Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

@Bek pošto nisi zadovoljan ni sa jednom vlašću, ko bi po tebi trebao da drži vlast i kako ona treba da izgleda- mislim konkretno i samo na Beograd.

 

Koje je realno stanje po tvom mišljenju? 

Uh, pa to je pitanje od milion dolara. Jedinu nadu, u nekim ludim snovima, vidim u tome da se tajno skupe određeni intelektualci, umetnici, javne ličnosti... i da u poslednji čas objave svoju kandidaturu i onda kroz agresivnu kampanju pokrenu talas među narodom pre nego što ih slome strani i domaći pritisci. Beograd bi bio idealan jer je tu lakše uzeti vlast, nema spoljne politike itd. A onda bi dobrim vođenjem Beograda, stekli popularnost i pomeli sve na republičkim izborima. Sad, koliko bi to zapad i Rusija dozvolili, pitanje je. Niko ne zna kako ti mehanizmi funkcionišu i čime te uslove kad dođeš na vlast.

 

Eto, Novak mi deluje kao jedini spas, ali je iluzorno očekivati od njega takav angažman, mada, ko zna... Znači, lupam, skupe se Novak, Kusturica, Dušan Kovačević...dogovore se da stave sujetu i svoje lične stavove po strani i iznesu kampanju da povuku narod i okupe oko sebe  vrhunske arhitekte i urbaniste, pravnike, ekonomiste...koji bi napravili program koji bi prezentovali u kampanji i po tom programu kasnije vodili grad. Mislim, znam koliko to naivno i glupo zvuči, ali ne vidim drugo rešenje da ne gledamo Murtu kad sjaše Kurta.

 

Realno za Beograd je:

 

SNS: 41%

SzS: 16%

PSG: 8%

SPAS: 8%

SPS: 6%

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, JohnnyDragon said:

Nikada ne bih glasao za nekoga ko osobi koja radi svoj posao kaže :Znaš ti ko sam ja?

Koga briga ko si ti, radi svoj posao. 

To su ti Vučići, Đilasi, Dačići, takvih je mnooogo. 

Dok se ne pojave normalni, putuj igumane. 

 

Iako mislim da načelno ima smisla to što kažeš, situacija u Srbiji je specifična i ne mogu isključivo tako da posmatram stvari. 

 

Smatram da je princip smenjivosti vlasti jedna od stavki koja će omogućiti da se država razvije bolje. Samim tim kada jedna opcija ne bi jahala 10+ godina svaka naredna vlast bi mnogo više pazila na to šta radi, jer bi znali da će biti zamenjeni ukoliko naprave neke gluposti. Ovako, kada SNS radi nedopustive stvari,a to im prolazi, imamo logičnu situaciju da će biti sve bahatiji i bahatiji. 

 

Takođe, apsolutno nisu svi isti. To što je neko bahat svakako da nije poželjno, ali sam nivo bahatosti, stručnosti, celokupnog ponašanja, stavova, poteza se apsolutno razlikiju Mislim da ovde treba da biramo između manjeg i većeg zla. 

 

Naravno, može se reći da se u situaciji gde se konstantno bira za neko zlo ne može doći do neke suštinske promene, kao ni brzo napredovati, ali se plašim da je pravac razvitka naše zemlje takav da, ne što nema napretka, nego ona postaje opasno destruktivna i to treba saseći u korenu čime god. Mi ovde nemamo osnovne uslove da raspravljamo o programima stranaka itd. i iluzorno je očekivati da će se neke medijske slobode pojaviti same od sebe. Poslednjih par godina ova vlada je vratila državu više godina unazad i biće mukotrpan posao postaviti sve kako je bilo pre desetak godina, a kamoli krenuti ka napred. Situacija u zemlji nije alarmantna, u smislu da ima neverovatan broj siromašnih i da je nemoguće živeti, ali se tone ka sve dubljoj diktaturi, što samo onaj ko je slep ne vidi.  

Edited by marejosip
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evo jednog primera koji nam je pred nosom a retko ko ga se seti. Profesor Čupić. Pod uslovom da on to želi i pod uslovom da opozicija želi nekog na koga sigurno neće moći da utiče. Čovek ima biografiju na koju vlast ne može apsoulutno ništa da izmisli i prilično je dobar govornik što sam se uverio na onom mitingu opozicije u aprilu. Još kad malo budu radili na njemu ....

 

Realno Novak neće prihvatiti jer da mu je stalo do promene režima pa valjda bi makar iz okola rekao neku reč kritike na račun trenutnog stanja u Srbiji. Inače Novak je trebao da podrži DS 2012. naprednjaci su kukali kao sumanuti na tu vest. Sećam se Đuke Molera koji je imao neku radiju emisiju i par dana kukao "Ako novak pristane na to...". Srđan Đoković je stalno bio sa Tadićem u nekim dilovima i na javnim skupovima a već 2013. je negde izjavio da je "oduvek bio za SNS" i redovan je na svim proslavama SNS. Oduvek za stranku koja je postojala manje od 4 godine tada. Meni to zvuči na klasičnog podrepaša a ne na nekog ko će da ruši diktatora. Ja mislim da Nole neće nikad da se opredeli za nikog a oca i strica će da podmeće svim vlastima po potrebi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bek said:

Šta je problem?

 

Treba da se elaborira?


Kusturica, kao belosvetski olos i mesetar, treba nekog da ujedinjuje? Pa pre cu za Boska Obradovica da glasam.

 

Djokovic, kao tip koji hoce svima da se dopadne i da glumi moralnu vertikalu sa nekim da ulazi u klinc? Sa ocem i stricem i tastom klasicnim bizMismenima koji rade vrhunski posao pod SNS ekipom?

 

Sa srecom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, McLeod said:

 

Treba da se elaborira?


Kusturica, kao belosvetski olos i mesetar, treba nekog da ujedinjuje? Pa pre cu za Boska Obradovica da glasam.

 

Djokovic, kao tip koji hoce svima da se dopadne i da glumi moralnu vertikalu sa nekim da ulazi u klinc? Sa ocem i stricem i tastom klasicnim bizMismenima koji rade vrhunski posao pod SNS ekipom?

 

Sa srecom.

 

Pitan sam za BG izbore. Naveo sam primere nekih najpoznatijih Srba, nisam rekao sta mislim o njima. 

 

Kada bi oni stavi sujete po strani, sto je lakse kada su BG izbori u pitanju(nema spoljne politike itd.), kada bi iskoristili svoj ugled u narodu da podrze neku ideju, finansiraju je...

 

Znaci, neka javna licnost iskoristi svoj ugled i okupi oko sebe vrhunske arhitekte i urbaniste, ekonomiste, pravnike...okupi kreativne i ljude od akcije, poput Filipa Vukse ili kreativce sa foruma kao sto je Beobuild poput Zexland-a...mozda i ove iz Ne davimo Beograd... Napravi se model kako grad treba da funkcionise, urbanisticki plan, naprave se renderi, napravi se ekonomski program...

 

Onda, da bi to sve dobilo na tezini, pozovu se poznati Srbi, cisto da podrze kampanju, da stave sujetu po strani i samo ucestvuju u kampanji bez da imaju funkcije kasnije ili bilo kakvu korist.

 

Poenta je da kada bih ja to na primer uradio, skupio oko sebe strucnjake koji bi napravili plan i kada bi izasli na izbore, tesko da bi cenzus presli.

 

Ako bi dosao Novak i rekao, evo vam milion evra i hocu da ucestvujem u kampanji, mi bi sa 4,5% skocili na bar 30%. 

 

Ako bi to Kusturica ili bilo ko sa uticajem podrzao, sanse bi se jos vise povecale.

 

Znaci, nebitno ko sta misli o nekom pojedincu nego idemo svi zajedno da podrzimo struku koja bi vodila grad.

 

Kusturica i lupam, Basara, stoje zagrljeni u spotu i podrzavaju tu zajednicku ideju.

 

Ok, to  sve zvuci detinjasto i nadrealno, ali ne mogu drugacije da odgovorim na pitanje koje mi je postavljeno, a to je kako je moguce da neko dodje na vlast u BG, a da nije ni Djilas, a ni Vesic.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bek said:

 

Znaci, neka javna licnost iskoristi svoj ugled i okupi oko sebe vrhunske ....

 

 

razumem tvoju ideju, ali ta ideja je, sigurna sam, starija od metuzalema i sve to moze da vazi ne samo za bg izbore

 

mnoge javne licnosti su pokusavale da iskoriste svoj ugled i sami verujuci da je utopija moguca,

ali na kraju se dogodi da ili nisu po volji sluzbama, ili se sami iskompromitiju...ili odu u rezignaciju kao D. Kovacevic koji je vec bio takva javna licnost svojevremeno.

 

nije dovoljno samo ime i ugled, vec veliki novac (koji si i sam pomenuo) i jos veca posvecenost

a na kraju ni to nije dovoljno jer narod je prevrtljiv :wink2:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste, ali da bi se desilo da zaista nemamo ni Kurtu, ni Murtu, potrebno je neko čudo da se desi, šanse su 0.000001 posto, ne mogu ja da pišem neki razuman post i realan scenario, moram da sanjarim, kad mi je već postavljeno pitanje.

 

Zato sam u prvom postu napisao da bi ta lista trebala da se pojavi u zadnji čas, da se pojave par dana pre isteka roka za podnošenje izbornih lista, da skupe potpise za dan, dva i da ima što manje vremena da ih diskretuju ili da sami sebe diskredituju. Potom, odmah krenuti u neku agresivnu i pozitivnu kampanju, velike skupove i mitinge itd.

 

A Novak je, šta god neko mislio o njemu, ličnost koja ima ugled i poštovanje kakvu niko nikad u novijoj istoriji (SNS™) nije imao. Uz dužno poštovanje D.Kovačeviću i sličnima, oni su neuporedivi sa Novakom. Tek o finansijama da ne pričamo, bilo da daje svoj novac ili da svojim ugledom privuče investitore, sponzore...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Nespretno sam se izrazila sa tim "sabirni centar"..Ne znam koliko je poznato svima vama da su opštine u unutrašnjosti pravile akcione planove za mogrante. Ukoliko su ti ljudi u prolazu i samo čekaju da idu dalje, čemu onda planovi vezani za naseljavanje, etc..

 

Ne znam koji bi to bio normalan broj izbeglica. Imam osećaj da će ih biti mnogo. I ja se zaista plašim da se uveče kasnije vraćam iz grada-kad idem. jer su svuda i ne deluju baš miroljubivo..a tuku se između sebe gotovo svakodnevno.

 

Da smo prostorno velika zemlja+da smo finansijski jaka zemlja,  ne bih bila zabrinuta..ovako..Ne znam. Nemam ništa protiv njih ali se plašim jer mi se čini da među njima ima dosta ekstremista...i pravo je pitanje zašto im i Hrvatska, pored Mađarske zatvara vrata?

 

 

 

 

ti akcioni planovi su bili ranije verovatno za neki privremeni smestaj, kampovi i slicno.. za trajno naseljenje bi zaista trebalo razmisliti ne dali bi ih trebalo primiti nego koliko za trajno...  naravno da nije isto 2 miliona za Nemacku koja sama po sebi ima mozda 100 miliona stanovnika  i 600,000 za nas kojih jedva ima 6 miliona..

  I naravno da treba bezbedonosne sluzbe da proveravaju u saradnji sa sluzbama drugih drzava , ko su ti ljudi koje bi primili...

 

 Drugo..  medju njima ima razlicitih etnickih grupa koje se medjusobno daleko vise mrze nego npr Srbi sa Hrvatima i Albancima ..  pa bi trebalo i o tome voditi racuna.. itd...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bek said:

 

 

Zato sam u prvom postu napisao da bi ta lista trebala da se pojavi u zadnji čas, da se pojave par dana pre isteka roka za podnošenje izbornih lista,

 

 

moram da priznam da sam i sama pomislila da je iako nedotupavna opozicija smislila jedinu mogucu strategiju i napravila upravo ovakvu taktiku

zalazuci se za bojkot, pa zatim ne-bojkot, pa zatim lud/zbunjen sindrom (da kao ludi zbune protivnika) da bi tacno na vreme ipak objavili da izlaze na izbore...

 

 

eto to sam pomislila verujuci da niko ne moze da bude do te mere idiotski licemeran a da bude opozicija a ne vlast.

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

1 hour ago, Bek said:

 

A Novak je, šta god neko mislio o njemu, ličnost koja ima ugled i poštovanje kakvu niko nikad u novijoj istoriji (SNS™) nije imao. Uz dužno poštovanje D.Kovačeviću i sličnima, oni su neuporedivi sa Novakom. Tek o finansijama da ne pričamo, bilo da daje svoj novac ili da svojim ugledom privuče investitore, sponzore

 

Novak (momku svaka čast) bi bio klasična: Dobar je on, al ok njega ološi priča...

 

Tata koji je dobar sa SNSom i pliva samo tako

 

Obradović (trener) isto glasnogovornik SNS-a

 

Burazer preko veze upao u reprezentaciju

 

Tašta pravi MHE po staroj planini...

 

 

 

 

Kao da čujem, Dobar je Novak momak i da zna šta ovi oko njega rade sve bi on to rasterao... al ne zna jer ga lažu...

 

 

A nije da nismo ovu floskulu slušali/slušamo....

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Bek said:

Realno za Beograd je:

 

SNS: 41%

SzS: 16%

PSG: 8%

SPAS: 8%

SPS: 6%

 

 

Mislim da si dao baš veliki procenat sns-u i SPAS-u.

 

Naravno, ova predviđanja mogu da budu za neke gradske izbore, ne za ove.. Iskreno, neobični su mi ovi procenti...Posle svega šta je uradio i šta radi Vesić, ovo je za sns ogroman procenat..

 

 

 

14 hours ago, marejosip said:

 

Situacija u zemlji nije alarmantna, u smislu da ima neverovatan broj siromašnih i da je nemoguće živeti, ali se tone ka sve dubljoj diktaturi, što samo onaj ko je slep ne vidi.  

 

Ovo je istraživanje iz prošle godine..broj ljudi koji žive na rubu egzistencije

 

http://rs.n1info.com/Biznis/a465193/Bukvic-Ekstremno-siromasnih-u-Srbiji-pola-miliona-zive-sa-400-dinara-dnevno.html

Link to comment
Share on other sites

Samo pumpaj Džudi, samo neosnovano pumpaj optimizam, te biće 'vako 'nako, bojkot uspeva, vučić se ritualno ubija na trgu Vesićevom kockom, Vesić se veša o pobednika...  samo pumpaj pozitivu i lažni optimizam, avkad na izborima izlaznost bude 50% neće te biti ovde par dana, a onda ćeş da na pričaš kako je bojkot uspeo jer po tvojim saznanjima od 50% izašlih bar 20% ke naterano i moralo, tako da je izlaznost 30% a ova dvojica su stvarno mrtvi, al su im našli zamenike i mi živimo matriks neki...

 

 

Samo cepaj, vesić je u beogradu svukao SNS ispod cenzusa, a SzS je preko 70% sigurno, al neće da izlaze jer se solidarišu sa ostatkom Srbije. Neko je Zelenović, a neko Bastać.

 

 

A kad sam već okrpio Džudi, da o istom trošku prozovem @djole. Da nam po svom nadobudnom običaju objasni ovo oko Zelenovića u Šapcu, kakvaa je nebuloza tu u pitanju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

 

 

 

Novak (momku svaka čast) bi bio klasična: Dobar je on, al ok njega ološi priča...

 

Tata koji je dobar sa SNSom i pliva samo tako

 

Obradović (trener) isto glasnogovornik SNS-a

 

Burazer preko veze upao u reprezentaciju

 

Tašta pravi MHE po staroj planini...

 

 

 

 

Kao da čujem, Dobar je Novak momak i da zna šta ovi oko njega rade sve bi on to rasterao... al ne zna jer ga lažu...

 

 

A nije da nismo ovu floskulu slušali/slušamo....

 

Dobro, da, ali opet, ja bolju sansu ne vidim. Sad da pricamo neke price da ce da se skupi neka mlada ekipa strucnjaka, cistih biografija i bez predhodnih stranackih angazmana i da ce narod da glasa za njih i da ce da uzmu vlast...mi je smesno i jos nerealnije.

 

Realnije mi zvuci da ce nekom kao Novaku ipak nesto da pukne u glavi. A on je jedini Srbin, sta god drugo mislio o njemu, koji ima stotine miliona evra, a zaradio ih je 100 posto posteno. Bez novca nista nece ici, a on moze ili da da svoje novce ili da skupi pare od drugih, dijaspore na primer, bez problema.

 

Da ne pricam o njegovom uticaju, da bi recimo neki bivsi glavni urbanista Stokholma na primer, verovatno bio izuzetno pocastvovan i skakao od srece kada bi mu zazvonio telefon, a ono Novak ga zove. I da bi verovatno vrlo lako mogao i da dovuce tako neke strucnjake iz inostranstva, sa uspesnom istorijom vodjenja svojih gradova, da rade ovde kao savetnici ili nesto vise.

 

Ne kazem da je idealno, ali je najrealnije nerealno resenje koje vidim.

Edited by Bek
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bek said:

Realnije mi zvuci da ce nekom kao Novaku ipak nesto da pukne u glavi. A on je jedini Srbin, sta god drugo mislio o njemu, koji ima stotine miliona evra, a zaradio ih je 100 posto posteno

 

 

Je, al je ipak, skroz legitimno, odlučio da ne patrioCki porez (ne)plaća u Monaku.

 

Nadasve legitimna i zakonita odluka, al dolazi u koliziju sa tim: on bi najbolje za ovu zemlju...

 

 

Da ne idem dalje u šbb kbb situacije, lepo kaže jedan kome Mlađan Dinkić komponuje muziku:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Mislim da si dao baš veliki procenat sns-u i SPAS-u.

 

Naravno, ova predviđanja mogu da budu za neke gradske izbore, ne za ove.. Iskreno, neobični su mi ovi procenti...Posle svega šta je uradio i šta radi Vesić, ovo je za sns ogroman procenat.

Dobro, ti si me pitala, ja sam se potrudio da ti odgovor, niti sam strucnjak za tu oblast, niti sam Baba Vanga. Ne znam koliko ce SPAS da ima, to sam morao da lupam, ali znam da ce SNS da ima 40 plus i ne treba se zavaravati. I znam sigurno da SzS i PSG zajedno nemaju vise nego SNS. I znam da je to nerealno posle svega sto su nam uradili, ali to nije na meni da ti objasnjavam zasto je tako. Idi ulicom, svaki cetvrti ili peti je glasac SNS-a pa ih pitaj. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cemu to? Kako je on kvalifikovan za politiku ili bilo koju oblast za vodjenje drustva? 

Da ga postave na celo drzave ko ovog za gradonacelnika Bgd, a onda da mu nadju «Vesica»  ili Bebu da vodi drzavu iz pozadine.

Tuzno je sto se svodi na populizam. Kostunica je profesor prava. Djindjic studirao u Hajdelbergu.

Mislim OK da bude u nekom sportskom savezu, ali ovakve ideje su smesne. On ako je pametan ostace van toga. Moje misljenje.

Edited by Plavi Golub
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Plavi Golub said:

Cemu to? Kako je on kvalifikovan za politiku ili bilo koju oblast za vodjenje drustva? 

 

DA NE BUDE STROGO H8 (sorry za caps nije namerno)


Predsedička funkcija u Srbiji je protokularna u suštini i sve odluke se donose na vladi i u skupštini, a predsednik je bio pravi Toma Diploma, malo se slikao, malo delio ordenje....   to je po ustavu i zakonu funkcija predsednika u Srbiji, pa ne vidim neko veliko0 smetanje da se Novak izabere na isto jer je to samo protokularna funkcija u suštini,  malo jača od počasnog konzula  

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...