Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

7 minutes ago, Guru said:

 

Jenkins je u Zvezdi imao 60.7% na obruču, Rivers katastrofalnih 47.1% (gore čak i od Čovića). I češće je išao na ulaz i što kažeš - mnogo je više i bolje koristio telo, inicirao je kontakt i sa centrima, neretko izvlačio i 2+1...

Koliki je procenat tih zavrsavsnja na obrucu od ukupnog broja suteva?

Koliki je Beronov procenat na obrucu ili Jovicev? Koji je pozeljan procenat zavrsenih napada na obrucu sa bekovske pozicije i koji je zaeovoljavajuci procenat uspjesnosti?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mairosu said:

Jenkinsova sezona 14-15 je bila kompletni ofanzivni kanal do polufinala ABA sa Partizanom posle čega mu je sve oprošteno. Evroligu je mahom odigrao skandal, samo mu je protiv Macc u Areni išlo al tad su svi uhvatili vatricu. To je ta "druga" koju Uini spominje. 

ako me secanje ne vara od pocetka je Jenkins imao neke onako nit smrdi nit mirise partije i taman kad je poceo da hvata ritam navatali su ga negde po gradu ona ekipa vodja, mislim da je jedan od njih rahmetli sada, i posle toga je upao u zesci kanal, dali to ima nekakve uzrocno posledicne veze ili je jednostavno koincidencija, verovatno samo on zna, meni licno 

-Kad je zavrsio protiv Bamberga za pobedu pod faulom koji nije sviran i kada je prvi put Trinki ispao iz koze sarmantnog talijana

-Kad je dugom dvojkom doneo prednost Zvezdi za prvu pobedu protiv Fenera

-Kad je iskulirao Murica(mislim) nakon jedne od pobeda protiv KKP 

 jesu sekvence za neki dokumentarni film o KK CZ kada se bude, ako se bude radio

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pepe sancez said:

Koliki je procenat tih zavrsavsnja na obrucu od ukupnog broja suteva?

Koliki je Beronov procenat na obrucu ili Jovicev? Koji je pozeljan procenat zavrsenih napada na obrucu sa bekovske pozicije i koji je zaeovoljavajuci procenat uspjesnosti?

 

Od ukupnog broja šuteva, 18% Riversovih je bilo na obruču. Kod Dzenkinsa u tri sezone kod nas: 21.9%, 20.8% i opet 20.8%. Dakle, nešto češće je išao na ulaz, a realizacija mu je bila neuporedivo bolja. Takođe, tu ulaze u računicu i EL utakmice, gde se susretao sa mnogo boljim odbranama, kvalitetnijim rim protector-ima i fizički i atletski potentnijim defanzivcima, dok je Rivers igrao samo ABA i Superligu.

Beronov procenat na obruču je izvanrednih 65.3%, rekao bih najpre zbog odlične selekcije. Za očekivati je da neće zadržati takav procenat i na EL nivou. Jović ima 64.8% na obruču, a pritom napada češće od svih navedenih: 32.9% šuteva su mu na obruču.

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Guru said:

 

Od ukupnog broja šuteva, 18% Riversovih je bilo na obruču. Kod Dzenkinsa u tri sezone kod nas: 21.9%, 20.8% i opet 20.8%. Dakle, nešto češće je išao na ulaz, a realizacija mu je bila neuporedivo bolja. Takođe, tu ulaze u računicu i EL utakmice, gde se susretao sa mnogo boljim odbranama, kvalitetnijim rim protector-ima i fizički i atletski potentnijim defanzivcima, dok je Rivers igrao samo ABA i Superligu.

Beronov procenat na obruču je izvanrednih 65.3%, rekao bih najpre zbog odlične selekcije. Za očekivati je da neće zadržati takav procenat i na EL nivou. Jović ima 64.8% na obruču, a pritom napada češće od svih navedenih: 32.9% šuteva su mu na obruču.

E ovo se mnogo bolje slaze sa utiskom koji sam stekao i ide u prilog mojim zakljuccima. Znaci, 20% na obrucu od ukupnog broja uzetih suteva govori koliko, ako ne i vise od 60% realizacije istih. To govori da taj igrac nije prodor igrac, nego vise suter spolja. 18,% za Riversa govori isto, a ovih 47% je u sustini tragicno i vise govori o potresnoj ulozi i losim rjesenjima u napadu nego o kvalitetu zavrsavanja. 

Da je zamka gledati izolovano samo procenat uspjesnosti govori i Beronovih 65%. Valjda je svima jasno da je on ispodprosjecan na obrucu i da je ovo rezultat prije svega dobre pripreme, tj. cinjenice da je napadao na odbrambenog igraca u mismecu ili igraca koji ga mora cuvati blizu zbog suta.

Jasno je i zasto smatram da bi Jovic bio bitan, trecina suteva na obrucu je mnogo veci procenat nego petina. A ne vjerujem da vise prodora od petine imaju ni Beron, Covic, DeDa, Perper.

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

Djenka pre Riversa u bilo kom trenutku njegove ili Riversove karijere. Jednostavno bolji igrac za nas. U ovom trenutku je to no brainer.

 

Rivers nikad nije bio igrac koji zavrsava u kontaktu, tako da ne moze da se poredi sa Djenkom po pitanju prodora.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pepe sancez said:

Vudu ucio od Perkosa. Bem li ga ako ista razumijem. Je li se Teo obecao, Jelisaveta ili smo samo mi bacali bucku 😄

 

Ponuđen mu je ugovor kakav ni blizu nikom nije u istoriji KKCZ (Divac excluded), niti će bar u narednih 10 godina.

 

Jbg, malo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VoodooDerina said:

 

Ponuđen mu je ugovor kakav ni blizu nikom nije u istoriji KKCZ (Divac excluded), niti će bar u narednih 10 godina.

 

Jbg, malo.

 

a ti si siguran da je lova jedini faktor koji razmatra kada potpisuje za klub? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

a ti si siguran da je lova jedini faktor koji razmatra kada potpisuje za klub? 

 

Nije jedini, ali je nažalost očigledno najbitniji.

 

Ovaj tim je konkurentan za TOP8, a sa njim i za nešto više, igrao bi najjače ne-NBA takmičenje za klub iz svoje zemlje u koju se kune, čak bi se izašlo u susret i njegovim "specifičnim" navikama što se tiče treninga (što se meni ni malo ne sviđa npr.).

Koji bi to još faktori mogli da utiču?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VoodooDerina said:

 

Nije jedini, ali je nažalost očigledno najbitniji.

 

Ovaj tim je konkurentan za TOP8, a sa njim i za nešto više, igrao bi najjače ne-NBA takmičenje za klub iz svoje zemlje u koju se kune, čak bi se izašlo u susret i njegovim "specifičnim" navikama što se tiče treninga (što se meni ni malo ne sviđa npr.).

Koji bi to još faktori mogli da utiču?

Ds mu zadovoljimo zenu 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VoodooDerina said:

 

Nije jedini, ali je nažalost očigledno najbitniji.

 

Ovaj tim je konkurentan za TOP8, a sa njim i za nešto više, igrao bi najjače ne-NBA takmičenje za klub iz svoje zemlje u koju se kune, čak bi se izašlo u susret i njegovim "specifičnim" navikama što se tiče treninga (što se meni ni malo ne sviđa npr.).

Koji bi to još faktori mogli da utiču?

 

uglavnom, poenta je da ima za opasnog pleja love. još ćemo da uštedimo a dovedemo lika koji će još i da trenira (:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...