Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

2 minutes ago, Plavi Golub said:

Tu vrstu bezrezervnog altruizma @Stondisha, imam jos za svoje roditelje. Za ostalo se potrosilo. Dobiljali batine, promenili, ovi zasrali namerno ponovo i sad necemo vise, majke mi. 

 

Cak i da svega nije bilo u idealnim uslovima nekim poslovima mozes da se bavis samo ako odes tamo gde to postoji. Jbg.


Ti se hvataš za moj banalan primer nuklearnog fizičara, a to može biti i matematičar, filolog, tehnolog...  primer, kao ono čeda/velja. naravno da neko ko se školovao za hvatanje džinovskih kraba i tuna, neće ići na adu ciganliju i kukati kako tamo nema niti jedne krabe ni tune...  kuku lele kuku lele  država da uradi nešto i da se Sava poribi tunama...

I ne znam kako si došla do toga da sam za ovu nećemo više majke mi ekipu, kad sam baš juče imao isti ovakav upis na temi kad sam odgovara @mare80  i još jednom da pojasnim tebi ovde, a i ostalima: dko je sitem ovakav kakav je, može doći Dalaj Lama, zajedno sa evoksima i mecama dobrićima... nema leba niti napretka...  sve mora da se restartuje, bukvalno srušiti do zemlje, zapaliti, tretirati otrovima proticv korova i zaraze, uzorati više puta, pozvati Gospu iz medjugorja i i prvi tim iz manastira Hlandar, da  zajedno sa pripadnicima sekte Hare Krišna i jehovinim svedocima odpevaju jedan dodole, popiju kilo rakije, okrenu se  tri puta oko svoje ose i pljunu 2x na stranu na koju sunece ne izlaiz i da se mole danima svim božanstvima znanim i neznanim  pa da počemo obnovu sistema od nule. 

ps

4 d record

baš je ateizam jak u meni.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Plavi Golub said:

...

 

Zasto ti mislis da se ja pravim Tosa, a ne ti?

:classic_huh:

Iskreno, za 'gradjane srbije & 'rvacke' me zabole, nisu me ranije pitali, pa nema razloga da mi se sada zale.

Nemam problema ni sa onima koji 'kake', posto ih jako malo pratim u medijima.

 

Samo me smaraju likovi koji pozivaju u akciju.

To apsolutno ne podnosim.

Svakome kazem to je bio tvoj izbor - 'go down gamblin'!'

(hint - Blood, Sweat & Tears).

 

...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kad su mogli da biraju, birali su ih ponovo jer su u njima videli sebe. Oni drugi su ima bili pi*ke i pe*eri. Lepo je abolirati, ali nisu ovi nikli ni od kuda medju raju tu.

 

To je kao u onom crtanom “Djole sto udaras sebe po glavi? Voolim to.” 

Taj nivo patologije.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stondisha said:


Ti se hvataš za moj banalan primer nuklearnog fizičara, a to može biti i matematičar, filolog, tehnolog...  primer, kao ono čeda/velja. naravno da neko ko se školovao za hvatanje džinovskih kraba i tuna, neće ići na adu ciganliju i kukati kako tamo nema niti jedne krabe ni tune...  kuku lele kuku lele  država da uradi nešto i da se Sava poribi tunama...

I ne znam kako si došla do toga da sam za ovu nećemo više majke mi ekipu, kad sam baš juče imao isti ovakav upis na temi kad sam odgovara @mare80  i još jednom da pojasnim tebi ovde, a i ostalima: dko je sitem ovakav kakav je, može doći Dalaj Lama, zajedno sa evoksima i mecama dobrićima... nema leba niti napretka...  sve mora da se restartuje, bukvalno srušiti do zemlje, zapaliti, tretirati otrovima proticv korova i zaraze, uzorati više puta, pozvati Gospu iz medjugorja i i prvi tim iz manastira Hlandar, da  zajedno sa pripadnicima sekte Hare Krišna i jehovinim svedocima odpevaju jedan dodole, popiju kilo rakije, okrenu se  tri puta oko svoje ose i pljunu 2x na stranu na koju sunece ne izlaiz i da se mole danima svim božanstvima znanim i neznanim  pa da počemo obnovu sistema od nule. 

ps

4 d record

baš je ateizam jak u meni.

 

Nemoj da citas moje komentare licno. Nije meni da ujedam narod unaokolo. A ni metafore bukvalno.

 

Promenilo se, svi su mislili da ce da opstane samo od sebe, bez da to mora da se cuva i pazi. Nije moglo tako. Zato smo dosli do toga sto je @freethrow napisao. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kinik said:

 

Zasto ti mislis da se ja pravim Tosa, a ne ti?

:classic_huh:

Iskreno, za 'gradjane srbije & 'rvacke' me zabole, nisu me ranije pitali, pa nema razloga da mi se sada zale.

Nemam problema ni sa onima koji 'kake', posto ih jako malo pratim u medijima.

 

Samo me smaraju likovi koji pozivaju u akciju.

To apsolutno ne podnosim.

Svakome kazem to je bio tvoj izbor - 'go down gamblin'!'

(hint - Blood, Sweat & Tears).

 

...

 

 

 

Ne treba ni da te bulinguju da ides u akciju ako ti se nece. Zabole me, je legitiman stav. 

Ti si nasao svoj modus vivendi, pusti druge da ga nadju cak iako ti idu ganglije.

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, perkos said:

Lepo zvuči priča da su narodi krivi za raspad SFRJ ali mi koji se sećamo tog perioda sećamo se i da se narod nije ništa pitao eć se sve rešavalo na sednicama centralnog komiteta drugova komunista koje je delegirala njihova partija( hedina u to vreme u sfrj). kad su se drugovi posvađali oko podele vlasti između sebe raspala se i država.

Ni pet puta bolji lik od Ante Markovića to više nije mogao da zaustavi ...



a onda ti delegati  uzmu puške i noževe i krenu da etnički čiste....  a da oni su samo podpirivali i usbunjivali narod, a veseli THE narod šta će nego po nož i pušku u ruke i pravac u komšiluk da im objasni kako se čuva jugoslavija ili se štite nacionalna prava na samoopredeljenje...  nije nisšta THE narod kriv, on je samo bio puki izvršilac onih sranja što su se drugovi u komitetu dogovorili da budu.

@Plavi Golub

Pa neću, al nemoj ni ti mene da ubacuješ u samo da smenimo SNS i sve će biti super ekipu  i sve super.  Problemi su mnogo mnogo dublji od puke promene vlasti, jer menjanjem kalifa, sa neću više majke mi sad sam dobar kalifom ne pije vodu, ali nikako.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:

Ma nisam to ni uradila, niti mi je bila namera. Procitaj jos jednom pa razmisli. 


što bi rekao drug Kinik... imam pametnija posla ( zaradjujem ) da tumačim i rastumačujem pisanja po forumu koja čija... napišeš lepo šta i kako i to je to.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:

... ti si nasao svoj modus vivendi, pusti druge da ga nadju cak iako ti idu ganglije ...

 

Kako ih ja to ne pustam?

Zar zato sto se ne slazem sa njihovim idejama?

 

PS.

Dozvoljavam sebi da pisem kako hocu, ni od koga ne ocekujem niti pohvalu, niti podrsku za moje stavove.

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stondisha said:

... 

 

 

Ne.
Ja tebi ne zelim nista da ucitavam.

Samo me cudi ta tvoja raspolucenost - sa jedne strane imas sve (reklo bi se) a sa druge bi da potezes neke 'levorucionarne
principe'. Sve bi nesto kaznjavao / palio / terao u sela i sl.

Plus sto svuda vidis 'botovanje', no iz toga iskljucujes sebe.
Kako to?
:wink2:

 

Drugo - ja sam zaista sam sebi dovoljan i ne treba mi nista, ali apsolutno nista sto bi nudila ova 'moderna srpska opozicija'.
Ja se toga gadim.

 

...

Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2019 at 1:48 AM, Kido from Junkovac said:

 

Razmotri i sledece razloge zasto je AV tako cvrsto podrzan od yevrope:

 

Postoji evropski ideal ali postoji i 

‘politika vodecih evropskih drzava po pitanju problematicnih regiona.’

Cini se kao da postoji teznja da se u regionu podrze snazni politicari, koji mogu ponuditi iznenadna resenja. AV izgleda to moze obezbediti. : Apsolutnu  kontrolu celog prostora i najjacu politicku moc da izgura krupne odluke 

Zamisli pobedu opozicije u kojoj ne postoji dvotrecinska vecina na vlasti. Onda nema ni promene ustava, niti bilo koga da snazno progura neku bolju agendu, a pitanje kosova bi bilo vraceno na ponovno smaranje. Sve to ne zele oni, ne Evropa nego lideri par kljucnih drzava. Oni jos veruju u AV. 

 

+

ok sad da prokomentarisem i tu opoziciju koja ti ocigledno uliva nepoverenje. Ne verujem da bi poglavlja nekakva bila problem, tesko je zatvoriti manje od nula poglavlja (znam, zatvorili su neka, bio me blam da pomenem)

 

Kada kazes u nekoj formi da se opoziciji ne moze verovati, pretpostavljam da se to odnosi na Djilasa, Tadica i Jeremica koji su bili na vlasti i na njihove akcije. 

 

Ali ja kad pogledam unazad kakva je dinamika oko kosova bila pre 2012 cini mi se kao da bi do sada sve bilo vec zavrseno i potpisano i da taj prelaz na ‘odlucnijeg’ AVa nije doneo rezultat. 

+

da rezimiram:

Ono oko cega bismo se pretpostavljam mogli sloziti je da pobeda opozicije na izborima ne donosi priznanje Kosova.

Ono oko cega se izgleda ne slazemo je razlog. Meni lici da ti mislis da su oni tvrdji nacionalisti i da je to razlog, 

dok ja vise smatram da oni samo ne bi imali moc da to iznesu, cak i da smeju da pokusaju. 

 

Ono oko cega ne znam da li se slazemo je pitanje da li ce AV resiti problem Kosova. 

Meni sve izgleda kao da nece imati herca da povuce okidac. Ne izgleda kao da radi u tom smeru. 

Moguce je da Merkel Makron i americka administracija misle da je taj salto mortale jos uvek moguc, ali me cudi da forumasi imaju takav osecaj. 

Edit:

Mozda smo malo zatrolovali ovu temu, prebaci ovu prepisku na neku prikladniju temu ako nadjes za shodno

 

Hmm... stalni se vrtimo u krug. 

Kosovo je potpuno nebitno kao takvo (iz vizure društva), ali demokratičnost istog nalaže njegovo “priznavanje”. 

Jedino što ja izgleda n’umem da prenesem preko tastature ovde, je što se nadam opoziciji koja ga pretiče sa EU zastavicom na savremenom četvorotoškašu a ne sa ruskom na nekom trabantu. 

Što se mene tiče AV može sutra da padne. Šta onda? Gde? Na kojoj bazi? Sa kim? 

 

Sve je (i dalje) otvoreno. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Kinik said:

 

 

Ne.
Ja tebi ne zelim nista da ucitavam.

Samo me cudi ta tvoja raspolucenost - sa jedne strane imas sve (reklo bi se) a sa druge bi da potezes neke 'levorucionarne
principe'. Sve bi nesto kaznjavao / palio / terao u sela i sl.

Plus sto svuda vidis 'botovanje', no iz toga iskljucujes sebe.
Kako to?
:wink2:

 

Drugo - ja sam zaista sam sebi dovoljan i ne treba mi nista, ali apsolutno nista sto bi nudila ova 'moderna srpska opozicija'.
Ja se toga gadim.

 

...

 

 

Da kontradiktoran sam lik... ko Eengels, vlasnik fabrike, a borac za prava radnika...

 

Da imam sve kinta, porodica, preduzeće, pasoš sve u fulu što bi ste vi mladi rekli.

 

Ali baveći se pružanjem usluga, srećem se sa raznoraznim problemima, najčešće banalnim, koje sprečavaju ovu teritoriju da ide napred, a sve to nastaje iz potrebe da neki ćata bude bitan i da zaradi sa strane 100-200 evra i onda ti imaš situaciju da ti propadne postrojenje za prečišćavanje vode otpadne koje se finansira iz sredstava EU jer je zapelo nekom lokalnom šerifu da to bude na njegovoj njivi jer se plaća po aru 1000 eura exproprijacija... a jesam ti pomenuo da sam ribolovac i ljubitelj prirode? E sad opet iz te zagađene reke, uzima se voda pa se zalivaju poljoprivredni proizvodi koje jedem, a iste te proizvode pokušavamo da uvaljamo preko granice (kao da je neko tupav)....

 

 

Ja stvarno tebi verujem da ti se baviš nekom delatnošću koja nema dodira sa Srbijom i da te zabole i u pravu si i treba da te boli, ali ne možemo biti svi programeri, prevodioci ili šta već radimo od kuće za poslodavca u inostranstvu, ali ti kući tvojoj dobijaš vodu iz azbestnih cevi, struju lošeg napona, preskup net, neverovatno zagađen vazduh, ko zna kakvu hranu upitnog kvaliteta...  tako da si ti finansijski nezavisan (mada i nisi jer te kradu bankari samo tako u odnosu na cene bankarskih usluga u EU), ali egzistencionalno nisi jbga.  Ti gledaš drvo i super ti je drvo, olistalo plodovi sve pet... a što ne vidiš da se šuma osušila... Bobe moj.

 

 

E da i da mi se izviniš za ovo proterivanje sela i revolucionarna prvda, jer to nikad nisam predlagao nit mi takve neke crveno-kmerske ideje padaju na pamet. Jasno sam napisao sistem koji počiva na zapadnim vrednostima + zakon o poreklu imovine uz neizbežno procesuiranje Kalifa i ekipe + naravno wanna be Kalifa i ekipe mu uz njega. Ne za zločine protiv naroda i ostale revolucionarne idiotarije već za utaju poteza i finansijski kriminal. Prosto.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Kinik said:

 

Kako ih ja to ne pustam?

Zar zato sto se ne slazem sa njihovim idejama?

 

PS.

Dozvoljavam sebi da pisem kako hocu, ni od koga ne ocekujem niti pohvalu, niti podrsku za moje stavove.

 

...

 

Nema brige.

 

Niti te hvalim, niti podrzavam, niti ne podrzavam.

Niti si se kandidovao, niti ja mogu da biram. Pisi kako hoces, svi to rade.

Sve pet. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stondisha said:

naravno Komšija Rade ili da pumpa gorivo kod Miće Krokodila   ili u Beč... a ovde ostaje tačno ko?

 

Ukljucenje u sve moguce institucije EU koje ce lokalnim serifima smanjiti manevarski prostor je jedina tacka programa koja treba da interesuje bilo koga. Sad i odmah. Bez majke mi kao garancije. Koliko god da kontradiktorno zvuci jedini nacin da ljudi fizicki opstanu tu baveci se onim sto znaju i dobiju u vecoj meri elemente normalnog u svakodnevnom zivotu. Da ne elaboriram zasto to mislim. Ko zna mozda vise ni ne umem da objasnim, a da ne budem shvacena pogresno. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Ukljucenje u sve moguce institucije EU koje ce lokalnim serifima smanjiti manevarski prostor je jedina tacka programa koja treba da interesuje bilo koga. Sad i odmah. Bez majke mi kao garancije. Koliko god da kontradiktorno zvuci jedini nacin da ljudi fizicki opstanu tu baveci se onim sto znaju i dobiju u vecoj meri elemente normalnog u svakodnevnom zivotu. Da ne elaboriram zasto to mislim. Ko zna mozda vise ni ne umem da objasnim, a da ne budem shvacena pogresno. 

 

Jedna od tačaka, u prva dva/tri mesta  pod obavezno.  da ne širimo dalje i da ne cepamo dlaku na četvoro, al suštinski smo tu negde (ti sa Tare ja sa Zlatiboraaaaaaaaaaa 😄 ), po stavovima i mišljenjima  kako i šta  da bi se išlo napred.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stondisha said:



a onda ti delegati  uzmu puške i noževe i krenu da etnički čiste....  a da oni su samo podpirivali i usbunjivali narod, a veseli THE narod šta će nego po nož i pušku u ruke i pravac u komšiluk da im objasni kako se čuva jugoslavija ili se štite nacionalna prava na samoopredeljenje...  nije nisšta THE narod kriv, on je samo bio puki izvršilac onih sranja što su se drugovi u komitetu dogovorili da budu.
 

Nekoliko recenica na ovu, pa rekao bih zabludu. bez namere da sirim ovu pricu. Nije bas tako jednostavno. 

 

Pomenuo sam u nekom od prethodnih postova moju vezu sa 90-im i ratovima. Jel znas sta kazu svi, ali apsolutno svi ljudi(a poznajem ih bas dosta) sa kojima sam razgovarao na temu rata? Proklet bio rat, i 'pucao sam, ali sam molio boga da nikoga ne pogodim'. Dovoljan je bio jedan planiran zlocin, jedno ubistvo, da se procuje da je Hrvat ubio Srbina ili obrnuto, i da se pokrene lavina. Propaganda cini svoje, nastaje panika, neizvesnost, haos...Pa gledali smo svi primere kako nasilje eskalira u masi ljudi. Dovoljno je malo koskanje, i to je gotovo, za cas posla imas masovnu tucu. A znamo kako obicno prolaze oni koji smirivaju situaciju u takvim prilikama. Pa ne mislite valjda da su se komsije razlicite nacionalnosti koji se poznaju po 20-30 godina zamrzili preko noci? Dobili su pusku u ruke, nogu u dupe i mrs na ratiste. Makar je to bio slucaj u Mostaru i okolini. Da se razumemo, nije rec o padobrancima iz Srbije, nego o ljudima koji su se nasli u ratnom podrucju i koji bas i nisu imali neki izbor. 

 

Ovo sto sam napisao ne negira postojanje poprilicnog broja bolesnika koji su nasli svoju svrhu u svemu tome, ali nije tacno da su ex YU narodi, tacnije vecina pripadnika svakod od njih, jedva docekali da se pokolju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stondisha said:



a onda ti delegati  uzmu puške i noževe i krenu da etnički čiste....  a da oni su samo podpirivali i usbunjivali narod, a veseli THE narod šta će nego po nož i pušku u ruke i pravac u komšiluk da im objasni kako se čuva jugoslavija ili se štite nacionalna prava na samoopredeljenje...  nije nisšta THE narod kriv, on je samo bio puki izvršilac onih sranja što su se drugovi u komitetu dogovorili da budu.

Možeš ti da sad sve izvrgavaš na sprdnju ali činjenica je da se sfrj raspala tamo gde je i napravljena, na sednici komunističke partije ili saveza komunista svejedno.

Narod tj građani nije uzeo sam od sebe pušku u ruke nego je naoružavan od strane svojih čelnika( opet su u pitanju drugovi) i medijski pripreman da krene u sveti rat. Danas nakon 30 godina vidimo i pored svih dosptupnih medija da dobrom kampanjom možeš za dva dana mobilisati dovoljno topovskog mesa.

Kako je bilo tad uz Tv bastilju i još 5-6 sličnih sećam se odlično.  

Edited by perkos
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 7/30/2019 at 7:24 PM, Džudi said:

 

Nisam ekonomista i ne mogu da komentarišem ekonomski deo Programa.

 

Mogu da komentarišem ovo  i ovo   bez problema jer sam radila u državnoj upravi i poznajem tu materiju.

 

na stranu to sto DJ Vasa pooprilicno botuje ali za nesto ima pravo

 

 Dveri su prakticno jedina stranka u SzS koja se deklarativno zalaze za prekid EU puta, sa time se racuna i SSP, carine i slicne gluposti...

 

 ne treba biti neki veeliki strucnjak da se razume da to dovodi zemlju katastrofu....  Mi smo prakticno okruzeni EU ...  jedini susedi koji nisu u EU su Makedonija , CG, i BiH ( Kosovo prakticno  mozemo racunati kao 4tu )  a i sve one su potencijalni kandidati...   ogromna vecina izvoza ide prema EU, ukljucujuci i ove "fabrike" koje motaju kablove i slicne stvari..   A one tamo izvoze zahvaljujuci tom famoznom SSPu po kom EU zemlje imaju pravo na bescarinski uvoz u Srbiju ALI !!!  i Srbija ima pravo na bescarinski izvoz u EU ... a 80% svega sto prodamo ide u EU...  sa silaska sa tog puta prestaju i odlasci makar i na sezonske poslove po Nemackoj, Madjarskoj, Rumuniji  ( Kikindjani npr svaki dan putuju u susednu Rumuniju u Zombolj da rade), Slovackoj, Ceskoj..   Sa cime mislite da sve to nadomestite ????

  

da li vi shvatate kolike bi to bile posledice po Srbiju ????   Dali vi mislite da se to moze nadomestiti ulaskom Srbije u EAU  sa zemljama koje su isto uglavnom bosonoge kao i mi ????   Pa ne treba nikakav strucnjak biti da se to shvati kao KATASTROFA u najavi !!!   To , ukoliko se iole ukljuci mozak moze sa 4 razreda osnovne skole da se shvati...

 

 Druga , ona neekonomska strana  , ali svakako i povezana sa ekonomskom jesu sistemi vrednosti...  U EU vladaju zakoni , uredjena drustva itd...    U EAU  vlada isto ono sto trenutno vlada i kod nas...  Vladajuca mafijaska oligarhija , visok nivo korupcije,  i pre svega potpuno odsustvo realne demokratije....

 

  napustanje EU puta i odlazak na EAU put   ce definitivno devastirati zemlju,  isprazniti od stanovnika.... 

 

  Ili sta je drugi vas put ???  Van i EU i EAU ???   nesto kao Albanija u vreme Envera Hodje ???  ili kao Severna Koreja danas ???

 

  Eto ...  ti bi kao eto neki nas forumski predstavnik u Dverima ( ili jos bolje predstavnik DVERI na ovom forumu )  trebala tamo da pitas da ti napisu, daju taj njihov ekonomski program pa da nam to ovde nekako, predstavis i  time promovises svoju stranku nama forumasima ...    A i istovremeno probaj da im naglasis i predstavis ovo gore sta sam napisao...  o jasnim posledicama napustanja EU puta...  eto nek daju oni neki kontra argument nama forumasima...  A posto sam iz tvojih pisanja o DVERIma zakljucio da si tamo dobro kotirana , predpostavljam da ti ovo ne bi bilo tesko..  A i koristilo bi i tvojoj stranci

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, dude said:

Ovo sto sam napisao ne negira postojanje poprilicnog broja bolesnika koji su nasli svoju svrhu u svemu tome, ali nije tacno da su ex YU narodi, tacnije vecina pripadnika svakod od njih, jedva docekali da se pokolju. 


Slažem se s tobom ono baš, ali samo mala digresija: nisu se baš ni pretgli da rat spreče...  ono tipa u sred Trebinja paravojske ubiju jednog Srdjana Aleksića jer je branio komšiju Alena... a sve to njegove komšije opušteno isprate pogledom... to ti je tu na metar od "tvoga" Mostara.  priče kako su ih po Čapljini naouržavali bezbednjaci koji su kalašnjikove delili u džakovima  s brašnom....

Verujem ja da je bilo njih koji su bili primorani da se bore, ali samo pogledaj situaciju danas u državama u oruženju... ima 15-30% likova kao što su Dude Ne Sam Safete, Stondisha i slične koga boli ćoše ko se kako zove i ko se u kojoj crkvi moli.... ostalo sve mržnjom zadojena ekipa

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stondisha said:

... sve mora da se restartuje, bukvalno srušiti do zemlje, zapaliti, tretirati otrovima proticv korova i zaraze, uzorati više puta, ... pa da počemo obnovu sistema od nule ... 

 

Ja ne mogu da se izvinjavam za tvoje reci.

Uzmimo da je sve to samo licentia poetica, no cak i da je tako to nikako ne bih mogao da podrzim.

Citao sam ja razne anarhiste / futiriste sa slicnim parolama - eno ih po grobljima, u antologijama koje malo ko cita, taman posla da je potegao njihove ideje koje su samo parole kod ekstremnih sakaluda.

 

A drugo sta podrazumeva 'srusiti do zemlje / zapaliti / trertirati otrovima ... uzorati vise puta? ...'

Gde bi sa svim tim ljudima u medjuvremenu?

 

 

 

Imali su 'demokraturci' neku vlast, nista nisu uradili - i sada pozivaju druge na juris, 'rusenje do zemlje'?

Zao mi je, lakse mi je da istrpim nebitne lopine nego da se upustam u jos jedan krug igara Eros / Tanatos, gde obicno svi nahebu. A najvise nevini posmatraci.

 

1 hour ago, Stondisha said:

... 

 

Zasto bi tebe sekirale stvari na koje ne mozes da utices? Treba ti misaono razgibavanje? Pa zar nema drugih tema gde mozes biti uspesniji? Ne, ti si se ocigledno zainatio, a 'oni' to znaju i 'vozaju te'.

:classic_cool:

Kako je rekao 'rvacki pjesnik Slavko Mihalic:

 

>> ... ONI NE ŽELE TEBE
Ti bi da prkosiš goničima? O, ja znam mnogo
bolju osvetu: dočekaj ih, predaj im se; neka te
bace u tamnicu.
Oni ne žele tebe, nego tvoje bježanje. ... <<

 

Ja se ne bavim nikakvom delatnoscu i obican sam peMzionerski mis sa vrlo skromnom peMzijicom.

Meni to ne smeta. Tu i tamo nesto sitno zaradim, ili mi pripomogne cera sa po 100-200 evritja, a zivot koji zivim sam ocigledno izabrao i ne bih da ga menjam za neku aktivnost, niti da se odreknem ove skromnoce zarad 'buducnosti & boljitka srbije'. Iskreno - zabole me ... uvo.

 

Kazes - 'sreces se sa problemima'?

Ja mislim da je tvoj najveci problem sto nisi u stanju da ispoljis toleranciju na frustraciju i sto ne podnosis teret istine.

Jeste, u nekim aspektima zivot moze biti vrlo ruzan, no ti si tu nemocan. Ali bas nemocan.

 

Sve ostalo je isisavanje iz prsta raznih prica 'za kauc', kada ne mozes da podneses RL vec moras da totalno zakomplikujes / racionalizujes / smislis 'pricu u prici'. Znas kako ponekad terapeut gleda na pacijenta - kao na zalosnu kreaturu koja je nekada bila lepa igracka, no se nesto polomilo u mehanizmu.

 

Ovo 'procesuiranje kalifa' to smo videli i to nista nije donelo. Jer ce sutra novi kalifa procesuirati starog kalifu. A tako i prekosutra. Pa zar se to ne radi ovde odvajkada? I sta se promenilo?

 

Evo ti elementaqrna stvar - da opozicija zacepo gubicu i nesnosno lazno moralizovanje i okrene se tim problemima o kojima si govorio: infrastrukturi, vodovodu, struji i slicno. Daje strucna misljenja (ako treba i stranih strucnjaka) i ne odgovara / istrpi licne napade. Posle par meseci jedina tema bi bila - a sta je vlast uradila po ovom ili onom pitanju? Bez propitivanja licnosti, bez glupavih setnji, bez capraz divana 'bijogradskim barabama'. Neka malo posalju svoje ljude na skolovanje u inostranstvo u razne NVO i neka primene to EU znanje. Na licni juris, olajavanje oponenata, nadevanje nevidjenih kvalifikativa nista nece postici, samo ce zacementirati postojece stanje. A ovako lici na onaj witz o fuzbaljskoj tekmi izmedju slonova i miseva, kad slon kaze - khm, ovaj, bili smo malo grublji, a mis - nista, nista - i mi smo cepali!

:classic_biggrin:

Sta mislis, za 'okruglim stolom' ko su bili slonovi, a ko misevi?

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pre bih rekao da razbijam iluzije pojedincima, a to boli. Posle toga obično kažu kmeee, necu da se iglam, kmeeee.

 

 

za nesto si u pravu ali za nesto...

zasto?

 

Zato sto i AV upravo pokusava da radi ono sto zagovaraju DVERI...   napustanje EU puta...  Mediji su mu 100% anti EU raspolozeni i non stop rade na anti-EU ispiranju mozga narodu....  EU ga je do sad tolerisala zbog Kosova a i u pocetku su mislili da se zaista udaljio od svog politickog oca Seselja, ali je sve jasno da to nije i da su ga Evropljani provalili...  i da posledice toga tek prestoje....

 Najgore od svega sto je ocigledno da on nekako ne zeli ni taj EAU put , sa kojim bi smo ipak bili nekako "svrstani " negde, makar i u najgore drustvo....  Tako da je sve jasnije da nas AV vodi na onu trecu opciju.... Enver Hodjevsku Albaniju i Severnu Koreju....  ili Vucicevsku Srbiju...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Stondisha said:


Slažem se s tobom ono baš, ali samo mala digresija: nisu se baš ni pretgli da rat spreče...  ono tipa u sred Trebinja paravojske ubiju jednog Srdjana Aleksića jer je branio komšiju Alena... a sve to njegove komšije opušteno isprate pogledom... to ti je tu na metar od "tvoga" Mostara.  priče kako su ih po Čapljini naouržavali bezbednjaci koji su kalašnjikove delili u džakovima  s brašnom....

Verujem ja da je bilo njih koji su bili primorani da se bore, ali samo pogledaj situaciju danas u državama u oruženju... ima 15-30% likova kao što su Dude Ne Sam Safete, Stondisha i slične koga boli ćoše ko se kako zove i ko se u kojoj crkvi moli.... ostalo sve mržnjom zadojena ekipa

Ne zelim da pravdam, ali kontam da je strah od ekstremnijih pripadnika sopstvenog naroda sprecavao ljude da reaguju u takvim situacijama. 

 

Jbg, prizori mrtvih prijatelja i rodbine menjaju covekovu perspektivu. Neko ostane normalan, a neko od bratsva, jedinstva do Seselja danas. Nezahvalno je pricati o tome kakvi su ljudi danas od strane ljudi koji nisu prosli to sto su oni. Ja sam prilicno siguran da bih imao iste stavove i da sam bio tada malo stariji i da se secam svega. Ali ko zna, mozda je i to naivno sa moje strane. 

Ne znam.... ne volim da komentarisem ni da se bavim ovom temom, stajem ovde. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doc Holiday said:

... 

 

Nemoj da pricas svasta!

Ti zelis da udjemo u EU i velika si pristalica?

 

Pa, u startu ima da ti ukinu tezgu na pijaci - sta ces onda?

 

Nego hvali ovu vlast koju nijeje briga za sitne tezge, jer ona ima u vidu mnogo vece stvari.

:wink2: 

 

...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 Eto ...  ti bi kao eto neki nas forumski predstavnik u Dverima ( ili jos bolje predstavnik DVERI na ovom forumu )  trebala tamo da pitas da ti napisu, daju taj njihov ekonomski program pa da nam to ovde nekako, predstavis i  time promovises svoju stranku nama forumasima ...    A i istovremeno probaj da im naglasis i predstavis ovo gore sta sam napisao...  o jasnim posledicama napustanja EU puta...  eto nek daju oni neki kontra argument nama forumasima...  A posto sam iz tvojih pisanja o DVERIma zakljucio da si tamo dobro kotirana , predpostavljam da ti ovo ne bi bilo tesko..  A i koristilo bi i tvojoj stranci

 

Napisala sam gore u onim "molbama, žalbama, prigovorima..." da jedno vreme neću pisati na ovom pdf-u.

 

Pravim izuzetak i posle ovog posta zaista bar 10 dana NEĆU ništa da pišem na ovom pdf-u ( osim ako me pita nešto u onoj temi neki od moderatora )..

 

Ja sam član Dveri, Dveri su članica Saveza za Srbiju i sve dok se ne ispune uslovi za prave, slobodne izbore, ja hoću i mogu da pišem samo o SZS...

 

Na prvim slobodnim izborima, svaka stranka će predstavljati svoj program.

 

I vidim da je i tebi i mnogima od vas teško da na Guglu otkucate Savez Za Srbiju...zato ostavljam link do Programa u 30 tačaka.

 

 http://savez-za-srbiju.rs/program/#.XULdCOgzbIU 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...