Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

23 hours ago, JohnnyDragon said:

Ja mogu sada da vam ispricam anegdotu iz Siera Leonea

Na koju si mislio?
Ja mogu vise njih.

 

 

22 hours ago, Mama_mia said:

ne vidim neku specijalnu razliku izmedju pomenutih drzava

Moracu da te razocaram,ali jos Srbija nije dostigla nivo Sijera Leonea,ma koliko se izmedju Aleka i Siake Stivensa npr.mogu povuci oderedjene paralele.

Link to comment
Share on other sites

Problem opozicije su njeni moguci glasaci koji su neverovatno pametni i za njihov glas treba sve da bude sto posto perfektno i da im nista ne izaziva sumnju. Rade ljudi sta mogu,izbacili su 10 afera. Plagiranje, stanovi, Savamala, BHGH20, Simonovic, Volkam, Jovanjica i Krusik. Napravili proteste, ujedinili se mnogi i opet vam nista ne valja.

 

Ovi kao SPC, ovo ono i odmah nista Krusik, nista ono i onda su vam krivi oni a ne vi!!! 

 

Ako neko moze da objasni kako bi i sta trebala da radi opozicija i od cijih bogova da bude napravljena. Jezivo kako mi nemamo nikakve sanse da zbacimo ovaj kriminal, cak vecina ljudi,negde oko 80% ne zna ni da ga prepozna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Pavaroti said:

Problem opozicije su njeni moguci glasaci koji su neverovatno pametni i za njihov glas treba sve da bude sto posto perfektno i da im nista ne izaziva sumnju. Rade ljudi sta mogu,izbacili su 10 afera. Plagiranje, stanovi, Savamala, BHGH20, Simonovic, Volkam, Jovanjica i Krusik. Napravili proteste, ujedinili se mnogi i opet vam nista ne valja.

 

Ovi kao SPC, ovo ono i odmah nista Krusik, nista ono i onda su vam krivi oni a ne vi!!! 

 

Ako neko moze da objasni kako bi i sta trebala da radi opozicija i od cijih bogova da bude napravljena. Jezivo kako mi nemamo nikakve sanse da zbacimo ovaj kriminal, cak vecina ljudi,negde oko 80% ne zna ni da ga prepozna.

 

Da ne ide previse desno i da ne ide u sto kolona.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Da ne ide previse desno i da ne ide u sto kolona.

 

 

 

Problem je što desničari nisu sposobni da naprave neku ozbiljniju kolonu a pojedinačno ili u grupama od 2-3 nemaju šanse da pređu cenzus. Što će reći da je to nemoguće. Jedino što bi bilo moguće je da se eventualno nogiraju Dveri da bi ušli PSG i NDBG u SZS međutim i tu bi nastao problem kao što samo na ovom forumu možemo pročitati, jednima smeta Jeremić, drugima Đilas, trećima bi zasmetao Sergej i tako u nedogled a za uzvrat bi izgubili taj neki potencijal desnice od  max 10-tak posto.

 

Izgleda da bi ti "izbirljivi" bili najzadovoljniji da opozicija ne radi ništa, sedi kući i kucka po tviteru, u skupštini uredno idu na doručak i ručak za 20 RSD, jave se da govore 5 minuta u 10 sati zasedanja skupštine, da im najpoznatije lice bude upravo ovde omiljeni "Boško" jer bože moj ovi ostali su imali priliku i bili nekad na vlasti. Tada bi verovatno bili idealni za njihov precious glas 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Zmaje, ti ovo nisi čitao dalje od naslova.

Uzgred, poslednji koji me oslovio sa miki je lokalni kafedžija iz sela Kusadak, prije 5-6 godina.

 Pročitao sam. 

 Pa dobro.I?

Iskreno mnogo sam više očekivao od ljudi ovde. Previše sujete, previše neosnovanog osuđivana i nadasve etiketoranje i monopolizam na neki "high class".

Ne želim više da učestvujem u radu foruma. 

Sve najbolje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pavaroti said:

Problem opozicije su njeni moguci glasaci koji su neverovatno pametni i za njihov glas treba sve da bude sto posto perfektno i da im nista ne izaziva sumnju. Rade ljudi sta mogu,izbacili su 10 afera. Plagiranje, stanovi, Savamala, BHGH20, Simonovic, Volkam, Jovanjica i Krusik. Napravili proteste, ujedinili se mnogi i opet vam nista ne valja.

 

Ovi kao SPC, ovo ono i odmah nista Krusik, nista ono i onda su vam krivi oni a ne vi!!! 

 

Ako neko moze da objasni kako bi i sta trebala da radi opozicija i od cijih bogova da bude napravljena. Jezivo kako mi nemamo nikakve sanse da zbacimo ovaj kriminal, cak vecina ljudi,negde oko 80% ne zna ni da ga prepozna.

 

Uz ono sto je rekao Golberg, da se malo bave interesima onih od kojih treba da dobiju glas, a ne sobom i politickom piramidom koju bi da izgrade.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mare80 said:

Kada spominjemo levicu i desnicu,moje je pitanje koga mozemo u Srbiji okarakterisati kao desnicu,na osnovu ekonomskog programa koji zastupa?

 

Mislim da je bolje pitanje, ko uopšte ima neki ekonomski program.

Niko nema program ni u kojoj oblasti, svi su samo protiv nečega. U Srbiji i vlast se zasniva na protivljenju, svi govori predstavnika vlasti su protiv nečega, češće nekoga, čak i kad se hvale nekakvim uspesima moraju da pomenu, i ne samo pomenu, one pre, lopove, fašiste, belosvetske i kakve već, ne umeju ni o uspesima da pričaju afirmativno i njihovi vajni uspesi su upereni protiv nekog.

Opoziciji je, prirodno, posao da bude protiv, da kritikuje, da preteruje u kritikama, ali, ipak, da ponekad kaže, e, mi bi to uradili tako-i-tako, a poželjno bi bilo da to tako-i-tako ima smisla, da je zasnovano na realnosti, da nas uvere da stvarno tako misle i da bi stvarno mogli i umeli da to urade.

Lično, mislim da u ekonomiji i ne treba da postoji levica i desnica osim u raspodeli ostvarenih profita, odnosno dela profita koji uzme država, znači poreza.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Klotzen said:

 

Jedino što bi bilo moguće je da se eventualno nogiraju Dveri da bi ušli PSG i NDBG u SZS 

 

Ko da nogira Dveri i Boška Obradovića kada su Dveri prva stranka koja je pristupila SZS.

 

Mnogo puta su stranke iz SZS pozivale ostale opozicione stranke da im se priključe i stupe u Savez.

 

Letos, kada su stranke SZS postavile šator kod Pionirskog parka dolazili su i Živković i Segej Trifunović, ne znam da li je dolazio tamo i neko iz NDBG.  

 

8 hours ago, Div said:

 

Mislim da je bolje pitanje, ko uopšte ima neki ekonomski program.

 

 

 

SSP Dragana Đilasa ima sasvim dobar Program, u celini, ne samo u oblasti ekonomije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ko da nogira Dveri i Boška Obradovića kada su Dveri prva stranka koja je pristupila SZS.

 

 

mozda oni koji su pristupili drugi u nizu?

 

...inace sistem eliminacije je koristan za one koji se budu dosetili da im dveri i boskic nisu od pomoci pri rusenju AVa  (ako je to zaista ono sto zele)

vec naprotiv

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2020 at 8:01 PM, Pavaroti said:

Ako neko moze da objasni kako bi i sta trebala da radi opozicija i od cijih bogova da bude napravljena

 

za početak da se odrekne onog  lažljivog Veselinović i homofoba Veselinovića, to je nekako najlakše, a onda da se razgovaramo o desničarenju malo  i naravno, da daju uzde (SzS) Djilas Draganu, jer od svih njih čovek je naveći pragmatičar...  eto to je nekako basic level pregovora ispod kojih se ja ne bii spuštao nikako, a opozicija (SzS) da vidi šta će dalje.

jedna od osnovnih stvari im je naravni i lokal, samo pogledaj tu gkod tebe ko ti je SzS, tj koga ćeš sutra na izborima u tvome mestu da glasaš i ko će sutra ispred SzS-a grad tvoj da vodi, jer to ti je nekako bitnije od toga ko će iz BGD da te jaše.

Da li bi ti sutra na izborima, svojevoljno, bez ikakvog zapošavanja nosa, otišao i zaokružio SzS i rekao sebi: To je brate TO, konačno imam za koga da glasam a da nije manje zlo ili tako neka slična nebuloza?

Problem je što smo mi nekako stalno za to manje zlo glasali i glasali i glasali i sad nam se na glavu pope veće zlo jer manje zlo maltene ne postoji, tj strlo ga veće zlo.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stoned Laki21 said:

 

za početak da se odrekne onog  lažljivog Veselinović i homofoba Veselinovića, to je nekako najlakše, a onda da se razgovaramo o desničarenju malo  i naravno, da daju uzde (SzS) Djilas Draganu, jer od svih njih čovek je naveći pragmatičar...  eto to je nekako basic level pregovora ispod kojih se ja ne bii spuštao nikako, a opozicija (SzS) da vidi šta će dalje.

jedna od osnovnih stvari im je naravni i lokal, samo pogledaj tu gkod tebe ko ti je SzS, tj koga ćeš sutra na izborima u tvome mestu da glasaš i ko će sutra ispred SzS-a grad tvoj da vodi, jer to ti je nekako bitnije od toga ko će iz BGD da te jaše.

Da li bi ti sutra na izborima, svojevoljno, bez ikakvog zapošavanja nosa, otišao i zaokružio SzS i rekao sebi: To je brate TO, konačno imam za koga da glasam a da nije manje zlo ili tako neka slična nebuloza?

Problem je što smo mi nekako stalno za to manje zlo glasali i glasali i glasali i sad nam se na glavu pope veće zlo jer manje zlo maltene ne postoji, tj strlo ga veće zlo.

Mislim da nema trika da se ugodi ljudima koji glasaju za opoziciju ili bar misle da glasaju. naprednjaci traze mnogo manje od svojih predstavnika.

Edited by Pavaroti
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pavaroti said:

Mislim da nema trika da se ugodi ljudima koji glasaju za opoziciju ili bar misle da glasaju. naprednjaci traze mnogo manje od svojih predstavnika.

 

kako da glasaju ako se bojkotuje...

 

Medjutim upada u oci ovo `ugoditi ljudima` a zapravo to znaci kako dobiti vecinu glasova i pobediti na izborima....

 

problem je sto ljudi vide da oni zaista nemaju pojma kako jer samo cekaju da postanu to manje zlo u oku glasaca...

 

Link to comment
Share on other sites

ovo je za subotu uvece, jadan portir

 

„Kucali smo na vrata Rektorata pre nego što smo ga oslobodili, kucali smo na vrata Radio Televizije Srbije, kucali smo i na vrata Skupštine, a ove subote kucaćemo na vrata zgrade Predsedništva“, saopštili su iz Udruženja „Jedan od pet miliona“.

 

...neka kucaju kao na vrata rts, testerom...

 

Link to comment
Share on other sites

Nastavlja se imitacija demokratije. Spuštaju cenzus da bi karikature koje glume opoziciju mogle da pređu cenzus. Sa ovim radikali prelaze, verovatno i ova koalicija oko DSS i Šapića, možda čak i Vacić uz malo "pomoći". PSG sada sigurno ima skupštinu ako izađe tako da povećavaju pritisak na njih. Možda čak i SMS i ona veljina koalcija ali oni definitivno moraju još nekog da privuku na svoje liste da bi prešli 3%.

 

Na stranu ova perfidna odluka vlasti ali cenzus je davno trebalo da se spusti na nivo koliko treba za jednog poslanika, to je kod nas 0,4%, time se neće zloupotrebljavati manjinske liste a i fantomske stranke će izgubiti smisao jer maksimum koliko mogu da povuku je do 0,4%.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Klotzen said:

Još ja mislio Đilas solio to za "east west bridge" a ovaj se još i hvali time 🙂 . Auuu Jovo pa što nam to nisi rekao u onom intervjuu gde si pozivao da ih jurimo po ulicama ?

 

Ok je to. Tu član I neki ruski ministar za nešto, tako da je ok to, ne bi Rus na nas... jel te.

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2020 at 12:11 AM, Klotzen said:

Nastavlja se imitacija demokratije. Spuštaju cenzus da bi karikature koje glume opoziciju mogle da pređu cenzus. Sa ovim radikali prelaze, verovatno i ova koalicija oko DSS i Šapića, možda čak i Vacić uz malo "pomoći". PSG sada sigurno ima skupštinu ako izađe tako da povećavaju pritisak na njih. Možda čak i SMS i ona veljina koalcija ali oni definitivno moraju još nekog da privuku na svoje liste da bi prešli 3%.

 

Klasicno izivljavanje jer im se moze.

 

Ni slucajno neko da priupuita histerika neka nezgodna pitanja, a ima ih mnogo, samo ako se pogleda sta je sve izgovorio:

 

Quote

Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da nema nijednog udžbenika u kojem se snižavanje cenzusa vidi kao ugrožavanje prava opozicije, te istakao da opoziciju u vezi tog predloga "boli" to što je jasno da im nikakav bojkot neće uspeti.

"Smanjenje cenzusa ide na štetu samo vlasti", rekao je Vučić u emisiji na Pink tv.

Ta izmena ni slučajno ne zadire u prava građana, tiče se samo političkih partija, reklao je Vučić.

On je odbacio argumente protiv promene cenzusa pozivanjem na praksu da se izborni zakoni ne menjaju u izbornoj godini.

Podsetio je, naime, da su kroz dijalog vlasti i opozicije uz posredovanje Evropskog parlamenta već promenjena tri izborna zakona, a cenzus se, ukazao je, ne ograničava nijednim izbornim zakonom.

Aktuelna vlast je pre 20 dana već promenila tri zakona koja se tiču izbora:

"Znači, može 20 dana ranije, a ne može 20 dana kasnije", rekao je Vučić.

 

Kakve veze ima bojkot i smanjenje cenzusa?

 

Quote

Vučić je u prilog smanjenju cenzusa sa pet na tri odsto izneo da će to: vratiti život u parlament, a normalnost u Srbiju, da će parlament reprezentovati javno mnjenje i da će naterati naprednjake da više rade.

"Vratiće se život u parlament, biće ga manje na ulicama, a više u parlamentu i time se vraća normalnost u Srbiju", rekao je Vučić.

 

I sto se to tek sada radi, a izbori su bili i 2014. i 2016.?

 

Quote

Povodom primedbi, koje je predočio Antonijević, Vučić je rekao:

"Nije Antonijević tako reagovao kada su 2008. promenili cezus sa 3 na 5 odsto, ne bi li uništili opoziciju i manje partije unutar vlasti", kazao je on.

 

Kada je podignut cenzus sa 3% na 5%? Ovaj bezocno laze i jos je tako samouveren da moze da kaze sta hoce jer misli da poseduje drzavu.

 

On 1/11/2020 at 12:11 AM, Klotzen said:

Na stranu ova perfidna odluka vlasti ali cenzus je davno trebalo da se spusti na nivo koliko treba za jednog poslanika, to je kod nas 0,4%, time se neće zloupotrebljavati manjinske liste a i fantomske stranke će izgubiti smisao jer maksimum koliko mogu da povuku je do 0,4%.

 

Cenzus svuda postoji, negde je on 3%, negde 5%, u Turskoj je 10%, u Danskoj 2%.

 

Postoji i razlog zasto postoji, jer je jedna krajnost dvopartijski sistem koji se stvara ako postoji FPTP, a druga potpuno odsustvo ideologije i politike i stvaranje pojedinacnih mini projekata koji bi samo da sto bolje unovce svoja poslanicka mesta.

 

Ja ne zelim pajace poput radikala, LDP, LSV, Vacica i ostalih u skupstini kao nezavisne entitete. Ako zele da zastupaju interese porodice Vucic, kruga oko njih i SNS, neka se uclane u stranku i budu neki 130. na listi, ucice u skupstinu i nece se razlikovati od ostalih Martinovica i Orlica.

 

U skupstinu treba da ulaze samo stranke i koalicije koje imaju nesto jedinstveno da ponude na izborima zbog cega zasluzuju poverenje glasaca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...