Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

25 minutes ago, Mama_mia said:

 

Joj.

...nije da se po prvi put susrecem sa emotivnim postovima na politici ali uvek mi bude neprijatno da odgovorim. I sada mi je. No, nisam ovde, sto bi rekao divni Djindjic, da me vole....Tako da emociju  ‘give me liberty or give me death’  vezujem za neko `praistorijsko` vreme, pronacicu, ali to istovremeno znaci i spremnost za revoluciju. Francuska revolucija je bila 1789. Da li je neko spreman za revoluciju? I zasto nije? Zasto sloboda nije podrazumevana kategorija a ne da se bleji okolo i ceka Pletilja da je donese u Srbiju? Sramota je na mladjima.

 

Kada bi zdrav razum prevladao emocije, Srbija bi sigurno bila daleko normalnija i ne bi njeni gradjani sebe dovodili u ovakvo stanje zivota i smrti da se bore za slobodu u 21.veku u Evropi kao da zive u nekim `pustinjama i prasumama` u nekim davnim vekovima. 

 

 

 

Kako oni znaju da nisi neki snsovac koji ce da smrsi konce opoziciji, mislim na koji nacin se to proverava?

 

Mene ne moraju da proveravaju, znaju me, u toj stranci su mi vrsnjaci i prijatelji. Ne zameraju mi sto sam volonter, sto mi clanstva kojekude nikad nisu bila potrebna, naprotiv, ogranicavala bi me da mislim svojom glavom. Demokratija pa to ti je.😄

Sta da vam kazem, ovde ako se ne isprsite pred bagerom, nista niste uradili. 

pricala sam nedavno sa skolskom, neuropsihijatar u penziji, komentarisemo mladjariju i njihovu pasivnost i ona ih pravda, kaze "Oni misle da je ovakvo drustvo normalno, za bolje ne znaju". 

Pa smo, obe, resile da im pokazemo kako treba.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo bi bila zanimljiva situacija: kad SNS ne bi mogao da formira vladu bez SPS-a, cak i sa manjinama i po nekim prebegom sa "desnice" (Zavetnici, Dveri ...) da i dalje nemaju apsolutnu vecinu. SPS bi tu dobio na tezini , bili bi "teski" daleko vise od svojih standardnih 10%! Mislim na funkcionere, lukrativna mesta u upravne odbore itd. E sada .... koliko ce to biti prihvatljivo za Vucica ako su ovi (SPS) pro-ruska opcija , koliko ce to biti prihvatlljivo i za Zapad (jer ce ovog puta to biti jedan mnogo uticajniji SPS u odnosu na dosadasnju koaliciju)??? 

Sa druge strane, ako Protiv Nasilja dobiju tih 25%, Desnica nekih 6-7 % , uz SPS i manjine , da li je moguca jedna sira koalicija "svi protiv SNS-a" i formiranje jedne sarenolike vlade?

I trece pitanje, posto SPS postaje "kljucni igrac" treba li pozvati neke neodlucne, a ipak vise konzervativno orijentisane , ali razocarane birace, da glasaju za SPS? Recimo, da SPS dobije oko 15% glasova, da li bi igrali neku drugu igru u odnosu na Vucica i SNS? Da li bi bili ipak prevelika "kost u grlu"? MIslim, zasto davati glasove npr Vuku Jeremicu, koji nista nece uraditi, nego SPS-u koji tu ima  mnogo vecu "tezinu"???

Thoughts? 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

Svi znaju da bi se zaposlio u državnu firmu,da dete ubaciš u vrtić,da se operišeš ili odeš na pregled,da bi dobio asfaltiranje puta....moraš pre toga da se učlaniš u stranku,a nakon da skupljaš još glasova i da ideš gde te pozovu da prisustvuješ nekakvom skupu.Poznajem mnogo takvih ljudi i pošto znaju kakvo mišljenje imam o takvim stvarima,obično mi kažu:"jbg,morao sam.Šta drugo mi preostaje.".Ima i onih u fazonu svi su tako radili i ranije i svi su isti.Ima i koji ne veruju da je to tačno.

Ne znam kako sada funkcioniše,ali pre nekoliko godina,jedan komšija prilikom glasanja morao je da fotografiše listić nakon zaokruživanja.Bilo je tu i smeha kontrolora pošto nije isključio blic i zvuk na telefonu i niko nije reagovao,osim pomenutog smeha.A nakon toga ga aktivista čeka ispred da mu potvrdi glas.

Prethodno glasanje došla je tročlana komisija kod keve zato što je invalid,koja nažalost glasa za SPS,da bi ispunila građansku dužnost.Zanimljivo mi je da su tu komisiju činili članovi SPS-a,SNS-a i radikala.Znači muljanje u najavi.

Propali smo kao društvo.Najviše se to vidi od pojave korone.

Mnogo faktora pokazuje da će i ovi izbori biti više nego ikad namešteni i da vlast neće birati sredstva da ostanu tu gde jesu.Uvek sam voleo da se borim protiv takvih.Najmanje što možemo da uradimo je da izađemo i glasamo.

Link to comment
Share on other sites

Vec dugo se pitam gde su oni koji su uvek imali sta normalno da kazu....To sto su ubili najboljeg i najhrabrijeg, mozda je ucutkalo sve ostale, ne manje vredne ali ne tako hrabre i ratoborne, na cemu ne zameram. Smesno je biti ono sto nisi i zato sve politicare koji znaju svoje domete samo pozdraviti ...

 

Neki delovi iz kolumne nisu nasumicno odabrani ali mozda ne oslikavaju sve sto treba, koga zanima sve procitace sve....

 

Druga Srbija je ta koja je prva ustala protiv nasilja u Srbiji. Onog političkog, kulturnog, (č)etničkog, ratnog i strukturnog nasilja. Opasne 1991. i 1992, na hrabrim antiratnim protestima, kao i po ovim (veoma posećenim) tribinama u SKC.

Među govornicima su bili i Radomir Konstantinović, Latinka Perović, Milovan Đilas, Filip David, Ivan Vejvoda, Mirko Tepavac, Sima M. Ćirković, Miladin Životić, Bogdan Bogdanović, Laslo Vegel, Petar Luković, Nenad Prokić, Zagorka Golubović, Dragan Veselinov, Ljubiša Rajić, Aljoša Mimica, Sreten Vujović, Mladen Lazić, Ivan Čolović, Nataša Kandić, Borka Pavićević, Vesna Pešić, Žarko Korać, Mikloš Biro, Goran Marković, Dušan Makavejev i mnogi drugi ugledni profesori, književnici, novinari i ljudi.

.................................

Druga Srbija je zato bila originalna ili izvorna – Srbija protiv nasilja. A zašto se njene ideje i vrednosti nedovoljno spominju ili čak cipelare u srpskoj javnosti? Umesto da baštinimo ove svetonazore i veličanstvenu antiratnu tradiciju u Srbiji, mi se iscrpljujemo u bistrenju predizbornih kolona, pedeset nijansi desnice, i medijskog uticaja Hepija i Pinka. 

...................

Hajde da budemo iskreni prema sebi. Zahvaljujući probuđenom nacionalizmu, medijskoj propagandi, pa i samoj ljudskoj prirodi, jedan deo Srbije je i te kako bio – za nasilje. A protesti Srbija protiv nasilja bili su (propuštena) prilika da Srbija najzad progovori o etnički motivisanom nasilju, ratu i ratnim zločinima koje je počinila po prostoru Jugoslavije.

Uzgred, mnogi (živi) akteri originalne Druge Srbije, poput Filipa Davida, Nenada Prokića i Žarka Koraća, podržali su listu Srbija na Zapadu Građanskog demokratskog foruma (GDF), a ne Srbiju protiv nasilja. Pa se oni iznova kritikuju kao antisrbi koji urušavaju vaskoliko jedinstvo i sabornost opozicije. Dokle više? „Da li je totalitarizam sudbina Srbije? U kojoj to perspektivi nestaje mogućnost alternative?“, pitala se Latinka Perović. I zato, koja Srbija protiv nasilja? Prva ili Druga? I sa kojom Srbijom – protiv nasilja?

 

Stavovi autora u rubrici Dijalog ne odražavaju nužno uređivačku politiku Danasa.

ceo tekst:

https://www.danas.rs/kolumna/aleksej-kisjuhas/koja-srbija-protiv-nasilja/

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Mama_mia said:

Vec dugo se pitam gde su oni koji su uvek imali sta normalno da kazu....To sto su ubili najboljeg i najhrabrijeg, mozda je ucutkalo sve ostale, ne manje vredne ali ne tako hrabre i ratoborne, na cemu ne zameram. Smesno je biti ono sto nisi i zato sve politicare koji znaju svoje domete samo pozdraviti ...

 

Neki delovi iz kolumne nisu nasumicno odabrani ali mozda ne oslikavaju sve sto treba, koga zanima sve procitace sve....

 

Druga Srbija je ta koja je prva ustala protiv nasilja u Srbiji. Onog političkog, kulturnog, (č)etničkog, ratnog i strukturnog nasilja. Opasne 1991. i 1992, na hrabrim antiratnim protestima, kao i po ovim (veoma posećenim) tribinama u SKC.

Među govornicima su bili i Radomir Konstantinović, Latinka Perović, Milovan Đilas, Filip David, Ivan Vejvoda, Mirko Tepavac, Sima M. Ćirković, Miladin Životić, Bogdan Bogdanović, Laslo Vegel, Petar Luković, Nenad Prokić, Zagorka Golubović, Dragan Veselinov, Ljubiša Rajić, Aljoša Mimica, Sreten Vujović, Mladen Lazić, Ivan Čolović, Nataša Kandić, Borka Pavićević, Vesna Pešić, Žarko Korać, Mikloš Biro, Goran Marković, Dušan Makavejev i mnogi drugi ugledni profesori, književnici, novinari i ljudi.

.................................

Druga Srbija je zato bila originalna ili izvorna – Srbija protiv nasilja. A zašto se njene ideje i vrednosti nedovoljno spominju ili čak cipelare u srpskoj javnosti? Umesto da baštinimo ove svetonazore i veličanstvenu antiratnu tradiciju u Srbiji, mi se iscrpljujemo u bistrenju predizbornih kolona, pedeset nijansi desnice, i medijskog uticaja Hepija i Pinka. 

...................

Hajde da budemo iskreni prema sebi. Zahvaljujući probuđenom nacionalizmu, medijskoj propagandi, pa i samoj ljudskoj prirodi, jedan deo Srbije je i te kako bio – za nasilje. A protesti Srbija protiv nasilja bili su (propuštena) prilika da Srbija najzad progovori o etnički motivisanom nasilju, ratu i ratnim zločinima koje je počinila po prostoru Jugoslavije.

Uzgred, mnogi (živi) akteri originalne Druge Srbije, poput Filipa Davida, Nenada Prokića i Žarka Koraća, podržali su listu Srbija na Zapadu Građanskog demokratskog foruma (GDF), a ne Srbiju protiv nasilja. Pa se oni iznova kritikuju kao antisrbi koji urušavaju vaskoliko jedinstvo i sabornost opozicije. Dokle više? „Da li je totalitarizam sudbina Srbije? U kojoj to perspektivi nestaje mogućnost alternative?“, pitala se Latinka Perović. I zato, koja Srbija protiv nasilja? Prva ili Druga? I sa kojom Srbijom – protiv nasilja?

 

Stavovi autora u rubrici Dijalog ne odražavaju nužno uređivačku politiku Danasa.

ceo tekst:

https://www.danas.rs/kolumna/aleksej-kisjuhas/koja-srbija-protiv-nasilja/

Pa kada pogledas sve likove na danasnjoj politickoj sceni u Srbiji, jedan Djuka Bizon deluje i zvuci kao reformator!!?!??

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mama_mia said:

Među govornicima su bili i Radomir Konstantinović, Latinka Perović, Milovan Đilas, Filip David, Ivan Vejvoda, Mirko Tepavac, Sima M. Ćirković, Miladin Životić, Bogdan Bogdanović, Laslo Vegel, Petar Luković, Nenad Prokić, Zagorka Golubović, Dragan Veselinov, Ljubiša Rajić, Aljoša Mimica, Sreten Vujović, Mladen Lazić, Ivan Čolović, Nataša Kandić, Borka Pavićević, Vesna Pešić, Žarko Korać, Mikloš Biro, Goran Marković, Dušan Makavejev i mnogi drugi ugledni profesori, književnici, novinari i ljudi.

 

Prošlo je 30 godina, najlmađi od nabrojanih ima već 70 godina, došli su drugi ugledni profesori, književnici, novinari i ljudi, ims, naravno razlike između ondašnjeg i današnjeg vremena, ništa nije isto, ni vlast ni opozicija, ni intelektuaci ni mediji ni strategija promena. Mada, može se reći, a da se ne pogreši mnogo, i sve je isto, i onda su se protivnici režima delili kada dođe do izbora, prvo, izaći ili bojkotovati, koga podržati, sa kom se može sarađivati, ko je stvarna ako lažna opozicija. 

Kolikoće danas podrška listi Srbija na zapadu doprineti promeni puta srbije, nemem utisak da će ta lista preći cenzus, vredi li bacati glasove radi neke ideološke čistote, nisu li izbori, ipak, odabir mogućeg a ne idealnog. Mogu da kažem da mi je akcija ProGlas najprijatnije iznenađenje, nisu krenuli u osvajanje glasova nego u animiranje birača, jasno je na kojij su strani ali ne agituju ni za jednu listu, liste treba same da se izbore za potreban broj glasova.

Sam tekst koji si linkovala mi nekako mnogo ima prizvuk onog, e kako je nekad bilo, ovi dab+nas nisu ni bleda kopija, lepo je setiti se početaka borbe protiv nasilja, ali nije početak bio devesdesetih, nasilja je bilo i pe devedesetih i borbe protiv tog nasilja, a borci su se kasnije često razilazili, neki se pridruživali nasilnicima, neki iz redova nasilnika prelazili u borce protiv nasilja.

Ne znam tačno kako se ko od navedenih drugosrbijanaca  opredeljivao 2012, kad je ovo došlo na vlast, ali se nekako, ideja belih listića vezuje za Vesnu Pešić, parola neću manje zlo jer je i manje zlo, zlo, od ideje da narod samo treba da vidi kako može da smeni vlast na izborima, posle će sve samo da ide, došli smo da sve manje ljudi veruje u izbore, dobili smo veće zlo za koje ne verujemo da možemo da ga možemo smeniti na izborima, bar jedan deo birača tako misli.

Puno poštovanje za borce protiv nasilja devedesetih ne vidim cilj teksta koji sada pravi paralele, dokazuje ko je prvoborac, svako je prvoborac ko uđe u borbu dok borba traje.

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, analiticar pripravnik said:

125378853_2797618853890371_3767746672460436113_n.jpg.3bbae436518f760c218011cf45d41a76.jpg

 

Ovo je zapravo tačno. Jer, bilo kom autoritativnom režimu treba vremena da pusti korenje. Ako ga već na sledećim izborima smeniš, njegova vlast nije dovoljno ojačala. Tako da što čećše menjati vlast jeste jedna od taktika kako doći do cilja.

 

Doduše, moraćemo i mi kao narod da sazrimo i da biramo interes a ne dominantne vođe koje ćemo gledati kao bogove a onda ih kriviti za sve. Nije Vučić kriv za sve i mi smo njega izabrali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

 

Ovo je zapravo tačno. Jer, bilo kom autoritativnom režimu treba vremena da pusti korenje. Ako ga već na sledećim izborima smeniš, njegova vlast nije dovoljno ojačala. Tako da što čećše menjati vlast jeste jedna od taktika kako doći do cilja.

 

Doduše, moraćemo i mi kao narod da sazrimo i da biramo interes a ne dominantne vođe koje ćemo gledati kao bogove a onda ih kriviti za sve. Nije Vučić kriv za sve i mi smo njega izabrali.

Da, ali sistemu je potrebna i izvesna stabilnst. Ovo gore je tacno za stabilne drzave gde promena vlasti ne dovodi i do promene svega i svacega, rusenja starog do temelja pa ponovo gradjenje svega novog - od temelja! Npr da li su u Americi na vlasti Republikanci ili Demokrate i nije toliko bitno, jer ko god da dobije - nece Ameriku okrenuti naglavacke. 

U Srbiji je drugi slucaj: cim se menja vlast menja se i sve ostalo. A onda nemas stabilnosti, koja je (ipak) potrebna npr za dolazak investitora koji ce otvarati nova radna mesta. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Div said:

 

Prošlo je 30 godina, najlmađi od nabrojanih ima već 70 godina, došli su drugi ugledni

 

 

Tekst pita zbog cega se ovi koji su bili prvi a ugledni, ne pozivaju i pominje neke od njih bez obzira na godine. Moje misljenje bez obzira na tekst je da drugi ugledni jos nisu dosli vec su to oni isti koji mesetare decenijama unazad ....Njih kao da nije moguce iskoreniti. Oni doprinose procesu hibernacije.

 

Sada rekoh tu rec Hibernacija  - pa ta rec jedino oslikava stanje u kome se nalazi Srbia. Od sada cu je koristiti i kad treba i kad ne treba, a da se ne lazemo uvek treba. Znaci Hibernacija.

 

10 hours ago, Div said:

 

Sam tekst koji si linkovala mi nekako mnogo ima prizvuk onog, e kako je nekad bilo, ovi dab+nas nisu ni bleda kopija, lepo je setiti se početaka

 

 

Ne bih rekla da je to nekakav nostalgican tekst za nekim negdasnjim`predivnim vremenima` - naprotiv. Pitanje je kako sam razumela, vrlo jednostavno - zasto niko nema hrabrosti da raskrsti sa prosloscu, da stvari nazove pravim imenom, da ne talasa i zonglira izmedju istoka i zapada, da poslusa ljude koji znaju, ljude koji se ne bave pinkovima i vucicima vec koji rade na promociji vrednosti koje Srbija ni posle 100 godina ne moze da dosegne a to je da se domogne Zapada. Vec sto godina je Srbija na tom putu ka zapadu, ali uvek se negde spotakne ili je neko od pametnjakovica spotakne i tako stotinama godina ova drzavica tapka u mestu i time se za neverovati cak i ponosi. 

Pominjes i Vesnu Pesic, no da je VP i njeni stavovi ikada bili tako bitni, Zoran Djindjic ne bi bio ubijen (ako je vec trebalo neka politicka opcija da se ubija, to svakako ne bi bila ova koja je izvrsena). Da li se bilo koja Srbija tada podigla protiv nasilja? Nije. Nikoga to nije zanimalo. Pustilo se par suzica i ajmo dalje u `herojsku proslost`, Djindjic je bio smetnja tom putu u nazad a sto je tek povrsno politicarenje, potpuno su zaboravili da ubistvo Djindjica znaci neki buduci dolazak upravo ove opcije koju sada nikako ne mogu da skinu sa ledja. Problem je kad nemas predvodnika. Ne vodju, vec predvodnika koji ima otresitost, hrabrost i koji `jede slobodne pusace svega i svacega, za dorucak`. Predvodnika koji ako treba i da upregne bezumnike i osvetli im put. Onako nekako, grubo. Jer zna kako kad je neko histerican, lupis mu samar i on se vrati u normalu i pocne da se ponasa normalno.

 

Ali da ga opet, tog nekog, ne ubiju inace eto Srbije ni na nebu ni na zemlji po stoti put. U hibernaciji.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2023 at 12:52 PM, fancy said:

Nadam se da niko ne uzima za ozbiljno da su razni Boškići, zavetnice, Jeremići, dSS i slična žgadija zaista opoziciona opcija. To je kancer gori nego Koštunicin dSS posle 5. oktobra. Sa njima ni na pišanje.

 

NS je tu posebna oberljiga i želim im da cenzus mirišu duboko, duboko s donje strane.

 

Jos jednom - opoziciju nekom rezimu cine svi oni koji su protiv tog rezima. Dakle, teoretski i biraci i organizacije koje su protiv Vucica jer ne pravi drzavu samo za Srbe (neka bas hardcore ekstremna desnica).

 

Tako da, NS je sigurno opozicija, ovi ostali su tu negde sa SSP ciji je lider razgovarao sa Vucicem odmah nakon beogradskih izbora (i ciji je poslanik preleteo u SNS nakon izbora) ili sa PSG koji je izasao na lazne Vuciceve izbore pre tri godine.

 

Cilj ovih izbora nije Srbija u kojoj ce postojati samo LDP, DS ili neke njihove varijante. Cilj je povratak u period od 2000. do 2012., a to znaci i Kostunica kao premijer i DSS kao stozer vlade. Taj period je bio sto puta bolji nego ovaj sada i prvo moramo da se vratimo tamo. Nakon toga je na strankama da ubede ljude u svoje programe, ali, opet, jos dosta vremena ce vladu sacinjavati umereni nacionalisti (NS koje si pomenuo) i centristi (DS ili SSP). To je realnost Srbije, ne koalicija koja se zalaze za otkacinjanje Kosova na 45%.

 

Na ovim izborima cu glasati za NS (Jeremicevu, ne Zivkovicevu) u nadi da ce preci cenzus i biti taj tas na vagi koji ce prevagnuti ka pobedi opozicije (i molio bih da se taj termin ne koristi ako se opisuje gradjanska opcija, te dve stvari ni sada ni inace nisu isto). Vucic i vlada jer je mnogima dosta manje odbojan od pomenutih desnicara, a mnogima je dosta manje odbojan od stranaka nastalih iz velike DS. I tako se vozimo kao ludaci vec duze od decenije. Zar nije vise dosta? Nisu ovi izbori nada u obaranje desnicara i nacionalista, ovo je nada u ponovno uspostavljanje demokratije i mogucnosti da svaka javna licnost moze da se kritikuje bez arlaukanja, cenzure, demonisanja i potkupljivanja.

Link to comment
Share on other sites

Juče sam slušao na nekoj TV Jeremića posle B. Obradovića, nisam 100% uveren da su spremni na koaliciju sa drugim opozicionim strankama i da im je na prvom estu rušenje Vučića. Jeremiću je na prvom mestu odbacivanje Francusko-Nemačkog plana, Boško je to malo više razvodnjio porodičnim vrednostima, našom istorijom, našom tradicijom. Jesu obojica pominjali Vučića kao najveći problem trenutno u Srbiji, ali odmah iza Vučića je Đilas, verujem da kad vi došlo do situacije da budu teg koji preteže prilikom vormiranja većine u skupštini, da recimo Vučić sakupi 47% mesta, Đilas i ostali isto toliko a, Jeremić o Boško po 3%, bilo bi tvrdo pregovaranje sa kim bi pristali na formiranje vlade, iz pragmatičnih razloga, bi mogće ušli u koaliciju sa građanskom opcijom jer je slabija, ostavila bi im veću ucenjivačku snagu. Recimo, formira se tehnička vlada, dogovore nove izbore za godinu dana, oslobode medije, podele nacionalne frekvencije pošteno, očiste biračke spiskove, rasvetle i neke korupcionaške afere, dođe vreme za nove izbore, nijedna opcija ne može da pobedi sama, ko bi prvi ponudio saradnju Vučiću i Dačiću ili prihvatio njihove ponude i na kojim osnovama bi se saradnja zasnivala.

No, slabe su šanse da sve liste pređu cezus, Jeremićeva i neke koje se najavljuju, Rade Basta, Srbija na zapadu...

Stranka, poput NS, može da privuče podjednak broj glasača koji bi inače glasali za SNS ili za građansku opciju, u slučaju da pređe cezus možemo reći da je pomalo oslabila obe strane, ali u slučaju da se donose strateški važna pitanja, oslabila je proevropsku opciju, ako ne pređe cenzus, mislim da je verovatnije, prebacuje dep glasova iz rezervoara proevropske grupacije ka SNSu, u suštini mala je šansa da bude od koristi jer, ako je vVukov nastup juče, indikator, njihova kampanja će ići protiv Đilasa, Aleksičća i njihove liste.

Evo koje su liste do sada potvrđene:

 

1. Izborna Lista Aleksandar Vučić - Srbija Ne Sme Da Stane

2. Izborna Lista Ivica Dačić – Premijer Srbije

3. Izborna Lista Dr Vojislav Šešelj - Srpska Radikalna Stranka

4. Izborna Lista Milica Đurđević Stamenkovski - Boško Obradović - Nacionalno Okupljanje - Državotvorna Snaga - Srpska Stranka Zavetnici - Srpski Pokret Dveri

5. Izborna Lista Dr Miloš Jovanović – Nada Za Srbiju – Srpska Koalicija Nada – Nacionalno Demokratska Alternativa – Nova Demokratska Stranka Srbije ( Novi Dss) – Pokret Obnove Kraljevine Srbije (Poks) – Vojislav Mihailović

6. Izborna Lista Vajdasági Magyar Szövetség – Elnökünkért, Közösségünkért, A Jövőért! – Savez Vojvođanskih Mađara – Za Našeg Predsednika, Za Našu Zajednicu, Za Budućnost!

7. Izborna Lista Srbija Protiv Nasilja – Miroslav Miki Aleksić - Marinika Tepić (Stranka Slobode I Pravde, Narodni Pokret Srbije, Zeleno-Levi Front, Ne Davimo Beograd, Ekološki Ustanak – Ćuta, Demokratska Stranka, Pokret Slobodnih Građana, Srbija Centar, Zajedno, Pokret Za Preokret, Udruženi Sindikati Srbije „Sloga“, Novo Lice Srbije)

8. Izborna Lista Usame Zukorlić – Ujedinjeni Za Pravdu – Stranka Pravde I Pomirenja – Bošnjaci Sandžaka, Tomislav Žigmanov - Demokratski Savez Hrvata U Vojvodini / Usame Zukorlić – Ujedinjeni Za Pravdu – Stranka Pravde I Pomirenja – Bošnjaci Sandžaka, Tomislav Žigmanov - Demokratski Savez Hrvata U Vojvodini

9. Izborna Lista Sda Sandžaka - Dr Sulejman Ugljanin Sda Sandžaka – Dr. Sulejman Ugljanin

10. Izborna Lista Zajedno Za Budućnost I Razvoj – Koalicija Za Mir I Toleranciju

11. Izborna Lista Narodna Stranka – Siguran Izbor. Ozbiljni LJudi – Vuk Jeremić, Dr Sanda Rašković Ivić, Siniša Kovačević, Vladimir Gajić, Marina Lipovac Tanasković

 

Bilo kakva prelazna, tehnička, koncentraciona, manjinska vlada, mora da radi i još nešto osim pripreme novih izbora, ŠTA, ko će voditi glavnu reč, ili će se cepati po svakom pitanju i omogućiti Vučiću da se vrati kao spasilac?

Link to comment
Share on other sites



 
Jos jednom - opoziciju nekom rezimu cine svi oni koji su protiv tog rezima. Dakle, teoretski i biraci i organizacije koje su protiv Vucica jer ne pravi drzavu samo za Srbe (neka bas hardcore ekstremna desnica).
 
Tako da, NS je ....


ljigavo kukavičke jaje opozicije, ili kako si ti to lepo napisao hardcore ekstremna desnica [emoji106]

 
...
Na ovim izborima cu glasati za NS (Jeremicevu, ne Zivkovicevu) u nadi da ...


...Rusi konačno izađu na Berlin i vrati "nam" Kosovo na srebrnom poslužavniku? :s_d:

 
...
ovi ostali su tu negde sa SSP ciji je lider razgovarao sa Vucicem odmah nakon beogradskih izbora (i ciji je poslanik preleteo u SNS nakon izbora) ili sa PSG koji je izasao na lazne Vuciceve izbore pre tri godine.
...


Stavi to u potpis, eo seci me ako broj Jeremićevih glasača ne poraste za 50%, tj. bar za još pola čoveka :default_coffee:

Sorry golberže na moj žovijalni pristup ovom postu, ali ponelo me to što sam prvi put, od kad ta opskurna grupacija postoji na političkoj sceni Srbije, sreo nekog da trezan i pri punoj svesti i bez trunke blama najavljuje da će glasati za NS / Jeremića.

Meni je to lično događaj u rangu svedočenja prolaska Halejeve komete, zato ne zameri [emoji846]

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jeremicu je najveci cilj da predje census i uopste udje u skupstinu. Da "zajase" skupstinske jasle I bude na budzetu. 

Zato meni pada na pamet da je mozda bolja opcija glasati za nekog ko zaista moze promeniti neke odnose, pa makar to bio i SPS, (iz oportunistickih razloga), nego rasipati glasove bez veze. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, fancy said:


 prvi put, od kad ta opskurna grupacija postoji na političkoj sceni Srbije, sreo nekog da trezan i pri punoj svesti i bez trunke blama najavljuje da će glasati za NS / Jeremića.
 

 

 

Zasto li te to iznenadjuje...sigurno nisi pratio jos na pocetku, jer niko ne moze da sakrije svoju opciju koja ce jednog dana uz bilo koje obrazlozenje da `eksplodira` kao i sto ne moze da se sakrije sta politicki osoba lajkuje i ko podrzava taj lajk. A tek anomizitet mozda bes i tako neka emocija prema necemu sto bih licno nazvala `normalnim` politickim stavom. Hocu reci, ne nikako me ne iznenadjuje da Guzijan ima svoje pristalice kao ni koji su.

Link to comment
Share on other sites

Nene, ne iznenađuje me, samo kažem da, eto, u nekoj mojoj okolini ne nalazim na nekoga ko ozbiljno doživljava Jeremića na političkoj sceni Srbije.

Pokušava nekom tvrdom naci pričom, ko onomad Koštunica, da profitira, al sumnjam da će išta uraditi, a svakako mu to i ne želim.  Opasan je to kancer...

 

47 minutes ago, Mama_mia said:

anomizitet mozda bes i tako neka emocija prema necemu sto bih licno nazvala `normalnim` politickim stavom

 

Uvek je nepogrešivo bio na strani populizma protiv svake normalnosti.

Politički klovn i oportunista najgore vrste.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...