Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

7 minutes ago, Barracuda said:

To je ta tranzicija, pošto se szagovara poredjenje sa Dinamom ZG. S obzirom da je Hrvatska desetak godina ispred Srbije u svakom pogledu, tako se i Terzić dešava u realnom vremenu države koja je iza. U svakom pogledu.

Ne znam, Hrvatska mi nije za neku komparaciju primer.

Al da je sve ovde zaostalo i politikantski zadojeno- jes.

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da mi je dovodjenje VLP bilo poprilicno iznenadjenje i prava misterija ko ga je i kada skautirao. Medjutim sto vise razmisljam cini mi se da bi u eveopskim utakmicama zaista mogao biti pojacanje.

Imamo malo igraca koji mogu resiti situacije 1 na 1 i s te strane je odlican izbor. Ono sto brine jeste njegova realizacija, odavanje i centarsut. S druge strane po recima navijaca herenvena neko je ko voli da ima prostora izmedju linija u napadu i kokenodgovara igra na kontre i polukontre te mu evripske utakmice kod nas i nasa postavkamogu odgovarati. Takodje poznat je kao dzuklea van terema, tako da nam jos jedan kafu (ne dzukela, nego neko ko ne bi igrao) nikako nije potreban ali se nadam da ce miloje to ipak uspeti da ishendluje.

I dalje mi je njegov transfer cudan ali i dalje sam ubedjen da je bolje resenje nego recimo cavric. Sigurno da je moglo bolje, jeftinije i perspektivnije ali nekako se nadam da bi mu cela ova prica mogla prijati i da bi kod nas mogao igrati najbolji fudbal u karijeri

 

Katai>LVP>>cavric

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Ikac said:

 

A na šta će biti iskorišćen ostatak prihoda? Što se sve pare ne iskoriste na to?

 

A onda ide najbolji deo. Neko ko je sezonsku PLATIO 2500 dobio je BESPLATNO da gleda kvalifikacije i BESPLATNO da gleda ligu. Kakav genije.

 

BENZIN, baš čudan način da se napiše reč VODA.

 

Kakav genije, kako može biti besplatno nešto što je plaćeno a i to što je besplatno (utakmice u LLSL)  neće da gleda niko ni kada je stvarno besplatno i kada dele besplatno ulaznice a vreme lepo. I tada ne uspeju da na navuku više od par hiljada gledalaca pa bolje da se zapitaju zašto je to tako.

 

Dalje, stalno se potencira kako karte nisu skupe jer eto mogu da se gledaju 3 utakmice LŠ za 100€ kao da ćemo svi na sever ili jug. Pa majku mu koliko ljudi tamo može da stane.

 

Ali dobro cene su takve kakve jesu, niko nas ne bije po ušima da moramo da ih platimo. Problem je što kada neko reši da plati toliki novac šta on na kraju dobija za taj novac. Dobija mogućnost sedenja u polomljenim, prljavim i neudobnim stolicama. Dobija mogućnost da se svađa i potuče sa nekim ko mu je seo na mesto koje je skupo platio osim ako nije došao 2 sata ranije. Dobija mogućnost da bude mokar do gole kože ako krene kiša da pada jer ipak najveći deo tribina nije nadkriven. Odlazak u toalet tek predstavlja svojevrsnu pustolovinu iako su toaleti sada koliko toliko sređeni. O parking mestu da ne govorimo. Treba da razmišljaš gde ćeš da parkiraš, da li će ti neko očešati auto, da li će ga odneti pauk ili ćeš imati nagradno bušenje guma.

 

Dakle, gospodo Pantović i Terzić obezbedite sav taj komfor koji se svugde u svetu podrazumeva pa onda neće biti problem što karta za zapad košta 36k.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Manoly said:

Ne znam, Hrvatska mi nije za neku komparaciju primer.

 

Terzić, 10 godina kasnije?

 

Quote

Al da je sve ovde zaostalo i politikantski zadojeno- jes.

 

https://m.facebook.com/groups/1001861836512536?view=permalink&id=2590305294334841&sfnsn=mo&s=100003928313896&vh=i

 

NamontIrano i iskopano, da se skupe pod krušku.

 

Valjda će otvori...

 

off

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Tamburinjo said:

 

Jel? Secam se tako pre par godina smarao sam sa neuslovnim stanjem hale Pionir pri igranju EL utakmica. Veci broj od dozvoljenog, zakrceni prolazi... i jedna kazna, druga kazna malo veca, treca osurila kasu kk-a i dolazi utakmica sa Brose Bambergom, Tamburinjo ulazi ko covek seda moze da se spusti prodje nema problema.

 

Tako lepo i UEFA kad napenali malo vise Terzica lopurdu i FK onda ces da vidis kako moze bez i jednog coveka na prolazu. Ako me nesto nervira to je taj stav tako je brale i sta da se radi.

Popicemo zajedno pivo na moj racun kad se to desi na Marakani, nemam problem 🙂

Link to comment
Share on other sites

Прво да кажем да ми је неизмерно драго да је Форум Б92 жив и даље, на овом месту. И да сте Ви, људи, сви ок. Бистроумни, слободоумни и даље волите ЦЗ!

Друго, уместо нечег лепог, најлепшег као што је поновни пласман у ЛШ, моја импресија су криминалне цене пакета карата за утакмице које играмо на Маракани. Ово је нешто што не може да се прећути, и молим сваког ко буде на утакмици против Инђије да се огласи. Надам се да ћемо надјачати оне који су плаћени да ћуте и одржавају привидни мир на Трибини. 

Ја сам у првом моменту када ми је један пријатељ јавио да је карта за мој сектор 60.000 и да имам 50% попуста помислио супер, шта је 50% попуста! Наравно пар секунди после ме је стигло коју ваћарошку фору је гњида на месту спортског директора смислио. 

После пар сати седим са пријатељем који има два клинца и за њих уредно узима сезонске за Исток, деца су прва лига, воле ЦЗ као ја у своје време. Не спавају пред утакмицу са Вождовцем на крову и сл. Ладно ми човек каже да не може деци да саопшти како не може да приушти 36.000 за пакет за исток, али иде на благајну да замоли да му продају на основу пропусница Југ или Север са 50% попуста, па ако је Север да ђора за Југ и да води клинце бар тамо. Данас ме зове и каже искулирали га на благајни и рекли му да не губи време ”само исток може да добије са попустом своја места”. Мало је рећи у ком је очају човек и колико је разочаран. 

Ја сам одлучио да ми не пада на памет да пазарим карте за мој Запад Вип Центар са 50% попуста, и да ми не пада на памет да тамо одем и седим са гомилом ликова који плаћају карте за ЛШ 500е. 

 

Шта да Вам кажем, разочаран сам и то је блага реч. 

 

Видимо се 18 септ. у Минхену, сектор 340-347. На гостовања у Минхен и Атину идем, ово на Мари нека ме забораве до даљњег. Не пада ми на памет да на утакмицама наше Звезде гледам ботове, запослене по НИС и њихове чланове породице, и остале који ће доћи са плаћеним картама од државних фирми или ко зна одакле, да бледо гледају јер утакмицу јер су доведени, сликају селфије и на остале начине унижавају Стадион који је за нас епицентар позитивног лудила већ деценијама. 

 

Још једном, много ми је било жао када сам видео да нема нашег Форума 92 и Вас на њему, а сада ми је драго што сте и даље ту. 

 

Добро вече Делије. 

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

Prvo, rasprodace se sve karte, ljudi dolaze iz unutrasnjosti, inostranstva ne pitaju za cenu.. Ali nije to poenta, rasprodao bi i Bajern ceo stadion da stavi 1000 e po karti pa opet je cena manja deset puta. A gde su njihove plate, a gde naše.. Da ne pričamo o komforu, parkingu, ulazu gde te masa nabije na šipku ili zid, nepristupacno za decu i žene donekle, i na kraju kad dođeš borba za mesto, o wc-u, vodi, soku, kokicama, bolje da ne idemo dalje.. Onda ne samo bezobrazluk i bahatost nego i bezbednosni problem ulaska 5-10 hiljada ljudi preko kapaciteta a čisto sumnjam da taj višak ide u kasu kluba, a ako ulaze za dž onda je to opet veliki problem.
Poenta je da Zvezda mora biti pristupacna svim socijalnim slojevima. Uvek smo bili narodni klub. Ove su cene na više nivoa problematicne.
Ovo je bahato, bezobrazno, nije u duhu Zvezde ali je slika i prilika uprave, vlasti i države.
Pri tome lično meni nije toliki problem finansijski, ali imam problem što ovi paraziti dugo koriste našu ogromnu ljubav prema klubu i bahato žive na taj račun. Tako da ovu LŠ verovatno propustam..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, suptil said:

Popicemo zajedno pivo na moj racun kad se to desi na Marakani, nemam problem 🙂

 

12 minutes ago, Lancelot_Bg said:

Добро вече Делије. 

 

Da li ovo znači da će voline sa severa shvatiti da će ih narod, koji navija za Crvenu Zvezdu, pojesti žive ako ne prestanu da ih šikaniraju i zajebavaju? Prestati da vuku za nos evropske zakone na terenu & oko njega?

 

Dobro veče, Dileje. 

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barracuda said:

 

 

Da li ovo znači da će voline sa severa shvatiti da će ih narod, koji navija za Crvenu Zvezdu, pojesti žive ako ne prestanu da ih šikaniraju i zajebavaju? Prestati da vuku za nos evropske zakone na terenu & oko njega?

Не верујем. 

Што се тиче УЕФА прописа и безбедносним прописима нема шансе да неко на Трибини то прихвати за озбиљно. Колико је пара стуцано у БОВ и тенк само, 30% од тога би било довољно да се физички лепо обележе баријере на северу и да се спрече навијачи да заузму делове трибине који служе за евакуацију у непредвиђеним ситуацијама. Само ИЗРИЧИТА ДРАКОНСКА КАЗНА уз директно упозорење да ће у случају следеће утакмице на којој СВАКИ ПРОЛАЗ није чист повући за собом суспензију клуба из такмичења у ком учествује МОЖДА да уроди плодом. 
Ја сам тада био млад, али знам да су старији причали да су против Бајерна 1991 имали дил да се бакљада изведе пре утакмице и да се сва пиротехника испуца тада. Причамо о 1991 години и периоду када је Шуца водио Север и ДС. 

Нажалост то је психологија масе, већина са Севера би скочила да одбрани било ког клинца, а идиотизмом на свакој утакмици призива неки Хејсел или сличну трагедију. Не дај Боже да на тако нечему морамо да се учимо. 

 

Ја знам колико сада то утопијски звучи али народ сада треба да се организује и сви који би дошли на ЛШ а не могу, да дођу на првенствену против Инђије на Маракани и да отворено зачепе уста и мањини на Северу и овим волинама по ложама. 

Звезда је власништво ЗВЕЗДАША, нас који смо ту и када смо пред гашењем и најгори на свету, а и сада када смо у ЛШ! Даље руке или ћеш да дочекаш да ”Спаси Србију....” крене опет са Маракане. 

 

ЦЕНЕ ЗА ЛШ У СЕЗОНИ 2018/19 ТРЕБА ДА БУДУ ИСТЕ КАО 2019/20. 

Ово је као да те је на улици пресрео неко и опљачкао за 100-200-300 евра. По чему је другачија ЛШ ове године него прошле ? И оне цене су биле високе али ок, прихватили смо и то је то. Сада и на овоме се види да ли Звездаши имају кичму и Став. 

Ако ћемо сви да се повучемо у куће, пред тв, форуме и пустимо мањину на Северу да репрезентује све Звездаше онда и заслужујемо све то. Следеће године нека гњида стави 1000е пакет опет ће да пуни стадион својим зомбијима, старлетама и осталим олошем. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lancelot_Bg said:

Добро вече Делије. 

 

Drug, nadam se da si slučajno skrenuo levo kod Albukerkija, pa čisto da te vratim na pravi put.

 

Ovde nema Dileja (sem jednog (ne mislim na tebe, makar za sada)), već samo navijača FK CZ u raznim faza egzaltacije, rezignacije ili depresije.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nate said:

Moram priznati da mi je dovodjenje VLP bilo poprilicno iznenadjenje i prava misterija ko ga je i kada skautirao. Medjutim sto vise razmisljam cini mi se da bi u eveopskim utakmicama zaista mogao biti pojacanje.

Imamo malo igraca koji mogu resiti situacije 1 na 1 i s te strane je odlican izbor. Ono sto brine jeste njegova realizacija, odavanje i centarsut. S druge strane po recima navijaca herenvena neko je ko voli da ima prostora izmedju linija u napadu i kokenodgovara igra na kontre i polukontre te mu evripske utakmice kod nas i nasa postavkamogu odgovarati. Takodje poznat je kao dzuklea van terema, tako da nam jos jedan kafu (ne dzukela, nego neko ko ne bi igrao) nikako nije potreban ali se nadam da ce miloje to ipak uspeti da ishendluje.

I dalje mi je njegov transfer cudan ali i dalje sam ubedjen da je bolje resenje nego recimo cavric. Sigurno da je moglo bolje, jeftinije i perspektivnije ali nekako se nadam da bi mu cela ova prica mogla prijati i da bi kod nas mogao igrati najbolji fudbal u karijeri

 

Katai>LVP>>cavric

 

Svi znamo kako Miloje takve stvari hendluje, a to je beskompromisno zakucavanje na klupu.

 

Mada u ovom slučaju ga i podržavam. Ako su mu doveli ovoga a da ga on nije tražio, znajuči kako su se završile epizode sa Ebisiliom i ostalima, onda klub stvarno vode ljude bez grama mozga u lobanji.

Link to comment
Share on other sites

Znamo ko i kako sedi u fotaljama, a ovaj momak ce svakako dobiti sansu odmah, spreman je fizicki i imace minute da pokaze da je pojacanje.

Svakako je Milojevic ovde najvaznjii sraf oko njegovog uklapanja, a decko moze da se pokaze sasvim ok i da klikne sa ekipom koliko stvari mogu da odu inu drugom smeru, to nisu jednoobrazne stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Lancelot_Bg piši češće molim te. 

Hvala!

@Manoly sa RLP postoji jedan mali problemčić, on treba da izbaci Vukanovica iz prvih 11, a posto je Duh ušao u telo Vukanovića i de facto dao gol protiv YB, ulazak RLP u tim prakticno znaci da Duh mora na klupu sto nema šanse da se desi. Naravno postoji opcija da Duh uđe u telo nekog drugog igrača čime bi se oslobodilo mesto za RLP 😉

Edited by Milance
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ekonomski dnevnik

Crveni se Zvezda

Zvezda nema para. Tako glasi dug, ali nesadržajan odgovor Agencije za osiguranje depozita koji možete pročitati na poslednjoj strani Biznisa, sveden na tri reči suštine.

10Piše: Aleksandar Milošević03. septembra 2019. 19.12
  Istinomer  
aleksandarmilosevic-678x381.jpg?x17518

Ostatak slobodno možete preskočiti, ali vam ipak preporučujemo da pročitate svaki red ovog osvežavajuće birokratskog teksta koji će pokušati da vas ubedi da je potpuno razumno Crvenoj zvezdi oprostiti 10 miliona evra duga, jer, kao što već rekosmo – Zvezda nema para.

Argumenti AOD-a su nam delovali toliko razložno da smo smatrali da ovaj izvrsni odgovor ne zaslužuje ništa manje nego glavnu poziciju na naslovnoj strani novina. Tako smo rado izašli i u susret samom AOD-a koji je čak zahtevao da njihov tekst objavimo na prvoj strani. Što se kaže, što su tražili to su i dobili.

Međutim, da pogledamo malo tu situaciju sa Zvezdinim parama. Danasov tekst o tome da državna banka Zvezdi prašta 10 od 17 miliona evra duga izazvao je priličnu pometnju.

Recimo, Zvezdan Terzić je na RTS branio odluku Zvezde da našim sportskim novinarima odbije akreditaciju za utakmicu sa Jang bojsima rekavši da neće da sarađuje sa novinama koje na dan tako velike utakmice objavljuju tekst o dugovima njegovog kluba. Osim što je akreditacija odbijena pre nego što smo mi počeli da radimo na tom tekstu. Da li to znači da je Terzić slagao?

Pa u svom odgovoru kaže AOD: „Usled pogoršanog ekonomsko-finansijskog položaja dužnika, potraživanje Nove Agrobanke u stečaju od FK Crvena zvezda svrstava se u kategoriju potraživanja koje karakteriše otežana i neizvesna naplativost“.

A istih dana u Kuriru Terzić odgovara na sledeću novinarsku konstataciju: „…Došlo se do toga da za manje od dve godine Zvezda prihoduje gotovo 100 miliona evra. Kako?“.

Terzić: „Napravili smo održiv sistem. Sami se finansiramo, vraćamo dugove prethodnih rukovodstava …Ovo treba da se izučava na univerzitetima sportskog menadžmenta širom sveta“.

Pa kako sad to? Ili Zvezda nema para ili Zvezda ima para. Ili je „pogoršan ekonomsko-finansijski položaj dužnika“ ili imaš 100 miliona za dve godine i ulaziš u udžbenike.

Pa kaže dalje AOD: „Na osnovu finansijskih pokazatelja iz 2018. godine… dužnik je nelikvidan i nesolventan, te nije u mogućnosti da uredno izmiruje dospele kratkoročne obaveze“.

Mediji: „Bomba za Ligu šampiona: Zvezda dovela igrača iz Premijer lige“. Cena 1,2 miliona evra. Plata igrača 1,5 miliona za tri godine, plus bonusi. Jasno, kad se nema, nema se.

AOD: „Ovakvo finansijsko stanje ugrožava stabilnost poslovanja dužnika kao i njegovu mogućnost da uredno izmiruje obaveze. Zbog nelikvidnosti dužnika prinudna naplata izgubila je smisao“.

Blic: „UEFA šalje kamione para na Marakanu! Crvena zvezda dobija pravo bogatstvo za plasman u Ligu šampiona!“.

Da, naravno da je prinudna naplata izgubila smisao u trenutku kad će dužniku na račun da legnu kamioni para. Koliko para? Pa samo od plasmana 15 miliona evra + „nešto manje“ (Blic) od 9 miliona evra za deo iz marketinškog budžeta + sigurno više od milion evra po koeficijentu kluba + 2,7 miliona evra za svaku eventualnu pobedu u grupnoj fazi, odnosno 0,9 miliona za svaki remi + još nešto sitno što preostane od remija + tv prava + novac od prodaje karata za utakmice. Samo od utakmice sa Jang bojsima Zvezda je inkasirala pola miliona evra, a za tri predstojeće evropske utakmice najjeftinije karte koštaju 12.000 dinara. Ali, ok, zašto blokirati račun nekom ko tako silno nema para? Stvarno nema smisla.

Tako je AOD-u preostalo samo da Zvezdi oproste koliko moraju i pouzdaju se u njenu sposobnost da ubuduće zaradi to malo para koliko joj traže. Kako kažu, „reprogram se bazira na pretpostavkama da će Crvena zvezda imati sposobnost generisanja dodatnog prihoda (između ostalog i) ostvarenjem novih sponzorskih ugovora“.

Terzić: „bio sam na razgovoru s rukovodstvom „Telekoma“ i kad su me pitali šta ćemo za novi ugovor, jer smo porasli kao klub i nije možda realno da imamo ista sredstva kao i Partizan, odgovorio sam – neću za Zvezdu više nego što ima Partizan“.

Nadajmo se samo da u AOD-u ne čitaju Terzićeve intervjue, jer – vaš klijent izjavljuje da je upravo odbio da uzme pare koje mu se nude, dok mu vi opraštate dugove jer mu je mali „otplatni kapacitet“.

Koliko će na kraju Zvezda platiti. Ni to ne znamo tačno.

Terzić: „Od 6,8 miliona vratićemo 5,3 miliona, i to „mrtvoj“ banci… Preko 70 odsto glavnice ćemo vratiti mrtvoj banci.“

AOD: „Sa dužnikom je zaključen Aneks Sporazuma kojim je predviđeno da se otplata reprogramiranog duga u iznosu od 6,8 miliona evra izvrši u roku od 5 godina“.

Koji milion gore-dole, zar još neko broji.

 

Kakva kloaka od kluba i rukovodstva :ajme:

Edited by NMX
  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Laki21 said:

To nije klub, već Naprdnjačka mašina za pranje i izvlačenje para.

 

Kada smo se vec dotakli politike, nije samo naprednjacka ( da ne ispadne da ih branim , zna se sta mislim o istim 😴), vec svi rezimi i ( skoro) svi su izvlacili novac iz Cz... Za racun stranke i naravno svoj dzep.

Ako se dobro secam, sam Cvele je priznao da SPS davali novac za izbore, funkcionisanje drzave ili cega vec.

 

Ustaljena praksa, gde se u javno/drzavno preduzece postavlja covek od poverenja koji radi za interese onih koji su ga postavili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...