Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

4 hours ago, goldberg said:

 

Nije ti jasno sta Tepic i Zelenovic rade zajedno ili sta njih dvoje rade zajedno sa Obradovicem u koaliciji?

 

Imali smo vec listu Dosta je bilo i Dveri, oni su dobili 4%, pa smo imali listu koja je bila protiv svih politicara (NDBG) i oni su dobili 3,5%, pa smo imali posebnu listu DS i oni su imali nesto vise od 2%, pa DSS sa 1%, pa Bastac i rodbina na Vracaru. 

 

Rezultat: SNS 45%, njihovi partneri jos 5-10%, beogradski beli oko 8%, anti - SNS 18%, gomila anti-SNS lista ispod cenzusa sa 10%.

 

Neretko se pljuje po biracima kako im je dovoljno dobro i kako ne izlaze na izbore, a zasto bi? Na izbore koji su unapred izgubljeni, na kojima se opozicija bori samo za svoje interese, pa DJB pocne da umislja da su oni nekakav stozer, Jankovic slavi svojih 17%, Djilas porucuje da ce oni da ga sruse sa 18%.

 

Greska SzS je u tome sto nisu okupili mnogo vise opozicionih snaga, sto svi koji su anti SNS nisu tu, da ostanu samo Sapic, Vacic, Seselj, Ceda i Canak van.

 

Sta je danas SzS - desnicarska Narodna stranka sa starim preletacima, ultrakonzervativci iz Dveri, desni centar u vidu SSP i zacin u vidu DS ciji clanovi malo-malo pa pricaju kako oni uopste nisu za SzS.

 

Nema opozicija, a ni bilo kome je stalo da stranka lazova i lopova ode sa vlasti luksuz da na izbore salje liste za koje je cudo ako predju 5%. Moze jedna, mogu i dve, tri kolone, ali samo ako svi imaju zagarantovanih 5%. Pa ti racunaj koliko je to realno.

 

U pravu si sustinski, ali ti resenje nije dobro. SzS kao koalicija SVIH PROTIV VUCICA ne bi srusila Vucica niti bi dovela do nekog novog petog oktobra, jer bi tu per se bilo dovoljno trojanskih konja da i dalje tapkamo u mestu i koja bi konacno stavila poslednji ekser u nas kovceg.

 

Takva koalicija sigurno ne bi izvela dovoljno ljudi na izbore i da izadju, zato su oni i pola godine pre izbora i proglasili bojkot u ovom sastavu, jer hoce da se promovisu kao "prava" opozicija, dok su svi ostali trojanci. I dok to moze i da bude tacno i da im odradi posao i njima i nama (da se rascisti malo politicka scena), sustinski je to uradjeno zbog razracunavanja unutar opozicije i pravljenja novog vodje umesto vodje.

 

Licno bih na takve izbore verovatno izasao i glasao za njih, ali jedva. A znam na desetine ljudi koji Vucica ne mogu da smisle, ali na takve izbore opet ne bi izasli. I potpuno ih razumem.

 

SzS je proglasio bojkot prerano da bi bili politicki dobitnici ove situacije. Oni time gube rejting, a na drugoj strani ne rade apsolutno nista da taj "aktivni bojkot" (sta god to bilo, posto se vidi da se ni sami nisu dogovorili sta to znaci) zazivi i ubede birace u to da ne izadju na izbore i da im veruju da imaju plan za to sta posle i kako ce konacno da doakaju Vucicu. Oni ne rade apsolutno nista van tog Beograda. A i tu propustaju mnoge zicere, jer vlastodrsci koji hoce da stave most star 70 godina na livadu, da ne bi budzovanima u Beogradu na vodi smetala buka, a kolaps kojim ce time nastati ih ne zanima, koji u suvom centru grada drzi raskopane ulice mesecima, ne mogu da padnu jer su oni nesposobni.

 

Sta ja u Kragujevcu, pobornik decentralizacije, liberal, kojeg lasno zabole stojko za kolevku srBstva da ocekujem od takve interesne grupacije, da ne kazem koalicije? Da li na nasem politickom nebu postoji bar jedan pragmatican i realistican politicar kojem mogu da verujem da ce probati da ostvari ono sto bi trebalo da budu ciljevi svakog normalnog coveka - normalan zivot, drzavu kao servis gradjana a ne izvor prihoda za nesposobne, na spoljnom planu cvrsto vezivanje za zapad i bolja regionalna saradnja u interesu gradjana, ne zveckanje oruzjem i dobacivanje nacionalista pred svake lokalne izbore, smanjenje poreza i drzavnog aparata na apsolutni minimum kako bi sposobni domaci preduzetnici dobili priliku da naprave nesto svoje i tako dalje i tako blize?

 

Niko nikada nije ni ponudio takav plan, niti ce. Zato sto su ljudi koji zive ovde u globalu stado koje trazi svog pastira i trenutni pastir je olicenje onoga sto oni traze ili se boje da kazu da im se i ne svidja bas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, McLeod said:

Niko nikada nije ni ponudio takav plan, niti ce. Zato sto su ljudi koji zive ovde u globalu stado koje trazi svog pastira i trenutni pastir je olicenje onoga sto oni traze ili se boje da kazu da im se i ne svidja bas.

 

Skratio sam ti post u odgovoru radi preglednosti.

 

Slazem se sa onim sto si napisao. SzS ovo vodi jako lose, hteli bi izbore u septembru jer su se kasno probudili pa zakasnili da se pripremaju za izbore, sto je neozbiljno. Izbori treba da se odrze u zakonskom roku, no ifs, no buts (sto bi rekao BoJo).

 

Ideja SzS je trebalo da bude da se jedno 10 do 15 opozicionih organizacija ujedine. Meni oni sada izgledaju kao nekakva desnicarska koalicija kojoj se prikljucio DS koji ne moze da predje cenzus. Budalastina u stilu koalicije LDP - SPO. Fali im samo zacin zvan DSS da corba bude kompletna.

 

Lepe i korisne su price o decentralizaciji, lokalnim problemima i nemam nista protiv toga, ali je to utopija jer mi vise nemamo ideologiju ni programe u politici, samo stado koje sledi svog pastira.

 

Nismo mi imali ni ranije politicare koji su vodili racuna o interesima gradjana, nismo imali politicare za koje mozes da kazes da su se borili i izborili za nesto drugo osim za svoj interes, ali smo 2000. - 2008. imali LDP (i druge srodne stranke) koji je zastupa interese biraca koji su zeleli otklon od nacionalizma, pa DS, pa G17+, pa DSS, SPS i ultradesnicarsku SRS na drugom kraju tog spektra. Imali smo stranke koje su mogle da saradjuju sa prvim do sebe, sa drugim ako zapuse nos, sa ostalima nikako. DS je mogao sa LDP, G17+ i nekako sa DSS. DSS je uvek bio sa SPS i G17+, jedino nikako nisu mogli sa LDP. 

 

Sad imamo Cedu i Seselja koji naizmenicno pricaju da je Vucic vise proEuro/pronacionalisticki od opozicije, Vucica koga jedino interesuje da zavodi diktaturu i da se ne cuje nijedno kriticko misljenje, krdo orkova koje rezi na svakoga ko se drzne da predstavlja alternativu, gomilu zaludnih opozicionara koji su videli da je rizik da nastupaju sami, ali je jos gori poraz da imaju 12% svi zajedno.

 

Nije ovo vreme Milosevica, tada smo imali opoziciju. Imali smo Panica 1992 koji je dobio 32%, a ne bednih 16%, SPS je dobijao 29%, 37%, 35%, i to sve preko kradje. SRS je tad predstavljao opoziciju, cim su usli u vlast bili su pocisceni na izborima.

 

Ova sadasnja vlast predstavlja perverzni nastavak politike Tadica:

 

Quote

Članove GO DS-a koji nisu bili oduševljeni što moraju da pruže ruku socijalistima, Tadić je u pauzi sednice u holu posavetovao da pronađu neku funkcionerku SPS-a, u koju bi bi mogli da se zaljube, kako bi lakše prihvatili ulazak u zajedničku vladu.

 

Quote
TADIĆ: Jedini izlaz je vlada sa SPS, stegnite ruku onima sa kojima ste se sukobljavali 90-ih. DS i SPS su suočene sa činjenicom da lideri stranaka nisu među njima i da obe imaju svoju bol, ali moraju u budućnosti da pokažu spremnost i nađu bolju šansu za svakog građanina.

 

Upravo Tadic se sad muva oko SzS, sto je poraz za politiku u Srbiji u koju je on pucao 2008., da bi je ovi danasnji sahranili nakon 2012.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ja se uopšte ne sećam da je ovde naveden bar jedan razlog zbog koga je Boško Obradović fašista. 

 

Btw, da sam stranački vojnik ne bih dobila warn zbog Đilasa. 🙂 

 

****

 

Sad kad razmišljam u globalu o ovoj temi, primećujem da većina vas komentariše opoziciju u stilu Kurira i sličnih "medija"...

 

Vama ne odgovaraju ni Đilas, ni Obradović ni Jeremić, Lutovac..A novih lica u politici nema. Nema. I ne znam kakvu opoziciju vi tražite, kakva ona treba da bude.

 

Pojedincima je svejedno šta AV radi, važno je da je Đilas bogataš a Obradović fašista...to na ovoj temi može da se vidi.

 

I bez ljutnje, vi koji kritikujete ovdašnju opoziciju otišli ste iz Srbije. Naravno, ne sporim vam pravo da iz daleka pišete o Srbiji i njenim političarima. Ali..nekako ste me podsetili na one stare gasterbajtere ( u koje spadaju i moji rođaci ) koji znaju bolje od nas kako treba da izgleda Srbija.

 

Još jednom se izvinjavam ukoliko sam nekoga uvredila. 

 

To je moj utisak i ne mora da bude tačan.

Odgovaram jer sticem utisak da su tvoja ubedjenja iskrena.

Mi koji smo vani vidimo Srbiju iz jednog drugog ugla- objektivnog i neutralnog, bez ostrascenosti. A posto zivimo i radimo, privredjujemo u razvijenim i relativno uredjenim zemljama, primecujemo i sta Srbiji nedostaje. A najvise joj nedostaje sistem vrednosti - npr cim se sazna za neku aferu nekog ministra da taj odmah podnese ostavku! Dalje, da nema menjanja partija kao zena sto menja carape, i da postoji neki minimum postenja i ferpleja - a ne da svako svakog gleda da nekako zahebe. Od toga treba poci a zatim dolaze i institucije - ali i te institucije cine ljudi, jer u Srbiji na papiru postoje sve institucije, ali one ne rade svoj posao. Ima jos toga, ali ovo je dovoljno za pocetak. Zato neki od nas smatraju da puka promena vlasti nece dovesti do nekog poboljsanja. A onda se recimo proglasavamo botovima SNS- a, samo zato sto nismo striktno na liniji protiv SNS - i njihovih satelita, na nacin na koji SzS smatra da im treba biti protivan, tj cim ne zastupamo SzS- ovski stil opozicije Vucicu i SzS- u , mi smo botovi, kao npr i Basara! Meni licno takav stav ne uliva bas puno poverenja. 

Link to comment
Share on other sites

@McLeod

Sve se slazem sa tobom samo da dodam jos par stvari.

Opozicija mora da bude svesna da ce ce morati da izadje na izbori ciji uslovi nece biti idealni sigurno,malo poboljsani sto se medija tice,samog izbornog procesa na dan izbora i to je to.To je maksimum koji mogu da dobiju.I moraju da budu svesni da ce prvi jak udarac biti ako spuste SNS na ispod 45%a oni osvoje preko 25% jel je i sam Vucic pervise digao lestvicu i sve ispod 45% ce biti njegov veliki pad i bez obzira sto ce ostati na vlasti to ce psiholoski uticati dosta na birace i na izborima posle toga bi mogla da se juri promena vlasti.To je neki bar po meni realan scenario sto se promene vlasti tice.

Bojkot kao bojkot je ok stvar ali jedino resenje su onda neki masovni protesti gde bi se vlast naterala na neke vanredne izbore a ja ne vidim da takva snaga  i volja kod naroda postoji.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne radi se o programu kao o knjizi u tvrdom povezu na 200 strana koji bi svaka stranka ponudila na uvid glasačima, naravno da to većina ne bi čitala. Program može da bude i ono na čemu se insistira u javnim nastupima istaknutih članova stranke, ako postoji množina, ako ne onda onda ono na čemu insistira vođa. 

Neka se jasno izjasne po pitanjima koja je naveo mare80 na predhodnoj strani, da znamo bar približno šta oni žele, osim same promene vlastodršca. 

Ja mogu da "zaboravim" kakvi su bili dok su bila na vlasti, ali ne mogu da ne vidim kako sada ne mogu da se organizuju, ne umeju da iskoriste zicere koje im vlast daje. Ono malo glasova što dobiju nisu glasovi za njih, uglavnom, pre su glasovi protiv Vučića. I kad bi im Vučić nabacio još toliko glasova, kad bi imali većinu, šta bi onda, ja još ni od koga nisam čuo šta bi posle i kako. Nikako da me ubede da znaju šta hoće, kako bi to uradili i da imaju znanja i sposobnosti da nešto promene.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je Obradović poželjan u SZS, šteta je što je onaj iz Čajetine nogiran. Da objasnim, takvi ljudi su garant da sutra kada se obori Faraon SZS neće opstati i samo ga zameniti. SZS nema budućnost posle pada ove vlasti iz prostog razloga što niko od njih ne bi mogao da objasni zašto je u koaliciji sa onim drugim. I sada imaju problema sa tim a zamislite kako će to da izgleda bez alibija za ujedinjenje koje im je dala ova nakaradna vlast. Sad realno ako izbace Boška oni mogu i da se ujedine svi ostali i da budu jedna stranka, novi SNS. Hvala lepo ali tako nešto više nikad ne želim u Srbiji. Bolje da imamo i one ucenjivačke stranke nego da se sva vlast nalazi u rukama jednog čoveka. Probali smo 90-ih, sada opet i ovo definitivno ne funkcioniše.

 

Takođe ja moram da vam kažem da kao što na nekim normalnim izborima nikad ne bih glasao za Boška ne bih ni za Đilasa. Meni je najmisterioznija stvar u našoj politici rejting Đilasa u BGD. Ako ta stranka ikad izađe sama na izbore prilično sam siguran da će u svim ostalim 100k+ gradovima biti ispod cenzusa ali vas beograđane je nečim omađijao i ok, ja to prihvatam kao nužno zlo u borbi protiv ovog nazadnjaštva na vlasti i spreman sam da ga istrpim i podržim tu koaliciju.

 

Razlozi bojkota su različiti ali glavni je apstinencija i ne izlazak ljudi na izbore. Prema nekim istraživanjima pola glasača koji su protiv ove vlasti ne izlaze na izbore i ovo je vrlo dobar manevar koji bi te ljude mogao da motiviše da na nekim sledećim izborima izađu. Oni bi izlaskom na ove izbore, bez makar otvaranja medija, praktično gurnuli još jedan broj ljudi u apstinenciju. Praktično bi poručili "ko vas jebe nama impak trebaju fotelje u skupštini". Ja na ove izbore ne izlazim pa makar sva opozicija odluči da na njih ide. Nema šanse da urade išta na izborima gde te pljuju 4 godine a ti imaš par nastupa po 15 minuta u zadnjih 45 dana i sad ti treba da preokreneš propagandu koja se radi 24/7 svih ovih 8 godina. To se neće desiti, čak ni u BGD i NS gde postoje najveće šanse da se porazi vlast.

Link to comment
Share on other sites

Kada u buducnosti dodje do pada SNS,morace da se pravi velika postSNS koalicija u koje bi usle sve trenutne opozicione snage...

Ja apsolutno,ne vidim kako mogu u istoj skupstinskoj vecini da postoje Dveri i "gradjanske" stranke kada je njihova ideologija diametralno suprotna,njih osim  teznje da se obori Vucic ne povezuje nista...

Dolazimo u situaciju slicnu onoj posle 5.oktobra i odnosa DS-DSS,s tim sto su po meni stavovi Dveri dosta "tvrdji" od DSS...

Postoji opasnost da se uz SPS onda pojavi jos jedna populisticka opcija nastala iz rusevina SNS koja bi bila jezicak na vagi u formiranju vecine i iskoristila tu situaciju kao SPS sa Tadicem ili SNS 2012...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U svetu postoji trend pada tradicionalnih partija, nove partije i kandidati, nazalost, uglavnom populisti, dobro prolaze, pa i osvajaju vlast. To je i kod nas dokazano pojavom Belog. Da nije bilo Jankovica, kao u tom trenutku dokazanog i cistog anti-Vucic kandidata, razlika izmedju njega i ovih tradicionalnih i dugo prisutnih opozicionara bi bila jos veca i sramotnija.

 

Taj  slucaj dokazuje da ne treba biti bog zna sta da bi u ovoj zemlji dobio neke glasove, jer su se ljudima, pa i onim najnizim slojevima, svi smucili. I u ovim tradicionalnim partijama ima poneko uslovno receno novo lice, poput Marinike, Zelenovica, za koje smatram da uzivaju znacajno vecu podrsku nego lideri ovih partija, sto je bas paradoks, rejting svih "demokratskih" lidera posle pada Tadica mislim da je nizi od gotovo svih ostalih vidjenijih ljudi iz njihovih stranaka, ali oni i dalje ostaju.

 

Naravno, ni sama promocija novih ljudi u starim strankama nije dovoljna, potrebna je jasna i artikulisana politika i uveriti ljude da ih nece ponovo zajebati. Nicega od toga nema u SzSu, mozda samo u naznakama i to je pokazatelj da takva koalicija nece uspeti.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Darth Bane said:

Odgovaram jer sticem utisak da su tvoja ubedjenja iskrena.

Mi koji smo vani vidimo Srbiju iz jednog drugog ugla- objektivnog i neutralnog, bez ostrascenosti. A posto zivimo i radimo, privredjujemo u razvijenim i relativno uredjenim zemljama, primecujemo i sta Srbiji nedostaje. A najvise joj nedostaje sistem vrednosti

 

Da, moja ubeđenja, stavovi su iskreni. Kad kažem nekome da se politikom na lokalu bavim od 1992.godine i da apsolutno ništa nisam dobila ni od jedne vlasti , tj da nisam dobila lokale, stanove, avione, kamione, gotovo niko mi ne veruje.

 

Ali, neću o sebi, nebitna sam u ovoj priči.

 

Slažem se da vi koji ste u inostranstvu sve posmatrate iz drugog ugla i evo boldovala sam ovaj deo- sistem vrednosti. Da, ceo sistem mora da se promeni. Mnogo puta sam na tribinama ili u kafiću čula te reči " Sistem moramo da menjamo" i od Boška Obradovića i od funkcionera DS-a. 

 

Sadašnja opozicija stvarno hoće da menja sistem. Nisu ga promenile Koalicije DEPOS, ZAJEDNO, DOS, ali ja verujem ovim ljudima i ženama da to žele da menjaju. Žele da budu smenjivi..AV sa druge strane mašta o tome da bude doživotni predsednik i vladar.. 

 

6 hours ago, Klotzen said:

 

 

Takođe ja moram da vam kažem da kao što na nekim normalnim izborima nikad ne bih glasao za Boška ne bih ni za Đilasa. Meni je najmisterioznija stvar u našoj politici rejting Đilasa u BGD.

  

Rizikujem da dobijem još jedan warn ali moram da "branim" Dragana Đilasa. 

 

Nije me omađijao. Uradio je mnogo za Beograd i Beograđane. Asfalt i trotoari u Bulevaru Kralja Aleksandra još uvek stoje, kao da je ulica juče sređena. Most na Adi je urađen u roku.

 

Brinuo je o deci i o najstarijim sugrađanima. Brinuo je o socijalno ugroženima. Bio je gradonačelnik za 1000+ a lično bih volela da ga u nekoj budućnosti vidim kao premijera Srbije. 

 

 

12 hours ago, Zvezdarac said:

@McLeod

Sve se slazem sa tobom samo da dodam jos par stvari.

Opozicija mora da bude svesna da ce ce morati da izadje na izbori ciji uslovi nece biti idealni sigurno,malo poboljsani sto se medija tice,samog izbornog procesa na dan izbora i to

 

 

Šta ovo znači- moraju? Ništa se ne mora sem da se umre što bi rekao moj pokojni deda.

 

Znamo kako danas izgledaju mediji, ništa se neće promeniti, biće još i gore kad krene prava predizborna kampanja.

 

Na dan izbora ponovo će crni džipovi bez tablica da jure po opštinama i gradovima. 

 

I zato- bojkot!

 

 

 

6 hours ago, mare80 said:

Kada u buducnosti dodje do pada SNS,morace da se pravi velika postSNS koalicija u koje bi usle sve trenutne opozicione snage...

Ja apsolutno,ne vidim kako mogu u istoj skupstinskoj vecini da postoje Dveri i "gradjanske" stranke kada je njihova ideologija diametralno suprotna,njih osim  teznje da se obori Vucic ne povezuje nista...

 

 

Danas su u SZS i levičari i desničari. Ova koalicija je dokaz da ljudi mogu da sednu za jedan sto i da razgovaraju, bez uvreda i ružnih reči. Ako ništa drugo ne uradi SZS onda je dobro što postoji jer pokazuje šta znači i kako izgleda kulturan dijalog.

 

U post SNS eri održaće se izbori i svako će glasati za koga želi, biraće između levičara i desničara, između ovog i onog programa, između žutih, plavih, crvenih :)

 

Pre tih izbora imaćemo prelaznu Vladu koja će promeniti zakone o izborima, o medijima... 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devojka Luke Razića said:

 

Šta ovo znači- moraju? Ništa se ne mora sem da se umre što bi rekao moj pokojni deda.

 

Znamo kako danas izgledaju mediji, ništa se neće promeniti, biće još i gore kad krene prava predizborna kampanja.

 

Na dan izbora ponovo će crni džipovi bez tablica da jure po opštinama i gradovima. 

 

I zato- bojkot!

 

 

 

 

 

Tako je ne moraju,neka cekaju da im Vucic ispuni sve one uslove koje su postavili i tada neka izadju

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Sadašnja opozicija stvarno hoće da menja sistem. Nisu ga promenile Koalicije DEPOS, ZAJEDNO, DOS, ali ja verujem ovim ljudima i ženama

 

Ovo je bljutavije od većine upisa vrednog mrava... Sorry. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdarac said:

Tako je ne moraju,neka cekaju da im Vucic ispuni sve one uslove koje su postavili i tada neka izadju

 

To nisu nikakvi uslovi. Krše se zakoni i ustav, gde god prstom da uperiš. A to što opozicija traži da se makar to poštuje... Mislim sram ih bilo...

 

Nisu to nikakvi ustupci. Kad čujem ovo "da im vučić ispuni", utroba mi se okrene... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Eddard said:

 

Ovo je bljutavije od većine upisa vrednog mrava... Sorry. 

 

Malo sutra. Možda sa tvoje tačke gledišta.

 

Da bi se nešto promenilo ljudi moraju prvo da veruju u to. Ovo više nije borba samo za promenu sistema već za opstanak države kao takve. Više puta sam rekao da je Srbija oteta država. Ako većina bude tražila dlaku u jajetu, čekala Godoa, i prodavala se sekti za siću, takva će i ostati...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Isto kao sto ti kazes da opozicija samo trazi postovanje zakona, i da se to nepravedno predstavlja kao ustupak, cilj svakog normalnog gradjanina ove zemlje bi trebalo da bude da dobije politicku opciju koja se zalaze za isti taj minimum postovanja zakona i civilizacijskih standarda, kada se ne radi o njihovim dupetima i foteljama, a ne da onima koji su ih prevarili po ko zna koji put veruje na rec.

 

Mozda je to sa tvoje tacke gledista trazenje dlake u jajetu SzSu i cekanje Godoa. Meni nije.

 

A ako necemo da cekamo ni takvog Godoa, onda vala i treba da propadnemo i prodajemo se sekti za sicu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Issey said:

 

To nisu nikakvi uslovi. Krše se zakoni i ustav, gde god prstom da uperiš. A to što opozicija traži da se makar to poštuje... Mislim sram ih bilo...

 

Nisu to nikakvi ustupci. Kad čujem ovo "da im vučić ispuni", utroba mi se okrene... 

Stvarno verujes da postoji mehanizam koji moze da spreci bilo koju stranku da zahteva da oni koje je zaposlila na lokalu,republici,jp glasaju za njih?

Nevezano za ovu vlast,bivsu vlast na lokalu gde je opozicija na vlasti??? 

Toga ce biti dok god ima onih koji su prrsrecni platom od 40k i san im je da se zaposle u javnom sektoru za tu cifru

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

A ako necemo da cekamo ni takvog Godoa, onda vala i treba da propadnemo i prodajemo se sekti za sicu.

 

Ali dok čekamo Godoa ili neku savršenu opoziciju, vreme prolazi. Koliko još mladih i starijih treba da ode iz zemlje?  Koliko još stanova treba da oduzmu privatni izvršitelji?

 

Koliko još ljudi treba da izvrši samoubistvo zbog nemaštine i dugova?

 

Ja ne mislim da je SZS idealan i da su svi ti predsednici stranaka super, sjajni, bajni. Ali..

 

Ako mi jedan čovek kaže- promenićemo sistem-neću da verujem. Ako to ponovi još petoro, šestoro ljudi a ja neću da verujem-onda moram da se zapitam šta je to sa mnom. 

 

Nijedna politička stranka ne može SAMA da pobedi ovo ludilo koje sada imamo. Bukvalno nijedna sama.

 

Ali zato udruženi imaju šanse. I dok zlo ne padne sa vlasti, nema podele na levičare, desničare, crvene, plave, žute. 

 

I ne treba da se traži dlaka u jajetu. 

 

 Dlaku u jajetu mogu da traže oni koji stoje solidno finansijski i koji ne zavise od ove vlasti i kojima je sasvim svejedno šta se dešava oko njega jer živi u svom malom, srećnom mikrokosmosu. 

 

Na primer - ja.  Ne dugujem ni državi ni pojedincima. Živim manje više dobro u odnosu na brojne porodice koje su na ivici egzistencije.

 

I šta sada- da zatvaram oči i da me baš bude briga što AV krade, laže, luduje...Da okrenem glavu kad komšiji isključe struju? 

 

Mogla bih da čekam Godoa. Ali neću. Neću sestrinu decu da ispraćam na aerodrom i da se sa njima čujem preko Skajpa. 

 

I neću da kupujem na akcijama. I neću da nam loši đaci ponavljači budu ministri i vlast.

 

Citirala bih sada pokojnog Zorana Đinđića, ali neću...mislim da znate na koji citat mislim.  

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ali dok čekamo Godoa ili neku savršenu opoziciju, vreme prolazi. Koliko još mladih i starijih treba da ode iz zemlje?  Koliko još stanova treba da oduzmu privatni izvršitelji?

 

Koliko još ljudi treba da izvrši samoubistvo zbog nemaštine i dugova?

 

Ja ne mislim da je SZS idealan i da su svi ti predsednici stranaka super, sjajni, bajni. Ali..

 

Ako mi jedan čovek kaže- promenićemo sistem-neću da verujem. Ako to ponovi još petoro, šestoro ljudi a ja neću da verujem-onda moram da se zapitam šta je to sa mnom. 

 

Nijedna politička stranka ne može SAMA da pobedi ovo ludilo koje sada imamo. Bukvalno nijedna sama.

 

Ali zato udruženi imaju šanse. I dok zlo ne padne sa vlasti, nema podele na levičare, desničare, crvene, plave, žute. 

 

I ne treba da se traži dlaka u jajetu. 

 

 Dlaku u jajetu mogu da traže oni koji stoje solidno finansijski i koji ne zavise od ove vlasti i kojima je sasvim svejedno šta se dešava oko njega jer živi u svom malom, srećnom mikrokosmosu. 

 

Na primer - ja.  Ne dugujem ni državi ni pojedincima. Živim manje više dobro u odnosu na brojne porodice koje su na ivici egzistencije.

 

I šta sada- da zatvaram oči i da me baš bude briga što AV krade, laže, luduje...Da okrenem glavu kad komšiji isključe struju? 

 

Mogla bih da čekam Godoa. Ali neću. Neću sestrinu decu da ispraćam na aerodrom i da se sa njima čujem preko Skajpa. 

 

I neću da kupujem na akcijama. I neću da nam loši đaci ponavljači budu ministri i vlast.

 

Citirala bih sada pokojnog Zorana Đinđića, ali neću...mislim da znate na koji citat mislim.  

 

Ja ne cekam savrsenu opoziciju. Cekam opoziciju koja nudi najosnovnije stvari dostojne zivota normalnog i modernog coveka. To SzS ne nudi. Sto mene verovatno ne bi sprecilo da glasam za njih i na ovim izborima, ali tu se sad postavlja zanimljivo pitanje - zasto bih ja glasao vise za manje zlo? I zar je moguce da pored Vucica, ej, Vucica, neko treba da izgleda kao MANJE ZLO? Pa ako ne mozes da izgledas kao DOBRO pored takvog ZLA, bezi ti brajko iz politike, nije to za tebe.

Tu dolazimo i do drugog problema, da veciti gubitnici nece da se sklone i puste nekog drugog da vodi. Jbg, sujeta ne dozvoljava.

 

Svi treba da odu odavde ako ne moze drugacije. Svi bi trebalo da se obaveste oko posledice njihovih poteza, a ne da ti se smeju jer neces da uzmes kredit u svajcarcima, pa te se posle prvog sete da ih vadis iz govana i vraca ti do prvog, majke mu.

 

Narod je ovde stoka i zasluzuje ovakvu vlast, u proseku smo glupi, neuki, nevaspitani, tasti, zli. Verovatno nigde drugde ne mozes da nadjes ovakvu bljutavu kasu kao ovu koja je skuvana u balkanskim kvazi drzavicama.

 

Ja bih se zapitao sta nije u redu sa mnom ako nekome treba da verujem na rec u vezi ovih stvari, i da treba 50 ljudi da mi pokaze da nekom veruje da bih i ja verovao. Meni vera ne znaci nista, izuzetno sam pragmatican. A kada se govori o hladnim cinjenicama, SzS ne stoji sjajno.

 

To hajde da svi budemo posle Vucica pa cemo se deliti, meni vise ne znaci nista. Ja sam bio dete kada je Milosevic vladao, isao sam u skolu. Iako se svega secam, svakog mesnog nareska jer za drugo nemam, svakog reda i trcanja da ja kao dete menjam marke i za koliko da ih kupim jer ce dok svi donesu plate da ode kurs u djavola. Nadao sam se da cu do sad, do ovih godina, da zivim u normalnoj drzavi.

 

Svi oni su krivi sto ne zivim u takvoj drzavi. I Milosevic i derivati demokrata i ova nova opozicija i naravno, najvise Vucic. I Vucic mora pasti na ovaj ili onaj nacin. I nije mi problem ni da glasam za ove ako treba, jos jednom, na ulici sam bio i bicu opet.

 

Ali kad pogledam da vecina tih mojih kvazi saboraca, odnosno antivucicevaca, zameraju "izdaju" i slicna sranja, a ne to sto ih kljucaju u mozak, sto im serviraju zadruge i farme i sto niko ne postuje zakon, pa i opozicija prica o tom kosovu i globalnoj politici, umesto da se svaki dan u ovih osam godina radilo kao sto su sada radili Marinika Tepic, Aleksandar Obradovic i istrazivacki novinari, pa bi odavno ovome videli ledja. Ali se to nije radilo.

 

Jer su nesposobni, ili lenji, ili ih to, a u krajnjoj liniji i njihove birace - NE ZANIMA.

E kad se suocimo sa tim kakvi smo, e onda vise necemo cekati nikakvog Godoa. Nego se necemo ponasati po tim "moralnim" pravilima koje nam ostavlja SNS u amanet i kad konacno padne s vlasti. E samo ako to uspemo mozda se zaista nesto promeni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Isto kao sto ti kazes da opozicija samo trazi postovanje zakona, i da se to nepravedno predstavlja kao ustupak, cilj svakog normalnog gradjanina ove zemlje bi trebalo da bude da dobije politicku opciju koja se zalaze za isti taj minimum postovanja zakona i civilizacijskih standarda, kada se ne radi o njihovim dupetima i foteljama, a ne da onima koji su ih prevarili po ko zna koji put veruje na rec.

 

Mozda je to sa tvoje tacke gledista trazenje dlake u jajetu SzSu i cekanje Godoa. Meni nije.

 

A ako necemo da cekamo ni takvog Godoa, onda vala i treba da propadnemo i prodajemo se sekti za sicu.

 

Nekoć si drugačije pisao... 

 

I ja bih tako isto mislio da je ovo koliko-toliko normalna država. Ako ti misliš da mi imamo vremena i kapaciteta da istrpimo ove gubare još 10-tak godina, onda čekaj. Tj. plivaj u vučićevoj govnjivoj močvari. Ili mu se prodaj.

 

A ko je to "ko zna koliko puta" prevario te ljude? I kako je to uporedivo sa ovim lopinama, koji se više i ne kriju dok lapaju?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne pisem apsolutno nista drugacije nego nekad.

 

Vi menjate plocu. Pogotovo mi je ova sabornost gadna, ko kaze nesto protiv opozicije mora da je trojanac.

 

Sto se tice kapaciteta, mi ga odavno nemamo. Zasto bih poredio u tom pogledu Vucica i ove? Ako necu da dajem pare Dafini i Jezdi ne znaci da cu da ih dajem drugim mafijasima i secikesama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bice ovo epski izbori. Retko mogu da se vide izbori na kojima ce za sve koji se pojave tamo

unapred biti napisan citav tekst i svi ce oni bez izuzetka svoju kampanju zasnivati iskljucivo na SzSu.

( Bice tu pored ostalih i pokret od 10.000 evra, pokret od 150.000 evra i pokret od 500.000 evra )

 

Vucic i njegovi drugari vec u svakoj recenici imaju ugradjenu uzrecicu 'Djilas, lopovi', tako da ne vidim

koja terapija u kratkom roku do izbora moze da ispravi tu govornu manu.

 

Sto se opozicije tice, one koja ce izaci na izbore i 'pokusati svim sredstvima protiv Vucica, bez predaje unapred'

takodje ce imati puna usta SzSa, jer glasace iz njihove grupe treba pridobiti za cenzus.

Objasnjavace se kako je bojkot losa odluka, a kasnije, nakon izbora i eventualnog neuspeha

krivica svaljivati na njih. Nemaju resurse volju i plan da se suprotstave Vucicu i pare koje ce dobiti za kampanju

ce spiskati u jednom sedenju.

 

E sad, ovo pricamo hipoteticki, jer ti izbori mogu biti i u nekoj bingo hali gde ce vucic iz sesira vaditi ceduljice

i citati prisutnima koliko procenata su dobili na izborima.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vi stvarno mislite da nas face koje su nas pljačkale 12 godina neće pljačkaši kao ovi crno crveni vampiri? 🙂 

Meni nije jasno dve stvari kod nas. 

1. Da ste u stanju da sve vladare trpite bar 10god (Jarađoke, Tito, SlobO, Dos, Vučić.. To be continued) 

2.Da mogu u više navrata da vas prevedu žedne preko vode. 

 

Vidite, za mene nema izbora. 

Kakav izbor, lopovi ili lopovi?

Pa ja ne želim da biram ko će da me krade ljudi. 

I manite me ljudskih prava. 

Ovi uništiše ljude, njihove domove, raseliše, degradirali i obesmislili sve zamislivo i nezamislivo, ali da ne zaboravimo, sve je počelo od Slobice, preko žutih, do ovih manijaka izvitoperenih, i sve je uvek ovde isto. 

E zato što se skupi 200 000 ljudi za Mladića i Karadžića, a za ljude, obične, namučene nigde nikoga, zato me baš briga za sve floskule da nisu svi isti. 

Bože jesu i svaki je put sve gore i gore. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, JohnnyDragon said:

a za ljude, obične, namučene nigde nikoga, zato me baš briga za sve floskule da nisu svi isti

 

Grešiš. Postoji građansko udruženje- združena akcija KROV NAD GLAVOM i oni brane svaki stan, svaku kuću koju žele da uzmu privatni izvršitelji zbog duga od 1000 ili 3000 evra.

 

Ne znam u kom gradu živiš, ali ovde u Beogradu ljudi se organizuju samostalno- traže vraćanje trole 28, traže da stari Savski most ostane tu gde- sve ovo koriste obični građani, zar ne? 

 

Navela sam samo dva primera a ima ih više. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Grešiš. Postoji građansko udruženje- združena akcija KROV NAD GLAVOM i oni brane svaki stan, svaku kuću koju žele da uzmu privatni izvršitelji zbog duga od 1000 ili 3000 evra.

 

Ne znam u kom gradu živiš, ali ovde u Beogradu ljudi se organizuju samostalno- traže vraćanje trole 28, traže da stari Savski most ostane tu gde- sve ovo koriste obični građani, zar ne? 

 

Navela sam samo dva primera a ima ih više. 

Znam. Idem i podržavam Krov nad glavom, nisam član nikakav. 

Ali to nisu STRANKE i partije, to su samo obični ljudi, mi, susedi, oslonjen jedni na druge. 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...