Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

SNS se obracunava sa Slinom i to jako i do damog kraja, od mene samo rispekt za tiha voda breg roni nacin sklanjanja nezgodnog lika sa jedne od najvisih funkcija u drzavi.

U iscekivanju odgovora Nese iz Beograda...

 

Bosko resio da odjavi koalicije i sam protiv svih zaradi simpatije jedinog beskompromisnog borca protiv sns rezima. Dobice oko 5% i opet praviti cirkus u skupstini ali ako nista 

barem im drma kavez. 

 

Od kad se ugasio DS Leka, gospodin Lutovac lakse dise i cini se da polako sakuplja simpatije glasaca tako da vrlo brzo moze da vrati DS na period od pre 5 godina i tih famoznih 3%.

 

Sapic iz Utiska izasao normalniji od Jeremica sto i nije tesko s obzirom da Jeremic uprkos svom obrazovanju i iskustvu kojim se neskromno dici gde god stigne nema u glavi tri ciste. 

Vucicev omiljeni opozicionar Cedolina gde god je bio svud poginuo, al sad mu ruski tajni agenti otimaju dete. Isprica lik neku suludu pricu i u stilu Tadica poentira sa

krenula mafija na mene jer sam protiv njih i znaju da sam nepotkupljiv.... a Siptar i Kum kadar nevera 😄 

 

 

Od ostalih vesti poslednja sansa za skoriji pad sns u Beogradu polako klizi u tri pizde materine da izvinu dame... Jedinu tu i jedino odatle moze da krene pad tih kriminalaca ali 

sa ovima koji su protiv njih ne trebaju im drugi neprijatelji. Bukvalno opozicija za pozeleti. Gomila medioktriteta, na granici sa retardiranoscu, odavno zamrznutih u proslosti bez i jedne vizije 

za dan posle a o nekoj duzoj startegiji da ne govorimo. I opet kad dodju izbori moras da glasas za njih i sve se nadas da ce do poslednjeg dana da izvedu genijalan trik i krenu u tri kolone 

a da je ovo samo predstava za sns i strategija... mmmm da.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Tamburinjo said:

SNS se obracunava sa Slinom i to jako i do damog kraja, od mene samo rispekt za tiha voda breg roni nacin sklanjanja nezgodnog lika sa jedne od najvisih funkcija u drzavi.

U iscekivanju odgovora Nese iz Beograda...

 

Bosko resio da odjavi koalicije i sam protiv svih zaradi simpatije jedinog beskompromisnog borca protiv sns rezima. Dobice oko 5% i opet praviti cirkus u skupstini ali ako nista 

barem im drma kavez. 

 

Od kad se ugasio DS Leka, gospodin Lutovac lakse dise i cini se da polako sakuplja simpatije glasaca tako da vrlo brzo moze da vrati DS na period od pre 5 godina i tih famoznih 3%.

 

Sapic iz Utiska izasao normalniji od Jeremica sto i nije tesko s obzirom da Jeremic uprkos svom obrazovanju i iskustvu kojim se neskromno dici gde god stigne nema u glavi tri ciste. 

Vucicev omiljeni opozicionar Cedolina gde god je bio svud poginuo, al sad mu ruski tajni agenti otimaju dete. Isprica lik neku suludu pricu i u stilu Tadica poentira sa

krenula mafija na mene jer sam protiv njih i znaju da sam nepotkupljiv.... a Siptar i Kum kadar nevera 😄 

 

 

Od ostalih vesti poslednja sansa za skoriji pad sns u Beogradu polako klizi u tri pizde materine da izvinu dame... Jedinu tu i jedino odatle moze da krene pad tih kriminalaca ali 

sa ovima koji su protiv njih ne trebaju im drugi neprijatelji. Bukvalno opozicija za pozeleti. Gomila medioktriteta, na granici sa retardiranoscu, odavno zamrznutih u proslosti bez i jedne vizije 

za dan posle a o nekoj duzoj startegiji da ne govorimo. I opet kad dodju izbori moras da glasas za njih i sve se nadas da ce do poslednjeg dana da izvedu genijalan trik i krenu u tri kolone 

a da je ovo samo predstava za sns i strategija... mmmm da.

Imam utisak da Bosko i Dveri nece ici sami (a i opala im je snaga koja nikada nije prelazila 4 odsto ), vec da ce se obnoviti stara ljubav sa ludim Radulom, koji na talasu antivakserstva i srbovanja ulazi i sam u skupstinu bez problema. DS sa Lutovcem,Paunom i jos nekim novim likovima koje sam primetio mi je verovatno i najbliza opcija kojoj bih dao glas u ovoj nasoj nesrecnoj opoziciji (koliko god bili slabi sada). Moram reci da nisam gadljiv ni prema Mariniki i da cenim njenu agilnost i hrabrost. SNS je trenutno najranjiviji (narocito u Beogradu ) u poslednjih X godina , ali nema ko to da kapitalizuje. 

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2021 at 12:05 AM, Kosjan Willavić said:

Imam utisak da Bosko i Dveri nece ici sami (a i opala im je snaga koja nikada nije prelazila 4 odsto ), vec da ce se obnoviti stara ljubav sa ludim Radulom, koji na talasu antivakserstva i srbovanja ulazi i sam u skupstinu bez problema. DS sa Lutovcem,Paunom i jos nekim novim likovima koje sam primetio mi je verovatno i najbliza opcija kojoj bih dao glas u ovoj nasoj nesrecnoj opoziciji (koliko god bili slabi sada). Moram reci da nisam gadljiv ni prema Mariniki i da cenim njenu agilnost i hrabrost. SNS je trenutno najranjiviji (narocito u Beogradu ) u poslednjih X godina , ali nema ko to da kapitalizuje. 

Bosko bi time,sto se mene tice, izgubio i onu mrvicicu simpatije koju imam prema njemu, u nekim momentima..pritom, ne lozim se politicki na DVeri i tu pricu, at all, ali ima Boskic te momente kada je odlican kriticar vlasti..gotivan je kada hoce, bez obzira na brojen nepremostive razlike izmedju njegove price i mojih stavova..kad gostuje kod Vidojkovica npr..ali da, i to malo gotivnosti ukopava u poslednje vreme, ukopava..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2021 at 10:57 PM, Darth Bane said:

Ja razmisljam da se politicki aktiviram. Obzirom da su potrebni novi i nekompromitovani likovi- mislim da bih mogao biti jedan od tih. Game-changer sto bi se reklo?! 

 

Druze uz duzno postovanje ali ja iskreno mislim da to u Srbiji ne postoji. :classic_biggrin: Ili postoji ali cim bi se neko dokopao vlasti pretvorio bi se u ove/one iste ili slicne.

 

Ovde prvo mora svest ljudi da se menja. Prvo da se krene pojedinacno od sebe samih pa tek onda dalje.

 

Ja imam malo nesto preko 30 godina i zivim u Srbiji. Za sve vreme mog zivota ja nisam video pre svega iskrenu zelju naroda za boljim zivotom ovde. Tj. kao voleo bi da zivi bolje, jer sama rec bolje znaci nesto lepse, naprednije, prosperitetnije.. ali pojma nema sta je sve potrebno da bi se doslo do pravog boljitka.

 

Ja volim moju zemlju i voleo bih da se u njoj zivi bolje, slobodnije, da se pravi neki ljudi nalaze na pravim mestima.. pa i oni pogrese boze moj ljudi su nisu masine, ali poenta je da ti neki izbori na nekim mestima budu iz nekih plemenitih razloga, da bar ima nekog validnog smisla videti tog coveka (bilo muskarca ili zenu) na tom mestu, nekog smisla koji je u sluzbi citave zemlje i koji bi bar u teoriji znacio dobitak za celu zemlju. A ja ne znam da li sa mentalitetom ljudi u ovoj zemlji to moze da bude tako?

 

Ne mogu da kazem da su u globalu Srbi los narod a i iskreno ne mislim to. Nismo los narod u smislu da smo zli, pakosni, ali ubija nas taj kompleks vise vrednosti.. to neprihvatanje bilo kakve kritike u bilo kojoj grani drustva i onda pokusaj da se opravdas nekim suludim zakljuccima kako svet mrzi Srbe, kako smo nekome trn u oku zbog toga i toga, kako oni svi to tako namerno jer smo mi nepokolebivi... A sve to jer je lakse kukati kako si neprihvacen nego uraditi nesto po tom pitanju da bi bio prihvacen. Skroz smo kontradiktorni i jednostavno ne znamo sta zelimo ni od sebe ni od ostalih. I opet su nam drugi neki krivi za to sto mi prosto ne znamo sta hocemo.

 

Ne znam ali neke stvari kod nas u nasem mentalitetu jednostavno nisu u redu i ne vidim nacin kako, sa ovakvim ljudima koji zive u ovoj drzavi moze biti bolje? 

Edited by dzoneee
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, dzoneee said:

 

Ovde prvo mora svest ljudi da se menja. Prvo da se krene pojedinacno od sebe samih pa tek onda dalje.

 

 

Ne mogu da kazem da su u globalu Srbi los narod a i iskreno ne mislim to. Nismo los narod u smislu da smo zli, pakosni, ali ubija nas taj kompleks vise vrednosti.. to neprihvatanje bilo kakve kritike u bilo kojoj grani drustva i onda pokusaj da se opravdas nekim suludim zakljuccima kako svet mrzi Srbe, kako smo nekome trn u oku zbog toga i toga, kako oni svi to tako namerno jer smo mi nepokolebivi...

 

...svest ljudi ne moze da se menja iz cista mira, za to su potrebne izvesne alatke i vecinska volja da se taj alat primeni.

 

Zoran Djindjic je zaustavljen kako ne bi slucajno uticao na promenu/otvaranje svesti.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

"Uveren sam da je ovo početak buđenja patriotske, domaćinske i hrišćanske Srbije" rekao je on.

 

Nebitno je ko je to on.

Jer `On` moze biti svako od prezivelih politicara nakon Atentata.

Nema tu promene svesti ako konstantno insistaras da ostane bez promene.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo o tome i pricam :) Zato sam pesimista po tom pitanju, a nisam inace u zivotu zaista.. uvek ostavljam prostora da se i kad nesto ne ide to kolo srece okrene, ali u ovom slucaju stvarno ne vidim nacin i mogucnost za tako nesto. 

 

Ljudima je ovde nacisto ispran mozak, mladje generacije lako moze da ispadnu i gore od nas ili cak i od te generacije nasih roditelja za cije vreme su izasli ratovi 90-tih. Opasna ratno-husacka politika se vodi sto i ne cudi ako vidimo koji ljudi su u vrhu vlasti danas. Sve kao pod parolom cuvamo mir u Srbiji, ali ovamo seva sa svih strana iz raznih medija. Rijaliti se polako uvrstava u kulturu Srba, ucesnici takvih programa postaju zvezde preko noci kod mladih, daje im se ogroman prostor za prezentovanje sebe. Pogledajte samo koliko je vise nasilja po osnovnim skolama i srednjim od kada je rijaliti realno postao viralan kod nas. Dok nije udarila ova Korona, bilo je tuca i incidenata po danu kroz celu Srbiju. Vaspitanje roditelja je lose, obrazovni sistem je katastrofa, ucetelji i nastavnici maltene nemaju nikakva prava vise niti ulogu u izvodjenju dece na pravi put. Policija zaustavlja mene, konja od 30 godina koji vozim biciklu u 21:00h negde, a ne pita maloletnu decu sta rade po parkovima i skolskim dvoristima sat, dva posle ponoci? Vele verovatno sto mi da se brinemo o tome kad i roditelje njihove briga.   

 

Onda u vezi ove EU. Pazi sad strateski cilj ove vlasti je ulazak Srbije u EU. A u zemlji stvaras atmosferu medju ljudima kako je ona pred raspadom, kako tamo nista ne valja, kako ne mozes da radis ovo, ono, pazi bogati ne mozes da peces prase u svom dvoristu.. to je ono bas jedna zeznuta stvar od koje ti zivot zavisi. Sve lose stvari koje se dogode u toj EU ili gde je EU povezana sa tim se iz cuga isticu u prvi plan. Pa majku mu kako onda ta EU funkcionise toliko ako se samo lose stvari tamo dogadjaju? Dal ima nesto i pozitivno ulaskom u tu uniju? Sta cemo onda tamo ako nam je cilj prosperitet, a ona takva nakaradna i gotova da se raspadne... ko zna mozda se vec i raspala dok pisem post? 

 

Onda sledeca stvarno jedna mnogo odvratna stvar, a to je da je uspostavljen takav sistem da se pravi razdor izmedju ljudi koji su ziveli i zive u Srbiji i koji su dosli sa Kosova. Ako si sa Kosova mozes svasta nesto, svakakve olaksice i dogovori dolaze u obzir, imas dve plate od koje jednu iz firme koja verovatno vise i ne postoji na Kosovu ali i dalje primas njihovu platu, e ako nisi sa Kosova onda se osecaj kao gradjanin drugog reda u svojoj zemlji. Zasto se to radi? Jel zbog glasova hebenih? To je sve isti narod zasto nisu jednaki uslovi za sve? Razumem prvih nekoliko godina ok, slazem se da treba pomoci, ali '99 je bila pre 20 godina? To je lose, jer ljudi stvaraju animozitet prema ljudima sa kojima se zivi. 

 

Ne znam ali ne valja uopste ovo i mnog vise ce trebati za prave promene od promene samo vlasti, iako bi promena vlasti stvarno bila odlicna za pocetak.   

Edited by dzoneee
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, dzoneee said:

Pa upravo o tome i pricam 🙂

 

izgleda da ja ne pricam ...kod mene se srb politika svodi na Doktora svih nauka i pojam Atentata

 

sve ostalo se moze objasniti iz toga, proizilazi iz toga. Posebno kad vidis ko je u politici preziveo. A preziveli svi. Eno ih, jedni opozicionosi drugi su u vlasti. Posle kad dodje vreme, bice sve to samo obratno, ovi tamo oni ovamo.

 

Sto se tice promene vlasti - sto da ne. Zar to neko brani?

Zvuci jednostavno i bas nista ne znaci jer nema konkretne snage ni volje za neki pravi politicki preokret.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  Basara prepricava Utisak nedelje:

 

Kakva god bila, porodica je naša sudbina. Što rekla Tanja Mandić Rigonat, „svi mi dolazimo iz nekih porodica“. Nahočad su srazmerno retka pojava, što će opet reći da porodica oduvek postoji i da će postojati do kraja sveta, mada osnovano sumnjam da Boškić Obradović (i još neki dilberi) misli da bi, da je on ne štiti, porodica završila u ropotarnici istorije. :lol_2:

 

Još je jednu pametnu stvar rekla Tanja Mandić - ideju i praksis takozvane prirodne porodice su na trenutne niske grane doveli upravo heteroseksualci od kojih je množina na rečima spremna da gine za porodične vrednosti, dočim u potaji guzi sve pred sobom, maltretira ukućane i tako to.

 

i tako to, itd.

 

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2021 at 2:45 PM, Mama_mia said:

 

"Uveren sam da je ovo početak buđenja patriotske, domaćinske i hrišćanske Srbije" rekao je on.

 

Nebitno je ko je to on.

Jer `On` moze biti svako od prezivelih politicara nakon Atentata.

Nema tu promene svesti ako konstantno insistaras da ostane bez promene.

 

 

Mislim da patriotizam nije los sam po sebi. Patriotizam je dobra stvar. Ne valja nacionalizam, sovinizam. 

Takodje je i biti domacin. Domacin u kuci. Voditi racuna o svom domu i porodici. Uspostaviti neki ordnung. Da se znaju red i disciplina. 

Link to comment
Share on other sites

Pa patriotizam sam po sebi je i po meni ok stvar, ono sto ne valja je patriotizam kako se uci u Srbiji. Patriotizam u Srbiji cisto sluzi da se mazu oci narodu dok neke krupne stvari polaze ispod "radara".

 

Srbi patriote a prljave reke, sume, ulice koliko hoces, vazduh tek da ne pricam. A tek ove patriote gasterbajterske sto ne smeju da pomisle ni da pljunu na ulici u svojim drzavama, ali zato ostavljaju dzakove djubreta posle recimo uranka na Grzi. 

 

@Mama_mia

Ma kapiram tebe ja iako mozda ne izgleda tako, jer ne pricam ja samo o politici nego uopsteno. Sto se tice tog dela o politici kapiramo se. 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2021 at 9:39 PM, Darth Bane said:

Mislim da patriotizam nije los sam po sebi. Patriotizam je dobra stvar. Ne valja nacionalizam, sovinizam. 

Takodje je i biti domacin.

 

niti je los patriotizam niti biti domacin

 

losa je interpretacija toga u srb.

Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2021 at 9:39 PM, Darth Bane said:

Mislim da patriotizam nije los sam po sebi. Patriotizam je dobra stvar. Ne valja nacionalizam, sovinizam. 

Takodje je i biti domacin. Domacin u kuci. Voditi racuna o svom domu i porodici. Uspostaviti neki ordnung. Da se znaju red i disciplina. 

ni naciionalizam ne mora bitit strasna stvar, sovinizam da..jer ljubav rema svojoj naciji ne mora nuzno podrazumevati nrznju orema drugim nacijama..svoje voli, tudje postuj..autosovinizam je takodje opasna boljka..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Harmonika said:

.jer ljubav prema svojoj naciji ne mora nuzno podrazumevati mrznju prema drugim nacijama..svoje voli, tudje postuj..autosovinizam je takodje opasna boljka..

 

Ispravila sam ti slovne greškice 🙂  Dao si dobru definiciju nacionalizma, samo ja bih je za nijansu promenila

 

Ljubav prema svojoj naciji ne podrazumeva mržnju prema drugim nacijama.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nacionalizam je zabava za sirotinju.

 

Da ne govorimo da nema ama baš nikakva smisla još od vremena kad je civilizacija prerasla plemenske zajednice.

 

Kaže, voli svoju naciju a ne može se očima gledati sa ukućanima.

Gine za svoju zemlju a zajebao rođenog brata zbog 100 €

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Budha said:

Nacionalizam je zabava za sirotinju.

 

Da ne govorimo da nema ama baš nikakva smisla još od vremena kad je civilizacija prerasla plemenske zajednice.

 

Kaže, voli svoju naciju a ne može se očima gledati sa ukućanima.

Gine za svoju zemlju a zajebao rođenog brata zbog 100 €

 

Pa tako ti je i sa hriscanstvom, ne izlazi iz crkve,a zlo misli svaki dan, sa levicom isto cesto, postuju se svacija prava,a pojedini ultra,evicari, gle iornije, kod nas, pisjau izmedju ostalog i po sirotinji, manje obraovanima..dvositruki standardi, licemerje, iskljucivost, kao dobar dan su kod nas..

Link to comment
Share on other sites

Ta budalaština koju je smislio cirkarović je iz kategorije Marfijevih zakona, ono "kad neki pričaju o nečemu smislenom ubaci neku totalnu glupost i garantovano ćeš im razbucati razgovor". Zato se pomenuti i drže te gluposti, i ponavljaju je non stop, jer nemaju ništa argumentovano da kažu za "njihovu stvar".

 

Mogu misliti, sve živo uštrokavili i zagadili, kad emigriraju tamo ne smeju da zucnu i svaki red poštuju, tamo ne bacaju đubre, tamo na poslu ne pričaju o politici, o parama, o religiji, i ne sipaju neke kretenske seksualne aluzije, "šale" i ostale gadosti, a kad dođu tu, e onda se "opuštaju" , kao da je tu svinjac.

 

Mesto gde niko nikada ni sa kime nije imao ni jedan stvaran razgovor, borci za "prirodnu porodicu" koji se ne poznaju sa svojim ukućanima i u stvari su samo par stranaca koji žive zajedno, foliranti, pozeri, mesto gde ogromna većina spada u onu vrstu čija reč ne vredi ni vazduha kojim je izgovorena, mesto gde se veliča mahnitost i življenje u negaciji stvarnosti, a odbija se svaki razuman predlog, itd, ali onaj ko ukaže na te stvari, i na to loše ponašanje, e, taj ne valja.

 

Nikada se neće čuti da su se takvi postideli zbog svog lošeg ponašanja, da se neko od takvih pokajao pa možda potražio iskupljenje kroz promenu tog svog lošeg ponašanja, hrišćani bre, nego ovaj ko ih je provalio, on ne valja, i za njega smišljaju milion idiotskih termina (izdajnik, strani placenik, mondijalista, antisrbin...) To što je smislio cirkarović je samo najnoviji idiotluk. Samo, postoji važeći termin za takve, koji nije izmišljotina nekih alkoholičara. Ta reč je "psihopata". Eventualno "sociopata". Takve kad uhvate u nečemu što ne treba da rade, oni se ne pokaju, nego im je krivo što su ih uhvatili.

 

U stvari je to sa tim progonom onih koji vide da je car go samo palanačko ukakavanje od straha, ono, nemoj slučajno da se neko izdvaja. Bedno. Nema veze, važno da je autor te gluposti otišao ća, a kako vidim i njegov najveći podržavalac dr mr prof sa buđavom bradom ga odavno nema nigde. Mora da je i on uklonjen na smetlište istorije sa ovim misliocem, da tamo jedan drugoga tapšu po ramenima, i neprekidno prete, vređaju i huškaju na zlo, drugo i ne znaju.

 

Ostao je kao poslednji Mohikanac samo doktor i filozof veliki Jevropljanin koji se non stop buni protiv svega što je evropsko, ali i on se nešto sve ofucao. Neće još dugo ni on izgleda :lol_2:

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Nema veze, važno da je autor te gluposti otišao ća, a kako vidim i njegov najveći podržavalac dr mr prof sa buđavom bradom ga odavno nema nigde. Mora da je i on uklonjen na smetlište istorije sa ovim misliocem, da tamo jedan drugoga tapšu po ramenima, i neprekidno prete, vređaju i huškaju na zlo, drugo i ne znaju.

 

Ostao je kao poslednji Mohikanac samo doktor i filozof veliki Jevropljanin koji se non stop buni protiv svega što je evropsko, ali i on se nešto sve ofucao

 

Ja ovde ne razumem, ne znam o kome se radi.. Stvarno ne znam. 

 

Sve prethodno razumem, ali ovo ne 🙂  

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...