Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

Ima svakako istine i u tome što dovodite u vezu reakcije dela US establišmenta sa izbornom strategijom, jer Demokratska stranka, paradoksalno, računa i na glasove onih koji su palili američku zastavu ili odobravaju taj čin...

 

Međutim, to što je Iran prvi put u istoriji raketirao Izrael i to što Huti potapaju brodove po Crvenom moru ipak nema veze sa predizbornim kampanjama u SAD, već sa osećajem da će im to - proći.

 

I prolazi, kao što vidimo... Jer najveći zaštitnik Izraela trenutno nema rešenje za takve slučajeve.

 

Da li je to zbog nesposobnosti, promene spoljnog kursa ili nečeg trećeg, mi sada ne možemo sa sigurnošću da tvrdimo. Ali da je Iran danas najopasniji još od revolucije u toj zemlji, kao što Bibi tvrdi, to vidi čak i onaj ko se ne bavi tim pitanjima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

US i UK imaju zajednicki stav da Iran nikada ne sme da stigne do nuklearnog oruzja i to je to.  A to sto se inflitrira u slabe drzave kao sto su Liban, jemen, Irak, Sirija, to kao da nikoga ne zanima. Sto snabdevaju Rusiju isto kao da nikoga ne zanima. Sto su uspostavili onaj sat koji otkucava unazad za unistenje Izraela, i to kao nikoga ne zanima.

Pa ako to sve nikoga ne zanima u vezi Irana, tada sigurno imaju nesto u rukavu. Ako mi na forumu, bar nas nekolicina to sve uvidjemo, i to ne samo tek sada vec godinama unazad recimo od Obame, zar je moguce da je ostatak sveta slep na najopasnije ludake medju ludacima....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mama_mia said:

They might as well hold up signs saying 'Chickens for KFC,'" he continued.

 

 

Morao sam da odgledam snimak da se uverim da je ovo stvarno rekao, kakav lik. 😄

 

Nije pomenuo ipak onu najjacu krilaticu, parafraziram: Nema trans prava bez slobodne Palestine. 

 

Moze i: Nema Golfa sedmice bez srpskog Kosova.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 40Wins said:

 

Morao sam da odgledam snimak da se uverim da je ovo stvarno rekao, kakav lik. 😄

 

Nije pomenuo ipak onu najjacu krilaticu, parafraziram: Nema trans prava bez slobodne Palestine. 

 

Moze i: Nema Golfa sedmice bez srpskog Kosova.

 

 

Naravno da jeste, to je vec dosta ljudi koristilo ili Turkeys for Thanksgiving. Izabrao je samo izraz koji ima vecu medjunarodnu prepoznatljivost.

 

Danas su iz tunela izneli 5 tela otetih 7og oktobra, ne taoca, nego poginulih 7og oktobra. Koja bagra otima mrtve? I ja pitam gluposti kad su otimali decu.

 

A pre neki dan je izaslo svedocenje jednog muskarca koji je silovan tokom masakra. 

Nadam se da ce uspeti da izvuku prezivele taoce nekim sporazumom, ali ko god misli da ce time Hamas preziveti, nesto mi se cini da se gadno varaju.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Here we go, znaci sad vise nema pitanja da ce udariti Hezbollah jako. 11 mrtvih za sada, uglavnom deca. Preko 30 povredjenih. Prvo su se pohvalili napadom, pa sad pokusavaju da negiraju. Ako ikome treba dokaz da svu teroristicku bagru treba unistiti, I napraviti mir u regionu. 

Link to comment
Share on other sites

Sada gledam onaj iznad link `napad na skolu`, a ima jos desetine takvih naslova gde se implicira kako IDF gadja skolu/e...ili obdaniste....bolnicu. Sta da misli obican svet koji, neki, em naginju antisemitizmima em pojma nemaju o mnogo toga, nego bez razmisljanja da postanu jos veci antisemiti i ljubitelji hamasa cije skole i vrtici bivaju pod stalnom vatrom `vekovnih zemaljskih neprijatelja jevreja` i njihovog nepozeljnog Netanjahua. (Kao da bi bilo ko na celu Izraela ikada bio pozeljan kad ceo Izrael nije pozeljan). Takvi sa poluznanjima poluistina mozda i znaju ponesto o tome zasto izrael bas `bira` skole i vrtice ili bolnice za svoje mete, ali lepse je praviti se da su u tim ustanovama zaista sedela  deca i bolesni i stari jer tako imaju adut za mrznju i navijanje. Pa ko ne bi navijao za potlacene i slabe...Cak su i daleke Sjedinjene Drzave postale meke i slabe u toj meri da im `pridoslice` gaze zastavu i zamenjuju svojom. 

 

Najludje je kad napadaju Izrael a onda se sakriju po skolama i bolnicama i kukaju kod Irana da poruci Izraelu da nikako ne uzvraca na napad. Iran preti `do not bomb Beirut` - Ne dirajte Liban jer kad vam dodjemo sa Erdoganom koji takodje preti da stize u Izrael da spasava hamas....itd. Jos i Putin da uleti....

 

Kad smo kod Irana, istini za volju cesto sam `kod Irana` - The Iranian Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei met with Palestinian Islamic Jihad chief Ziyad Nakhaleh, and the Political Bureau Chief of Hamas, Ismail Haniyeh on Tuesday. The terror leaders are in Iran to attend the swearing-in of Iran’s new president Masoud Pezeshkian.

 

A jedino sto je potrebno - vratite taoce zive i mrtve, priznajte poraz i time zastite svoju decu koju ceo svet osim hamasa oplakuje. Da li je neko slucajno video proteste protiv hamasa po Gazi, da li su palestinski arapi trazili prekid vatre i vracanje izraelskih talaca i povlacenje hamasa sa politicke scene? Na koji nacin su mislili da zastite sebe i decu a da ih konstantno ne eksponiraju i zrtvuju?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Veoma ogranicena reakcija Izraela, mislim podrzavam ubistvo Shukra, samo ne znam da li je dovoljno. Naravno, uz ogradu da neznamo da li se jos nesto sprema, ili da li je strateska odluka. Naravno Rusija osudjuje krsenje medjunarodnih zakona 🙄 bukvalno neverovatno kakva ironija moze doci od njih.  

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, 40Wins said:

Kakva vest. Terorista i ratni zlocinac priveden ruci pravde. 

Lik koji se baskario u Kataru dok su mu deca i unuci ubijeni u Gazi. 

Trebalo je to dosta ranije ali ajde, bolje ikad nego nikad.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

Trebalo je to dosta ranije ali ajde, bolje ikad nego nikad.

Ranije nije bilo moguce, nije moguce oblakodere po Kataru i vile po Istanbulu bombardovati.

Ovaj genijalan i vrlo hrabar potez Izraela uci ce u udzbenike o hirurski preciznim "neutralisanjem"

terorista.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Selina said:

Ranije nije bilo moguce, nije moguce oblakodere po Kataru i vile po Istanbulu bombardovati.

Ovaj genijalan i vrlo hrabar potez Izraela uci ce u udzbenike o hirurski preciznim "neutralisanjem"

terorista.

Moglo je da Bibi nije imao odnos prema Hamasu koji je imao al dobro. U svakom slučaju, zmija se u glavu udara tako pozdravljam ovaj potez. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Darko said:

Moglo je da Bibi nije imao odnos prema Hamasu koji je imao al dobro. U svakom slučaju, zmija se u glavu udara tako pozdravljam ovaj potez. 

Nema veze Bibi sa ovim udarom na Haniju, ili barem ima utoliko sto je izbegnuto nekakvo bombardovanje Bejruta i pogibija

silnih neduznih ljudi. Ljudi su u Bejrutu bili ocajni jer su ocekivali odmazdu Izraela koja je bila neminovna, ali vidi cuda 

odmazda je bila drugacija i ubitacnija.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda jos jedna explozija u Damasku, videcemo sta je to. Izrael cuti, I prati istragu. Eto a sinoc sam rekla da je Shukr dobar pocetak, ali nedovoljno. 

A to da ce ubistvo nekoliko vodja nesto promeniti, je zabluda, samo ce ih zameniti. Iako je dobro ukloniti cudovista.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Izgleda jos jedna explozija u Damasku, videcemo sta je to. Izrael cuti, I prati istragu. Eto a sinoc sam rekla da je Shukr dobar pocetak, ali nedovoljno. 

A to da ce ubistvo nekoliko vodja nesto promeniti, je zabluda, samo ce ih zameniti. Iako je dobro ukloniti cudovista.

Nije to bas jednostavno, razne struje postoje, borba za vlast i prevlast, sve ce to uticati na njihovu ( Hamas) borbenu spremnost.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Selina said:

Nije to bas jednostavno, razne struje postoje, borba za vlast i prevlast, sve ce to uticati na njihovu ( Hamas) borbenu spremnost.

Mozda, samo kazem da to nije zmija koja se udara u glavu, to je Hidra.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Selina said:

Nije to bas jednostavno, razne struje postoje, borba za vlast i prevlast, sve ce to uticati na njihovu ( Hamas) borbenu spremnost.

 

Nije ni komplikovano.

Sve struje se ipak slažu u jednom a to je žrtvovanje što većeg broja civila. 

 

Fripalestajnere / korisne idiote treba redovno hraniti propagandom i držati ih na gotovs za proteste po zapadu, floodovanje društvenih mreža, a bogami i za regrutovanje novog mesa za mlevenje.

Link to comment
Share on other sites

On 7/30/2024 at 3:28 PM, Mama_mia said:

Iran preti `do not bomb Beirut` - Ne dirajte Liban jer kad vam dodjemo sa Erdoganom koji takodje preti da stize u Izrael da spasava hamas....itd. Jos i Putin da uleti....

Kad smo kod Irana, istini za volju cesto sam `kod Irana` - The Iranian Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei met with Palestinian Islamic Jihad chief Ziyad Nakhaleh, and the Political Bureau Chief of Hamas, Ismail Haniyeh on Tuesday. The terror leaders are in Iran to attend the swearing-in of Iran’s new president Masoud Pezeshkian.

 

 

Osecam se kao da sam locirala i prokazala ovog teroristu koji se na ovom pomenutom mestu osetio bezbednim....a ovi ga sredise. Strasno. Necu to vise da radim. :classic_smile:

 

Locirala sam i Sinwara, ali hajde da jos malo sacekamo...

 

3 hours ago, Beonegro said:

Nezavisno od toga šta mislim o Netanjahuu i njegovoj vladi, moram da kažem da su ovim učinili svijet malo manje lošim mjestom nego što je bio juče.

 

Kako to mislis `nezavisno` ako `do u rec` citiras ono sto je bilo receno:

 

 Israeli official, Minister of Heritage Amichai Eliyahu, apparently couldn’t contain his exuberance, and took to X to proclaim: “This is the right way to clean the world of this filth … Haniyeh’s death makes the world a little better.”

 

A i receno je vec nekolicinu puta, bez obzira ko je vlast u ovakvim okolnostima uvek radi isto. I radice. Tako da ne mozemo da biramo - ovo mi je dopadljiv odgovor ovo nije. To je sve deo jedne odavno zacrtane strategije ponasanja (u ovakvim okolnostima) i ne postoji taj neko drugi koje ce kad zameni Netanjahua to da promeni.

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

...zasto uopste citam sta kaze al jazeera, kao da ne znam sta ce reci....

 

Prenecu parafrazu samo zato sto je smesno, dakle kaze se da je ubijeni Hanya, steta za njega, bog da ga primi u narucje, jer je bio jedan umereni i sjajni terorista u odnosu na neke bas bas tvrdokorne i zle. Ovaj covek fin, miran, dosao u Iran da se pokloni novom predsedniku, ovi bas njega nasli da maknu.

 

Ispada da umereni i fini ljudi vise ne mogu u Iran ili tek tako po ME kako im se hoce. Posebno ako im se prethodno `omakne` da prave gluposti na teritoriji Izraela.

 

...A sto se tice Sinwara to mislim da cemo imati priliku da gledamo sudjenje uzivo. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...