Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Generalno, taj sloj drustva zaposlen po raznim drzavnim preduzecima i administraciji bice ogroman problem i posle odlaska SNS sa vlasti,vecina ce samo promeniti partijsku knjizicu i eto sledecoj poziciji u startu dobar broj glasova ma sta radili...

Kakvo bi se resenje moglo naci za takvu situaciju?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni jedino pravo resenje je ulazak u EU ASAP cime bi se omogucila fluktuacija za vise ljudi. Da iskoriste sta ko zna ili moze. Ne mislim da bi to doprinelo katastroficnom scenariju potpune depopulacije zemlje, ali bi ucinilo vise ljudi egzistencijalno nezavisnim u odnosu na bilo koju vlast koja drzi javna preduzeca i slicno. Te bi se znacaj istih u glasackom smislu smanjio. Pretpostavka je da se ne dogadja ono ludilo kao u Hrvatskoj gde patri(j)ote nesmetano teraju narod napolje. Ili bar ne u toj meri.

 

U neku ruku to bi bilo dobro i za ta preduzeca, pogotovo tamo gde je za vodjenje core posla potrebna odredjena strucnost jer su ovako pred urusavanjem od "doskolovanih" kadrova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, uvrnuto said:

 

Je l' postoji negde nešto slično da funkcioniše sa uspehom? Hteo bih da vidim kako to izgleda. 

 

 

Postoje brojna iskustva, od kojih ni jedno nije bilo savršeno, ali su mnoga bila interesantna i, u manjoj ili većoj meri, uspešna. Sada nemam vremena da kačim linkove, potrudiću se da ih okačim narednih dana. Ono što su u Evropi najpoznatiji primeri su ono što potpada pod neke forme Liquid democracy ili Direct Digital Democracy: Movimento 5 Strelle Beppe Grilla, koja je koristila i valjda dan danas koristi ultrazastareli Drupal CMS modifikovan da omogući pravljenje naloga sa pollovanjem u političke svrhe, ali bez ikakve bezbednosti (okačiću link). Zatim Podemos u Španiji, koji je koristio aplikaciju AppGree, jako interesantnu mogućnost trenutnog propitivanja članstva koja je jako doprinela agilnosti i omasovljenju pokreta. Na kraju, grad Berlin i još neki gradovi u Nemačkoj godinama uspešno koriste open sors rešenja bazirana na Djangu i pythonu za odlučivanje o prioritetima finansiranja grada.

 

Moj tekst sa starog foruma sa nekim mojim tripovanjem o tome stavljam u spoiler jer je podugačak.

 

Spoiler

Ovo što sledi je skup nekih razmišljanja i posmatranja funkcionisanja određenih političkih aktivnosti u zemlji, ali i u nekim zemljama zapadne Evrope. Bliža istorija srpske demokratije i uloga “službenika” u istoj deluje kao matematički potpuno nerešiv problem. Pri tome, mislim na čitav niz događaja koji su obeležili, na primer, samo period od 9. marta 1991. pa do danas (cepanja DS na komadiće tokom svoje istorije, kompromise, pomaganja u sklapanju većina na lokalnim nivoima i više, fenomene “omiljenih opozicionara”, pojavljivanje “ekonomskih eksperata” i “iskusnih privrednika” na ministarskim mestima itd). Ponavljam, ovo su neka moja hipotetička razmišljanja na temu odnosa konkretne politike, softvera, aktivizma, društvenih mreža u kontekstu balkanskih krutih stranačkih i državnih aparata.  Razmišljanja koja nisu inicirana samo ovim nesrećnim događajima u Srbiji poslednjih godina, ali koja su svakako intenzivirana u tom periodu. Zapravo, hipotetički vid organizacije aktivističko/političke grupe u 2019 godini, u državi koja pruža izuzetno limitirane mogućnosti normalnog i zdravog angažmana.

1. Organizacija bi morala da funkcioniše nezavisno od dejstva svakog pojedinačnog člana,  te da nastavi da postoji u svom neizmenjenom obliku i u slučaju napuštanja bilo kojeg člana ili grupe članova.
2. Organizacija bi morala da poseduje mehanizam regulacije - određeni izabrani podskup članstva bi morao da ima sposobnost da reaguje i blagovremeno eliminiše grupe ili pojedince koji svesno ili nesvesno, planski ili ne, narušavaju osnovne postulate delovanja organizacije.
3. Organizacija bi se svojim dobrim delom bazirala na softveru, odnosno konkretnoj implementaciji odgovarajućih algoritama koji obezbeđuju transparentnost odlučivanja, reprezentativnost uzorka (digitalni kvorum, primenom osnovnih statističkih formula), detekciju anomalija pri aktivnostima, dostupnost celokupnog delovanja organizacije 24/7 (uptime), mogućnost predlaganja problematike, odgovaranja na postavljene problematike i komunikaciju između članova, uz obezbeđivanje “relativne” anonimnosti. Softver bi morao da bude open-source i podložan proverama i modifikacijama (videti iskustva Nemačke i Italije)
4. Osnovni postulati organizacije bi bili neka vrsta osnovne povelje, kriterijumi pripadnosti uopšte, zdravorazumski principi koji se ne dovode u pitanje i koji bi bili doneti u užem krugu članstva - inicijativnom odboru - i odnosili bi se, pre svega, na demokratičnost unutar i van Organizacije, uvažavanje mišljenja unutar Organizacije, borbu protiv diskriminacije unutar Organizacije, ali i uz polaganje najosnovnijih smernica Organizacije: demokratičnost, ljudska prava, efikasnost, socijalna pravda, beskompromisnost u tačno definisanim situacijama i pitanjima, bez ulaženja u konkretna političko društvena pitanja.  Ovi postulati, nekakav pandan “statutu” klasičnih stranaka, bi zapravo trebalo da budu garant očuvanja pravca delovanja, ali i batina za isterivanje onih grupa i pojedinaca koje, svesno ili nesvesno, deluju protivno istima.
5. Jedna od osnovnih funkcija Organizacije bi bilo uspostavljanje, održavanje i zaštita Platforme: skupa logičkih, etičkih, organizacionih i sistemskih pravila koji bi omogućavali članovima da direktno, transparentno i “relativno anonimno” putem izjašnjavanja o pojedinačnim problemima kreiraju politiku Organizacije.
6. “Relativna anonimnost” bi morao da bude jedan od ključnih koncepata Organizacije - jedna organizacija ovakvog tipa bi bila izložena pritiscima, dok bi članovi mogli biti ugroženi na najrazličitije načine, danas ili sutra. Platforma/softver sa te strane bi morao da zadovoljava izrazito suprotstavljene i sofisticirane tehničko-softverske zahteve: sa jedne strane neophodna bi bila bezuslovna, precizna i jedinstvena identifikacija članova koji učestvuju u radu same platforme, te kreiraju i definišu njenu Politiku, dok bi se istovremeno onemogućavalo “curenje” podataka o članovima van platforme. Polazilo bi se od činjenice da se svi članovi nalaze u različitim situacijama i da nisu svi niti spremni, niti u mogućnosti za isti nivo izloženosti sopstvenih političkih pogleda, ali da zbog toga ne treba da budu sprečeni da politički deluju kroz istu. Polazeći od činjenice da je praktično nemoguće obezbediti idealnu anonimnost, odnosno savršenu bezbednost bilo kakve online platforme, neophodno bi bilo pronaći balans između tehnologije i konkretne akcije. 
7. Pripadnost Organizaciji bi povlačila i obaveze, od kojih bi najznačajnije bilo poštovanje donetih odluka i politika Organizacije, izlazak na konkretne eventualne izbore, podrška inicijativama i aktivnostima Organizacije koje usvoji većna i slično. Članovi ne bi trebalo da imaju obavezu eksponiranja  (u slučajevima da to sami ne žele ili postoje objektivni ili subjektivni razlozi), ali bi imali obavezu da implementiraju odluke Organizacije.
8. Članovi Organizacije koji bi želeli da implementiraju politike Organizacije u skupštinama, u slučaju da se izlazi iz sfere aktivizma i ulazi u pravu politiku, odnosno kandidati na eventualnim izborima, birali bi se unutar organizacije, na osnovu kompetentnosti, aktivnosti unutar Organizacije, sposobnosti komunikacije i slično. 
9. Organizacija bi, pre svega, bila okrenuta lokalnim pitanjima i konkretnim problemima, ali je osnovna ideja da koristi mehanizam umrežavanja i, posledično, efekat mreže, kako bi implementirala rešenja koja uveliko prevazilaze mogućnosti jedne lokalne grupe.
10. Organizacija bi se bazirala dobrim delom na poverenju, altruizmu, aktivizmu, empatiji i dobroj volji članstva, kao osnovnim ljudskim vrednostima, ali bi morala da raspolaže i softverskim i proceduralnim mehanizmima detekcije i reagovanja na potencijalne anomalije u ponašanju članova (videti tačku 1).
11. Problem “infiltracije” je, praktično, nerešiv. Jedini način koji mi deluje smisleno u ovom trenutku je korišćenje “kritične mase”, odnosno “zdravog jezgra” koje bi bilo u stanju da svojom brojnošću amputira neminovne pojave kanceroznog tkiva.

Kako bi u praksi ovo moglo da izgleda? Pa, na primer, član X postavlja na “board” nekakav problem, rušenje parka u gradu… Valjevu, sečenje stabala, lupetam. Nakon kraće diskusije - da li je vredno pažnje, neophodno, opravdano, izvodljivo učiniti nešto po tom pitanju, definisalo bi se šta je moguće uraditi, kakvu konkretnu akciju, kakvo oglašavanje, ukoliko je neko grafički dizajner napravio bi se nekakav baner, uradila bi se kampanja na društvenim mrežama, kontaktirali bi se nadležni (opština…), poslali bi se dopisi novinama, organizovalo bi se nešto u samom gradu. Ukoliko bi bilo odziva, deo zainteresovanih bi mogao da dođe da *flashmobuje* park, itd, dodajući vidljivost problemu i gurajući ga pod oko javnosti. Osnovna ideja je da se ljudima omogući da podrže ono za šta negde u dubini duše znaju da je ispravno, ali nemaju alata, volje, snage, mogućnosti da sami istupaju. Sve ovo bi moglo da bude organizovano neuporedivo brže nego preko klasičnih fejsbuk grupa, zato što bi bilo mikrotargetirano celom skupinom ljudi koja se zato i organizovala na prvom mestu. Na široj skali je slično - kod eventualnih izbora, organizacija bi, nakon interne diskusije, odlučila koje je “manje zlo” i da li želi ili ne želi da podrži nekog od postojećih kandidata. Suština bi svakako bila u činjenici da bi svako mogao (teoretski, ali i suštinski) da učestvuje u donošenju odluka, te na taj način, valjda bio više motivisan za učešće u političkom životu - a ono počinje od rasporeda i broja kontejnera u naselju, preko borbe za zelene površine, pa do osvajanja osnovnih sloboda, ukazivanja na nasilje, kriminal, diskriminaciju i slično.

Do izražaja bi ovakav sistem došao posebno u ovakvim situacijama, kada ili vlast ili sama heterogenost i dezorganizovanost opozicije čine da se različiti (opozicioni) faktori svađaju, upiru prstom jedni u druge i slično. Ukoliko Organizacija, većinom (digitalnih) glasova svoga članstva odluči - neko je prihvatljiv za sve ili nije uopšte prihvatljiv. Ovo je neka, blago seljačka, interpretacija koncepta direktne demokratije u kojoj svakako pojedinac, član, ima mnogo veći uticaj na sam proces donošenja odluka, a sa druge strane nije previše skrajnut kada su u pitanju konkretna i lokalna pitanja - kao što je na primer ovo - ko je prihvatljiv govornik, ko nije, koja akcija je svrsishodna, a koja kontraproduktivna i slično. Vox, na primer, je pokazao mnogo puta do sada taj stabilizujući efekat povratne sprege i meni samom, vraćajući neka moja razmišljanja i rezone koji su otišli u pogrešnom pravcu, na neku prihvatljiviju i, što je važnije, koherentniju liniju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo. Meni se cini najvise primenljivo za pitanja u lokalnoj sredini. Ali trazi IT obrazovano clanstvo iznad nivoa koriscenja socijalnih mreza. Ovo bi moglo da funkcionise kombinovano sa klasicnim sistemom.

 

Tehnicka podrska koja obezbedjuje ovo je deo organizacije, ljudi koji dele stavove ili autsorsovana? To je potencijalno slaba tacka.

Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2019 at 10:39 AM, Arsenije Pesic said:

Ja sam gore u postu ciljao na konkretan zadatak: kako naterati, recimo, pola miliona Vučićevih glasača da glasaju za neku drugu opciju?

 

Shvatio sam do sada da je to ona "promenljiva" komponentatm, ali samo u linearnom smislu. Šaltaće na SPS i delimično na neki "faktor iznenadjenja" nacionalnije obojen, koji će osvojiti neke iznenađujuće procente a sve zajedno u koaliciji s pobednikom. I onda ćemo opet da gledamo 10 godina ničega. Zatim će ovi da se vrate a komponentatm ostaje uvek ista. 

 

Na veliku sreću za aktuelnu vlast, glasačko telo iste je vrlo odganizovano i disciplinovano. Neće se nikad desiti da ne izađe redovnih 25 - 30% od ukupnog broja birača, dok će s druge strane procenti uvek varirati, od "jakog" (kad je vrag odneo šalu i kad je stvarno dosta) do uobičajeno "slabog" (kad se dopisuje Savićević Dejo za Prešjednika). 

 

I ovo:

 

Quote

Prvo kao sto napisao da se procisti opozicija od trecesrbijanaca, uljeza itd. @Pavaroti

 

Scenario prvi: Koliko čovek mora biti politički neuk da bi "čistio redove od trećesrbijanaca"? Od onih koji mu trebaju a ne zna kako da dođe do njih? Teza po kojoj se "nečinjenje" (a ustvari neslaganje ogromne mase naroda s ovom i ovakvom opozicijom) izjednačava s podrškom režimu je ne samo budalaština, već i uvreda za inteligenciju. Aktuelna Opozicija bi zapravo, ako smem reći, trebalo da pročisti redove od takvih "aktivista" jer samo čine štetu i odbijaju pošten svet, koji je neophodan da bi "glasovi protiv" dobili na masovnosti i značaju u javnosti, jer će to ceo svet da prenosi.

 

Scenario drugi: Već je dobro poznato i oprobano "ako nisi s nama onda si protiv nas", koje itekako ide u prilog režimu dok odvlakači pažnje (i glasova, na izborima) halakaju i rade svoj posao za koji su i plaćeni. Sendvičima, dnevnicama, sopstvenom glupošću ili nečim četvrtim...

 

Botovi su provaljeni odavno. 

Edited by Barracuda
Ništa lično
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Pavaroti said:

 

Cekaj, ti si mene sad nazvao botom?

:lol_2:

cekaj, ne vidim da te je neko pomenuo, a i pogresno si citirao, ali si se prepoznao

 

36 minutes ago, Barracuda said:

 

Botovi su provaljeni odavno. 

 

zapravo sada cu malo da botujem za cedu, da se i njegov glas cuje

 

  ovo sam htela da prenesem zbog obelezenih `izdajnika, stranih placenika i separatista` :

 

Jovanović: Evropski put jedini mogući

Aktuelna vlast mora da odluči da li će dozvoliti udar Srpske narodne partije i njenih nalogodavaca na evropsku budućnost Srbije ili će se suprotstaviti i pokušati da nastavi sa politikom koju je kandidovala na poslednjim izborima i za koju je dobila podršku građana Srbije, ocenio je danas predsednik Liberalno demokratske partije Čedomir Jovanović.

On je naveo da mu je apsoltuno jasno da su reči koje je SNP uputio na račun LDP, da su izdajnici, separatisti i strani plaćenici, „u stvari trenutna nemoć da se ministar Popović istim rečnikom obrati predstavnicima vlasti koji se, barem deklarativno, kao što tvrdi premijerka Brnabić, zalažu za našu evropsku budućnost“.

Ukoliko to nije jasno samoj premijerki, da ponovim još jednom – unutar Vlade Srbije, na poziciji ministra bez portfelja, trenutno je Nenad Popović koji negira prava LGBT zajednice, koji se protivi politici njene vlade, koji se otvoreno zalaže za sve ono što bi Srbiju vratilo u vreme potpune izolacije i mogućih sukoba sa susedima, naveo je Jovanović. Prema njegovim rečima, jedini pravi patriotizam je reći danas da Srbija nema alternativu i da je evropski put jedini mogući ukoliko imamo nameru da se borimo za našu zemlju i sve njene građane i građanke. I to moraju da shvate i predstavnici vlasti, ali i opozicije, koji, mahom, propagiraju stavove slične patriotskom bloku unutar same vlade i Nenadu Popoviću, ističe Jovanović.

Link to comment
Share on other sites

Trecesrbijanci su sami sebi dali ime i tako se nazivaju sami. Znaci oni su vec podelili Srbiju u tri frakcije. Ti ljudi su uvek blizi desnici, tacnije naprednjacima, radikalima pa i onoj originalnoj Misinoj desnici, nego po njima zutima itd. 

 

Ali oproban recepet ako nisi sa nama, onda si protiv nas.  To niko ne kaze od tkz drugosrbijanaca. Sami ste podelili Srbiju na tri frakcije, posto Vam se sve gadi pa ste morali sebe nazvati trecesrbijancima. 

 

Sve vise sam shvatanja da treba da se bojkutuje i da se ostavi ovako. Pa nek filozofiraju do besvesti,  kome je lose, taj nek ceka 7 ujtro da ga primi svevisnji i to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pavaroti said:

 

Cekaj, ti si mene sad nazvao botom?

 

Vidim da si brz na obaraču. :classic_smile:

 

Baš zbog toga sam i editovao u roku od minut, da ne bi ispalo da nekog etiketiram. Napisao sam ispod, što možeš videti u dnu posta, "Ništa lično". 

 

Quote

Ali oproban recepet ako nisi sa nama, onda si protiv nas.  To niko ne kaze od tkz drugosrbijanaca. Sami ste podelili Srbiju na tri frakcije, posto Vam se sve gadi pa ste morali sebe nazvati trecesrbijancima. 

 

Neću te dalje zadržavati.

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Barracuda said:

 

Vidim da si brz na obaraču. :classic_smile:

 

Baš zbog toga sam i editovao u roku od minut, da ne bi ispalo da nekog etiketiram. Napisao sam ispod, što možeš videti u dnu posta, "Ništa lično". 

 

 

Neću te dalje zadržavati.

Ne mozes tako etiketirati. Posto je gore quote. Posto si me jednom pre isto etiketirao, pa mi je palo na pamet da to radis ponovo.  Ne treba niko da vise razvodnjava ovaj vec podeljeni narod. Neukusno je..

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Mama_mia said:

 

2perkos

to traje...nije nista novo

 

za mene je veca novost da svesno prisustvujem na forumu gde se botuje za dveri :lol_2:

 

normalno, salim se, niko me nije primorao...

I kakav ti je utisak? Da li ovi iz dveri jedu živu decu za doručak kao dokazani ljotićevci ili su ipak pristojni sagovornici?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, perkos said:

I kakav ti je utisak? Da li ovi iz dveri jedu živu decu za doručak kao dokazani ljotićevci ili su ipak pristojni sagovornici?

 

utisak je nikakav a uzorak moramo priznati nistavan jer je mali

 

pritom nisam ni mislila da su to neki kanibali

a pristojni moraju da budu ako zele da pridobiju nekog fana ili dva...sigurno ima neopredeljenih koji ce reci - gle pa ovi uopste nisu nikakvi ljoticevci i nacionalisti vec pristojni, dragi ljudi koji zrache te zrake...i tako te dobiju.

 

:lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

a pristojni moraju da budu ako zele da pridobiju nekog fana ili dva...sigurno ima neopredeljenih koji ce reci - gle pa ovi uopste nisu nikakvi ljoticevci i nacionalisti vec pristojni, dragi ljudi koji zrache te zrake...i tako te dobiju.

 

 

Ako misliš na mene, ja sam uvek pristojna. Pristojnost i vaspitanje nemaju veze sa politikom.

 

Što se boldovanog tiče, fan može da bude muzički fan..što se politike tiče, koristi se izraz simpatizer.

 

Ne, nikoga ja ovde ne pokušavam da prodobijem, da ubedim i sl...iznosim samo mišljenje -svoje i uglavnom celog SZS. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2019 at 5:40 PM, Džudi said:

 

Da ne prepričavam ceo tekst sa sajta- biće organizovane akcije ukoliko dođe do bojkota

 

https://savez-za-srbiju.rs/savez-za-srbiju-ili-posteni-izbori-ili-bojkot/#.XTxuc-gzbIU

 

Tu samo pise da ce biti kampanje. Lepo je to reci, teze uraditi.

 

Jos mi se nisu utisci slegli od onih protesta, najava strajka gladju svih zivih SNS uruk haia na visokim funkcijama, pa veliki miting koji jeste miniran, ali je poceo sa kukanjem Trifunovica kako ce da nasele Madjare i zavrsen obracanjem Tadica koji je ukapirao da su ovi na vlasti losi, ali jos ne kapira koliko je on unazadio Srbiju. 

 

Jedina dobra stvar je nastup u jednoj koloni jer slabo ko pravi razlike izmedju odbojnosti jednog Djilasa, jednog Tadica, Obradovica, Radulovica, Trifunovica, Jeremica pa da moze da da glas pojedinacnoj listi. Opozicija ima sansu samo ako se predstavi na nacin: "mi smo jedno sredstvo uz pomocu koga je moguce da ovi Uruk haiji i Saruman na njihovom celu padnu sa vlasti".

 

Problem je sto i oni cekaju da ode Kosovo pa da ruse Sarumana, sto je veoma mudro i drzavnicko razmisljanje, nema sta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Tu samo pise da ce biti kampanje. Lepo je to reci, teze uraditi.

 

Da. Ne znam kako se planira taj bojkot i kako će te akcije da izgledaju. Najiskrenije i najotvorenije, potencira se samo na bojkotu parlamentarnih izbora, o lokalnim se manje priča. 

 

10 hours ago, goldberg said:

Jedina dobra stvar je nastup u jednoj koloni jer slabo ko pravi razlike izmedju odbojnosti jednog Djilasa, jednog Tadica, Obradovica, Radulovica, Trifunovica, Jeremica pa da moze da da glas pojedinacnoj listi. Opozicija ima sansu samo ako se predstavi na nacin: "mi smo jedno sredstvo uz pomocu koga je moguce da ovi Uruk haiji i Saruman na njihovom celu padnu sa vlasti".

 

Ne znam da li će i Radulović bojkotovati izbore. Bilo bi dobro da se bojkotuje u jednoj koloni, ili da se na izbore izađe u jednoj koloni.

 

10 hours ago, goldberg said:

 

Problem je sto i oni cekaju da ode Kosovo pa da ruse Sarumana, sto je veoma mudro i drzavnicko razmisljanje, nema sta.

 

Mislim da će ih to pitanje Kosova sačekati..a da li će  oni to rešiti -to je već drugo pitanje.

Link to comment
Share on other sites

Na Fakultetu političkih nauka (FPN) u Beogradu završen je sastanak predstavnika vlasti i opozicije, uz prisustvo civilnog sektora. Izvršni direktor Fonda za otvoreno društvo Milan Antonijević izjavio je da je sastanak o izbornim uslovima protekao u konstruktivnoj atmosferi i najavio da će vrlo brzo biti organizovan novi sastanak.

A najveći fazon je što ja ovde nemam problem da poverujem zonBi-ju
 

"Elem, skup je bio zamišljen kao prezentacija Cesida i Crte o izbornom zakonodavstvu. Nikakvi pregovori i slične besmislice. Ipak, očito je da su gospoda iz SzS imali za cilj da politizuju skup i mimo pravila moderatora skupa pozvali su medije", objavio je Đukanović.

http://rs.n1info.com/Vesti/a503702/Zatvoreni-sastanak-vlasti-i-opozicije-na-FPN.html?fbclid=IwAR3Lg32pMjrk2UwFIDKhRC2Gg4waKQJzVKGKhpy7fuHLaxKaXhSS5AW1sFY

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hoce da nas preveslaju, ali sve vise i vise sam za bojkot. Treba samooni da vladaju,tj najbolje bi bilo da se svi uclanimo u SNS. Pa da idemo svi na sastanke,na mitinge, da ga zadovoljimo maksimalno...i onda iznutra da rovarimo i da ih ubijamo. Ne moze sve da zaposli na drzavne jaslei eto resenja i pada vucica.

 

Daceon njima neke sulove,abice sve kao i pre. Zavrnuce ih kao majmune i onda mogu da kukaju opet cetiri godine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najmanji problem je ono sto se desava na sam dan izbora,teren za zloupotrebe se priprema mnogo ranije.

Mediji ce i dalje favorizovati Vucica i SNS,a neka "objektivnost" mesec ili dva pred izbore nece opoziciji mnogo pomoci.Ovde pre svega mislim na RTS one pomijare Pink,Happy i ostali sa pljuvacinom i spinovanjem nece ni prestajati jer boze moj ne moze drzava da utice na izvestavanje privatnih medija...

Zastrasivanje i pretnje radnicima koji primaju plate iz budzeta  nece prestati,to im je ogroman broj sigurnih glasova,nece se oni toga odreci ni u ludilu.

Ja stvarno ne znam dali je opozicija toliko naivna da poveruje da ce Vucic i SNS ikada dozvoliti fer izbore,ili im se ne rastaje od parlamenta,raznih odbora i.t.d pa sada idu na dogovor sa njima u stilu "daj sta das,da ne ispadnemo bas totalne budale"....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...