Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

7 minutes ago, goldberg said:

 

A koji plej moze? Ima li takav?

 

Zakopali smo se trazeci ubicu na pleju, umesto da, logicno, potrazimo dva prosecna evroligaska plejmejkera koji su nam platezno dostupni. Sad mozemo dovesti samo igrace kao sto su Kalnietis, Mantzaris, Colom i da se nadamo da Jenkins moze da se snadje na pleju kada prvi plej nije u igri.

 Ne postoji plej danas na trzistu. Svi su losi, nadali se Teu i Jovicu, gde sad tamo neki Mancaris da dodje. Da ne pricamo o nekim segrtima iz neke Valensije, Unicaje..treba pametno birati sa kim da uklopimo Filipa.  Sad ako bi uzeli pleja, mozda bi navijaci u Septembru trazili jos jednog, ovako cekas Septembar i onda daj sta das, daj tog jednog i ti budes srecan.

 

Jovanovic je isto igrao kao u KKCZ, dobije loptu, zabije glavu kao Noj u zemlju i ide ka kosu. Retko mali  kosarkaski IQ ima i to mu je glavni problem.

 

Jovanovic je tanak defanzivac, mozda mu je najace oruzije skok u napadu, pokretljivost..to je to..

 

 

 

 

Edited by Pavaroti
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Haggard said:

 

jovanovic ima telo od milion dolara i solidno brze noge, mada jeste panj u napadu. ali on svakako moze biti elitni evropski defanzivac. za razliku od odza i ristica koji nemaju nijedan kvalitet za ozbiljnu kosarku. ako bi se biralo izmedju njih trojice da jedan ostane, bez dileme bih birao jovanovica.

 

Kako Jovanovic ima telo od milion dolara a Odzo, koji je za njega Svarceneger iz najboljih dana licno, nema nijedan kvalitet za ozbiljnu kosarku?

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Све учесталије се помиње Наз Митру (мени нелогично јер је дечко кроз колеџ каријеру био бек), и Штимац од данас.. 


Video sam malopre Štimca u Big fashionu, sedeo sa Šunturlićem. Štime je pio kafu, a Filip jeo sladoled. Nisam siguran, ali mi se čini da su bile dve kugle straćatele. S obzirom na to da su naručili dve različite stvari, mislim da se nisu dogovorili oko saradnje.
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, taliesin said:

 

Kako Jovanovic ima telo od milion dolara a Odzo, koji je za njega Svarceneger iz najboljih dana licno, nema nijedan kvalitet za ozbiljnu kosarku?

 

nije telo samo kolicina misica, u tom smislu odzo jeste verovatno najjaci evropski igrac, ali sami misici ne znace nista cak ni u boksu, kamoli kosarci.. odzo je spor, ne moze da zatvori nista, ne stiti obruc, a u napadu su jednako "talentovani".

ne znam sta planiraju sa jovanovicem, verovatno nista bitno za zvezdu, ali ja bih ga proverio. mozda su mu ove dve evropske godine ipak nesto znacile. on je verovatno jedan od onih centara koji ce tek sa 30 godina da bude ozbiljan igrac.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ulicni basketas said:

 


Video sam malopre Štimca u Big fashionu, sedeo sa Šunturlićem. Štime je pio kafu, a Filip jeo sladoled. Nisam siguran, ali mi se čini da su bile dve kugle straćatele. S obzirom na to da su naručili dve različite stvari, mislim da se nisu dogovorili oko saradnje.

 

Ne preziva se Šunturlić, već Sunturlić 😁

Edited by Green23
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Боги said:

Све учесталије се помиње Наз Митру (мени нелогично јер је дечко кроз колеџ каријеру био бек), и Штимац од данас.. 

Ali gde se pominju, sto neki random forumas nabaci par klipova na tim forumima pa se ljudi naloze i kao daj ovoga, Covicu reaguj i slicno.

 

Za Stimaru isto , mada kod Stimare i ima neke logike zbog u Kuzmica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Kako Jovanovic ima telo od milion dolara a Odzo, koji je za njega Svarceneger iz najboljih dana licno, nema nijedan kvalitet za ozbiljnu kosarku?
Iz prostog razloga što današnji centri ne treba da liče na Shaqa, nego pre svega da budu pokretljivi i opasni sa više pozicija na terenu. Podsetimo se da je Jovanović na početku u KKCZ šibao i trojke, nije ih puno šutirao ali se videlo da može da pogodi. Njegov minus je bila i ostala odbrana, ali Ojo i tu nema neku prednost upravo zbog sporosti, Jovanović može u nekim situacijama da odigra help&recover ovaj ne sme ni da pomisli na to.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Haggard said:

 

nije telo samo kolicina misica, u tom smislu odzo jeste verovatno najjaci evropski igrac, ali sami misici ne znace nista cak ni u boksu, kamoli kosarci.. odzo je spor, ne moze da zatvori nista, ne stiti obruc, a u napadu su jednako "talentovani".

ne znam sta planiraju sa jovanovicem, verovatno nista bitno za zvezdu, ali ja bih ga proverio. mozda su mu ove dve evropske godine ipak nesto znacile. on je verovatno jedan od onih centara koji ce tek sa 30 godina da bude ozbiljan igrac.

 

Ono sto sam ja gledao Jovanovica, njegov najveci problem je sto je jako los u odbrani pika. Ima kamenu ruku, a takva partija protiv Partizana je posledica toga sto su ga cuvali Landale i Jankovic koji su ocajni defanzivci. 

 

Link to comment
Share on other sites

Nema nikakve logike kod Stimare, bio je spora nekretnina i u 20-tim, sa 32 da ne govorimo.

Sta tek reci za odbranu od pika koja se spominje iznad (sa pravom) za ove 5-ce koje imamo pod ugovorm, za Stimeta je to nedosanjani san.

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dekkard said:
26 minutes ago, taliesin said:
 
Kako Jovanovic ima telo od milion dolara a Odzo, koji je za njega Svarceneger iz najboljih dana licno, nema nijedan kvalitet za ozbiljnu kosarku?

Iz prostog razloga što današnji centri ne treba da liče na Shaqa, nego pre svega da budu pokretljivi i opasni sa više pozicija na terenu. Podsetimo se da je Jovanović na početku u KKCZ šibao i trojke, nije ih puno šutirao ali se videlo da može da pogodi. Njegov minus je bila i ostala odbrana, ali Ojo i tu nema neku prednost upravo zbog sporosti, Jovanović može u nekim situacijama da odigra help&recover ovaj ne sme ni da pomisli na to.

Da, sve si ovde lepo objasnio. Kosarka se danas igra drugacije u mnogo brzem ritmu. Ipak ovo jeste Evropa i jedan Tavares je najboli centar EL i najbolji defanzivac, tako da ni tvoja prica nije previse tacna, kao ni kolege koga citiras, u Evropi je istina negde izmedju. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Haggard said:

 

nije telo samo kolicina misica, u tom smislu odzo jeste verovatno najjaci evropski igrac, ali sami misici ne znace nista cak ni u boksu, kamoli kosarci.. odzo je spor, ne moze da zatvori nista, ne stiti obruc, a u napadu su jednako "talentovani".

ne znam sta planiraju sa jovanovicem, verovatno nista bitno za zvezdu, ali ja bih ga proverio. mozda su mu ove dve evropske godine ipak nesto znacile. on je verovatno jedan od onih centara koji ce tek sa 30 godina da bude ozbiljan igrac.

 

Jebi ga, da nisam gledao obojicu u Zvezdi mozda bih ti i poverovao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, goldberg said:

 

A koji plej moze? Ima li takav?

 

Zakopali smo se trazeci ubicu na pleju, umesto da, logicno, potrazimo dva prosecna evroligaska plejmejkera koji su nam platezno dostupni. Sad mozemo dovesti samo igrace kao sto su Kalnietis, Mantzaris, Colom i da se nadamo da Jenkins moze da se snadje na pleju kada prvi plej nije u igri.

Colom-a ne mozes, potpisao za Valensiju

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, taliesin said:

 

Jebi ga, da nisam gledao obojicu u Zvezdi mozda bih ti i poverovao.

 

ok, odzo je ostavio bolji utisak u svojoj epizodi u zvezdi nego jovanovic,  odzo je imao i jednu godinu prilagodjavanja u fmp-u, dok je jovanovic odmah gurnut u evroligaski tim. ali mislim da u perspektivi jovanovic ima vece sanse da bude igrac. malo smesno zvuci rec "perspektiva" za igrace od 25 i 26 godina, ali za centre to nije puno.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Haggard said:

 

ok, odzo je ostavio bolji utisak u svojoj epizodi u zvezdi nego jovanovic,  odzo je imao i jednu godinu prilagodjavanja u fmp-u, dok je jovanovic odmah gurnut u evroligaski tim. ali mislim da u perspektivi jovanovic ima vece sanse da bude igrac. malo smesno zvuci rec "perspektiva" za igrace od 25 i 26 godina, ali za centre to nije puno.

Jovanovic mi je Gagic tip igraca. Super telo, dobra pokretljivost , ali bb iq u minusu.

Link to comment
Share on other sites

 
ok, odzo je ostavio bolji utisak u svojoj epizodi u zvezdi nego jovanovic,  odzo je imao i jednu godinu prilagodjavanja u fmp-u, dok je jovanovic odmah gurnut u evroligaski tim. ali mislim da u perspektivi jovanovic ima vece sanse da bude igrac. malo smesno zvuci rec "perspektiva" za igrace od 25 i 26 godina, ali za centre to nije puno.
Naravno, kad je u pitanju košarkaški pismeniji igrač od Ojo-a.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...