Jump to content

Filip Čović - Tatin sin ili bek ap plej?


propolis

Recommended Posts

@McLeod jedino za sta si apsolutno u pravu i gde se ja slazem apsolutno sa tobom je deo:

Sto nosioci bolje odigraju to je manja minutaza Filipa, sto je manja minutaza Filipa to je manja steta. 

Evo jos jedne ideje ne znam da li ces se sloziti: najbolje po ekipu KKCZ bi bilo da je minutaza Filipa u EL = 0 min, jer je tako steta = 0

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ali evo vidimo na primeru Nenadica da ga ipak nije tako lako zameniti i da ipak nije rekreativni kosarkas kao sto pricate.

 

Filip Covic je prosecno dobar plej za rang ABA lige. Kad ga poredis sa prvim plejevima ovih gorih ekipa, nema tu mnogo boljih igraca od njega.


Za Evroligu nije, prvenstveno zbog fizickih hendikepa - jako je nizak, a nije dovoljno brz da nadomesti to. Sto se tice kosarkaskog znanja, misli da je Kris Pol a mnogo je gori, ali nije ni dunster kakvim ga predstavljate, tehnicki mnogo grdji igraci su igrali tu Evroligu na solidno visokom nivou.

 

Sve u svemu, preterujete u ocrnjivanju Covica zbog toga sto je tatin sin, a ne los igrac. I to je ok, nepotizam pogotovo u Srbiji je kancer i treba biti alergican na to.

 

Samo sto bi onda trebalo i tatu terati iz kluba, a to vecina vas ne radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, McLeod said:

Sami ste od najbolje teme na forumu napravili ozbiljnu temu gde pokusavate da diskutujete, a diskusija je nemoguca iz prostog razloga sto su oba tabora ostrascena.

 

 

 

ljudi koji napadaju igranje filipa covica u zvezdi ostrasceni su iz razloga ljubavi prema zvezdi, jer ne mogu da podnesu cinjenicu da vlazni snovi jednog oca i jednog sina uticu na igre i rezultate potencijalno najboljeg tima zvezde u njenoj istoriji.

a zasto ste ti i shone ostrasceni, pojma nemam.

Link to comment
Share on other sites

Pa navijacka ostrascenost je jedna od najgorih.

 

Vidis, to bi sve bilo okej, da se iza toga "Filip je krs igrac, rekreativac" ne krije to sto vas zulja sto je Nebojsin sin.

 

Onda lepo kazes necu da sin predsednika kluba igra u Zvezdi jer nije dovoljno dobar, hocu da obojica odu. To je skroz ok i posteno i sve su cinjenice - Covic nije dovoljno dobar da igra Evroligu (samo sto nije prvi u takvoj poziciji, niti jedini u vasem timu tih karakteristika, sto zgodno zaboravljate) i hocu obojicu van, a vi pokusavate da predstavite kako je Covic najgori kosarkas svih vremena i kako samo on treba da ide (kao i prosli put), a tata da ostane, jer jbg, uspesan je predsednik overall.

 

To je za mene poprilicno licemerno, ali hej, sve za ljubav prema klubu i rezultate istog 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je licemerno spominjati Nenadica. Prvo, momak nije plej a drugo ne sjeca se ni on kad je zadnji put igrao basket prije nego sto je bacen medju lavove iz Madrida.

 

Naravno da Zvezda moze da priusti hiljadu puta boljeg bek ap pleja od Gnoma i Nenadica.

Edited by Sector
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Obozavas ovo zar ne 🙂

Imas li ideju koliku razliku bi trebalo nasi SkupoPlaceniIgraci(SPI) trebalo da naprave protiv pacera kao sto su PAO, Barsa, Makabi da bi Filip mogao da igra bar 5 minuta?

Moja neka procena je 34 vs 6min. Da smo tako na nuli.

 

Nema potrebe da se prebacuje Pot posto je on isto ABA igrac i u EL ne bi pravio razliku(da li bi bio bolji ili ne od Filipa to niko ne moze da proceni). Trebalo je na poziciji pleja dovesti nekog iskusnog igraca kao komplement neiskustvu Lorenca. Neki igrac tipa Toni Daglas. A Filip moze da ostane treci igrac na svojoj poziciji i da se bori za svoju minutazu kao Borisa sto se bori.

Jednu utakmicu Lorenco igra 25min a Daglas 15, pa sledecu obrnuto. Kako ko bude imao zute minute. Filip moze da igra ABA. Ali i tu ne previse da ne zamaramo nosioce mnogo 🙂

 

Sta je uopste sa Daglasom? Ne vidim da ima klub.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Sami ste od najbolje teme na forumu napravili ozbiljnu temu gde pokusavate da diskutujete, a diskusija je nemoguca iz prostog razloga sto su oba tabora ostrascena.

 

Tema je daleko od najbolje i otvorena je da se ne bi zagusila tema KK Crvena zvezda gde se stalno diskutovalo o F.Covicu.

 

1 hour ago, McLeod said:

Zapravo sam apsolutno u pravu. Od kako Lorenco igra dobro (a to je kad vec pricas o EL, poslednje tri utakmice, u tri od prve cetiri je bio stetocina u rangu Covica, ako ne i gori od njega), vi ste kompetitivniji i bar u delu meca mozete da se nosite sa jakim timovima, a i da pobedite, kao Himki. Ali za njega nit se moze tvrditi da ce biti bolji (pre da ce igrati toplo-hladno) nit je on igrac kojeg ste mislili da dovodite, koji moze biti novi Markus Vilijams po svom uticaju na tim.

 

Ovo je jedna od mantri uprave KK Crvena zvezda i dezurnih glasnogovornika u vidu trenera. Zasto Zenit, Alba, Bayern, Zalgiris, Valencia, Asvel (dakle, klubovi u rangu i skuplji od KKCZ) nemaju bolja resenja od Albicia, Van Rossoma, Sive, Loa, Diota, Hermanssona, Pereza, Renfroa? Mislis li da bi bilo ko od njih bio nesto mnogo bolji od Browna?

 

Nema Marcusa Williamsa, nema Rochestog, takvi plejmejkeri ne rastu na grani. Svaka ekipa osim onih najboljih ima dva dobra plejmejkera koji nisu ubice i ne resavaju mec sami.

 

1 hour ago, McLeod said:

Gde je bio stetocina na parketu protiv Reala u poslednjoj cetvrtini btw? verovatno je on kriv za 26-8. I za to sto ste dali 60 poena ukupno.

 

Gde je bio Raduljica protiv Spanije i Argentine? Vidis, to je taj argument koji je nistavan jer mozes da ga napises za svakog igraca ma kako je bio los. Neko ko ne ulazi u igru naravno ne moze da pogresi.

 

1 hour ago, McLeod said:

Pa dobro, ali evo vidimo na primeru Nenadica da ga ipak nije tako lako zameniti i da ipak nije rekreativni kosarkas kao sto pricate.

 

Ne vidimo, jer Nenadic nije plejmejker i ne vidimo jer Nenadic nije igrao godinu dana kosarku. Jos jedna podmetacina da je on planiran kao plejmejker pa F.Covic nije najgore resenje. Mogli smo umesto njega dovesti i Jeremica ili Lazarevica i njih proglasiti za plejmejkere, staviti ih na tribine i izvaditi ih za mec protiv Reala.

 

1 hour ago, McLeod said:

 

 

1 hour ago, McLeod said:

Pa navijacka ostrascenost je jedna od najgorih.

 

Vidis, to bi sve bilo okej, da se iza toga "Filip je krs igrac, rekreativac" ne krije to sto vas zulja sto je Nebojsin sin.

 

Onda lepo kazes necu da sin predsednika kluba igra u Zvezdi jer nije dovoljno dobar, hocu da obojica odu. To je skroz ok i posteno i sve su cinjenice - Covic nije dovoljno dobar da igra Evroligu (samo sto nije prvi u takvoj poziciji, niti jedini u vasem timu tih karakteristika, sto zgodno zaboravljate) i hocu obojicu van, a vi pokusavate da predstavite kako je Covic najgori kosarkas svih vremena i kako samo on treba da ide (kao i prosli put), a tata da ostane, jer jbg, uspesan je predsednik overall.

 

To je za mene poprilicno licemerno, ali hej, sve za ljubav prema klubu i rezultate istog 🙂

 

Pa sto odmah onda ne kazes da ti to smeta, umesto sto se sluzis nebulozama koje plasira N.Covic da bi branio kosarkaske kvalitete njegovog sina?

 

Vidis, ja nisam fan ni N.Covica, neko mozda i jeste, samo mrzi Filipa. To nije ni bitno, bitno je ono sto si napisao, da moze da igra ABA ligu u Krku, Zadru, Ciboni ili da igra u MZTu, Albi Fehervar ili Zlatorogu. Moze, ali nece.

 

Jer, tamo ne bi bio privilegovan, mogao bi da bude otpusten, trener bi mogao da se dere na njega, ne bi bilo svejedno da li se trudi ili ne, da li odigra los mec ili ne.

 

Zamisli da ti radis u firmi svog oca, da si na mestu rukovodioca i ti to radis kao da ti je neki hobi, nemas dovoljno znanja, ali drugi rade posao za tebe, kad uradis nesto lose i firma ispasta niko ti nece reci ni rec, kada uradis nesto dobro svi ti tapsu. E to je polozaj u kome je F.Covic. Zato ljudi i sada hvale njegov ucinak u PO, tapsu mu kao da je imao monstruozne brojke, a ne brojke koje se ocekuju od prosecnog drugog pleja ekipe.

 

Ne znam ni sta znaci argument, "koliko ga pljuju, naravno da mu je opalo samopouzdanje pa gresi". Mnogo gore stvari ljudi pricaju o politicarima, pa se niko osim sadasnjeg predsednika na to nije ni obazirao. Sta oni treba da kazu, da je tezak posao politicara?

 

Nemojmo se zavaravati, da je bilo ko umesto F.Covica, nijedan argument u korist njega ne bi bio napisan. Njega brane oni koji su pristali na trgovinu, N.Covic nama velike zvezde, razbijanje Partizana i Buducnosti, a mi tapsemo njegovom nasledniku Filipu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako neko ko se zalaze za promene u ovoj zemlji, moze na bilo koji nacin da opravda postojanje tatinog malog na mestu na kome je trenutno, jer je to upravo ono za sta se bori. Najocigledniji primer bahatosti.


Filip u Zvezdi je isto kao i bilo koji drugi lik koji preko stranke upadne u elektrodistribuciju/dom zdravlja/skolu bez kvalifikacija. Isto za sve njih postoje neka "opravdanja". Isto kako se on bavi kosarkom, tako i u nekom selu zaposle za nastavnika matematike nekoga sa prosekom 6.3 koji nije ni zavrsio matematiku, vec istoriju, a preskoce "Djilasovog malog" sa prosekom 8.7 na Matematickom.

Pre godinu i nesto u jednom selu, po tuzbi jedne od bivsih nastavnica, uradjena je inspekcija, pa je doslo do toga da od 25 nastavnika, 19 nema potrebno obrazovanje/kvalifikacije. Naredjeno je da se zataska i ne dodje u medije, malo se stisalo, pa su "razni Filipi" se opet vratili na svoje radno mesto. Nikoga ne zanima, jer, prosveta je to, isti kurac, matematika/istorija/srpski, nek se okrece turbina. Pa tako i u kod nas. Isti kurac da li je  EL/ABA/KLS. Svaki igrac moze da igra. Kao da nastavnik koji predaje prvom razredu osnovne skole (tata ga ubacio) ode da predaje na master studijama. E to je Filip.

 

I da dodam, posle su deca kriva sto nisu naucila, jer...imaju udzbenike, iste kao deca u drugim skolama, samo se nisu dovoljno trudila da nadoknade loseg nastavnika.

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne podrzavam nepotizam. Ne navijam za Zvezdu pa mi je sasvim svejedno sa sportske strane sto on igra tamo.


Sa druge strane, ogromna vecina vas na ovom topiku ce da nepotizam vidi samo u slucaju Filipa, a verovatno ga je u klub doveo komsija Pera, tata Nebojsa nema veze s tim, pa on moze da ostane, a Filip da ode.

 

Samo ovo

 

Quote

Gde je bio Raduljica protiv Spanije i Argentine? Vidis, to je taj argument koji je nistavan jer mozes da ga napises za svakog igraca ma kako je bio los. Neko ko ne ulazi u igru naravno ne moze da pogresi.

 

nema nikakve veze sa zivotom. Vi ste ovde potencirali da je Covic toliko los da ne moze da igra kosarku ispred zgrade, a sa druge strane ignorisete cinjenicu da su titovi blizanci mnogo cesce imali krs bekap pleja u svojoj novijoj istoriji za kojeg molis boga da igra sto manje i ne pravi sranja nego obratno. I da je Covic najgori od svih njih, a opet, nije, potpuno je suludo pricati takve stvari.

 

Ovo sto sam napisao je dokaz da Covic (bar ne onaj koji se zove Filip) nije najveci problem Zvezde (sto se potencira na ovom topiku) i da ne moze Petar Petrovic da udje sa tribina i igra umesto njega, sto ste takodje tvrdili i ovde i na KKCZV topiku. Nenadic nije plej, ali Filip Covic po vasem misljenju nije ni kosarkas, tako da bi svakako trebalo da donese razliku.

 

Ili taj vanserijski igrac Stefan Pot koji jeste plej al trune u FMPu zbog nepotizma, on bi vas podigao onoliko.

 

Dakle, zakljucak je sledeci - Filip Covic nije dovoljno dobar da igra Evroligu, ali nije ni tako los kao sto pokusavate da predstavite. A ako vam je dosta jebanja u zdrav mozak od strane doktora Nebojse, treba njega da terate iz kluba, povesce Filipa sa sobom.


Vrlo je jednostavno. Ovo sto 90% ljudi na ovom topiku ovde radi je licemerje po definiciji.

 

Da ne pricamo o tome sto svi ovde znamo ko je zapravo Nebojsa Covic, pa je prica o tome da Filip hoce samo da pika basket a da trener ne sme da mu sere, i to moze samo sa tatom iza ledja zaista, ali zaista, krajnje deplasirana.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Nemojmo se zavaravati, da je bilo ko umesto F.Covica, nijedan argument u korist njega ne bi bio napisan. Njega brane oni koji su pristali na trgovinu, N.Covic nama velike zvezde, razbijanje Partizana i Buducnosti, a mi tapsemo njegovom nasledniku Filipu.

 

A vi ostali necete da tapsete, ali cete da cutite o tati i uzivacete u razbijanju Partizana i Buducnosti, samo kad bi taj vepar otisao, gde bi vam bio kraj. Odlicno.

1 hour ago, ivan9 said:

Obozavas ovo zar ne 🙂

Imas li ideju koliku razliku bi trebalo nasi SkupoPlaceniIgraci(SPI) trebalo da naprave protiv pacera kao sto su PAO, Barsa, Makabi da bi Filip mogao da igra bar 5 minuta?

Moja neka procena je 34 vs 6min. Da smo tako na nuli.

 

Nema potrebe da se prebacuje Pot posto je on isto ABA igrac i u EL ne bi pravio razliku(da li bi bio bolji ili ne od Filipa to niko ne moze da proceni). Trebalo je na poziciji pleja dovesti nekog iskusnog igraca kao komplement neiskustvu Lorenca. Neki igrac tipa Toni Daglas. A Filip moze da ostane treci igrac na svojoj poziciji i da se bori za svoju minutazu kao Borisa sto se bori.

Jednu utakmicu Lorenco igra 25min a Daglas 15, pa sledecu obrnuto. Kako ko bude imao zute minute. Filip moze da igra ABA. Ali i tu ne previse da ne zamaramo nosioce mnogo 🙂

 

Sta je uopste sa Daglasom? Ne vidim da ima klub.

 

Ako dovedete pleja da vam Lorenco bude drugi plej, nisam siguran da bi to sljakalo, imajuci u vidu Lorencove karakteristike. Ali ja mozda gresim i to ne mozemo znati dok ne vidimo.

 

Ono sto je pak jasno je da se onaj ko je dovodio Lorenca zajebao u proceni (iako lik u poslednje vreme objektivno igra okej) i da nije to sto ste mislili, zbog cega je i doveden. I da zbog toga, ako vec hocete da sutirate Filipa, i ovaj bi trebalo da ode u paketu.

 

To je moj stav baziran na dosadasnjem toku sezone. I mislim da ako ostane ovako i kada se skrati minutaza u plejofu, nestalnost Lorenca Brauna moze da vas kosta mnogo vise od Coviceve beskorisnosti.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

 

Ovo sto sam napisao je dokaz da Covic (bar ne onaj koji se zove Filip) nije najveci problem Zvezde (sto se potencira na ovom topiku) i da ne moze Petar Petrovic da udje sa tribina i igra umesto njega, sto ste takodje tvrdili i ovde i na KKCZV topiku. Nenadic nije plej, ali Filip Covic po vasem misljenju nije ni kosarkas, tako da bi svakako trebalo da donese razliku.

 

 

Postoje odredjene stilske figure u srpskom jeziku koje objasnjavaju ovo. Nema potrebe da se neko trudi da objasnjava da "nismo stvarno mislili da moze Misa Tumbas da sidje sa tribine i bude bolji od Covica". Ako si stvarno mislio to, ja ti se u ime svih izvinjavam.

 

Ovo za Nenadica - mozes da stavis i Bobija Marijanovica. Isto nije plej, ali mi kao ocekujemo da donese razliku ako ga stavimo na pleja, jer Filip nije kosarkas? Ne mora Boban, moze i legenda Branko Lazic, koji je i nizi od Nenadica, ali ne moze da igra pleja. Ponasas se kao Slavisa u pojedinim momentima. Ne razumem te.

 

Odjavljujem se. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

 

A vi ostali necete da tapsete, ali cete da cutite o tati i uzivacete u razbijanju Partizana i Buducnosti, samo kad bi taj vepar otisao, gde bi vam bio kraj. Odlicno.

 

Napisao sam u odgovoru Ilicu da sustina kosarke i vodjenja kluba nisu samo trofeji i pobede nad najvecim rivalima.

 

Tako da ne, ne smatram da je N.Covic Bog koji mora da ostane na celu KKCZ. Smatram da je sramota nacin na koji se vodi klub od kako je otisao Radonjic i da N. Covic itekako ima udela u svemu ovome.

 

Imas postove i drugih forumasa koji su ogorceni na Covica, a ne samo na Filipa, kao sto imas i postove ljudi koji misle da je samo Filip kriv. Ako se vec obracas toj grupi, bilo bi dobro da citiras nekog od njih. Navijaci KKCZ nemaju svi isto misljenje samo zato sto navijamo za isti klub.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Postoje odredjene stilske figure u srpskom jeziku koje objasnjavaju ovo. Nema potrebe da se neko trudi da objasnjava da "nismo stvarno mislili da moze Misa Tumbas da sidje sa tribine i bude bolji od Covica". Ako si stvarno mislio to, ja ti se u ime svih izvinjavam.

 

Ovo za Nenadica - mozes da stavis i Bobija Marijanovica. Isto nije plej, ali mi kao ocekujemo da donese razliku ako ga stavimo na pleja, jer Filip nije kosarkas? Ne mora Boban, moze i legenda Branko Lazic, koji je i nizi od Nenadica, ali ne moze da igra pleja. Ponasas se kao Slavisa u pojedinim momentima. Ne razumem te.

 

Odjavljujem se. 

 

Nenadic je bek, ne moras da ga poredis sa centrom. Pota si preskocio, da li i ti mislis da bi bio bolji od sina Filipa?

2 minutes ago, goldberg said:

 

Napisao sam u odgovoru Ilicu da sustina kosarke i vodjenja kluba nisu samo trofeji i pobede nad najvecim rivalima.

 

Tako da ne, ne smatram da je N. Covic Bog koji mora da ostane na celu KKCZ.

 

Ali ga ni ti ne teras, nego se fokusiras na njegovog sina.

 

Znaci stvar je vrlo prosta i ti pojmovi su nebo i zemlja, da ne kazem dupe i oko. Nepotizam - Nebojsa Covic napolje! a ne Filip Covic napolje. Filip Covic je tu potpuno nebitan.

 

Isto kao sto je otac ministra policije u aferi Krusik nebitan. Njegov sin mu je omogucio taj polozaj, zbog toga sin mora da podnese ostavku na javnu funkciju, a njegov otac ce da ode sa njim kao posledica.

 

Ako vodimo raspravu striktno o Filipu Covicu igracu, onda i on i Lorenco Braun treba lepo da spakuju kofere jer Lorenco Braun nije dovoljno dobar da bude plej Zvezde sa ovakvim ciljevima, drugi plej sigurno nece biti, a zamena Covica za nekog boljeg pleja koji ce biti bekap Braunu je IMO tracenje resursa i nece doneti nista.


I mi sad mozemo da pricamo o ovoj mojoj poslednjoj tvrdnji i da se ne slozimo, vi mozete da mislite da ce to napraviti kvantni skok za Zvezdu, samo ta jedna rokada, ali tu raspravu nismo vodili jer ste vi zainteresovaniji za izbacivanje navijackih frustracija na pogresnoj adresi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, McLeod said:

Samo ovo

 

 

nema nikakve veze sa zivotom. Vi ste ovde potencirali da je Covic toliko los da ne moze da igra kosarku ispred zgrade, a sa druge strane ignorisete cinjenicu da su titovi blizanci mnogo cesce imali krs bekap pleja u svojoj novijoj istoriji za kojeg molis boga da igra sto manje i ne pravi sranja nego obratno. I da je Covic najgori od svih njih, a opet, nije, potpuno je suludo pricati takve stvari.

 

Zato sto si se i ti ubio pokazivajuci da je Raduljica daleko od reprezentativnog nivoa.

 

Po onome sto pises sada, samo ti je trebalo navesti da smo i bez njega izgubili od Spanije i Argentine i da imamo i vecih problema od Raduljice.

 

Jednostavno, ne mozes da juce tvrdis da je sramota sto se Raduljica gura u reprezentaciju, a danas da relativizujes prisustvo Covica na terenu na taj nacin.

 

8 minutes ago, McLeod said:

Nenadic je bek, ne moras da ga poredis sa centrom. Pota si preskocio, da li i ti mislis da bi bio bolji od sina Filipa?

Ali ga ni ti ne teras, nego se fokusiras na njegovog sina.

 

Znaci stvar je vrlo prosta i ti pojmovi su nebo i zemlja, da ne kazem dupe i oko. Nepotizam - Nebojsa Covic napolje! a ne Filip Covic napolje. Filip Covic je tu potpuno nebitan.

 

Isto kao sto je otac ministra policije u aferi Krusik nebitan. Njegov sin mu je omogucio taj polozaj, zbog toga sin mora da podnese ostavku na javnu funkciju, a njegov otac ce da ode sa njim kao posledica.

 

Ako vodimo raspravu striktno o Filipu Covicu igracu, onda i on i Lorenco Braun treba lepo da spakuju kofere jer Lorenco Braun nije dovoljno dobar da bude plej Zvezde sa ovakvim ciljevima, drugi plej sigurno nece biti, a zamena Covica za nekog boljeg pleja koji ce biti bekap Braunu je IMO tracenje resursa i nece doneti nista.


I mi sad mozemo da pricamo o ovoj mojoj poslednjoj tvrdnji i da se ne slozimo, vi mozete da mislite da ce to napraviti kvantni skok za Zvezdu, samo ta jedna rokada, ali tu raspravu nismo vodili jer ste vi zainteresovaniji za izbacivanje navijackih frustracija na pogresnoj adresi.

 

Slazem se, zato i mislim da je sramota sto Covic radi to sto radi i da treba da ode sa mesta predsednika Zvezde u FMP pa tamo neka gura sina do mile volje.

 

Oko Browna se necemo sloziti. Sta bi promenilo da nam je jedini plej Renfroe ili Siva ili Van Rossom ili Lo ili Nelson ili Hermansson ili Diot? Shvatas li da nema ekipe sa madjionicarem na pleju i krsem na poziciji back upa?

Link to comment
Share on other sites

Pa vrlo je diskutabilno ko je ove sezone dalje, Raduljica od reprezentacije ili Filip Covic od Evrolige, cak bih rekao da Raduljica u toj diskusiji ne bi dobro prosao, ali da ne nacinjem tu temu.

 

Svi ti igraci koje si naveo (ili taj profil) vama uopste nije nedostupan. To sto mnogi sada igraju sa dva pleja ili jos gore priucena pleja slicnog kvaliteta pa ih rotiraju po 20 minuta ne znaci da je to pametno, sto uglavnom pokazuju i rezultati tih ekipa. Pogotovo sto vecina tih igraca cak nije ni komplementarno.

 

Na cemu i insistiram, dovodjenje boljeg igraca umesto Covica pa neka se snalaze posle taj novi i Lorenco i bore za mesto uopste ne mora da resi problem, pa cak ni na tom individualnom i statistickom zbiru na kom se ovde ne znam iz kog razloga insistira (statisticki ce zajednicki ucinak Brauna i tog novog biti bolji od ovog sada ucinka dva pleja), ali da li ce to doneti rezultat? Diskutabilno. Istorija nas uci da ako ne postoji koncepcija nego se samo menjaju igraci kao na traci, cak i ako imaju individualni kvalitet, to vrlo retko donese rezultat zapravo.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, McLeod said:

Pa vrlo je diskutabilno ko je ove sezone dalje, Raduljica od reprezentacije ili Filip Covic od Evrolige, cak bih rekao da Raduljica u toj diskusiji ne bi dobro prosao, ali da ne nacinjem tu temu.

 

Bolje, jer se ne vodis kosarkaskim argumentima nego emocijama.

 

Kod F.Covica ti ne smetaju iste te stvari koje su ti smetale kod Raduljice, vadis argumente za F.Covica koje ne uvazavas u slucaju Raduljice. 

 

Ti si odlucio da ti Raduljica ide na zivce, a za Covica te bas briga, pa zato smisljas argumente da bi to dokazao, umesto da je obrnuto.

 

Da ne govorim koliko je drugi plej bitnija pozicija u timu od treceg centra.

 

Quote

Svi ti igraci koje si naveo (ili taj profil) vama uopste nije nedostupan. To sto mnogi sada igraju sa dva pleja ili jos gore priucena pleja slicnog kvaliteta pa ih rotiraju po 20 minuta ne znaci da je to pametno, sto uglavnom pokazuju i rezultati tih ekipa. Pogotovo sto vecina tih igraca cak nije ni komplementarno.

 

Pa to su realni rezultati ekipa sa mnogo manjim budzetima od Armanija, Makabija, Himkija, Efesa, Barselone, Reala.

 

Ne znam da li je tebi jasno da nema pleja kao sto je Marcus Williams, da ne mozemo da ga dovedemo, da bi morali da potrosimo minimum milion evra da bi uopste mogli da posaljemo ponude za plejmejkere kao sto je Chacho iz CSKA ili Jamesa iz Armanija.

 

Pises kao da imamo budzet kao Barcelona, Armani ili Efes pa se iscudjavas zasto takav klub ima i Browna i Covica. Tacno je, Barcelona bi morala da zameni oba pleja kada bi imali i Browna i Covica (u slucaju da ih i nekom uvrnutom paralelnom univerzumu kupi Nebojsa), mi biramo izmedju ovih plejmejkera:

 

Renfroe

Siva

Hermansson

Van Rossom

Albicy

Nelson

Lo

Perez

Diot

Kalnietis

 

Shvatas li da su to dostupni plejmejkeri, da su ih doveli klubovi sa vecim budzetima od naseg i da niko od njih nije lud pa da ubaci nekog domaceg nesposobnjakovica i ostane sa samo jednim od njih?

 

Jos bolje, zamisli da umesto Barona imamo Jeremica, umesto Dobrica/Davidovca Keselja, umesto Fayea i Simanica Tejica, umesto Oja i Kuzmica da imamo Gagica.

 

Dakle, Jeremic, Keselj, Tejic, Gagic, igraci koji bi mogli da igraju u pola ABA ekipa. Da li bi pisao da je nas najveci problem sto Jenkins nije u formi, Perperoglou je mator, Brown ima problema sa kolenima ili da je Gist undersized?

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

To su dostupni plejevi za koje znas da je otprilike to cenovni rang. Ali i Zvezda i Partizan su u sezonama koje su bile najuspesnije isle na high risk high reward varijante i nikad svoje timove nisu pravile na taj nacin. I sa Braunom je to pokusano, nije islo. Zato ako se priznaje greska treba da idu obojica.

 

Inace, Dzejms je pre nekoliko godina bio indijanac kojeg ozbiljan klub ne bi nikada pozeleo u svom rosteru, po misljenju mnogih sa ovog foruma.

 

Sto se tice tih klubova, ima dosta domacih nesposobnjakovica i po Litvaniji i po Rusiji. I uvek je i bilo, i kod nas. I uvek su se rezultati pravili uprkos tim nesposobnjakovicima, eto Lazic i Bozic napravise dinastiju, prodefilovali su mnogi, recimo Tepic, Lesic, Gagic, Rebic, da ne nabrajam sad. I da je Covic apsolutno najgori od svih njih, opet to nije neka nepoznata teritorija za nase timove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

To su dostupni plejevi za koje znas da je otprilike to cenovni rang. Ali i Zvezda i Partizan su u sezonama koje su bile najuspesnije isle na high risk high reward varijante i nikad svoje timove nisu pravile na taj nacin. I sa Braunom je to pokusano, nije islo. Zato ako se priznaje greska treba da idu obojica.

 

Onda bi bilo dobro da napises koji su to high risk high reward plejevi osim Marcusa.

 

Mi smo u najuspesnijoj sezoni imali dvojac Wolters - Jovic. Ispustili smo sansu da mozda odemo i na f4 jer nam se Jovic povredio pa Wolters sam nije bio dovoljan.

 

7 minutes ago, McLeod said:

Inace, Dzejms je pre nekoliko godina bio indijanac kojeg ozbiljan klub ne bi nikada pozeleo u svom rosteru, po misljenju mnogih sa ovog foruma.

 

Tacno, bio je, vise nije. I Micic je bio los u Zvezdi, sada je najbolji plej u evroligi po trenutnoj formi.

 

Zato i postoje cene i zato se one razlikuju i zato ne mozemo da dovedemo koga hocemo.

 

7 minutes ago, McLeod said:

Sto se tice tih klubova, ima dosta domacih nesposobnjakovica i po Litvaniji i po Rusiji. I uvek je i bilo, i kod nas. I uvek su se rezultati pravili uprkos tim nesposobnjakovicima, eto Lazic i Bozic napravise dinastiju, prodefilovali su mnogi, recimo Tepic, Lesic, Gagic, Rebic, da ne nabrajam sad. I da je Covic apsolutno najgori od svih njih, opet to nije neka nepoznata teritorija za nase timove.

 

Lazic je bio toliko dugo jer je koristio timu i igrao odbranu. Bozic takodje, vazan sraf u Vujosevicevom sistemu.

 

Sta Rebic, kakvu je karijeru on imao?

 

Da zavrsimo sa ovim, da li si svestan da su se svi ti igraci kritikovali, da su se neretko i pljuvali (osim Bozica i Lazica u prajmu)? Pritom pricamo o poziciji pleja, niko od evroligaskih klubova nema neke domace verzije Covica u bitnijim ulogama u timu.

Link to comment
Share on other sites

Najsmesnije su mi ove price " Da vam prvi plej kojeg ste platili 300-400k pravi razliku protiv Reala i slicnih timova ciji igraci kostaju 1-2 miliona, ne bi bio

problem sto se Filip rekreira 5-10 min u EL". Prosto neverovatno da ozbiljan covek napise nesto slicno.

Proklet bio Lorenco, moras biti MVP svaku tekmu, nije dovoljno samo ponekad.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...