Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

2 hours ago, berti said:

Neko hoce da uvuce Iran u sve ovo, nekome ne odgovara mir na bliskom istoku...


Kako misliš neko hoće da uvuče Iran u sve ovo 😄? Pa Iran se poodavno sâm ne samo uvukao u sve to, već vodi i glavnu reč. Nisu sigurno vesnici mira na BI.

  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kronostime said:

Od te BOMBE nemaju nikakve vajde posto su kodovi za aktiviranje iste/ih predati Amerikancima poodavno da ne padnu u iskusenje da je upotrebe oko i zbog Kasmira i nemaju vise kontrolu nad istim.

 

To je dosta spektakularna tvrdnja pa bih rado video izvor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kronostime said:

Od te BOMBE nemaju nikakve vajde posto su kodovi za aktiviranje iste/ih predati Amerikancima poodavno da ne padnu u iskusenje da je upotrebe oko i zbog Kasmira i nemaju vise kontrolu nad istim.

Musharaf ( nisam ni znala da zivi, navodno skromno, u Londonu) kaze drugacije, a on to jel zna:

 

 

 

The issues then and today are the same: Pakistan is a nuclear-armed nation. So is India, its rival, an on-and-off ally of both Russia and America that rarely, if ever, discusses its own nuclear capability.

https://seymourhersh.substack.com/p/was-it-self-censorship

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

 

Iran ima vrlo mladu populaciju i po logici stvari tamo će se kad-tad desiti promene u smislu sklanjanja ovih sadašnjih manijaka sa čela. Pitanje je samo da li će pre toga ceo region otići dođavola.

 

To sto imaju mladu populaciju moze odvesti stvari i na kontra stranu od onog sto ti mislis. Nazalost. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Eddard said:


Kako misliš neko hoće da uvuče Iran u sve ovo 😄? Pa Iran se poodavno sâm ne samo uvukao u sve to, već vodi i glavnu reč. Nisu sigurno vesnici mira na BI.

Da  Iran uvuce u najdirektnije vojno mesanje Plus SA je trebala da uspostavi diplomatske odnose sa Izraelom, to je prakticno bilo dogovoreno. Sada ke stopirano.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, berti said:

Da  Iran uvuce u najdirektnije vojno mesanje Plus SA je trebala da uspostavi diplomatske odnose sa Izraelom, to je prakticno bilo dogovoreno. Sada ke stopirano.

Iran ratuje na vise frontova. Rat u Jemenu je rat izmedju Irana i Saudisjke Arabije, uglavnom Iran pobedjuje.

Zato ratuju tamo. Zasto zele smrt Izraelu. kako je moguce da finansiraju vojno ( civilno drustvo finansira glupava Evropa)

Hamas i Gazu? Koji moy traze i Libanu ( Hizbola) i Siriji? Uostalom, ovo podrzavanja Rusije protiv Ukrajine i slanje dronova

i jos kojecega nije njihova ljubav spram hriscanskih pravoslavaca.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, erwin said:

 

To ne piše tu, piše da su im Ameri pomogli da naprave proceduru po kojoj jedan čovek ne može da aktivira arsenal već da su potrebna dvojica, a ne da je njihov čovek jedan od njih.

I mene je naterao da pročitam i nigde ne nadjoh da US kontroliše njihove bombe.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Selina said:

U Francuskoj neki vikac Alah je veliki, zaklao nastavnika u skoli i povredio neki silan broj ljudi.

To je mnogo veci problem u najavi obzirom na broj imigranata sa BI i Afrike sirom Evrope zadnjih decenija narocito u zadnjih 10 godina.

Terorizam koji ceka priliku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Selina said:

Ja samo ukratko prepricala informaciju. Ne razumem sta mi podmeces.

 

Ovaj deo o pokvarenih namirnicama mi upao za oko:

 

Quote

U medjuvremenu su se javili tast i tasta skotskog premijera, ocajni su ( oni su tamo u poseti kod svog sina i njegove porodice 

koja ima i jednu bebu) jer nemaju struju pa su sve namernice pokvarile.

 

Mislio sam da si ih ismevala, jer propast namirnica koja se drže u frižideru ili zamrzivaču su jedan od najmanjih problema za njih trenutno. Izvinjavam se ako sam te pogrešno razumeo.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Clash said:

Za danas su zvali ovi teroristi iz Hamasa na neki dzihad friday event.

Šta kaže dijspora sa foruma ima li kakvih dešavanja?

Oni (Hamas) nisu bas toliko vazni. Po dzamijama sirom Evrope imani pozivaju na dzihad, malo suptilno, malo uvijeno, a neki

i otvoreno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...