci po forumu maltene od njegovog pocetka, a to je neki precutni dogovor da ovaj forum mora da bude tvrdo antivucicevo jezgro i da treba da se suzdrzimo od napada na opoziciju.

 

Vidim negodovanja zbog pominjanja Bodruma i onoga sto je bilo jos i pre, ujdurmi i raspada DOSa, SPOa, povlacenjem nekih paralela sa danasnjim stanjem. To pojedinci vide kao razvodnjavanje price koje odgovara Vucicu i smatraju da na ovom forumu ne smeju takve stvari da se pisu, jos sumnjajuci u motive onih koji te paralele povlace.

 

Cisto da vas razuverim - ovaj forum je nebitan u siroj slici stvari, verovatno je random bife na nekom beogradskom fakultetu opasniji u tom smislu po Vucica. A i da je bitan, u svakom slucaju nije politicka partija i njegovi clanovi nisu partijski poslusnici da bi cutali na ocigledne brljotine onih od kojih nam zivot zavisi.

 

Sta da pisem vise o Vucicu i njegovim ujdurmama? O cemu vise ima da se pise o tom zlu? Mozemo samo prenositi vesti i sablaznjavati se nad njima, evo Brnabicka nazvala N1 opozicionom strankom, skandal! Jeste. I sta posle toga da se prica o tome? Je l' smo iznenadjeni ovim sto rade? Nismo. Je l' strasno? Jeste. Kako to komentarisati, osim u onelinerima? Koja diskusija povodom toga moze da se povede?

 

A sto se tice vajne opozicije, niko ovde nije ni poceo iznebuha da prica o Djitleru i premestanju karton sitija recimo, bus plusu i 540 ili koliko vec miliona (SNS prica), vec samo komentarisu epske postupke poput ovog od pre neki dan pojedinaca iz 1 od 5 miliona, zato sto prosto vape za komentarisanjem.

 

Je l' treba svih nas 50 ili koliko vec nas ima ovde da zmurimo, pokrijemo i usi i usta kao oni majmuni i pravimo se da je sve u redu, bitno da mi drzimo kurs protiv Vucica na ovom forumu jer je nas 50 mnogo bitno i promenice Srbiju na bolje (omegalul), jer ako kritikujemo opoziciju sve ce da se srusi? 😄

 

Upravo zato sto se bavimo time sta odgovara Vucicu i ko se ponasa kao trojanac, i zato sto smo sludjeni time da samo budemo najpraviji anti Vucic, on moze da manipulise kako mu odgovara.

 

A posebno sto ta prica ko je najpraviji antivucic godi samo unutar opozicionim borbama i nekom pregrupisavanju u buducnosti. A nama vreme i dalje tece, vreme za koje Vucic ugodno sedi u fotelji.

 

Nema pobede nad Vucicem tako sto ces se zamarati time ko je trojanac, a ko prava opozicija, i tako da dajes svoj glas nekome ko ce da prica ja sam prava opozicija, totalno nevucic, majke mi unedogled. Tako Vucic nikad nece pasti. I ako se slucajno desi da padne jer ce ga neko pustiti niz vodu i pljunuti pare i organizovati neku plisanu revoluciju (malo verovatno, ali verovatnije od pada na neregularnim izborima), opet cemo imati isti problem koji smo imali sestog oktobra, odnosno razne Nebojse Covice i Dusane Mihajlovice koji ce vrlo lako udbaski izbusiti to malo pozitivne energije koja nam je data i vracacemo se polako na staro.

 

I tu onda dolazimo do sustine - Vucic je samo posledica, sposobniji vladar od onih pre njega, koji je iskoristio staru infrastrukturu i unapredio je.

 

Tu infrastrukturu cine ljudi. Beskicmenjaci. Ucenjeni, potkupljeni, sluge svakog gospodara. Dok ti ljudi ne budu bili uklopljeni u drugaciji sistem, gde im posao nece zavisiti od glasanja i ulaska u autobus, mi mozemo ovde mlatiti praznu slamu do ujutru, nista se nece promeniti cak i ako Vucic padne.

 

I zato kad neko pomene THE NAROD nemojte da skacete kao opareni nego argumentovano dokazite nama glupima zasto THE NAROD nije glavni problem koji mi taoci tog THE NARODA imamo u ovoj drzavi.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, McLeod said:

Sto moras da radis za drzavu? Mozes da radis za privatne firme i imas i nekoliko puta vecu platu od tih 100k.

 

Ali jbg, nije svako sposoban za to.

 

I nema nikakvih problema, prodaj dusu za 40k na poslu na kom ne znas ni sta radis, samo trosis vazduh, imas zenu, malu decu, nema apsolutno nikakvih problema.

 

Ali nemoj da kukas onda na drzavu i sistem, jer je ova drzava i ovaj sistem za te i takve najbolja drzava na planeti Zemlji.

 

Jer bi u svakoj drugoj normalnoj drzavi oko milion i po ljudi iz ove zemlje bili NKV radnici

 

Oni i ne kukaju. Cute, glasaju kako im stigne direktiva i za to primaju platu. Bunimo se mi koji saznamo da se to radi a nismo u obavezi da cutimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O kukaju itekako, anonimno na netu, u svoja cetiri zida i sve im je tesko, a nikad se ne zapitaju kako i zasto su dosli u tu poziciju i kad ih pitas pa dobro, a sto ne promenis posao, hoce da te ubiju bukvalno, lako je tebi, ja imam zenu malu decu bolesne roditelje (kao da niko drugi to nema), moram da se zrtvujem.

 

Jos ako udjes dublje i pitas sto pravis troje dece u toj situaciji ili ako si prihvatio da se zrtvujes zbog svoje porodice zasto onda ne cutis, da ne pricamo o tome kakav bi odgovor mogao da dobijes.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...