Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

9 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Druže Prolupe, daj malo objektivnosti. Partizan je nadigrao Zvezdu u svakom segmentu u derbiju. Kakva pomoć sudije? Čist faul bio. Žander uleteo u putanju Stojkoviću.

Gol cist kao suza.

 

Vasa pobeda zasluzena al da je gol priznat a cist je bio, ko zna kako bi se zavrsilo.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Pa i taj Liverpul je bio bolji od nas na Marakani, ako ćemo iskreno. Pazi Liverpul jeste prošao, ali je i igrao fudbal. Na Enfildu su razbili Napoli i to izjednačenje bi bilo skroz nezasluženo. Ajde ti meni nabroj jednu ekipu koju smo mi razbili. Nabroj jednu ozbiljnu ekipu od koje smo mi bili kvalitetniji. Opet kažem bolju je igru Suduva pokazala protiv nas nego mi protiv Salcburga. 

Zvezda je pregazila Liverpul u prvom poluvremenu. To sto su oni bili bolji i dominirali u drugom ne menja nista. Logicno je da dodju do igre kada gube 2-0.

Pogledaj malo statistiku prvog poluvremena i bice ti jasno da je tako. Jedino su imali posed na svojoj strani a i to neznantno (53-47%). Nisu nam sutnuli u okvir gola u prvom poluvremenu dok je Zvezda imala 4 suta. Ubili smo ih agresivnoscu na sredini terena i to je ono sto zelim da vidim vec u utorak protiv Olimpijakosa.

Link to comment
Share on other sites

imali su zicer na 0:0 koliko se ja secam

 

a to da nekog pregazis a nemas loptu u nogama, to mozes nekome ko ne zna fudbal

 

prvi gol iz prekida drugi iz tranzicije

 

ne umanjuje to pobedu al ne treba sada izmisljeti nesto sto nema veze s vezom

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tsva said:

imali su zicer na 0:0 koliko se ja secam

 

a to da nekog pregazis a nemas loptu u nogama, to mozes nekome ko ne zna fudbal

 

prvi gol iz prekida drugi iz tranzicije

 

ne umanjuje to pobedu al ne treba sada izmisljeti nesto sto nema veze s vezom

Dobro upravu si malo sam preterao sa time "pregazila" ali bili smo bolji. Sem te sanse sa pocetka meca nisu imali nista u prvom poluvremenu. Imali smo 47% poseda lopte sto je odlicna stvar protiv tima tog nivoa. Plus 4-0 odnos u sutevima, nisu svirali cist penal na otvaranju drugog poluvremena. Kasnije logicno povukli smo se ali po meni taj mec, onaj protiv Sparte, Krasnodara, treba da budu vodilje treneru kako treba u Evropi da igramo. U domacem prvenstvu treba da gazimo kao Bajern sto gazi jer smo toliko jaci od svih.

 

@Igor028 sta je sramotno u izjavi Milojevica? Covjek priznao krivicu, sam rekao da mu tim duze vrijeme ne igra kako treba iako su rezultati to pokrivali. Ne razumijem sta je tu sramota?

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno je kolika se halabuka digla posle derbija od celnika klubova a sada i drzave, gde se ne zna ko je od koga ljigaviji. Terzicu odgovara da se prica skrene sa nemoci ekipe mesecima, Vucicu da skrene pricu sa blokade rektorata, kocki na trgu i slicnih stvari.

Prvorodjeni kaze koliko treba da da para da ne bi bio peder, ne krije da je privatizovao drzavu, a umislio da daje svoje pare. Simptomaticno je kako je Terzic cutao do sada pa i hvalio Partizan dok je bio simpatican bezopasni komsija,  a sada je brze bolje stao u 'zastitu' psiha nakon povika, koji voli takve stvari da vidi od podanika. 

Posle Indjije mi je bilo muka i mislio sam da ne mogu skupa svi da mi se vise ogade, ali uvek nadju nacina da iznenade.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ovlliko komentara nije zato sto smo izgubili taj derbi nego bezmudost kako igramo....

Nas u celoj Ligi Sampiona  mislim da gledaoci pored malih ekrana najmanje vole da gledaju....

Kaka je to ekipa koja se nabije u sesnaesterac i brani 90 min.

Da smo mi igrali protiv Atalante umesto Dinama mislim da bi odma posle vodstva svi bili u nasem sesnaestercu i branili rezultat.

Al jbg njihov mentalitet je drugaciji oni igraju fudbal....

Neka se gubi al mora da se ide na pobedu..

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, red_white said:

Dobro upravu si malo sam preterao sa time "pregazila" ali bili smo bolji. Sem te sanse sa pocetka meca nisu imali nista u prvom poluvremenu. Imali smo 47% poseda lopte sto je odlicna stvar protiv tima tog nivoa. Plus 4-0 odnos u sutevima, nisu svirali cist penal na otvaranju drugog poluvremena. Kasnije logicno povukli smo se ali po meni taj mec, onaj protiv Sparte, Krasnodara, treba da budu vodilje treneru kako treba u Evropi da igramo. U domacem prvenstvu treba da gazimo kao Bajern sto gazi jer smo toliko jaci od svih.

 

@Igor028 sta je sramotno u izjavi Milojevica? Covjek priznao krivicu, sam rekao da mu tim duze vrijeme ne igra kako treba iako su rezultati to pokrivali. Ne razumijem sta je tu sramota?

U tunelu posle meca nije to rekao.

 

Link to comment
Share on other sites

Nama brze i tehnicki jake ekipe kao sto je Oly ne leze. Imacemo dosta problema u tom meču. Ako Milojevic za tu tekmu stavi Milunovica samo ce potvrditi da je sablon trener koji ne prepoznaje situacije u kojima mu se tim nalazi. To mu je veliki ispit. Takodje Pavkov u takvom mecu nema sta da trazi u 11. 

Link to comment
Share on other sites

Prosto me tera da se vratim i napisem nesto iako sam posle Indjije pukao.

Razocaran sam partijom na derbiju ali nisam iznenadjen uopste. Zasto? Mi 3,5 godine nemamo pobedu na JNA, 2 godine nemamo clean sheet u derbiju. Kad se iskljuce emocije a ukljuci ratio dolazi se do realnih 2-0. Mislim da je glupo analizirati uzroke poraze, sve ste napisali, sve se zna.

Kljucni mec za mene ove jeseni je mec s Olimpijakosom i to moramo dobiti, kako znamo i umemo. Prvo zbog tradicije, buducnosti, koeficijenta, novca, nove energije i zamajca do kraja polusezone.

Moramo da razigramo kako znamo i umemo Gajica, Ivanica, Garsiju, Tomanea, VLP, Vulica, Pankova.... Gobeljic nije, niti je ikad bio igrac za Zvezdu, mora Gajic da igra. Hvala Gobelji za Volkota, za kvalifikacije, ali prosto on je plafon za RDN i LLSL.

Ne znam zasto ljudi ne vole Zandera, jedan od igraca koji se najvise trude od starta sezone. Po meni x faktor protiv FCK. I u derbiju je bio uz Borjana najbolji.

 

Ne znam da li Terza cita sta se pise ovde, ali sam ja preko leta trubio o ogranicenju stranaca i uvek se ispostavi da sam u pravu ili pre vremena. Uvek se bavimo posledicama a ne uzrokom. Kaze Terza posle YB da vise ne mislimo o Partizanu, da smo van konkurencije i da vise o njima ne mislimo. A o kome da mislimo Terzo? o kome? Kako mislis da klub napreduje s 4 stranca? Sto ne resis to pitanje?

PRICAM DA FSS KRSI USTAV S OGRANICENJEM OD KAD I MI SE TOGA SETIMO POSLE DERBIJA. KRSIMO SSP I DRAGO MI JE DA JE TERZIC TO SAD REKAO.

Ja kao pravnik garantujem da ta odluka fss pada na sudu.

 

Jos jedna stvar, puna podrska Vladanu Milojevicu sada!

Link to comment
Share on other sites

Lako je srušiti tu odluku FSS ali se ide na politiku nezameranja pošto mora i ostali iz srpsko - kriminalnog fudbala nešto da zarade. Slaežm se da Milojević mora da se okrene fudbalu i pronađe uloge Gajiću, Ivaniću i Tomaneu pre svega. Dosta je ovih lažno-borbenih igrača koji su fudbalski vrlo ograničeni.

Link to comment
Share on other sites

Томане је убедљиво најбољи центарфор у клубу.

Правило са странцима је уведено због Црвене звезде, а Терзић сада кмечи.

Бен остао?!

Која трагикомедија од вођења клуба, па то је страшно!

 

Са друге стране огромна је штета што Бен није лиценциран за Лигу шампиона и што је уопште један тако врхунски користан играч продаван.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, perkos said:

Lako je srušiti tu odluku FSS ali se ide na politiku nezameranja pošto mora i ostali iz srpsko - kriminalnog fudbala nešto da zarade. Slaežm se da Milojević mora da se okrene fudbalu i pronađe uloge Gajiću, Ivaniću i Tomaneu pre svega. Dosta je ovih lažno-borbenih igrača koji su fudbalski vrlo ograničeni.

Mislim da je dovoljno da se nadje grupa građana i da se pitanje kršenja SSP da na razmatranje u Strasburg. Videli bi kako bi nakon toga u 5 minuta sve po hitnom postupku bilo rešeno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Znanje imanje said:

Томане је убедљиво најбољи центарфор у клубу.

Правило са странцима је уведено због Црвене звезде, а Терзић сада кмечи.

Бен остао?!

Која трагикомедија од вођења клуба, па то је страшно!

 

Са друге стране огромна је штета што Бен није лиценциран за Лигу шампиона и што је уопште један тако врхунски користан играч продаван.

 

Ben je u kanalu godinu dana...

 

Nama je jedan od problema sto smo nepotrebno zadrzavali odredjene igrace po svaku cenu. Na stranu Ben, ali Zule, Savic, Gobelja, itd... svi su dobili nove, mnogo jace ugovore. A svi redom su realno igraci koji nigde ne mogu da dobiju ni priblizno takve uslove. Ok, treba platiti kvalitetne igrace, Marina, Garsiju, Degeneka, Borjana... pa cak im podici plate kad ima prostora... ali ne ici u neke dubioze i preplacivati kojekakve Jovancice i Gobeljice... takvu drvenu gradju mozemo lako da zamenimo i nadjemo za male pare. Plus kasnije ne mozemo da ih uvalimo jer niko nece da plati za Zulete 700k po sezoni i slicne nebuloze.

 

Za kratak period smo preskocili mnogo prepreka, a Terza, Mrkela i ostali su pokazali da nisu dorasli da se nose sa takvom situacijom i da vode kvalitetno jedan klub koji se takmici na najvisem nivou. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DonJuan said:

Kada? Objasni?

 

Pravilo o ograničenju je uvedeno doslovce posle derbija na Marakani kada smo izgubili pod Grofom, a golove su dali Kanga iz gol auta, Tavamba iz faula i Leonardo.

Kokeza posle meča daje izjavu da nije zadovoljan kako su stranci igrali i u toku te nedelje se s 6 smanjuje na 4.

Bez ikakvih analiza, prosto se Slaviši nije dopalo i rekao smanjujemo na 4.

Mislim da ljudi nisu svesni koliko je to generalno stetna odluka po srpski fudbal.

Mi i FKP se borimo za 15. u Evropi s vezanim rukama. Partizan je hteo štopera Kamerunca, da ga je imao možda bi ostalo 2-1 protiv AZ i koeficijent bi bio veći.

 

IGRACI IZ EU NE SMEJU BITI STRANCI.

KLUB MORA DA REAGUJE.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako može objašnjenje na koji način ova odluka krši SSP, molio bih. Ne mora ovde, da ne gušimo temu, može na temi naše lige ili na PM, svejedno je. Ja ne vidim da je to slučaj (što ne znači da ta odluka ne krši neki drugi propis), pa bih molio pojašnjenje.

 

Jedan komentar preko plota u vezi tog ograničenja broja stranih igrača.

 

Što se tiče te priče mislim da se malo odlazi u krajnost. Za bilo koju odluku (4 stranca, 6, 10 bez ograničenja...) postoje argumenti i šta god da se odluči biće nekog ko je protiv i imaće razlog za to, tako da je to pitanje ''šta je bolje'' jedna beskonačna priča koju ne bih razvlačio. Meni lično smeta u sadašnjem propisu ograničenje od četiri u timu, pre bih bio za četiri na terenu, ali to je samo moj stav, ne apsolutna istina.

 

VI ste protiv nas na terenu počeli sa četiri klasična stranca, a uz njih Borjana i Degeneka, koji se od situacije u kojoj je Marin razlikuju samo po boji pasoša zemlje za koju igraju. Fudbalski posmatrano, imali ste na terenu šest stranaca, više od pola tima. Protiv Bajerna ste imali jednog više i opet ni to nije dovoljno. Ok, razumem argument da ne mogu da se uigravaju tim stalnim rotacijama, ali onda opet dolazimo do već napisanog da ta pravila postoje već dve i po godine, svesno ste ih kupovali (a usput prodavali svoje klince) i doveli sebe u tu situaciju. Ako je cilj samo da se nagomilaju stranci da bi se time izvršio pritisak na savez, onda mislim da je to ispod renomea kluba koji je vezao tri zapažena učešća u Jevropi, uz pare i sve ostalo što ide s tim.

 

Realnost je takva da ste vi ovde puni kritika na te strance (Marin je van toga, naravno), dakle, nikog od njih ne posmatrate kao nezaobilaznog prilikom sastavljanja prvih 11, uvek je neko ''ali''. U takvoj situaciji, da li je važno da li imate 4, 6, 10 ili 15 takvih igrača, uz onih milion domaćih na platnom spisku? Hoću da kažem da bi vam 11 stranaca u prvih 11 verovatno malo unapredilo igru u odnosu na sada, ali da li je to osnovni problem kada niste zadovoljni igrom ni kada je sedam faktički stranih igrača na terenu? Ili su problemi u nečem drugom?

 

Na kraju, smatram da ne stoji ni opravdanje da treba pljusnuto neke strašne milione za ozbiljnog igrača. To je klasično pokrivanje nerada u klubu. Sa parama koje su vam na raspolaganju sigurno ne mogu da se dovedu igači koji bi imali mesto u vodećim timovima liga petice, ali svedoci smo da smo imali korektne igrače u našoj ligi i da mogu da se skupe pare za igrače koji bi igrali korektno i u najjačim ligama (osim tih vodećih timova). Ne bi to značilo ravnopravnu igru u odnosu na šta znam, Bajern ili Siti, ali biste sigurno bili ravnopravni sa Olimpijakosom i sličnim timovima.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, DonJuan said:

Kada? Objasni?

 

Zvezdin plan - Domaći trener, forsiranje mladih i titula

Generalni direktor Crvene zvezde Zvezdan Terzić objasnio je danas da želi domaćeg trenera na klupi koji će forsirati mlade igrače i stvoriti tim za napad na titulu.

Generalni direktor Crvene zvezde Zvezdan Terzić rekao je danas da bi voleo da taj fudbalski klub u narednom periodu predvodi domaći trener koji mora da ispuni dva uslova - "osvajanje titule i forsiranje klinaca".

 

"Nudi nam se mnogo trenera. Ima i stranaca, ali bih voleo da to bude naš čovek. Stranac teško može za kratko vreme da se navikne na ludilo u našem fudbalu. Novi trener mora da prihvati dve stvari, titulu i forsiranje klinaca", rekao je Terzić novinarima.

 

"Ko god da dođe za trenera postavićemo pravila igre, a ona će glasiti: dva ili tri klinca u prvih 11 i isto toliko na klupi. Ko to ne prihvati neće biti imenovan za trenera. Od toga neću da odstupam... Žao mi je što nije bilo još Zvezdine dece u timu, možda su i moji zahtevi nerealni. Mnogo je teško ostvariti prihode bez klinaca. Novi treneri će morati da preuzme rizik i forsira decu. Devetoro dece će ići na pripreme", dodao je Terzić.

 

Da prevedem, nakon titule Partizana 2017. nastalo je totalno rasulo u klubu, Grof koji je doveden zbog Evrope je otišao, Zvezda se umesto takmičenju potpuno preorjentisala na sistem krave muzare za menadžere i na prodaju svoje dece.

Otuda i ova suluda odluka Kokeze:

 

NA INICIJATIVU KOKEZE Smanjen broj stranaca u srpskom fudbalu

Odbor za hitna pitanja Fudbalskog saveza Srbije, a na inicijativu predsednika Slaviše Kokeze, doneo je odluku o smanjenju broja stranih igrača u Superligi sa šest na četiri.

 

Milojević, kada je doveden, doveden je sa motivima potpuno suprotnim događajima koji će uslediti. Niko u klubu, Terzić prvi, se nije bavio Evropom, motiv broj jedan je bila prodaja igrača, otud i sledeći uslovi za Milojevića u startu:

 

Milojević preuzeo Zvezdu: Sigurno da ćemo forsirati našu decu, ali ona to treba i da zasluže

 

Kada je reč o mladim snagama, novi Zvezdin strateg je istakao da ga godišta ne zanimaju.

 

"Ovo je pitanje svih pitanja. Vrtimo se kao karusel i dođemo do toga. Jedan jedini nači je da našoj deci treba dati šansu. Zvezda je veliki sistem i sve treba ukomponovati, naći tajming, jer nije samo stvar u tome 'dati im šansu'. Svi težimo prema Еvropi, fudbalski, а treba pričati sa tom decom... Sigurno da ćemo ih forsirati, ali oni to trebaju i da zasluže. Da ne dođe do konatraprodukta. Što se tiče stranaca i ostalih igrača, nisam od onih koji dele na stare i mlade. Delim ih na dobre i loše. Godište me ne interesuje, već da im se omogući da na treningu pokažu koliko mogu. Što se tiče stranaca, videćemo, razgovaraćemo, dolazak nekih igrača iz inostranstva je težak, ima prepreka, ali prelazni rok je pred nama i videćemo", poručuje Milojević.

 

Terzić: Odabrani su jer znaju šta znači omladinska škola Zvezde

 

Rekli smo da će orijentacija biti na afirmaciji naše dece i u velikoj meri to je doprinelo da Mrkela i Milojević budu postavljeni na ove pozicije, jer znaju šta znači omladinska škola Crvene zvezde. Primarni cilj Zvezde ostaje titula, a ono što nam se desilo u prošloj sezoni kada smo 'prosuli', nadam se da se više neće desiti", rekao je generalni direktor crveno-belih Zvezdan Terzić, dodajući da je Mitar Mrkela potpisao trogodišnji ugovor, a Vladan Milojević ugovor na godinu dana.

 

Koliko je "verovao" u uspeh Vladana Milojevića u Evropi svedoči i ovaj "dugotrajni" ugovor kojim ga je vezao "čak" 12 meseci 😂

Edited by Znanje imanje
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...