Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Dobra je stvar što SZS neće ništa napraviti jer su nesposobni, kriminalci, lenštine i budale. Osećam se malo glupo, jer sam već sakupio sigurne glasove po zgradi, poobećavao poslove penzionerima i penzije zaposlenima (na crno doduše), ali sad kad pogledam i nije tolika cena pognuti glavu u liftu ili ulazu nekoliko meseci ili godinu dana, kada sagledam (realno, zapravo) koliko je ovo zapravo, ne mogu da kažem dobro, ali svakako manje loša varijanta od jedne smene koja bi bila poput gladnog murte i besnog kurte. Tako da, da, definitvno i ovaj forum, poput onog starog, ima i tu neku prosvetiteljsku ulogu, učimo, ma kako nam to nekad delovalo bolno ili neprijatno delovalo, odrasli ljudi, pa teško priznajemo grešku, ja prvi, mislim da sve znam, da sam mnogo pametan, a realno se uči stalno se uči, oni bolji na tuđim, oni slabiji na svojim greškama. Ove patrole što jure migrante, ove vucibatine što podnose šatro prijave, navijači Jeremićevi sa kopa i iz zvezde, ova ekipa u Novom Sadu, pajtini lopovi, čankoliki, kako ih već zovu, nemušti, jebemliga, pa ovi moji exnaprednjaci penzioneri ne bi stigli da se ubace u fazon. Zovu me moji eksdeesesovci, jebote, mene je više blam od njih nego od devojčica zavetnica što dele letke sa pijace, zovu me moji žuti, isto gnar što bi rekli klinci, o čemu pričate rođaci, kakva Marinika, kakve sviračice, kakvu konkretnu ti akciju imaš!? urlam im u slušalicu, ne veruju, kažu Predraže promenio si se, kako se nisam promenio jebote, prodali ste me svi, sve sam vam dao, sve sam radio kako treba, trudio se, išao, lupao, glasao, na kraju jbt iscimao ljude, ložio ih tojeto, daj da gazimo bandu, ali ne. Najgore ujedno i najbolje je kad ačovek dođe do samospoznaje, kada dođeš ujutru sa žiletom u ruci pred ogledalo, još nisi penu stavio, nemaš papuče nego još taj šok ledenih pločica po tabanima, pogledaš sipljivo i svo lice i kažeš Predraže jebote, pa ti celo vreme nisi bio u pravu! ono što si mislio da jeste, zapravo uopšte nije. Govna koja kao napadaš su zapravo tvoja govna, topla govna, poznata govna, ona koja ako i umrljaš ruku nekako se manje gadiš: kao jeste gadno ali je manje gadno jer je tvoje razumeš kao ne bi ga baš stavio u usta, ali i da staviš nekako je manje gadno nego da stavljaš tuđe govno jer ono ko zna šta sve krije, možda krije neke bolesti tuđe govno, bolesti koje su nepoznate na koje ko zna kako ćeš reagovati bolesti tipa koronavirus tipa koronagovno, ali predraže i ono su isto tvoja govna žuta govna tajkunsko  fašistička govna ali su malo starija govna malo skorena izgubila su valjda do sada friški ukus govneta ali sve su to ista govna i kažeš tako sebi dok imaš epifaniju, nema baš adekvatne reči u srpskom, epifanija je jedva transkripcija, prenošenje, prosvetljenje bi bilo, a prosvetljenje doživiš na najrazličitije načine. Ja ga doživeh danas na forumu na elegantno moderisanom i objektivno ponderisano prostim rečnikom formulisanom forumu dobih dakle prosvetljenje, a mogao sam ga realno dobiti i na vecešolji, opet se vraća autor posta na izmet leitmotiv ove priče, mogao mu je pući nedajbože kakav kapilar u mozgu tokom vršenja nužde i stenjanja sssszzzsssss mada je mala verovatnoća zašto baš u mozgu kada je tu manje prokrvljeno jerbo da je više uvideo bi on, ja zapravo, mnogo ranije neuporedivo ranije da je sve ovo jedno veliko sranje, da ja mogu da pomognem ljudim samo na jedan način, ne da im obećavam kule i gradove i proričem bolje dane u koje ni sam ne verujem, kao što obećah komšijama da ćemo srušiti petospratnicu što nam sazidaše lopovi doduše žuti pa plavi ispred zgrade ili kao što obećah penzionerima bolje poslove guranja kolica u maksiju i u ideji i mogućnost legitimisanja postarijih mama ispred kase, ne ne vredi prodavati budućnost srbije u koju ne verujemo: prava pomoć braćo je upravo ova - sakriti se u barikadu, pozivati se na peti amandman u Srbiji poznat kao nisamneznamkakosamškolu završio, imam papir ne od psihijatra da sam lud ali imam papir da sam idiot sve sam video da ti ja kažem burazeru kako to ide i onda svoju masivnu porciju govana polako i lagano kutlačom kao kod vojničkog lazančeta, činijicu po činijcu, ko nije dobiooo!_ Thank you!

Edited by freethrow
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Danas u Insajderu prazna stolica. Kaže novinarka vlast se ni ne javlja na telefon kada ih zovu da gostuju. Reko ništa novo, kad nastavi žena ali kaže od večeras se ni opozicija ne javlja i oni odbili da gostuju. Bilo bi interesantno da je rekla koga konkretno je zvala ali kontam da ćemo vremenom saznati.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Danas u Insajderu prazna stolica. Kaže novinarka vlast se ni ne javlja na telefon kada ih zovu da gostuju. Reko ništa novo, kad nastavi žena ali kaže od večeras se ni opozicija ne javlja i oni odbili da gostuju. Bilo bi interesantno da je rekla koga konkretno je zvala ali kontam da ćemo vremenom saznati.

 

Quote

Uoči izbora koji su najavljeni za 26. april, u Insajder debati prvi put našla se i jedna prazna stolica - namenjena predstavnicima vlasti ili opozicije. Jedni se nisu javljali na telefonske pozive, a drugi su birali gde, kada i s kim će probijati medijski mrak.

https://insajder.net/sr/sajt/debata/17027/Insajder-debata-o-izborima-Više-nije-dovoljno-reći-„ua-vlast“-(VIDEO).htm?fbclid=IwAR2jhsl1_h2KJlfD5Bd_kgmML1zyv6O_4dR--YhtW4_e-11fUoI-rjWWVOA




 

Quote

"Odmah sam naišla na tu prvu blokadu - očekivano stanje - da predstavnici političkih strukura, i vlasti i opozicije, nisu prihvatali da mi o tome razgovaramo večeras. Možda sam ja malo naivna, pa sam se uželela te akcije i novinarstva, i hajde sada ćemo da nastavimo tamo gde smo stali, i možda samo nisam htela da vidim ono što se u stvari sve vreme oko nas dešava, ali ovo je bio neki ogled... Ili nešto nije bilo u redu sa mobilnim telefonima, zvonili su, niko nije odgovarao, na poruke koje sam slala, niko nije odgovarao... Opozicioni lideri koje sam zvala da budu moji gosti  večeras, su odgovarali na poruke, ali je to jako dugo trajalo... To naše razjašnjavanje - zašto bi oni uopšte trebalo da dođu i zašto bih ja uopšte njih pitala i sa kim bi oni trebalo da budu u toj emisiji.... Ali ja ću večeras o tome razgovarati sa ljudima koji mogu iz tog jednog pravog ugla da nam daju sve te odgovore na pitanja koja bi trebalo da postavimo... I da odgovorimo na ono što su standardi te debate i što su standardi Insajdera", istakla je gošća N1, koja se "vraća" na TV ekrane posle dve godine pauze.


https://insajder.net/sr/sajt/debata/17027/Insajder-debata-o-izborima-Više-nije-dovoljno-reći-„ua-vlast“-(VIDEO).htm?fbclid=IwAR2jhsl1_h2KJlfD5Bd_kgmML1zyv6O_4dR--YhtW4_e-11fUoI-rjWWVOA

Link to comment
Share on other sites

A do decembra su nas ubeđivali kako je veliki napredak postignut u pregovorima sa vlašću oko izbornih uslova. Ovo je u neku ruku njihovo priznanje da ipak ništa bitno nije postignuto u tim pregovorima. Ja bi čak rekao da je situacija još gora od nove godine pa naovamo.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Nikola Jovanović, potpredsednik Narodne stranke i šef odbornika Saveza za Srbiju (SzS) u Skupštini Beograda, rekao je u Novom danu da je organizacija "Srbija 21" projekta Bebe Popovića, a da je cilj smanjenja cenzusa stvaranje "trabant stranaka" koje će glumiti opoziciju u parlamentu.

"Srbija 21" je već odlučila da će učestvovati na lokalnim izborima, a mediji su objavili da je ta organizacija rešila da učestvuje i na parlamentarnim izborima, što će formalno biti usvojeno narednog vikenda.

Blic piše da još nije poznaot ko će biti nosilac liste, ali da se zna ko će biti vodeći ljudi - Marko Đurišić, Nenad Konstantinović, Bojan Đurić, Gordana Čomić i Milja Jovanović.

"Prema mojim informacijama, 'Srbija 21' je projekat Bebe Popovića, a oni neka me demantuju ili neka me tuže", istakao je Jovanović u Novom danu.

Prema njegovim rečima "igrarija Aleksandra Vučića da se smanji cenzus" ne predstavlja želju da više građana bude zastupljeno u parlamentu, već da se formiraju, kako kaže, "trabant stranke" koje će glumiti opoziciju.

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a572685/Jovanovic-Srbija-21-je-projekta-Bebe-Popovica.html?fbclid=IwAR3YXKo1YCXfZx4w59XDwHGqwj6OBDljiopncojBgn9vvmONX9n15Bvj_90

Link to comment
Share on other sites

Kako volim ovaj narativ Jeremiceve stranke, uvek neki placenici i domaci i strani, projekti da se razbija prava opozicija, prave stranke, sa pravim vrednostima.

 

Da podsetimo da je projekat i Bebe Popovica i Mikija Rakica i blistavog uma Borisa Tadica bio da se razbije SRS, sto su i uspeli, samo nisu ocekivali da ce baba Toma i mali Alek napraviti ovakvo cudoviste i da ce im to razbijanje i ici na ruku.

 

Znaci prestanite da kukate i radite nesto, pa ce mozda na nekim izborima koje necete bojkovati jer nemate sanse neko i glasati za vas.

 

Mozda.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

87891110_1348183992048774_34778233796569

 

 

Quote

Prema saznanjima ……., ovakva situacija širom Srbije bi mogla da relativno brzo dovede i do konkretnih političkih rezultata i inicijativa. Naime, jedan od katalizatora svih ovih inicijativa i tačka okupljanja građanske i demokratske opozcije, postaje Deklaracija za evropsku budućnost Srbije koju je krajem prošle godine ponudilo Udruženje Srbija 21, a koju je podržao veliki broj značajnih poslanika stranaka koje su proglasile bojkot, predstavnici nekih vanparlamentarnih stranaka kao i civilnog sektora. Posle niza konsultacija, zajedničkog rada i operativnih priprema, u saradnji sa odborima, grupama građana i istaknutim pojedancima iz više od 50 gradova i opština iz cele Srbije, Srbija 21 planira da u nedelju 9. februara u Berogradu organizuje radni sastanak sa njihovim predstavnicima. Biće to prilika da se čuje njihov glas, analizira lokalna situacija, i konkretizuju zajednički planovi o strateškim i konkretnim političkim koracima, načinu i dinamici priprema za izbore, načinu izlaska na njih i najboljem načinu da demokratski, proevropski i građanski blok na svim nivoima predstojećih izbora ostvari najbolje moguće rezultate.

 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je da ovaj pokret koji verovatno nije direktno instruisan od strane Vučića (iako mu definitivno ide u prilog) bar na papiru logičnije zvuči i više konkretnijih stvari priča od "jedine prave opozicije". Kao što sam i pretpostavio da će se desiti, SzS se sada isključivo bavi brojanjem i upiranjem prsta u "prodane".

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mare80 said:

Sve pet,samo sa ovakvim izbornim uslovima i u ovakvoj atmosferi pisi propalo...

Ne mozes koliko god da ti je program dobar izlaziti na izbore na kojima nemas ni teoretske sanse nesto da postignes...

 

ne shvati me pogrešno, al ja sam ove likove okačio jer mi ih je ortak pre neki dan pomenuo da su mu nudili da kod mene u mestu vodi kampanju za njih, to drugo, a prevashodno sam ih pomenuo jer se razne Džudi, Kloceni i Djoleovi i slični tražioci tapije na opoziciono delovanje bune kako se samo o SzS-u piše i to vidi q u slamnatom šeširu u negativnom kontekstu...  što li 'no?


Pa zato što je SzS kod mene u tom istom gradu gde znaju da su Žiki ponudili mesto koordinatora Srbije 21 organizovali promociju bojkota, kažu ljudi tad i tad tu i tu biće tribina, razgovor s gradjanima... došli gradjani tad i tad, tu i tu, al nema The Opozicije,  samo the gradjani došli da bojkotuju, al nas izgleda The jedina ispravna i pravoverna opozicija  izbojkotova...  i krenemo da se sprdamo sa  članom the Opozicije kog smo navatali uz put jer ni on siroma nije znao da se obavlja ta promocija bojkota, brax šta je ovo gde su nam lideri da nam se obrate da nam daju smernice, mi došli u zakazano vreme...  kreće čovek da zove ove lokalne lidere  ljudi msm šta se dešava došli ljudi, ne mnogo al ono jbga zakazano tad i tad...  a s druge strane dobija odgovor: 
 

Quote

Evo sad ćemo samo još malo naroda da se skupi...

 

 

izlišno je reći da ja nisam čekao da se desi narod pa da se lokalni opozicioni lideri umilostive i da nas počaste svojim prisustvom...


a što ja sve ovo pišem?

zbog ovog dela:

 

20 minutes ago, mare80 said:

sa ovakvim izbornim uslovima i u ovakvoj atmosferi pisi propalo

 

 

The Opozicija koja se bavi samo pozicioniranjem sebe kao jedine i samo jedine opozicije tvoje i nemaj drugih opozicija uz mene, pokazivanjem prstom i drekom Vučićevi Trojanci  i sličnim nebulozama, šta postiže?  Pitam te onako ljudski čovečanski da mi kažeš tvoju vizuru Bojkot kampanje.  Ne ove on line što svi mi radimo svesno/nesvesno,   nego šta tačno THE Opozicija ( na forumu oličena u nikovima Devojka Luke Razića, Klotzen, Djole i slični) tačno radi na promociji Bojkota i poboljšanju izbornih uslova osim što se nadasve izlišno iz dubine duše deru:  Vućiće Homoseksulače  i to lažni homoseksualče sa parade, a ne pravi homoseksualče koji se bori protiv ovakve parade.  I što svima nama   koji smo u fazonu:
 

Quote

Imate li šta novo da nam predočite nešto išta  osim Vučić je lopov izbori su namešteni


objašnjavaju kako su nam pitanja nadasve neumesna, kako pitamo nebuloze i šta sve.


a kad je @djole tu,  više puta sam ga prozvao da nam objasni Zelenovićevu budalaštinu/nebulozu izlaska na izbore u Šapcu...  i nikad ne dobih odgovor.  A @djole  vrlo dobro zna što njega baš pitam za Zelenovića, a ne neke druge forumaške opozicione vikare, da ne kažem derače.

Edited by Stoned Laki21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stoned Laki21 said:

ne shvati me pogrešno, al ja sam ove likove okačio jer mi ih je ortak pre neki dan pomenuo da su mu nudili da kod mene u mestu vodi kampanju za njih, to drugo, a prevashodno sam ih pomenuo jer se razne Džudi, Kloceni i Djoleovi i slični tražioci tapije na opoziciono delovanje bune kako se samo o SzS-u piše i to vidi q u slamnatom šeširu u negativnom kontekstu...  što li 'no?

Ma razumem ja to,samo kazem da bez obzira koliko im je program dobarr suludo je pod ovakvim uslovima izlaziti na izbore...

Tu je SZS totalno u pravu i to je verovatno jedina stvar sa kojom se skroz slazem sa njima...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mare80 said:

Ma razumem ja to,samo kazem da bez obzira koliko im je program dobarr suludo je pod ovakvim uslovima izlaziti na izbore...

Tu je SZS totalno u pravu i to je verovatno jedina stvar sa kojom se skroz slazem sa njima...

 

i onda pola SzS-a izadje na izbore

kad kažem pola mislim na orginalni SzS koji se okupio onomad prvi put Stamat izlazi Čomićka Izlazi, Zelenović izlazi, maltene svaki dan čujemo nekoga iz DS kako treba da se preispita ovo oko bokota...  ispade da su za Bojkot 1/1 jedin Dveri i Djilas, djilas koji je juče ušao u politiku i ono tipa ima odbor na Vračaru i Starom gradu pa je skrozu u iteresu mu da bojkotuje i Boškić pusti geak iz Čačka koji  je u nekoj anti-imigrantskoj kampanji... 

I sad nadasve pitanje i za tebe i za sve ostale, a pogotovo za ekipu  JA SAM THE OPOZICIJA TVOJA I NEMOJ IMATI DRUGIH OPOZICIJA UZA ME:   šta radi The opozicija da se izborni uslovi poboljšaju, ako znamo pazi sad ZNAMO DA JE THE OPOZICIJA  NAPUSTILA SVE STALNE BIRAČKE ODBORE, IZBORNE KONMISIJE  i bukvalno sva zvanična tela gde su mogli da vrše kontrolu izbornog procesa kao takvog i odlučili se za totalni bojkot svega, što se po meni graniči sa bojkotom zdravog razuma.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, McLeod said:

Zanimljivo je da ovaj pokret koji verovatno nije direktno instruisan od strane Vučića (iako mu definitivno ide u prilog) bar na papiru logičnije zvuči i više konkretnijih stvari priča od "jedine prave opozicije". Kao što sam i pretpostavio da će se desiti, SzS se sada isključivo bavi brojanjem i upiranjem prsta u "prodane".

 

Zanimljiva konstatacija, nisu Vučićevi ali mu rade u korist (a zauzvrat će da ih ugura u skupštinu i daće im toliko željenu poslaničku platu da mu glume lažnu opoziciju)... mislim jbt…

 

'nači oni imaju program (bar na papiru logičnije zvuči - još jedna smehotres konstatacija) i sad će da istroše đonove obilazeći Srbiju da objasne ljudima "kako je je Vučić skroz OK, ali ne radi baš sve dobro", dok ova bojkot opozicija niti ima program niti obilazi Srbiju, već samo sedi, pije kafu i tvituje? Važi... Ajd malo bolje pokušajte da relativizujete stvari - ti, ove stondiše i slični...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Issey said:

 

Zanimljiva konstatacija, nisu Vučićevi ali mu rade u korist (a zauzvrat će da ih ugura u skupštinu i daće im toliko željenu poslaničku platu da mu glume lažnu opoziciju)... mislim jbt…

 

'nači oni imaju program (bar na papiru logičnije zvuči - još jedna smehotres konstatacija) i sad će da istroše đonove obilazeći Srbiju da objasne ljudima "kako je je Vučić skroz OK, ali ne radi baš sve dobro", dok ova bojkot opozicija niti ima program niti obilazi Srbiju, već samo sedi, pije kafu i tvituje? Važi... Ajd malo bolje pokušajte da relativizujete stvari - ti, ove stondiše i slični...

 

Rade mu u korist zato sto se "prava opozicija" izglupirala i previse rano proglasila bojkot. Vucicu sada samo treba solidna izlaznost i to je to, a ova organizacija je dobra da izvuce neke ljude na glasanje.

 

Kazem da ih verovatno nije instruisao, posto ni ovi tamo nisu mutavi, znaju da mogu da se pozicioniraju kao jelte jedina prava proevropska opcija i dobiju solidan broj glasova.

 

Sto se tice drugog dela, kad vec pricas o nekim stondisama i slicnima, ti i tebi slicni treba da otvorite oci i vidite da svako odlucuje u skladu sa svojim politickim interesima.

 

A ne treba dalje gledati od Zelenovica i Stamatovica, koji izlaze iz SzSa i na izbore, jer, jelte, nece da prepuste svoju "uzicku republiku" okupatoru.

 

Cisto da se vidi koliko je ta prica o bojkotu i pravoj opoziciji suplja. Inace, niko od vas SzSovaca nista ne rece povodom toga, potpuno ste u sah-mat poziciji, zato i pokusavate nekom pricom o sabornosti o pozivima na "prekidanje trolovanja", zatrpate ovaj i druge politicke topike. Sta je trolovanje ovde, sto ne pisem kako je Vucic mafijas, je l' sam ja kriv sto ova kriminalna vlast maltene daje manje povoda da se prica o njoj nego je "jedina prava opozicija" koja treba da nas oslobodi sve okupatora masina za davanje autogolova?

 

Je l' i to Vucic diktira?

 

Meni ne treba Djilas da kaze da ne izadjem na izbore. To sto ima dosta ovaca koji ce popusiti tu pricu i kako ce postati ovako pasivni, nikakvi, uzasni, zaista jedina prava opozicija u njihovim ocima nije moj problem.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Issey said:

 

Zanimljiva konstatacija, nisu Vučićevi ali mu rade u korist (a zauzvrat će da ih ugura u skupštinu i daće im toliko željenu poslaničku platu da mu glume lažnu opoziciju)... mislim jbt…

 

'nači oni imaju program (bar na papiru logičnije zvuči - još jedna smehotres konstatacija) i sad će da istroše đonove obilazeći Srbiju da objasne ljudima "kako je je Vučić skroz OK, ali ne radi baš sve dobro", dok ova bojkot opozicija niti ima program niti obilazi Srbiju, već samo sedi, pije kafu i tvituje? Važi... Ajd malo bolje pokušajte da relativizujete stvari - ti, ove stondiše i slični...

 

 

to je to svi što nisu isekli vene na Djilasa i Boškića su Vučićevi trojanci. 

Vrlo zrelo razmišljanje, nadasve. 


a kad bi te pitao onako ljudski da mi kažeš šta tačno THE OPOZICIJA radi da se poboljšaju izborni uslovi osim što kukaju kako su izbori pokradeni  šta bi ti meni odgovorio?  Ništa apsolutno jer (parafraziram)  nemaš kad da se baviš odgovaranjima na gluposti koje su u ovom postu napisane, a u realnosti ne znaš šta bi napisao jer osim IZBORI SU KRADENI  i BOJKOT  ne postoji nikakva druga aktivnost.


Čisto da napomenem  jer ima ovde omladine koja se ne seća da je na primer   jedan SPS za vreme devedesetih maltene 100% glasova dobijao na izborima koji su održavani na Kosovu, bukvalno svi upisani glasači na Kosovu su glasali za SPS...  pa to nije smetalo opoziiji da sruši Miloševića 5.10.2000. godine...  a koliko vidim SzS će se raspasti bukvalno dan pošto se izbori završe i proglasi se uspeh bojkot kampanje i onda ćemo da se divimo Draganu Djilasu opozicionom lider jer će da opstane kao:   THE OPOZICIJA TVOJA I NEMOJ IMATI DRUGIH OPOZICIJA UZA ME.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, McLeod said:

A ne treba dalje gledati od Zelenovica i Stamatovica, koji izlaze iz SzSa i na izbore, jer, jelte, nece da prepuste svoju "uzicku republiku" okupatoru.

 

😂

 

Ja sam 2016. zezala Sapcane Koje poznajem za «sabacku republiku». 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Vidim da Tadic "Srbiju 21" naziva bebinim projektom. Pri tome znam da je durisicev brat svo ovo vreme proveo kao funkcioner u privrednoj komori srbije. Cudno, mada je ovo i pitanje za Tadica zasto ti je brat od desne ruke bio svo vreme vucicev funkcioner.

 

Elem oni nemaju sanse sami, morace i oni u neku koaliciju a onda cemo videti "ciji su".

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Stoned Laki21 said:

jedan SPS za vreme devedesetih maltene 100% glasova dobijao na izborima koji su održavani na Kosovu, bukvalno svi upisani glasači na Kosovu su glasali za SPS

Ovo jednsotavno nije istina. Imao je SPS dosta glasova na Kosovu, ali da je bilo 100%, nije. Ni približno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Vidim da Tadic "Srbiju 21" naziva bebinim projektom. Pri tome znam da je durisicev brat svo ovo vreme proveo kao funkcioner u privrednoj komori srbije. Cudno, mada je ovo i pitanje za Tadica zasto ti je brat od desne ruke bio svo vreme vucicev funkcioner.

 

Elem oni nemaju sanse sami, morace i oni u neku koaliciju a onda cemo videti "ciji su".

 

Vrlo zanimljivo pitanje si postavio, ali verujem da ce ti jos zanimljiviji biti odgovor koji se sam namece.

 

Dakle, Srbija 21 su derivati derivata DSa koji se ne slazu sa odlukom o bojkotu. Neki su otisli davno, neki su otisli malo manje davno, neki odlaze sada.

 

Zajednicka im je politika i stavovi, bukvalno 20 kombi stranaka koje su izasle iz DSa mozes ponovo da utopis unutra i nista se nece promeniti u pogledu te politike na papiru.

 

Postoji samo razlika u medjusobnim odnosima. Znaci, ta stranka, odnosno te stranke, same po sebi, moraju da budu tolerantne na iznosenje drugacijeg misljenja i ako i dodje do cepanja, bez ovakvog suludog etiketiranja, jer onda moze da se postavi validno pitanje eto recimo Tadicu a kako to da je projekat Bebe Popovica tebi desna ruka u stranci i kako to da mnogi iz tvoje stranke sede i dan danas po nekim odborima i javnim preduzecima?

 

Ti, kao faraon u svojoj stranci ne znas kako je to moguce, oni su kupljeni, a ti si skroz cist?

 

Neka tu pricu pricaju nekom drugom.

 

Znaci, ako se neko u DSu ne slaze sa odlukom o bojkotu, well, that's just their opinion, jelte. U svakoj normalnoj zemlji svako bi po donosenju takve odluke snosio politicke posledice za istu.

 

Da je ovo relativno normalna zemlja, kada se stranka cepa po ovakvim krupnim pitanjima, oni koji odluce drugacije od vecine u stranci bi se jednostavno povukli sa funkcija u svojoj stranci, izbori bi odredili ko je bio u pravu i stranka bi snosila politicke posledice odluke koju je donela, sto bi uticalo na njen sastav/kurs/rejting/stagod. Ne bi se sigurno cepala po svakom glupom pitanju koje se postavi, ali ce ovako da se cepa jer je ovo neozbiljna drzava gde niko ne preuzima politicku odgovornost za svoje poteze.

 

I zato, dokle god budu postojali svi ti ljudi, koji su juce sedeli zajedno, a danas se optuzuju ko je Vucicev bot i trojanac, Vucic ce moci mirno da sedi na svom prestolu.

 

Tvrdim da niko od ovih nije potkupljen od strane Vucica. Apsolutno niko, pritisnuti su od "evropejaca" Canak i Ceda, ostali jok.

 

Prihvatite da su politicki diletanti i idioti i da ne znaju da procene nista osim kratkorocne politicke koristi i uzdaju se u dobru staru zaboravnost srpskog THE naroda.

 

Idioti su i ovi za bojkot i ovi koji sada krse prethodni dogovor, da se jasno razumemo. Dok se to sve ne pocisti govnjivom motkom, Vucic ce da vlada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...