Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 minute ago, DJ_Vasa said:

Sergej = Beli v2.0 advanced

 

Neverovatno mi je da hiljade i hiljade ljudi izadje i glasa za takvu osobu. Sudeci po istrazivanjima, mi smo totalno sisli sa uma, SNS sa satelitima ima 55% (samo Popovicev SNP ima 2% ili 70-80 hiljada glasaca), dok Trifunovicev PSG i Seseljev SRS podrzava po 5% glasaca. 

 

Naravno, ta istrazivanja su otprilike ogledalo sta vrhovni vodja i gospodar vaseljene misli o svom narodu i cemu bi voleo da se nada, ali cak i 100 000 ljudi koje glasa za Sergeja i Seselja, a da nisu primorani na to je stvarno previse.

 

Bojkot ili izlazak? Glasao za opciju ne znam. Stvarno ne znam, zavisi sta podrazumeva bojkot, sta izlazak. Ako se tvrdi da se izbori kradu, sta sprecava bilo koga da krade kada nema nikoga iz opozicije? Kakav bi to bio bojkot, pasivan ili aktivan?

 

Da u Srbiji postoji normalna opozicija, to bi cak i mogla biti win - win situacija, ovako je to izbor izmedju izlaska na izbore i dobijanja svojih 15% i bojkota pa da od tih 15% pola glasa za neuravnotezenog Sergeja i laznog doktora Sapica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, GlennGould said:

@Kido from Junkovac

 

Super post koji mogu da potpišem.

Nešto drugo je po sredi, da pojasnim:

 

Kako stoji opozicija sa otvaranjem/zatvaranjem poglavlja

 

Kosovo je samo pokazna vežba za demokratičnost te opozicije. Isto, možda malo bolje od njega (jer nemaju pritisak i ne ogovaraju nikome).

 

Da ne bude zabune - ne podržavam, kao što nisam nikada, AVa i tu bulumentu. Valjda je to jasno i slepom... Pričamo o opoziciji, dakle alternativi. I ja ti kažem da u očima EU nje nema. Pokušah objasniti i zašto. 

 

Razmotri i sledece razloge zasto je AV tako cvrsto podrzan od yevrope:

 

Postoji evropski ideal ali postoji i 

‘politika vodecih evropskih drzava po pitanju problematicnih regiona.’

Cini se kao da postoji teznja da se u regionu podrze snazni politicari, koji mogu ponuditi iznenadna resenja. AV izgleda to moze obezbediti. : Apsolutnu  kontrolu celog prostora i najjacu politicku moc da izgura krupne odluke 

Zamisli pobedu opozicije u kojoj ne postoji dvotrecinska vecina na vlasti. Onda nema ni promene ustava, niti bilo koga da snazno progura neku bolju agendu, a pitanje kosova bi bilo vraceno na ponovno smaranje. Sve to ne zele oni, ne Evropa nego lideri par kljucnih drzava. Oni jos veruju u AV. 

 

+

ok sad da prokomentarisem i tu opoziciju koja ti ocigledno uliva nepoverenje. Ne verujem da bi poglavlja nekakva bila problem, tesko je zatvoriti manje od nula poglavlja (znam, zatvorili su neka, bio me blam da pomenem)

 

Kada kazes u nekoj formi da se opoziciji ne moze verovati, pretpostavljam da se to odnosi na Djilasa, Tadica i Jeremica koji su bili na vlasti i na njihove akcije. 

 

Ali ja kad pogledam unazad kakva je dinamika oko kosova bila pre 2012 cini mi se kao da bi do sada sve bilo vec zavrseno i potpisano i da taj prelaz na ‘odlucnijeg’ AVa nije doneo rezultat. 

+

da rezimiram:

Ono oko cega bismo se pretpostavljam mogli sloziti je da pobeda opozicije na izborima ne donosi priznanje Kosova.

Ono oko cega se izgleda ne slazemo je razlog. Meni lici da ti mislis da su oni tvrdji nacionalisti i da je to razlog, 

dok ja vise smatram da oni samo ne bi imali moc da to iznesu, cak i da smeju da pokusaju. 

 

Ono oko cega ne znam da li se slazemo je pitanje da li ce AV resiti problem Kosova. 

Meni sve izgleda kao da nece imati herca da povuce okidac. Ne izgleda kao da radi u tom smeru. 

Moguce je da Merkel Makron i americka administracija misle da je taj salto mortale jos uvek moguc, ali me cudi da forumasi imaju takav osecaj. 

Edit:

Mozda smo malo zatrolovali ovu temu, prebaci ovu prepisku na neku prikladniju temu ako nadjes za shodno

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

Ne vredi, ovaj pise kako neki SNP ima 80k glasova azanjih ni clanovi akoih ima zbog posla ne glasaju. Onda druga prica da je Sergej drugi Beli, sto nema veze sa realnoscu a vucica svakako nece ponuditi resenje za Kosovo, vec ce ga samo POTPISATI kao neko komora toda uradi. Resenje se zna, mislim ko treba da zna i verovatno uz ovaj mandat od 10g ce i dobiti punopravno priznanje ovi iz Kosova. Prosto receno i jedni i drugi su radili na tome daoni drugi imaju neku korist, previse providno.

 

Na izbore samapsolutno siguran da ne treba izaci,koizadje taj je izdajnik. Verujem da ce av dati neki vidi poboljasnja uslova ali u praksi cepokrasti izbore kao sto radi svaki put u svakoj mesnoj zajednici. On bi pokrao izbore u zgradi da se glasa za neke njihove kandidate, oni su toliko bolesni da ja ne znam sto se uopste stavlja upitnik u neke recenice da li je taj covek uopste normalan.

 

Najzalije kad su bili protesti i kad se povede pesma o av, ma niko ne peva,nas malo a ostali i sto krenu jedva cekaju da stane. Bojkot do nekih srecnijih vremena, samo ce se izblamirati na izborima nece svi zajedno preci 20%. Kako je on nas hebo na izborima, tako mi treba njega da hebemo tamo gde ga boli. Vlast ce svakako imati, ovo batrganje je nepotrebno posto ''silovanje'' na izborima dolazi pa dolazi, a koliko vidim niko nista ne radi po tom pitanju. E kad ne bude imao opoziciju u skupstini onda ce nastati problemi od preko, posebno kad prizna Kosovo i kad se karte skroz budu otvorile.

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

Razmišljam posle one emisije kod Minje Miletić kada je gost bio Miloš Jovanović. 

 

Postavio je odlično pitanje- bojkot ok, šta dan, dva tri kasnije?  I on nijednom rečju nije rekao da DSS izlazi na izbore, već da je za to pitanje prerano. 

 

SZS vrlo lako može da bojkotuje parlamentarne izbore. Ne predaju listu i sve ok. Ali opštine i gradovi, šta sa njima? 

 

Režim SM počeo je da se urušava 1992 godine kada je opozicija dobila nekih 7-8 opština u Beogradu, a zatim 1996 kada je koalicija Zajedno dobila 42 grada i opštine.

 

Možda je to ok..da se polako urušava urušava AV  i njegova sns. Korak po korak, kao što je bilo sa SM.

 

U slučaju bojkota lokalnih izbora... Dveri na Voždovcu gube onu šupu gde je sada OO.. DS-u otimaju one ok prostorije koje sada plaćaju od donacije članova i simpatizera...

 

Ne znam baš da li se daje legitimitet AV kada je lokal u pitanju. Ako se ne bojkotuje, imamo pravo na članove biračkih odbora, imamo pravo na prigovore, imamo puno pravo da svi izađemo na ulice.

 

Beograđanima je dosta Vesića..uskoro kopa po Zemunu...Prvomajsku i još neke ulice...Dokle tog kopanja i šminkanja grada- a sve kroz godinu dana mora opet da se radi..jer rade loše..

 

Ne znam..i dalje ne znam da li je bojkot rešenje.

 

Dragan Đilas je u pravu kad kaže da bojkota mora biti zbog Sporazuma sa narodom. Jedini problem je što tada, u tom Sporazumu nije navedeno šta će biti posle tog bojkota..

 

Ne znam..počinjem da verujem da će oni- sns i AV  i bez bojkota i sa bojkotom  otići sa vlasti nasilnim putem.

 

Najiskrenije i najotvorenije- ne mogu danas da razmišljam o politici..

Edited by Džudi
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2019 at 6:53 AM, James Delaney said:

Kad bi AV and company bili oni koji bi bojkotovali izbore ova opozicija bi opet popusila :roflmao:

 

Neki izgleda ne mogu da shvate da ako vas neko nece - onda vas neko nece !

A koga hoce..sps, srs i sns. Sa sve zutim preletacima i to najgorim. Narod je jednostavno glup, da se razumemo vecinski. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2019 at 6:53 AM, James Delaney said:

Kad bi AV and company bili oni koji bi bojkotovali izbore ova opozicija bi opet popusila :roflmao:

 

Neki izgleda ne mogu da shvate da ako vas neko nece - onda vas neko nece !

Tako je bre. Ko bi i hteo opoziciju koja je nezavisna jedino od naroda i istine. Strani mentori, nalogodavci, znamo iz čije je ovo kuhinje (hint: svetskih moćnika)... Narod ih jebiga neće.

Link to comment
Share on other sites

@Pavaroti Slažem se sa tobom, ali moram nešto da dodam..zanimljivo.

 

Malopre idem u prodavnicu i vidim kopaju, opet nešto kopaju..nekako dođem do prodavnice, kupim šta sam htela i vraćam se. 

 

Grupa majstora i njihov šef razgovaraju i dogovaraju se ko šta radi..Priđem i pitam : " Šta se sada ovde kopa? "  I šef na pitanje odgovara pitanjem " Kopamo optičke kablove, zašto pitate?"

 

Kažem:  Razrovan nam je ceo grad!    Dobijam odgovor od šefa "  Nije razrovan samo Beograd, razrovali su celu Srbiju, razumemo se, zar ne! 

 

Radnici klimaju glavom i komentarišu- " Gde god se okrenemo ono kopanje, sad kopamo i mi, bičemo brzi, ne brinite".

 

Prenela sam od reči do reči ovaj kratak razgovor.

 

Narod možda jeste većinski glup i glasa za sns, ali, narod se i budi. 

 

Izvođač ovih radova kod mene u naselju je privatna firma. 

 

   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Džudi said:

@Pavaroti Slažem se sa tobom, ali moram nešto da dodam..zanimljivo.

 

Malopre idem u prodavnicu i vidim kopaju, opet nešto kopaju..nekako dođem do prodavnice, kupim šta sam htela i vraćam se. 

 

Grupa majstora i njihov šef razgovaraju i dogovaraju se ko šta radi..Priđem i pitam : " Šta se sada ovde kopa? "  I šef na pitanje odgovara pitanjem " Kopamo optičke kablove, zašto pitate?"

 

Kažem:  Razrovan nam je ceo grad!    Dobijam odgovor od šefa "  Nije razrovan samo Beograd, razrovali su celu Srbiju, razumemo se, zar ne! 

 

Radnici klimaju glavom i komentarišu- " Gde god se okrenemo ono kopanje, sad kopamo i mi, bičemo brzi, ne brinite".

 

Prenela sam od reči do reči ovaj kratak razgovor.

 

Narod možda jeste većinski glup i glasa za sns, ali, narod se i budi. 

 

Izvođač ovih radova kod mene u naselju je privatna firma. 

 

   

Dzudi, tesko nam je da vam kazemo, ali trenutno politicko stanje u Srbiji je vise posledica slabosti opozicije nego snage i moci vladajuce garniture.

Imaju AV i SNS itekako gafova medjutim, opozicija u Srbiji gotovo da ne postoji.

Cini mi se da ce pre doci do cepanja vladajuce garniture (SNS) u nekoj malo daljoj buducnosti nego sto ce SZS da ih smeni i preuzme vlast. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Darth Bane said:

Dzudi, tesko nam je da vam kazemo, ali trenutno politicko stanje u Srbiji je vise posledica slabosti opozicije nego snage i moci vladajuce garniture.

Imaju AV i SNS itekako gafova medjutim, opozicija u Srbiji gotovo da ne postoji.

Cini mi se da ce pre doci do cepanja vladajuce garniture (SNS) u nekoj malo daljoj buducnosti nego sto ce SZS da ih smeni i preuzme vlast. 

Naravno da ovo nije istina. Ne mozes protiv DB-a, sps, srs i sns tek tako. Oni drze svu masineriju,sve su pokupovali i kriminalizovali. Sve lokalne mafijase su preuzeli,a za sve to dobijaju amin od Zapada ali i Rusije zbog Kosova i njihovg uvlakackog stava. Bukvalno nemas cime da se boris i ta prica opozicija je jedna je botovska. Ko tacno tu ne valja i sta fali tim ljudima da bi ti napisao da su nesposbni.Tuci se ti sa vezanim rukama. Vidis bre sta rade i ko se sve prodao a pritom su i pre toga bili mocni ili bogati ljudi. 

 

@DžudiNe samo dasmoglup narod, vec smo veoma niskih moralnih vrednosti,ali kad krene prica izlazi moral iz usta svima, ali kad treba primiti lovu, biti tu za glasanje, vijati ljude..onda se to malo stopira, ta moralnost...to je stoka, dobro je rekao Zivkovic u skupstini,najbolji naziv i za glasace, tako i za tu koaliciju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta onda da se radi?

 

Ne valja opozicija, ne valja vlast, ne valja ni narod!

 

Stvarno bezizlazna situacija na prvi pogled, srećom uvek ima i dovoljno snažnih i jakih da pokrenu proces koji će oterati ove seronje sa vlasti.  

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pre nego sto se ode u bojkot, mora se postaviti pitanje sta je to bojkot? Sta to predstavlja? Samo nepojavljivanje na glasackom listicu i to je to?

 

Ako tako definisemo bojkot, sledece izbore ce bojkotovati i stranka Mladjana Dinkica, na njima kandidati nece biti Sasa Jankovic, Bojan Pajtic, Vojislav Kostunica i mnogi drugi. Sumnjam da ce to bilo koga da potrese.

 

Zbog cega se bojkotuju izbori? Stanja u medijima? Tek tad ce samo SNS, SPS, SRS i ostali u i bliski vlasti dobiti svo vreme ovog sveta. Teranja ljudi da izadju? Toga cemo se nagledati u slucaju bojkota, sve u cilju da izadje magicnih 3 miliona ljudi. Kradje glasova? Tek sad ce neometani mogu da rade sta hoce.

 

Pasivan bojkot lici na durenje derista koje ne moze da prihvati da ne moze da dobije svoju igracku. Tako ce taj bojkot biti predstavljen u zemlji i inostranstvu, tako ce svi da govore i tako ce izdaleka i delovati.

 

Ako opozicija hoce da bojkotuje izbore, mora aktivno da radi na kampanji da sto manje ljudi izadje na izbore, da se zna sta ce uslediti posle proglasenja rezultata, da se ide svuda po Srbiji i svima porucuje da su izbori neligitimni. Da oni imaju bilo kakav plan ne bi ovi protesti izgledali kako su izgledali i to je problem. Nemam poverenja u opoziciju i njenu sposobnost i volju za bilo kakvu akciju, ne samo bojkot izbora.

Link to comment
Share on other sites

Već si mi pominjao tu ideju i meni je interesantna, s jedne strane takva platforma bi mogla da okupi dosta ljudi koji su inače suviše politički inertni da bi učestvovali u radu klasične stranke, s druge strane bi dodala vlasti još jedan aspekt za koji treba da pronađe način kako da ga kontroliše ili napadne.

 

Opet, verovatno bi bilo potrebno značajno vreme da se jedan takav koncept napravi dovoljno značajnim, da preleži sve dečije bolesti itd. Ja sam gore u postu ciljao na konkretan zadatak: kako naterati, recimo, pola miliona Vučićevih glasača da glasaju za neku drugu opciju? Čak i da definišeš jasnu strategiju, mislim da moraju da prođu godine da bi se tako nešto ostvarilo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Treba Vucica hvatati u lazima! Da se pokaze narodu da li on "walk the talk" ili ne! Npr kada nesto obeca - to zabeleziti negde, pa posle izvesnog vremena podsetiti narod na njegovo obecanje - ako ga nije ispunio! 

Npr 15 juna je rekao u Zajecaru " za mesec dana potpisujemo ugovor sa stranom kompanijom koja ce otvoriti 2 000 novih radnih mesta"! Mesec dana je vec proslo a to se jos nije desilo. Znaci, vreme je da se narod podseti na jedno obecanje koje nije ispunjeno! 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Arsenije Pesic said:

Ja sam gore u postu ciljao na konkretan zadatak: kako naterati, recimo, pola miliona Vučićevih glasača da glasaju za neku drugu opciju? Čak i da definišeš jasnu strategiju, mislim da moraju da prođu godine da bi se tako nešto ostvarilo.

Ne može momentalno, mora u dva koraka.

Prvi korak: opozicija mora da animira dio ljudi koji ne glasaju da glasaju da bi dobacila do 30% na sledećim izborima i time dobila realnu političku težinu.

Drugi korak: nakon toga nastupati sa pozicije da se sledeći izbori sigurno dobijaju i da će SVAKO ko se u međuvremenu jasno ne distancira od zločinačkog udruženja biti lustriran.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Treba Vucica hvatati u lazima! Da se pokaze narodu da li on "walk the talk" ili ne! Npr kada nesto obeca - to zabeleziti negde, pa posle izvesnog vremena podsetiti narod na njegovo obecanje - ako ga nije ispunio! 

Npr 15 juna je rekao u Zajecaru " za mesec dana potpisujemo ugovor sa stranom kompanijom koja ce otvoriti 2 000 novih radnih mesta"! Mesec dana je vec proslo a to se jos nije desilo. Znaci, vreme je da se narod podseti na jedno obecanje koje nije ispunjeno! 

Npr. od strane opozicije organizovati "svecano otvaranje" petlje Petlovo Brdo na ibarskoj,koja je trebalo da bude zavrsena u januaru,a zapravo nije ni pocela da se gradi...

Naravno pozvati novinare i lokalno stanovnike...

Organizovati dobrovoljnu radnu akciju popravka Slavije koja posle rekonstrukcije izgleda losije nego pre nje...

U septembru iznajmiti par autobusa i svecano uci u novu autobusku stanicu u bloku 42...

Ideja za akciju je bezbroj i bolje je opoziciji da se bori protiv SNS tako nego da palamudi o Kosovu...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, goldberg said:

Ako opozicija hoce da bojkotuje izbore, mora aktivno da radi na kampanji da sto manje ljudi izadje na izbore, da se zna sta ce uslediti posle proglasenja rezultata, da se ide svuda po Srbiji i svima porucuje da su izbori neligitimni. Da oni imaju bilo kakav plan ne bi ovi protesti izgledali kako su izgledali i to je problem. Nemam poverenja u opoziciju i njenu sposobnost i volju za bilo kakvu akciju, ne samo bojkot izbora.

 

Da ne prepričavam ceo tekst sa sajta- biće organizovane akcije ukoliko dođe do bojkota

 

https://savez-za-srbiju.rs/savez-za-srbiju-ili-posteni-izbori-ili-bojkot/#.XTxuc-gzbIU

Link to comment
Share on other sites

On 7/24/2019 at 4:00 PM, Zvezdarac said:

Zaboravila si da kazes da parlamentarne stranke dobijaju znacajna sredstva od drzave a za funkcionisanje stranaka treba novca,znam da su ranije na opstinama i stranke koje udju u opstinske skupstine dobijale pravo da iznajme prostorije od poslovnog prostora po nekim bagatelnim cenama...Sansa da se ponovi 5.10 ne postoji nikakva bukvalno,1000x drugaciji uslovi su bili.Bojkot moze biti samo politicki manevar da se malo probudi narod i medjunarodna zajednica pa da eventualno sledeci izbori koje AV bude raspisao budu slobodni

 

to i jeste sustina bojkota..

 

pod trenutnim uslovima, a to su totalne medijske neslobode,  uslovi za kontrolu i svi mehanizmi izbornih procesa su u njihovim rukama, RIK itd...  izlaskom na izbore se samo daje legitimitet AVu za dalje...

  

Opozicija mora da nadje nacina da na izbore dovede OEBS , da on bude posmatrac na svim nivoima pa da onda kolko tolko izbori uspeju....  

 Cak i da dodje OEBS republicke izbore opozicija da dobije ne moze... jednostavno AV ce da svuda da natera javni sektor , kao i njegov deo privatnog sektora da glasa za njega...  ono sa slikanjem listica...

  Najvise sto opozicija trenutno moze dobiti su deo lokala... Opstine po Srbiji  i mozda ili mozda i najverovatnije grad Beograd... Tek onda dolazimo do onoga sto je opozicija postigla 1996/97 e  ,  svoja JKP po gradovima, lokalne medije  i onda se mozemo polako nadati kraju AVu kroz neke naredne izbore....    Ali AV  je toga svestan... svestan je da gubitak lokala znaci njegov pad za par godina...  I trudice se da lokale ne izgubi  legalno i nelegalno... krasce, pretice , ucenjivace slace batinase itd..  ali to je jedini put...

 

Svakako bilo kakvi izbori bez OEBSa su samo farsa...  i ja licno na takve izbore da izadjem da glasam sigurno necu

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2019 at 2:48 AM, Kido from Junkovac said:

 

Razmotri i sledece razloge zasto je AV tako cvrsto podrzan od yevrope:

 

Postoji evropski ideal ali postoji i 

‘politika vodecih evropskih drzava po pitanju problematicnih regiona.’

Cini se kao da postoji teznja da se u regionu podrze snazni politicari, koji mogu ponuditi iznenadna resenja. AV izgleda to moze obezbediti. : Apsolutnu  kontrolu celog prostora i najjacu politicku moc da izgura krupne odluke 

Zamisli pobedu opozicije u kojoj ne postoji dvotrecinska vecina na vlasti. Onda nema ni promene ustava, niti bilo koga da snazno progura neku bolju agendu, a pitanje kosova bi bilo vraceno na ponovno smaranje. Sve to ne zele oni, ne Evropa nego lideri par kljucnih drzava. Oni jos veruju u AV. 

 

+

ok sad da prokomentarisem i tu opoziciju koja ti ocigledno uliva nepoverenje. Ne verujem da bi poglavlja nekakva bila problem, tesko je zatvoriti manje od nula poglavlja (znam, zatvorili su neka, bio me blam da pomenem)

 

Kada kazes u nekoj formi da se opoziciji ne moze verovati, pretpostavljam da se to odnosi na Djilasa, Tadica i Jeremica koji su bili na vlasti i na njihove akcije. 

 

Ali ja kad pogledam unazad kakva je dinamika oko kosova bila pre 2012 cini mi se kao da bi do sada sve bilo vec zavrseno i potpisano i da taj prelaz na ‘odlucnijeg’ AVa nije doneo rezultat. 

+

da rezimiram:

Ono oko cega bismo se pretpostavljam mogli sloziti je da pobeda opozicije na izborima ne donosi priznanje Kosova.

Ono oko cega se izgleda ne slazemo je razlog. Meni lici da ti mislis da su oni tvrdji nacionalisti i da je to razlog, 

dok ja vise smatram da oni samo ne bi imali moc da to iznesu, cak i da smeju da pokusaju. 

 

Ono oko cega ne znam da li se slazemo je pitanje da li ce AV resiti problem Kosova. 

Meni sve izgleda kao da nece imati herca da povuce okidac. Ne izgleda kao da radi u tom smeru. 

Moguce je da Merkel Makron i americka administracija misle da je taj salto mortale jos uvek moguc, ali me cudi da forumasi imaju takav osecaj. 

Edit:

Mozda smo malo zatrolovali ovu temu, prebaci ovu prepisku na neku prikladniju temu ako nadjes za shodno

 

  Svima je ovde jasno da AV kuva zabu to jest narod oko Kosova... da ce ga na kraju priznati...  Medjutim on to toliko dugo kuva tu zabu da postoji strah da ta zaba ogladni i iskoci iz serpe jer je gladna

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Doc Holiday said:

Najvise sto opozicija trenutno moze dobiti su deo lokala... Opstine po Srbiji  i mozda ili mozda i najverovatnije grad Beograd... Tek onda dolazimo do onoga sto je opozicija postigla 1996/97 e  ,  svoja JKP po gradovima, lokalne medije  i onda se mozemo polako nadati kraju AVu kroz neke naredne izbore....    Ali AV  je toga svestan... svestan je da gubitak lokala znaci njegov pad za par godina...  I trudice se da lokale ne izgubi  legalno i nelegalno... krasce, pretice , ucenjivace slace batinase itd..  ali to je jedini put...

 

 

Lajkovala sam post u celini. Jedino moram da se osvrnem samo na ovo boldovano. 

 

1. Poreska uprava je svojih 178 filijala smanjila na 37.  Išla sam nedavno u Poresku upravu, zatekla zilion ljudi u redu na pisarnici i svi su psovali i gunđali....Ali nisu samo oni.

 

Žena sa šaltera je maksimalno bila ljubazna prema strankama, ali je tiho pljuvala i psovala  onoga ko je odredio da u jednu filijalu smesti 4 opštine. On ne može da otpusti nju i njene kolege, jer se videlo da ona radi profi...Ne verujem ni da će je naterati da glasa za njega. Žena će radije izabrati penziju, jer je starija i vidi se da zna svoj posao. 

 

2. U opštine je doveo svoje botove-klince koji nemaju pojma šta je lokalna samouprava i šta tamo rade. Oni će glasati za njega i bez ucena, ali stari radnici, po cenu otkaza neće.

 

Razgovarala sam sa koleginicama i znam šta se dešava i kako im je smanjio plate...a koliko primaju njegovi zaposleni na "određeno vreme" ili na Ugovor.

 

On ne može ( sve vreme mislim na AV ) da pošalje batinaše da istuku preko 100 zaposlenih koji su protiv njega..u samo jednoj bg opštini...a imamo ih 17.

 

Sve ovo se odnosi na Beograd i na bg javne ustanove i opštine. Tu teško može da zaplaši ljude jer je ljudima dosta njega i Vesića, Đuke i ostalih.

 

Za unutrašnjost Srbije...ne znam...izbori u Lučanima su pokazali šta sve on radi.

 

Mislim da sam i ja prerano otvorila ovu anketu...tek će se u septembru znati da li će biti bojkota, da li će se bojkotovati i lokalni izbori ili samo predsednički...i znaće se i videti kako će taj bojkot izgledati.

Edited by Džudi
dopuna teksta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2019 at 12:23 PM, Darth Bane said:

Treba Vucica hvatati u lazima! Da se pokaze narodu da li on "walk the talk" ili ne! Npr kada nesto obeca - to zabeleziti negde, pa posle izvesnog vremena podsetiti narod na njegovo obecanje - ako ga nije ispunio! 

Npr 15 juna je rekao u Zajecaru " za mesec dana potpisujemo ugovor sa stranom kompanijom koja ce otvoriti 2 000 novih radnih mesta"! Mesec dana je vec proslo a to se jos nije desilo. Znaci, vreme je da se narod podseti na jedno obecanje koje nije ispunjeno! 

 

Ja mislim da ljudi koji su "za" SNS koje ja znam oupšte ne interesuju njegove laži, čak i znaju da laže i možda ga i ne vole, ali su ili oni ili neko od njihovih članova iz porodice zaposleni preko stranke i njihovo razmišljanje ne ide dalje od toga. 

To im je jedino bitno i samo se plaše šta će biti ako se promeni vlast, totalno im je nebitno šta Vučić trabunja. 

Ovo govorim za nekih 20-ak ljudi iz mog komšiluka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2019 at 9:48 PM, freethrow said:

Otvorena, online, direktna forma političkog delovanja koja kroz relativnu anonimnost omogućava podjednako svim članovima da direktno diktiraju akcije i aktivnosti stranke.

 

Je l' postoji negde nešto slično da funkcioniše sa uspehom? Hteo bih da vidim kako to izgleda. 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...