Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

@Plavi Golub i @Kinik

 

Slazem se, kao i sa onim sto je @mare80 napisao, veliki je problem nesmenjivost politicara i tvrdoglavo drzanje za fotelje, pa makar one bile i stranacke.

 

To je i jedan od razloga zasto je bitno da se promeni ova vlast (koja, jos malo, pa ce da slavi 10 godina od pocetka vladavine). Idealno bi bilo da, za pocetak, politicari budu smenjivi sa vlasti. Posto se (skoro svi) ovde slazemo da skoro niko ne valja, daj bar da se malo manje bahate jer nije svejedno da li ce pasti sa 30% na 15% ili nestati ispod cenzusa posle gubitka vlasti.

 

Jedan deo vladajucih bi stvarno trebalo da zavrsi u zatvoru. Ostali bi bili pusteni niz vodu nakon sto se mediji oslobode i pocnu da svedoce o (ne)delima raznoraznih naprednjaka i radikala dok su bili vlast ili je podrzavali. 

 

Nema potrebe cak ni za drakonskim metodama. Radikali su mrtvi bez Seselja, a Seselj je mrtav politicki cim ova garnitura bivsih radikala ode sa vlasti. Bivsi radikali su mrtvi cim se prestane sa gradjenjem i jacanjem kulta vodje na svim medijima. 

 

Sad ce neko da kaze, pa bio je i Tadic samozaljubljen u sebe, gradio je i on sopstevni kult. Pa jeste, ali je bilo vise jakih i uticajnih ljudi uz njega, a on nije bio lud.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

...

 

 

Znas, osecanja tipa - 'boli / ne boli' to je za cika Docu.

Masa glasova koja se preliva - to i jeste sustina ovog provizorijuma (od davnina) i tu reklama za kozmetiku ne pomaze.

 

Zato ja stalno pisem - pustiti krcag da ide na vodu dok se ne polomi.

A ovako - stalno ga neko spreci da se izlomata, pa ovaj dobije 'drugi dah' i ponovo se zaleti.

Evo primera - bi li danas DSS / DS skupio onoliko glasova kao u najboljim danima? Odgovor je ocigledan.

A zasto? Pa i to je 'grobljanska poJezija': mlogo hteo, mlogo zapoceo! Cvrc!

Pa dokle?

 

Onda da uzmemo kokice, sednemo pred TV i gledamo, kako je rekao Radovan III - 'prenos drzavnog udara u koloru!'

Cemu zurba - a svi stalno unjkaju - 'gotov je / propali su!' Pa dobro - dajte im na kraju krajeva da propadnu!

Ovde vise decenija ne znace nista!

 

No, ako oni propadaju - ne moraju svi, tzv. 'narod'.

Ima skole, ima rad nad sobom, neko obrazovanje, ima sticanje kvalifikacija - neka porade na sebi i poboljsaju svoj status. To sigurno nece postici 'pravilnim glasanjem' - ni za 'onu', ni za 'ovu' opciju.

Cudi me kako to matorim kobilanima odavno nije jasno?

:classic_blink:

Samo pogledaj broj komentara na neki sportski event i na neku politicku temu.

Ovaj narod je zeljan panem et cicrenses.

 

PS.

Lustracija je ovde u nepovrat propustena 9.III.91.

Da je svetina izasla i zasula tenkove molotovljevim koktelima i bila spremna da pogine za Demokratiju (kao oni Ukrajinci na Kresatiku) ne bi morala da gine po vukojebinskim gudurama za to da im se drzavni jaram ne skida vise decenija.

:wicked:

Doduse - kako da udare na 'rodjenu armiju & drzavu u koju si imali najvise poverenja'?

 

Zato sada imaju da kusuju i trpe!

 

...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako je stvarno cilj da narodu bude bolje, a ne funkcija iznad svega, da vam se svi ti lideri zakunu na Bibliji ill u decu su  za EU. Ne za 100 godina. Odmah. I sva kampanja treba da bude za to. To je egzistencijalni interes Srba da opstanu.

 

Ako Aleku propadne deal sa EU ili ga puste niz vodu eto Srbije kao nekada DDR. 

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=08&dd=02&nav_category=11&nav_id=1573238

 

 

Sta ceka pametnog klinca ili klinku od neumrezenih roditelja posto nas iskustvo devedesetih uci da svi imaju way out ka zapadu, a tu i tamo poneko na istoku?

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

...

 

 

Pa zar nismo rekli - ovde je politika pitanje zivota ili smrti.

Vec 20 godina se smenjuju vlasti, bez da se to negde ocituje.

Znaci - svima odgovara. A i tzv. 'narodu'. Po onoj cuvenoj - smrt fasizmu, a bogami i narodu!

:87:

Pricaj mi nesto o 'bahatima'. Ti kad citas neke opoziciJonare, makar bili i 'zuti patkari', raznorazni 'narodni frontasi', smuti_pa_prospi_ko_zna_odakle NVO - pa to su isti bahati likovi.

Sa 'simpurkom' u dzepu, jer osim toga malo sta imaju.

 

Nemoj me pozivati da dam nekome podrsku za teranje u zatvor. Istorijsko iskustvo ovde kaze da je to vrlo skliska tema.

Kao i 'pustanje niz vodu'. Ko su ti i na osnovu kog zakona / principa ce odlucivati ko treba da bude 'pusten niz vodu'?

Zar nam treba neki novi Miki Rakic / wannabe little Krcun?

:smiley26:

Kako to mislis da se 'mediji oslobode'? Da umesto nekog glodura postave ... Kinika?

:classic_biggrin:

Otkud toliko obozavanje 'smrta' - te ovaj mrtav, te onaj mrtav, te svi mrtvi, a mi uprilicimo dacu / krkanluk na groblju?

(ja sam se toga nagledao! Pa kaze neki lik, pusti brale tu jabuku, navali na pecenje!:puke: a meni zeludac u grlu!)

 

O tome ko je bio Bota maneken ('ja kao predsednik') i gde su 'vise jakih i uticajnih ljudi' ... videli smo.

Doduse, on nije bio 'lud', bio je elementarno bleskast.

 

No, dobra ti je sala!

:thumbsup:

 

...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Plavi Golub said:

Ako je stvarno cilj da narodu bude bolje, a ne funkcija iznad svega, da vam se svi ti lideri zakunu na Bibliji ill u decu su  za EU. Ne za 100 godina. Odmah. I sva kampanja treba da bude za to. To je egzistencijalni interes Srba da opstanu.

 

Ako Aleku propadne deal sa EU ili ga puste niz vodu eto Srbije kao nekada DDR. 

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=08&dd=02&nav_category=11&nav_id=1573238

 

 

Sta ceka pametnog klinca ili klinku od neumrezenih roditelja posto nas iskustvo devedesetih uci da svi imaju way out ka zapadu, a tu i tamo poneko na istoku?

 

Ja stvarno ne razumem ako se vec prave ti predizborni savezi valjda je logicno da se ulazi sa strankama koje bar imaju slicne vrednosti tj programe...

Ovako i da SNS izgubi izbore na vlast bi dosla koalicija heterogenija od DOS,onda kurslus u dva tri izborna ciklusa,posle  toga opet nek novi "osvesceni"radikali pa sve Jovo nanovo...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mare80 said:

 

Ja stvarno ne razumem ako se vec prave ti predizborni savezi valjda je logicno da se ulazi sa strankama koje bar imaju slicne vrednosti tj programe...

Ovako i da SNS izgubi izbore na vlast bi dosla koalicija heterogenija od DOS,onda kurslus u dva tri izborna ciklusa,posle  toga opet nek novi "osvesceni"radikali pa sve Jovo nanovo...

 

Nije logicno ako ti je cilj da SNS orkovi izgube vlast. Moguce je izlazak i u vise kolona (DS/Zivkovic, Djilas/Jeremic, Dveri/DSS, PSG i jos neki), ali ce cak i oni morati zajedno da prave vecinu bez SNS, SPS i SRS.

 

Ne mogu vise osvesceni radikali da dodju na vlast jer su vec bili na vlasti i uradili mnogo toga loseg. Drugacije je kada imas ljude koji glasaju za ultranacionaliste koji skoro da su bez prestanka bili opozicija i za populisticku i autoritativnu verziju DS i srodnih stranaka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

 

Nije logicno ako ti je cilj da SNS orkovi izgube vlast. Moguce je izlazak i u vise kolona (DS/Zivkovic, Djilas/Jeremic, Dveri/DSS, PSG i jos neki), ali ce cak i oni morati zajedno da prave vecinu bez SNS, SPS i SRS.

 

Ne mogu vise osvesceni radikali da dodju na vlast jer su vec bili na vlasti i uradili mnogo toga loseg. Drugacije je kada imas ljude koji glasaju za ultranacionaliste koji skoro da su bez prestanka bili opozicija i za populisticku i autoritativnu verziju DS i srodnih stranaka.

Uh ne znam...

Posle izbora na kojima izgubi vecinu SNS ce definitivno u istoriju,medjutim njegovi biraci ce opet dati glas nekoj slicnoj stranci...

Dakle vec pisah danas o tome,sta sa biracima koji generisu takve stranke...

Lustracija resava posledicu a ne uzrok,pokusaj edukacije o dobrobiti uredjene pravne drzave,pristupanja EU prakticno nemoguc...

Dok je takva struktura glasaca kod nas uvek postoji mogucnost da neko od opozicionih lidera zajase tog SNS konja....

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pavaroti said:

Znam do tancina kako rade za mesne zajednice.Ljudi vi niste svesni kakav je to nivo, kriminala, zastrasivanja, pritiska...Kriminal posto znaju svacij broj, gde zivi i da li je glasao,paih zovu i voze ako sumnjaju da ne zele, pa onda lokalni mangupi kad krenu da cimaju klince, ajde da se glasa p vam m itd, itd.

 

Moj drug sa kojim sam isao u osnovnu i srednju je bio u Lucanima sniman i sve je to bilo dato i javno ali dzabe. Oni dobiju 10 dana pre iz firme,placeno, tamo dobiju dnevnice i dobar hotel i onda rade za izbore. Vi niste ni svesni koja je to masinerija.

 

Ionda dodju ljudi i palamude da li je ovaj uradio nesto vamo ili tamo, kako ce biti kad dodju ovi itd..Ne moze biti ovako nema trika bukvalno. Ovo je bukvalno talog Srbije, dno dna dna.

 

Nema to veze sa mesnim zajednicama.To su stranacki mesni odbori koji su teritorajlno podeljeni po mesnim zajednicama.I kod mene na Zvezdari rade slicno,samo sto ne idu oni tek tako na vrata na dan glasanja i voze bilo koga.To je glupost.Idu na vrata kod clanova i sigurnih glasova a to su ljudi koji su sami ostavili svoje podatke SNS.A da skupljaju lokalne ekipe i nude pare itd za glasove i to je tacno

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mare80 said:

Uh ne znam...

Posle izbora na kojima izgubi vecinu SNS ce definitivno u istoriju,medjutim njegovi biraci ce opet dati glas nekoj slicnoj stranci...

Dakle vec pisah danas o tome,sta sa biracima koji generisu takve stranke...

Lustracija resava posledicu a ne uzrok,pokusaj edukacije o dobrobiti uredjene pravne drzave,pristupanja EU prakticno nemoguc...

Dok je takva struktura glasaca kod nas uvek postoji mogucnost da neko od opozicionih lidera zajase tog SNS konja....

 

 

Veliki deo sadasnjih biraca SNS je glasao ranije za stranke koje su do 2012. bile na vlasti. Iako su i te stranke dobijale glasove zbog interesa, a nekad i ucena lokalnih mocnika, stanje je bilo daleko podnosljivije (izbegavam da kazem bolje).

 

Od sadasnjih 2 miliona glasaca koje ima SNS (+- 100 ili 200 hiljada), jedan deo ce se vratiti DS ili srodnim strankama (Djilasu, Jeremicu), jedan deo ce otici ka SPS, ostalo ce da se raspodeli na Dveri, DSS, na nikoga, eventualno oko 200 - 400 hiljada ostaje kod SNS + SRS.

 

Padom SNS neces imati jednu stranku koja ce moci da kupi 20 do 30% i imaces vise stranaka sa odredjenom podrskom u birackom telu i novi Vucic ce biti mnogo teze moguc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Zvezdarac said:

Nema to veze sa mesnim zajednicama.To su stranacki mesni odbori koji su teritorajlno podeljeni po mesnim zajednicama.I kod mene na Zvezdari rade slicno,samo sto ne idu oni tek tako na vrata na dan glasanja i voze bilo koga.To je glupost.Idu na vrata kod clanova i sigurnih glasova a to su ljudi koji su sami ostavili svoje podatke SNS.A da skupljaju lokalne ekipe i nude pare itd za glasove i to je tacno

Vozice i djavola ako im da glas. Pitaju, mali si glasao, on kaze da. Jesu tvoji, on kaze nije sestra. Oni ce dici po nju alo je mali nagovori da zaokruzi. Doduse, uglavnom dolaze po starije clanove familije botova iz stranke.

 

Svasta rade i spustili su granicu na najnizi nivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Cak i ne znam u cemu je poenta sa bojkotom izbora...

 

Da sam ja opozicija nikada ne bih trazila fer izborne uslove jer kako da pobedim takva nejaka na fer izborima :classic_unsure: mogu samo FER da izgubim

 

Neka oni zapamte jedno - opoziciji bi bilo bolje da pronadje nacin da POKRADE izbore

umesto sto zele posteno da pobede jer posteno ne moze da pobedi ne zbog toga sto uslovi nisu kako treba, vec sto ovi nisu stasali za pobedu...

 

Ha glupani, podsmevaju se sendvicima, jer toliko su posteni da ni jedan bedni sendvic ne bi dali za jedan vredni i skupocen glas

 

jao opozicijo neznalico :lol_2:

 

 

 

 

Edited by Mama_mia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Steta sto se izgubio Sasa Jankovic

 

obecavao je... secam se zaveo je pola starog foruma...ali nekolicina je odmah procenila taj slabasan kapacitet

posle se ispostavilo da je i sam isto to uvideo...i nestao...sa njim i poslednja nada u nesto novo sto pada s neba i resava stvar

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Plavi Golub said:

Da biram ko sto ne biram, ja se sa ovim ne bih slozila

 

Ja se slažem, jer mnoge stvari ne treba da procure u javnost pre vremena. Zna se i zašto. 

 

Evo primera: Za 13.04. SZS najavio na sva zvona veliki miting u Beogradu. Bilo je malo ljudi. Zašto? 

 

Zato što je vlasnicima autoprevoznicima ZABRANJENO da voze ljude na miting SZS.  Zatim su u manjim mestima prebijali ljude- organizatore 1 od 5 miliona, da ne bi mogli da dođu u Bg.

 

Pretili su ljudima, svašta se dešavalo po Srbiji, a Beograđani su spavali, kao što sada spavaju kada je razrovan grad.

 

Neke stvari se saopštavaju ili dan, dva ranije ili putem mejlova- interno stranačkih a neke kasnije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vozice i djavola ako im da glas. Pitaju, mali si glasao, on kaze da. Jesu tvoji, on kaze nije sestra. Oni ce dici po nju alo je mali nagovori da zaokruzi. Doduse, uglavnom dolaze po starije clanove familije botova iz stranke.

 

Svasta rade i spustili su granicu na najnizi nivo.

Naravno da svasta rade.

Na proslim republickim, pa i na proslgodisnjim gradskim izborima, u Gavrila Principa 53, u Beogradu, na mesto kuce, mozda dvospratnice, ali nisam sigurna (mozda je u pitanju i prizemna zgrada), gde je tada bila znam radnja ili firma neke mesare, "uselili su" veliki broj ljudi, sa pozivima na glasanje, sa raznim bosnjackim i albanskim imenima.

 

26b8c1c55f398b9e9dd2a32ba261e83c.jpg

 

Secate se valjda i onih besprekorno ispeglanih glasackih listica.

 

Dakle samo delici izbornih bahanalija u reziji sns.

 

 

 

Edited by goldberg
"siptarskim"
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, noćna frajla said:


Na proslim republickim, pa i na proslgodisnjim gradskim izborima, u Gavrila Principa 53, u Beogradu, na mesto kuce, mozda dvospratnice, ali nisam sigurna (mozda je u pitanju i prizemna zgrada), gde je tada bila znam radnja ili firma neke mesare, "uselili su" veliki broj ljudi, sa pozivima na glasanje, sa raznim bosnjackim i siptarskim imenima.
 

 

...ne bi me iznenadilo da je broj 14 umesto 53

 

ali me iznenadjuje da su u srbiji muslimanska imena - strana stvar :classic_huh:

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ja se slažem, jer mnoge stvari ne treba da procure u javnost pre vremena. Zna se i zašto. 

 

Evo primera: Za 13.04. SZS najavio na sva zvona veliki miting u Beogradu. Bilo je malo ljudi. Zašto? 

 

Zato što je vlasnicima autoprevoznicima ZABRANJENO da voze ljude na miting SZS.  Zatim su u manjim mestima prebijali ljude- organizatore 1 od 5 miliona, da ne bi mogli da dođu u Bg.

 

Pretili su ljudima, svašta se dešavalo po Srbiji, a Beograđani su spavali, kao što sada spavaju kada je razrovan grad.

 

Neke stvari se saopštavaju ili dan, dva ranije ili putem mejlova- interno stranačkih a neke kasnije.

 

 

Ovo je neka sprdnja?sala koju nisam shvatio ili ozbiljno?

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

 

Zavisi na sta mislis kada kazes da je bilo bolje. Sigurno ni vlast ni opozicija nisu predstavljale licnosti koje su bile olicenje postenja i odgovornosti, pola tadasnje vlade sada i dalje vlada sa bivsim radikalima u SNS.

 

Bilo je bolje jer si mogao da cujes kritiku vlasti, bilo je bolje jer si imao predsednika kome su huligani sa tribina porucivali da se ubije i on nije zbog toga sazivao konferenciju za stampu. Za razliku od ovog sadasnjeg koji kaze da daje "i jednima i drugima, pa neka mi i dalje vicu pederu".

 

Bilo je bolje jer se nije svaki napad na predsednika i njegove orkove iz stranke posmatrao kao napad na drzavu, gradjane, narod. Samim tim morao je postojati, makar i u primitivnom obliku neki oblik odgovornosti koji se ogledao u gubitku glasova, pa je Dinkic morao da trosi milione evra iz drzavne kase pred svake izbore da bi dogurao do 6-7%.

 

Drugim recima, mozda neko preferira nedemokratsko drustvo u kome ce Dveri biti nazivane fasistima, a DSS izdajnicima nacionalnih interesa (paradoksalno, dve sasvim suprotne stvari). Ja preferiram demokratsko drustvo u kome ce i Dveri i DSS imati ucesca na izborima i u predizbornim debatama i gde ce njihove ideje biti pobedjene argumentima, a ne koriscenjem batinasa, Vojislava Seselja, krajnje nenormalnog recnika i lazi.

 

 

A zasto ti stavljas u isti kos DSS i SRS? Sustina demokratskog drustva i jeste pluralizam ideja, pojava razlicitih partija koje posle izbora mogu u koaliciju sa srodnim partijama. Taj DS je u vreme Tadica bio siroki front raznih ideja, od onih bliskih LDP, do onih bliskih SNS.

 

Ne mozes sve birace (ako vec stavljas partije) koji su glasali za DSS, SRS, SPS da stavljas u isti kos, a pogotovo to ne mozes da kazes za sadasnji SNS. Pa taj SNS je iznudom, zaposljavanjem ili preletanjem dosao do toga da deli pola birackog tela sa DS i G17+ iz neke 2008. ili 2012.

 

Najlakse je misliti da su biraci sa desnice svi idioti i da sad masovno glasaju za SNS i da je to to biracko telo i previdjati cinjenicu da smo i dalje predideolosko i preddemokratsko drustvo u kome se glasovi iznudjuju, kupuju, gde se glasa zbog (obecane ili stvarne) koristi, interesa ili straha.

 

I zato razni Vucici, Seselji, Martinovici, Stefanovici i svi ostali sadasnji i bivsi radikali moraju da napuste politiku zauvek jer je nemoguce u isto vreme da se oni bave politikom i da ovo bude normalno drustvo.

 

Ja već 25 godina živim u demokratskom uređenju (što u US što u FRA) i ta sintagma “oličenje poštenja i odgovornosti” mi izazivaju smešak na licu. To čekanje na viteza i belog konja je za nezrela pretpolitička društva. Nije to predmet moje kritike DSa. 

 

To šta je bolje od dva sranja, ja sa ove razdaljine zaista ne mogu da procenim. Ono što znam je da im je politika dosledna i mogu je rezimirati parolom “ni Kosovo ni EU”. Jedan je prodavao evropska muda za kosovski bubreg - ovaj drugi prodaje kosovka muda za evropski bubreg. Same difference. Nije ni to premet moje kritike DSa. 

 

Nakon atentata, Bota je preuzeo DS (valjda se sećamo sa koje strane je isplivao) i napravio najnedemokratskiji kongres jedne demokratske partije na kome je odsrelio LDP i onu struju koja, ma koliko bila umešana u dnevnopolitičke balkanske baljezgarije, jedina nikada nije pokazivala naznake nacionalizma. To je njegov originalni greh. 

 

Njegov stil je kozmetički, estetski prihvatljiviji, no nismo valjda zaboravili Vericu Barać i onaj izveštaj kako ta kontrola medija u praksi izgleda? 

 

Stoga, mene, kao jednog od onih što nisu bacali cveće na autoputu na zelene, a jesu kamenice u centru na plave transportere, AV može jedino prijatno iznenaditi. Ovaj drugi, koji je definitivno od DSa, Zoranovog, napravio onakav kupleraj i pomirio dva bola - jedino hladni prezir.

 

I ne, niko ne mora da se stavlja pod tepih. Tamo su opasniji. Potrebno je skinuti im te maske sa lica, oprati mlakom sapunjavom vodom i pokazati pred mileonima zaslepljenih šta je ta bolest koja nas je zarazila, odrediti terapiju i dosledno je primenjivati do ozdravljenja - sve ostalo je i dalje samo igranje u tom nacionalističkom pesku. A mi, da ponovim, NISMO ZRELO DEMOKRATSKO DRUŠTVO SA IZGRAĐENIM STABILNIM I SNAŽNIM INSTITUCIJAM koje bi smelo/moglo tu igru sebi dozvoliti. 

 

Da ne bude zabune (opet), neće AV doprineti da se to promeni. Nije ni Bota. Nije ni Zoran (koji je u istom ometen). 

 

Čeka se “opozicija” obolelim narodnim masama. Neko ko će im reći sve ono što ne žele da čuju, pa tek nakon precizne dijagnoze - ponuditi put u ozdravljenje i obećati ništa više (ni manje) od “blood, toil, tears and sweat.”

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, GlennGould said:

 

Ja već 25 godina živim u demokratskom uređenju (što u US što u FRA) i ta sintagma “oličenje poštenja i odgovornosti” mi izazivaju smešak na licu. To čekanje na viteza i belog konja je za nezrela pretpolitička društva. Nije to predmet moje kritike DSa. 

 

Slažem se za čekanje belog konja - upravo insistiram na tome. Nema od toga ništa, niti će ikada biti. Sa druge strane, plašim se da 25 godina života u demokratiji može da ti malo pomeri perspektivu u odnosu na dešavanja u Srbijici...

 

49 minutes ago, GlennGould said:

 

To šta je bolje od dva sranja, ja sa ove razdaljine zaista ne mogu da procenim.

 

I to pomeranje perspektive je vidljivo u ovom redu. Potpuno je neuporedivo, veruj mi.

 

49 minutes ago, GlennGould said:

 

Ono što znam je da im je politika dosledna i mogu je rezimirati parolom “ni Kosovo ni EU”. Jedan je prodavao evropska muda za kosovski bubreg - ovaj drugi prodaje kosovka muda za evropski bubreg. Same difference. Nije ni to premet moje kritike DSa. 

 

Nakon atentata, Bota je preuzeo DS (valjda se sećamo sa koje strane je isplivao) i napravio najnedemokratskiji kongres jedne demokratske partije na kome je odsrelio LDP i onu struju koja, ma koliko bila umešana u dnevnopolitičke balkanske baljezgarije, jedina nikada nije pokazivala naznake nacionalizma. To je njegov originalni greh.

 

Oko "odstrela" LDP-a kao najvećeg greha se već ne mogu složiti. Bilo kakvo odstranjivanje ĆJ iz ozbiljnije političke priče, iz ove perspektive, mogu da vidim samo kao nešto pozitivno. A i bilo je mnogo većih grehova...

 

49 minutes ago, GlennGould said:

 

Njegov stil je kozmetički, estetski prihvatljiviji, no nismo valjda zaboravili Vericu Barać i onaj izveštaj kako ta kontrola medija u praksi izgleda? 

 

Stoga, mene, kao jednog od onih što nisu bacali cveće na autoputu na zelene, a jesu kamenice u centru na plave transportere, AV može jedino prijatno iznenaditi. Ovaj drugi, koji je definitivno od DSa, Zoranovog, napravio onakav kupleraj i pomirio dva bola - jedino hladni prezir.


Ovo jeste pomalo romansirana vizija cele priče. Nakon Đinđićeve smrti, ostala je na vlasti jedna politička olupina, bez predvidive i koherentne politike, sa Vesićem, Bebom Popovičem, Malim, Žikom Paukom ako se ne varam... Jeste Tadić napravio kupleraj, ali ne od Sikstinske Kapele. Pre od razvalina nekakve šupe. I, da ne bude da branim Tadića (ne branim ga), imao je od početka svih mandata teret da mora da igra pod pritiskom SRS ekipe koja je, uz svesrdnu podršku DSSa, SPSa, DBa i svega ostalog, dahtala za vratom i čekala priliku da slomi poslednje ostatke petooktobarskih promena. Na kraju je to i uspela.

 

49 minutes ago, GlennGould said:

 

I ne, niko ne mora da se stavlja pod tepih. Tamo su opasniji. Potrebno je skinuti im te maske sa lica, oprati mlakom sapunjavom vodom i pokazati pred mileonima zaslepljenih šta je ta bolest koja nas je zarazila, odrediti terapiju i dosledno je primenjivati do ozdravljenja - sve ostalo je i dalje samo igranje u tom nacionalističkom pesku. A mi, da ponovim, NISMO ZRELO DEMOKRATSKO DRUŠTVO SA IZGRAĐENIM STABILNIM I SNAŽNIM INSTITUCIJAM koje bi smelo/moglo tu igru sebi dozvoliti. 

 

Slažem se da je sve navedeno potrebno, ali da bi se to izvelo neophodna su dva, u sebi kontradiktorna, koraka: prvo da određena ekipa dobije nekako nekakve izbore i dođe na vlast, a zatim da to umivanje i čišćenje implementira u praksi. Ukoliko takva ekipa, pokret, stranka ili koalicija u startu deklariše drugu stavku kao svoj cilj, nikada neće ispuniti prvu stavku, tj pridobiti iole značajnu masu birača. Pridobiće tebe i mene, ali to je manje više to. Dakle, ta ekipa mora da laže, da bude neka vrsta demokratskog trojanca u populističkoj koži.

 

49 minutes ago, GlennGould said:

 

Da ne bude zabune (opet), neće AV doprineti da se to promeni. Nije ni Bota. Nije ni Zoran (koji je u istom ometen). 

 

Čeka se “opozicija” obolelim narodnim masama. Neko ko će im reći sve ono što ne žele da čuju, pa tek nakon precizne dijagnoze - ponuditi put u ozdravljenje i obećati ništa više (ni manje) od “blood, toil, tears and sweat.”

 

Kao što neki ovde uporno ponavljaju (pa se onda mozak nekako navikne, kao na komšiju koji koristi hilti nedeljom ujutru), ne želi ovde niko ozdravljenje, suviše godina je prošlo i niko ne veruje u velike i suštinske promene koje su jedine celishodne. I neće dati podršku za tako nešto. Potrebno je, po mom mišljenju, ponuditi male promene, prevarantske gimmicks poput Dinkićevih 1000 evra, kako bi se pridobila, makar i samo na dan glasanja, nekakva masa, a onda pokrenuti ozbiljnu priču, dubinsku i širinsku.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GlennGould said:

Čeka se “opozicija” obolelim narodnim masama. Neko ko će im reći sve ono što ne žele da čuju, pa tek nakon precizne dijagnoze - ponuditi put u ozdravljenje i obećati ništa više (ni manje) od “blood, toil, tears and sweat.”

  

Ne pomaze tu sok terapija tj nije primenljiva na mentalitet. Mora da se leci postepeno u duzem periodu u odgovarajucem okruzenju. Osnovni problem i greska je sto nas nisu na dza ili bu uvukli u EU. Tu bi pragmatizam obicnog coveka dosao do izrazaja. Vako sto bi babe rekle se inate odavde do vecnosti, a posterednici (tj politicari) privatno kapitalizuju na tome i njima sve pet.

Mada sa druge strane posmatrajuci iskustva Hrvatske (primena zakona u praksi)  koja je u EU i ti imas pravo.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...