Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Lepo je neko gore objasnio: ta kategorija koju mag Terza pominje ne postoji. Ukoliko bi oni uspeli da pruze neke dokaze (ugovore, memorandume...) na osnovu kojih oni ocekuju da tih 20m bude otpisano/umanjeno - revizor bi to uvazio. Ovako ja mislim da su to u maniru svakog srbskog gazde one obaveze koje su njemu zadnja rupa na svirali. Nije neko ko ce da ga juri ili blokira LS sledece godine... Dakle to su oni nesrecnici koji nisu bas imali srece ili pameti u izboru poslovnog partnera, ili oni koji su pravili dilove sa predhodnom upravom a ovaj ce da ih krajcne 90% pri placanju. 

Nego ono sto je potpuno ludilo je cifra koju su oni stukli za godinu dana... apsolutno neverovatno. Ne treba se ovde nervirati... za ove dve rupe bez dna (CZ i Partizan) ocigledno igranka moze da traje doveka. Kad AV bude sjahao ili recimo omanete sledece godine za LS, nastace opet kriza, trajace par godina, pa onda jovo nanovo. Pa ce neki novi klinci krenuti da se loze valjda. Nema sikiracije, nece cirkus iz grada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel se secate Vulica, kog smo doveli pre sedam meseci kao igraca koji je Milojevicu zapao za oko, plemenitog je kova, ima pas, trebao bi da bude taj neki box-to-box igrac? 

 

Evo, predlozise mu danas da i on s Melegom i vrv Hajdinom ode u Nis na pozajmicu. Kaze trener guzva tu u veznom redu, tu su i Bakula i Caus. :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Markoss said:

Jel se secate Vulica, kog smo doveli pre sedam meseci kao igraca koji je Milojevicu zapao za oko, plemenitog je kova, ima pas, trebao bi da bude taj neki box-to-box igrac? 

 

Evo, predlozise mu danas da i on s Melegom i vrv Hajdinom ode u Nis na pozajmicu. Kaze trener guzva tu u veznom redu, tu su i Bakula i Caus. 🙂

 

Zapao mu je samo za jedno oko dok Bakula i Čauš ne izlaze iz oba oka😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Ikac said:

Kada je reč o pripremnim utakmicama, to ne pratim od kada je Gavrić dao dva gola Hanoveru. Čeda Janevski je pobedio sve utakmice na priremama, toliko o tome. A nije da smo izmenili tim pa da ima koga da gledam, Pankov ne igra, Krstović neće još dugo na teren, za ostale znam ko koliko može. Suduva i HJK su nama pripremne utakmice.

 

12 hours ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Vidi se da ne pratis Krstovic je cak dao gol na pripremama, igrao i juce..

 

Ništa tebi ne promiče.

 

Naravno, znam da je igrao i da je dao gol, čitam sve vesti o Zvezdi, Mislio sam da neće još dugo na teren u zvaničnoj utakmici, Miloje mu neće dati šansu u Evropi kao što nije ni Joveljiću, a pošto nema srpski pasoš čekaće na debi i u ligi. Tako da me baš briga što je dao gol protiv nekog austrijskog niželigaša i boli me uvo to da gledam. Kad dođu ostali igrači i oporavi se Pankov možda pogledam neku jaču prijateljsku ako bude, ali sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

Kakve ti gluposti pišeš to je nevjerovatno. Da se bar zadržiš na glupostima pa ok, nego sad se i najotvorenije moguće laže da su tu bili neki dogovori i talovi i opet ti prolazi. Ne znam koliko prelaznih rokova smo ganjali Čaušića, https://sport.blic.rs/fudbal/evropski-fudbal/zaobisao-ljutice-bogdana-zvezdina-zelja-zavrsila-u-rusiji/mj3kd0e

Prvi link kad se malo progugla da nas je odjebao ranije prije bilo kakve LŠ. Lupaj ti koliko god hoćeš ali bar nemoj lagati.

Link to comment
Share on other sites

Ladno ne odustaješ, znači teorija je da je Miloje išao all in na LŠ sa sve Milićem, SImićem, Pavkovom i ostalima, da smo prošli Salzburg kako nećemo proći dvomeč u narednih 20 godina i kad se sve to namjestilo prioritet je bio da se dovede Čaušić i rastali se sa Milojevićem.

Nema fudbalskih kvaliteta, promašaj je pa je promašaj, što nema veze sa pričom da su tu neki talovi. Je li i Ebisilio sa njim u talu, Kafu, što bi se samo na Čaušiću zaustavili.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, NMX said:

My two cents...

 

Kao neko ko je radio 7 godina u revizorskoj firmi (ne u reviziji konkretno ali jako dobro znam kako izgleda postupak revizije) i kao neko ko se nagledao mišljenja i mišljenja revizora koja kažu da finansijski izveštaji istinito i objektivno prikazuju finansijski položaj preduzeća na dan 31.12.XXXX po svim materijalno značajnim aspektima a onda firma 3 meseca posle toga ode u stečaj (videti npr. pod Agrobanka) ili milion drugih primera. Mišljenje revizora je na kraju dana šta se dogovore odgovorni partner kod revizora i finansijski direktor (ili gazda u našem slučaju), šta će da se kvalifikuje, šta neće, šta će biti going concern i tako dalje. Nije sveto pismo hoću da kažem.

 

I imajući to u vidu i imajući u vidu da nama reviziju ne radi nijedna od Big4 revizorskih kuća nego BDO (koji je negde, da kažemo, peta po bitnosti revizorska kuća, gde verovatno možemo da se dogovorimo) mi dobijemo mišljejne da se pušimo sa sve materijalno značajnih neizvesnosti koje mogu da izazovu značajnu sumnju u sposobnost kluba da nastavi sa poslovanjem...

 

I onda izađe Don Terza u maniru inžinjera Dijatlova iz Černobila i u fazonu

 

34bvb6.jpg 

 

I onda kada se ne daj bože ne plasiramo u neku grupnu fazu, kuku lele...sva što je revizor napisao a mi ga slagali u pogledu budućih prihoda, pada u vodu.

 

Pa će Terzina maloumna i izmišljenja knjigovodstveni dug kategorija ili kako već to zove i računa biti u rangu 3.6 rendgena (a u stvarnosti fazon 1000).

 

Razmere pljačke su, očigledno, nestvarne. Verovatno će se kada prođe ceo ciklus krađe moći uporediti sa otimačinom nakon generacije iz Barija. 

Bitan je i detalj da je fin izveštaj stanje tj. snapshot na određeni datum. Šta se dešava posle 31.12. to sam bog zna. BDO nije big 4 svakako, ali nisu svakako ni neka racunovodstvena agencija sa 3 sprata piramide. Hoću reći, moraju da vode računa o tome na šta stavljaju svoj potpis. Stoji da se izveštaji pripremaju sa CFO zajedno, ali praksa pokazuje da čim postoji tkzv going concern da je to ozbiljan red flag tj. u prevodu znači da je shit hit the fan. Na kraju dana revizija i treba da posluži kao još jedan dodatan mehanizam kontrole rada finansija unutar kompanije, što je naravno daleko od idealnog jer imali smo domaće slučaje Agrobanke, a bogami i Enrona ne baš tako davno što pokazuje spregu partnera revizorskih kuća i zainteresovanih strana u kompanijama. Kapiram da će ovi ludaci sad to da spinuju uz pomoć šefove mašinerije, pa će na kraju da ispadne da nama neko dodje lovu i da mi ništa dužni nismo, a da je taj dug nastao 1950. U svakom slučaju biće zanimljivo videti razvoj događaja ako ispusimo jEvropu ove godine, što je koliko vidim realan scenario. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, prolup said:

Ladno ne odustaješ, znači teorija je da je Miloje išao all in na LŠ sa sve Milićem, SImićem, Pavkovom i ostalima, da smo prošli Salzburg kako nećemo proći dvomeč u narednih 20 godina i kad se sve to namjestilo prioritet je bio da se dovede Čaušić i rastali se sa Milojevićem.

Nema fudbalskih kvaliteta, promašaj je pa je promašaj, što nema veze sa pričom da su tu neki talovi. Je li i Ebisilio sa njim u talu, Kafu, što bi se samo na Čaušiću zaustavili.

LS nas je usrala iz cista mira nicim izazvana

Milojevic je izdanak batadjorine trenerske skole gde je piksla sastavni deo materije

Causic nije promasaj nego zlocin. Provaljen davno od Robija sve sa Srnicima i Zulom. Sve zajedno trce kao muve bez glave i ne umeju nista s loptom. Ponos nase omladinske skole.

Link to comment
Share on other sites

Svako ko se gnusa Vesica, Terzica, Vucica i ostalih SNS pilicara, nece davati legitimitet ni Causicima ni Simicima, ni gardistima, pa na kraju ni Miloju. Nije on nevinasce, nego umesto da radi poceo da lapka. Drago mi je sto je narod prepoznao prevaru i sto je sve manje ljudi na jls livadama. Ova sezona ce biti poptpuni debakl.

Edited by Crni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, tsva said:

Da, bas je s njima usaoo U LE i LS. Pogotovo sa Causicem. Ajde ne brukaj se.

Baš sa Srnićem i Stojkovićem koje je taj bajni stručnjak precrtao, ovaj batađoraš je ušao u LE i LŠ, ne možeš to ispinovati nikako da se predstavi kao Robijev plus pa ne znam šta se koprcaš.

 

8 minutes ago, Crni said:

Svako ko se gnusa Vesica, Terzica, Vucica i ostalih SNS pilicara, nece davati legitimitet ni Causicima ni Simicima, ni gardistima, pa na kraju ni Miloju. Nije on nevinasce, nego umesto da radi poceo da lapka. Drago mi je sto je narod prepoznao prevaru i sto je sve manje ljudi na jls livadama. Ova sezona ce biti poptpuni debakl.

Ova sezona će biti opet grupe u Evropi i titula u domaćici na opštu žalost tebe i kolega ti koji priželjkuju neku katastrofu da mogu ići i pisati po forumu a jesmo li govorili, a jesmo li govorili.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Markoss said:

Jel se secate Vulica, kog smo doveli pre sedam meseci kao igraca koji je Milojevicu zapao za oko, plemenitog je kova, ima pas, trebao bi da bude taj neki box-to-box igrac? 

 

Evo, predlozise mu danas da i on s Melegom i vrv Hajdinom ode u Nis na pozajmicu. Kaze trener guzva tu u veznom redu, tu su i Bakula i Caus. :)

 

 

sto je najgore ja stvarno mislim da vulic nije los igrac. ono kako ga ja vidim je neka slabija verzija grujica, ali daleko od toga da je neupotrebljiv, posebno imajuci u vidu ko je konkurencija. o melegu da ne pricam. ja mogu da priznam da je bakula imao ulogu u timu pre dve sezone i da nam j trebao takav igrac, ali da za dve godine kao ucenisi LE i LS nismo otisli dalje od njega u veznom redu ne mogu da shvatim

apropo price o terzi, nevidjene su razmere kadnje u fk. znao sam da je terza mafijas, ali sam mislio da je makar inteligentniji od dzaje. on je nakon ove sezone, sa jos jednim ulaskom u Ls mogao uvesti i zvezdu i sebe u jednu relativno zdravu i samoodrzivu pricu. izgleda su pohlepa i strah prevagnuli

Link to comment
Share on other sites

Grešiš majstore. Bas zbog takvih kao sto je Terza&co fin. izveštaj ne mogu oni tek tako da objave, a bez da ikoga pitaju (postoji i zakonski deo koji se odnosi na velika preduzeća, što po obrtu zvezda jeste, te ih stavlja u poziciju kao obveznika revizije) . Ako u bilansu piše dug 40+ miliona, on ne može da se preko noći smanji na 14 koliko bi oni hteli. 


Izvini na kasnom odgovoru, nisam od sinoc ulazio na forum. Obaveza rukovodstva preduzeca je da sastavi i objavi finansijske izvestaje za kraj poslovne godine. Postoji zakonska regulativa da ti izvestaji koje menadzment sastavlja moraju da budu revidirani od strane revizije. Na osnovu revizorskih procedura, revizor daje mislijenje, u kojem on kaze da li postoji razumno uverenje da su ti iznosi tacni. Znaci, menadzment sastvlja izvestaje, revizor potrvrdjuje na osnovu sprovedenih procedura.

Ono sto je zanimljivo je taj disclaimer, koji je ubacen u misljenje, zbog tzv. "going concern" rizika, odnosno rizika nastavka poslovanja u narednih 12 meseci zbog nemoguxnosti kluba da servisira svoje obaveze.

Na osnovu mog iskustva, siguran sam da nijedan revizor to ne bi stavio u misljenje da je klub smanjio svoje obaveze ( nakon datuma bilansa 31.12) sa 45 na 15 miliona evra. Tako da i tu mozemo da vidimo koje budalastine Terza govori.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...