Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Sunce ti jebem kad je dug CZV 45 miliona evra. Pa ovog Terzu u Gvantanamo treba poslati. Jos citam na b92 vest (budalastinu) gde oni umanjuju iznos obaveza tako sto oduzimaju nerasporedjenu dobit. Prejebao je Lukica i Vesica u sirokom luku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Ok, eno i Pantic novinar kaze da je dug 40 miliona, verujmo njemu, ma mi smo neprijatelji sami sebi, ne treba nam niko drugi.

Ako revizor u napomeni jasno i glasno napiše, nema sta tu finansijski direktor da se bavi alhemijom i od 40 miliona, pravi 14! Na osnovu dokumentacije jasno je kome klub koliko duguje, revizor ne može da izmisli dug, ako nema dokumentalnu potvrdu. Sad druga je stvar kome je Terza planirao da plati, a gde će država da uskoci pa da natera banke da otpisu dug itd... To ti je isto kao da imaš dug na kartici od 1500 eur, a ti kažeš da realno imaš 300 EUR jer će tetka verovatno za rodjendan da ti da soma, a planiraš da 200 eur nadjes na ulici.. tako nekako. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dugujemo Borcu iz Banja Luke 1200 evra. Je l' ovo za Ognjena Vranješa iz 2009. godine ili procenat njegovog transfera u Alaniju 2011. godine? Ne sećam se da je neko došao posle toga.

 

Ako je za to, znači prošlo najmanje 8 godina, još nije izmireno. Važno da su kad god je moguće puna usta srpstva, a ne isplate ovu crkavicu klubu kojem znači svaka marka. Važno da se ima za Vidića, Krstevskog, Maronga, Fićovića i Draška Đorđevića. Kakva smejurija.

 

Kada je reč o pripremnim utakmicama, to ne pratim od kada je Gavrić dao dva gola Hanoveru. Čeda Janevski je pobedio sve utakmice na priremama, toliko o tome. A nije da smo izmenili tim pa da ima koga da gledam, Pankov ne igra, Krstović neće još dugo na teren, za ostale znam ko koliko može. Suduva i HJK su nama pripremne utakmice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako revizor u napomeni jasno i glasno napiše, nema sta tu finansijski direktor da se bavi alhemijom i od 40 miliona, pravi 14! Na osnovu dokumentacije jasno je kome klub koliko duguje, revizor ne može da izmisli dug, ako nema dokumentalnu potvrdu. Sad druga je stvar kome je Terza planirao da plati, a gde će država da uskoci pa da natera banke da otpisu dug itd... To ti je isto kao da imaš dug na kartici od 1500 eur, a ti kažeš da realno imaš 300 EUR jer će tetka verovatno za rodjendan da ti da soma, a planiraš da 200 eur nadjes na ulici.. tako nekako. 


Revizor ne pise koliki je dug. Crvena Zvezda( citaj Terza i taj finansijski direktor) objavljuje svoje finansijske izvestaje, na koje revizor daje misljenja da postoji razumno uverenje da su oni materijalno tacni. Znaci, iznos duga je objavio Terzic, a revizor se slozio da je toliki.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Stadion: U Vindišgarsten

Gledalaca: 200

Strelci: Zelaja u 57' (Apolon) i Milunović u 90' (Crvena zvezda).

Crvena zvezda: Popović, Gobeljić, Stojković, Milunović, Rodić, Čašić, Ben, Ivanić, Jevtović, Boaći, Marin.

Apolon: Mal, Pedro, Juste, Odraogo, Vasiliu, Saketi, Marković, Pitas, Fakundo, Papoulis, Zelaja.

 

Jedino vredno pomena je ono sto je za kratko vreme odigrao Ebesilio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ikac said:

Dugujemo Borcu iz Banja Luke 1200 evra. Je l' ovo za Ognjena Vranješa iz 2009. godine ili procenat njegovog transfera u Alaniju 2011. godine? Ne sećam se da je neko došao posle toga.

 

Ako je za to, znači prošlo najmanje 8 godina, još nije izmireno. Važno da su kad god je moguće puna usta srpstva, a ne isplate ovu crkavicu klubu kojem znači svaka marka. Važno da se ima za Vidića, Krstevskog, Maronga, Fićovića i Draška Đorđevića. Kakva smejurija.

 

Kada je reč o pripremnim utakmicama, to ne pratim od kada je Gavrić dao dva gola Hanoveru. Čeda Janevski je pobedio sve utakmice na priremama, toliko o tome. A nije da smo izmenili tim pa da ima koga da gledam, Pankov ne igra, Krstović neće još dugo na teren, za ostale znam ko koliko može. Suduva i HJK su nama pripremne utakmice.

Vidi se da ne pratis Krstovic je cak dao gol na pripremama, igrao i juce..

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dingospo90 said:

 


Revizor ne pise koliki je dug. Crvena Zvezda( citaj Terza i taj finansijski direktor) objavljuje svoje finansijske izvestaje, na koje revizor daje misljenja da postoji razumno uverenje da su oni materijalno tacni. Znaci, iznos duga je objavio Terzic, a revizor se slozio da je toliki.

 

Grešiš majstore. Bas zbog takvih kao sto je Terza&co fin. izveštaj ne mogu oni tek tako da objave, a bez da ikoga pitaju (postoji i zakonski deo koji se odnosi na velika preduzeća, što po obrtu zvezda jeste, te ih stavlja u poziciju kao obveznika revizije) . Ako u bilansu piše dug 40+ miliona, on ne može da se preko noći smanji na 14 koliko bi oni hteli. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Duh koji lebdi said:

 

Koliko sam razumeo, i on je priznao da je dug toliki, samo sto oni tu razliku ne planiraju da plate. To je kao da od komsije zajmis 500 evra, pa onda dodjes i kazes mu da mu vracas ceo dug, tresnes na sto 150 evra, i kazes da je razlika "knjigovodstvena obracunska kategorija koja se ne placa" 🙂



Ovo je terza obraća svojim navijačima, jer ovo jednostavno ne postoji...

kao kad Aca čićVu izadje i kaže: Od sutra počinje ivesticioni ciklus u koji će se uložiti izmedju 5-10 milijardi eura, da će Srbija odgovoriti na pretnje...  tako i ovo, dog je 40 miliona, ali to je po papirima i po izveštaju nekog tupavog revizora...  realno stanje je 14 miliona msm svi znate kako to ide da vem ne objašnjavam sad, pametnom dosta, mig mig, lakat lakat u rebra, ipak je terza učio ekonomije po Amerikama, a izveštaj podnosio finansijki direktor...

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Ikac said:

Dugujemo Borcu iz Banja Luke 1200 evra. Je l' ovo za Ognjena Vranješa iz 2009. godine ili procenat njegovog transfera u Alaniju 2011. godine? Ne sećam se da je neko došao posle toga.

 

Ako je za to, znači prošlo najmanje 8 godina, još nije izmireno. Važno da su kad god je moguće puna usta srpstva, a ne isplate ovu crkavicu klubu kojem znači svaka marka. Važno da se ima za Vidića, Krstevskog, Maronga, Fićovića i Draška Đorđevića. Kakva smejurija.

 

Kada je reč o pripremnim utakmicama, to ne pratim od kada je Gavrić dao dva gola Hanoveru. Čeda Janevski je pobedio sve utakmice na priremama, toliko o tome. A nije da smo izmenili tim pa da ima koga da gledam, Pankov ne igra, Krstović neće još dugo na teren, za ostale znam ko koliko može. Suduva i HJK su nama pripremne utakmice.

Samo nemojte Borac žaliti. Od kada je Dodik uvalio sestrića da vodi klub i od kad su rastjerali navijače država u Borac ulaže skoro kao u Igokeu :). A da je smiješna cifra smiješna je. Doduše možda je otplaćena kroz VIP mjesta predsjedniku Borca na Marakani. 

Link to comment
Share on other sites

My two cents...

 

Kao neko ko je radio 7 godina u revizorskoj firmi (ne u reviziji konkretno ali jako dobro znam kako izgleda postupak revizije) i kao neko ko se nagledao mišljenja i mišljenja revizora koja kažu da finansijski izveštaji istinito i objektivno prikazuju finansijski položaj preduzeća na dan 31.12.XXXX po svim materijalno značajnim aspektima a onda firma 3 meseca posle toga ode u stečaj (videti npr. pod Agrobanka) ili milion drugih primera. Mišljenje revizora je na kraju dana šta se dogovore odgovorni partner kod revizora i finansijski direktor (ili gazda u našem slučaju), šta će da se kvalifikuje, šta neće, šta će biti going concern i tako dalje. Nije sveto pismo hoću da kažem.

 

I imajući to u vidu i imajući u vidu da nama reviziju ne radi nijedna od Big4 revizorskih kuća nego BDO (koji je negde, da kažemo, peta po bitnosti revizorska kuća, gde verovatno možemo da se dogovorimo) mi dobijemo mišljejne da se pušimo sa sve materijalno značajnih neizvesnosti koje mogu da izazovu značajnu sumnju u sposobnost kluba da nastavi sa poslovanjem...

 

I onda izađe Don Terza u maniru inžinjera Dijatlova iz Černobila i u fazonu

 

34bvb6.jpg 

 

I onda kada se ne daj bože ne plasiramo u neku grupnu fazu, kuku lele...sva što je revizor napisao a mi ga slagali u pogledu budućih prihoda, pada u vodu.

 

Pa će Terzina maloumna i izmišljenja knjigovodstveni dug kategorija ili kako već to zove i računa biti u rangu 3.6 rendgena (a u stvarnosti fazon 1000).

 

Razmere pljačke su, očigledno, nestvarne. Verovatno će se kada prođe ceo ciklus krađe moći uporediti sa otimačinom nakon generacije iz Barija. 

Edited by NMX
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NMX said:

My two cents...

 

Kao neko ko je radio 7 godina u revizorskoj firmi (ne u reviziji konkretno ali jako dobro znam kako izgleda postupak revizije) i kao neko ko se nagledao mišljenja i mišljenja revizora koja kažu da finansijski izveštaji istinito i objektivno prikazuju finansijski položaj preduzeća na dan 31.12.XXXX po svim materijalno značajnim aspektima a onda firma 3 meseca posle toga ode u stečaj (videti npr. pod Agrobanka) ili milion drugih primera. Mišljenje revizora je na kraju dana šta se dogovore odgovorni partner kod revizora i finansijski direktor (ili gazda u našem slučaju), šta će da se kvalifikuje, šta neće, šta će biti going concern i tako dalje. Nije sveto pismo hoću da kažem.

 

I imajući to u vidu i imajući u vidu da nama reviziju ne radi nijedna od Big4 revizorskih kuća nego BDO (koji je negde, da kažemo, peta po bitnosti revizorska kuća, gde verovatno možemo da se dogovorimo) mi dobijemo mišljejne da se pušimo sa sve materijalno značajnih neizvesnosti koje mogu da izazovu značajnu sumnju u sposobnost kluba da nastavi sa poslovanjem...

 

I onda izađe Don Terza u maniru inžinjera Dijatlova iz Černobila i u fazonu

 

34bvb6.jpg 

 

I onda kada se ne daj bože ne plasiramo u neku grupnu fazu, kuku lele...sva što je revizor napisao a mi ga slagali u pogledu budućih prihoda, pada u vodu.

 

Pa će Terzina maloumna i izmišljenja knjigovodstveni dug kategorija ili kako već to zove i računa biti u rangu 3.6 rendgena (a u stvarnosti fazon 1000).

 

Razmere pljačke su, očigledno, nestvarne. Verovatno će se kada prođe ceo ciklus krađe moći uporediti sa otimačinom nakon generacije iz Barija. 



Sve ovo što je napisao NMX, ja samo da neko ko malo više od 7 godina saradjuje sa raznim revizorima i revizorskim kućama, da potvrdim da je tako i nikako drugačije, pa čak i ova poslednja rečenica o srazmeri pljačke, uzmimo samo jednog Mihajilović Sinišu koji je došao iz Vojvodine za tadašnjih milion maraka, i jednog Čaušića koji su za manje više iste pare u CZV došli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7+ godina saradjuje sa revizorima i napise milion za Causica i milion za Sinisu su manje vise iste pare =/. Jeste milion sada i tada su iste pare, da ne  ulazimo u drustveni kontekst, kakva je drzava (veci poll igraca) i kakva pravila su vazila za transfere van Srbije.
Terzicu ce trebati jos jedno 10 godina da izvuce sta su izvukli iz Zvezde posle 1991.  Nema  on tu srecu da ima toliko kvaliteta pa da moze da krade kao sto su krali tada. A nece imati ni srece da doceka 10 godinu posto posle prvog ozbiljnog kiksa ima da leti kao zrtveno jagnje, kao sto su leteli Djura i drugari.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stondisha said:

"knjigovodstvena obracunska kategorija koja se ne placa" 

Ovo je terza obraća svojim navijačima, jer ovo jednostavno ne postoji...

kao kad Aca čićVu izadje i kaže: Od sutra počinje ivesticioni ciklus u koji će se uložiti izmedju 5-10 milijardi eura, da će Srbija odgovoriti na pretnje...  tako i ovo, dog je 40 miliona, ali to je po papirima i po izveštaju nekog tupavog revizora...  realno stanje je 14 miliona msm svi znate kako to ide da vem ne objašnjavam sad, pametnom dosta, mig mig, lakat lakat u rebra, ipak je terza učio ekonomije po Amerikama, a izveštaj podnosio finansijki direktor...
 

 

Ovo boldovano i mene zanima. Da li moze neki ekonomista da malo poblize objasni sta je ovo? Kakva je to kategorija koja se ne placa, sjajna kategorija neka 😂

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, pantelia24 said:

 

Ovo boldovano i mene zanima. Da li moze neki ekonomista da malo poblize objasni sta je ovo? Kakva je to kategorija koja se ne placa, sjajna kategorija neka 😂


Ovo se Terza obraća svojim navijačima, jer ovo jednostavno ne postoji...

 

21 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

7+ godina saradjuje sa revizorima i napise milion za Causica i milion za Sinisu su manje vise iste pare =/. Jeste milion sada i tada su iste pare, da ne  ulazimo u drustveni kontekst, kakva je drzava (veci poll igraca) i kakva pravila su vazila za transfere van Srbije.
Terzicu ce trebati jos jedno 10 godina da izvuce sta su izvukli iz Zvezde posle 1991.  Nema  on tu srecu da ima toliko kvaliteta pa da moze da krade kao sto su krali tada. A nece imati ni srece da doceka 10 godinu posto posle prvog ozbiljnog kiksa ima da leti kao zrtveno jagnje, kao sto su leteli Djura i drugari.



ovako ćemo:

Iz Zvede 1991 izvučeno 50 miliona maraka, što mu dodje nekih 25 miliona eura


Iz Zvezde u poslednjoj sezoni izvučeno 25 milona eura.


E sad ti stavljaj u kontekst u trasfer pravila i sve ostalo kako god...


naravno ove moje cifre su proizvoljne, ali ti moraš da shvatiš, da je jedan Radonjić + Boaći i Kanga otišli za maltene isti iznos kao što je FK CZV prihodovala za prodaju CELE generacije koja je napustila Marakanu beogradsku ovenčanu oreolom evropskog i svetskog prvaka...

Darko Pančev zlatna kopačka Evrope, prodata interu za 12 miliona maraka ( 6 miliona eura), za  apsolutno iste pare prodat momak prošle godine Olimpiku iz Marseja.  


E sad ti nastavi oko kontekst i kako su Džaja i Cvele nenadjebivi i da Zvezdanu i društvu treba još i-haj vremena da stignu taj lopovluk...  i naravno slobodan si da uporediš kupovinu jednog Siniše Mihajilovića za milion, šta je i gde je na fudbalskoj mapi Siniša Mihajilović i naravano pomenuti Čaušić. koji je plaćen iste pare kao i Siniša...



Edit:

Samo molim te nemoj da se hvataš za ovo miha plaćen Milion, pa znaš kad ćemo da nadjemo novog Mihu u Vojvodini... druga su vremena bila i to, jer sve to stoji.

Meni je fascinantno gde nadjoše ovog Čaušića i ostale vedete koje se kupuju za 300k + 30% od transfera koje ne vrede ni pola gajbe mlakog Jelena od pola litra... a tek ove munje da se kupuju igrači za jebeni Grafičar koji vodi neki vodja navijača ili kako ide već priča...  to mi je hit hitova 😄

Edited by Stondisha
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zvezda i Partizan su decenijama poligoni za izvlacenje novca, ali u dzepove malo jacih igraca od Terzica...On je tu da "okaje grehe" uz naravno pristojnu proviziju...Nas su ubedili da je privatizacija "nemoguca misija", sto je glupost epskih razmera...prosto im se ne daju takve "zlatne koke", em su dobar izvor dodatnih prihoda bez odgovornosti, em se na taj nacin vrsi kontrola "birackog tela" sistemom "hleba i igara"...Naravno da svako od nas navija za klub, to je nesto sto nosimo sa sobom kao emociju...ali to ne znaci da ove stvari ne treba nazvati pravim imenom, posebno sad, kad nam prividno "dobro ide", rezultatski...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, pantelia24 said:

 

Ovo boldovano i mene zanima. Da li moze neki ekonomista da malo poblize objasni sta je ovo? Kakva je to kategorija koja se ne placa, sjajna kategorija neka 😂

 

Evo, ja koji nisam ekonomista savrseno dobro znam sta to znaci. Osoba A (recimo) pozove pravno lice kome Zvezda duguje, na primer, 5 miliona evra, i kaze par reci. U trenutku kad spusti slusalicu, taj dug postoji na papiru, ali ga u stvari nema - njente, nestalo. E sad, zivimo u eri kad telefonski poziv ima vecu snagu od slova na papiru, pa to prolazi. Samo je pitanje do kada ce biti tako. E, onda ce isplivati svakakvi papiri, ali ce osobe A i Z (recimo) sa opranim parama biti u nekoj zemlji sa kojoj nemamo potpisan ekstradicioni sporazum.

Link to comment
Share on other sites

Da genije posto Milion marki 1991 je jednako milionu iz 2019? To sto je u tvom kontekstu 9m iz 1991 = 9m 2019 to je tvoj problem, video iste brojke i to je to, fantazija svaka cast.
Robert Prosinecki je placen 8m evra 1992 i to je 2 najskuplji transfer te godine.
2 najskuplji transfer 2019 je bio  117 miliona.
Jel malo sada kapiras ili jok?
Mihajlovic je ziveo u SFRJ i Mihajlovic kao igrac nije mogao da ide van te drzave do x godine. Tih milion za njega je tada  bilo medju 100 najskupljih transfera te godine Causic marginalac sa milion nije ni u 1000 prosle godine. 
A sada nastavi sa divnom logikom 1m iz 1991= 1m iz 2019, nastavi da se blamiras.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LayupFromTheMidget said:

Da genije posto Milion marki 1991 je jednako milionu iz 2019? To sto je u tvom kontekstu 9m iz 1991 = 9m 2019 to je tvoj problem, video iste brojke i to je to, fantazija svaka cast.
Robert Prosinecki je placen 8m evra 1992 i to je 2 najskuplji transfer te godine.
2 najskuplji transfer 2019 je bio  117 miliona.
Jel malo sada kapiras ili jok?
Mihajlovic je ziveo u SFRJ i Mihajlovic kao igrac nije mogao da ide van te drzave do x godine. Tih milion za njega je tada  bilo medju 100 najskupljih transfera te godine Causic marginalac sa milion nije ni u 1000 prosle godine. 
A sada nastavi sa divnom logikom 1m iz 1991= 1m iz 2019, nastavi da se blamiras.
 



šta je teže?

tona gvoždja ili hiljadu kilograma perja?

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

22 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

 Sta si mogao 1990 da kupis sa 10 eura/maraka a sta sada?
 Mozda pocnes da kapiras, ako ne batali mango, mator si covek a ima negativnog uticaja, ovo su osnovne stvari.

 

 

Euro/marka su od 1991 do danas izgubile nekih 60% ili ti jedna marka iz 1991, vredi 1.6 maraka 2019 i to je skroz ok razmišljanje sa tvoje strane, samo je problem jer si se tu zakopao i posmatraš to kao oslonac s kog ćeš tvoju tvrdnju da braniš, a iskusno preskačeš činjenicu da su tada nagrade za učestvovanje, osvajanje, pobede, TV prava, sponzori....  takođe bile nepostojeće. Verovatno barataš boljim podacima od mene jer fudbal pratim jako malo do nepostojeće, sećanje me služi za toliko, jebi ga mango, godine i čuda, da kad je Zvezdan dr Terzić, dolazio na čelo kluba, on, Džaja i Čović da je dug bio 40 miliona sad, posle svih mogućih liga šampiona, kupova uefa, procenata od razvijanja igrača i svih ostalih prihoda... posle 7 godina dug je 35 miliona :)

 

 

 

Ne kažem ja da devedesetih ne bi bilo izneto 1000 miliona maraka da je moglo, al nije jebi ga jer su prihodi bili manji, ja samo kažem da su sad prihodi mnogo veći i da se pare iznose iz kluba mercedesovim kamionima, za razliku od 90ih kad su iznošene mercedesovim automobilima.

 

Nadam se da si ti onako baš str8 uspeo da razumeš mene koga boli južno da li si waked ili si baked.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...