Jump to content

Koliko godina imate & da li su vam godine važne?


Džudi

Starosna struktura forumaša foruma vox92  

158 members have voted

  1. 1. Koliko godina imate?



Recommended Posts

8 hours ago, vilhelmina said:

Meni ovo ne zvuci dobro. Implicira da se ti ljudi po odlasku u penziju osecaju beskorisno i manje vredno, cim pristaju na manju platu za isti posao. Penzioneri koje ja srecem uskacu povremeno, kad ih pozovu danas za sutra, ili na krace zamene od par dana. Uglavnom spasavaju situaciju kad je kriza i za to su placeni znatno vise od ostalih. To mi je sasvim u redu, i tako treba da bude. Pristajanje na manju platu mi je ejdzizam na koji ja ne bih pristala. Radije bih u tom slucaju radila nesto volonterski.

(bold moj)

Ne rade isti posao. Ili ga rade skraceno. Inace, cemu penzija? Sigurno ima onih kojima je penzija mala i hoce dopunski prihod zbog necega. Napisao sam hoce a ne moraju zato sto je i od minimuma moguce prezivjeti - samo je pitanje koliko je netko zadovoljan takvim zivotom. Inace, volontera ima koliko hoces. Sto sve rade, ne znam, ali kod mene u zdravstvu vodaju pacijente po bolnici da se ne izgube ili ih vozaju u kolicima i slicno. Za mnoge je to nacin da imaju nekakve kontakte i socijalni zivot kad ostanu sami - inace bi izludili pred TV citav dan.

 

5 hours ago, srbija do tokija said:

60 je novih 40. Gde god se okreneš vidiš 60-godišnjake kako džogiraju ili vitalno hodaju u adidas opremi.

Probio sam 60, ali jogging necu ni u ludilu. Razbija kolena, a jos gore - dosadno je. Ali zato je tenis super. Nije dosadno, svadjas se i smejes sa protivnikom, a dobro za kondiciju. I, ako igras u vecem klubu, dobro je za socijalne kontakte - ja tamo dobijam preporuke koji je dobar servis za nesto sta mi treba i slicno. A posle meca na pizzu i pivo. :classic_biggrin:

Edited by zoran59
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

Razbija kolena, a jos gore - dosadno je. Ali zato je tenis super. Nije dosadno, svadjas se i smejes sa protivnikom, a dobro za kondiciju. I, ako igras u vecem klubu, dobro je socijalne kontakte - ja tamo dobijam preporuke koji je dobar servis za nesto sta mi treba i slicno. A posle meca na pizzu i pivo. :classic_biggrin:

 

Ista stvar. Od detinjstva sam gledao na jogging kao nešto besmisleno "jer nema lopte". Sećam se, mali sam bio, kod babe i dede u Nemačkoj, igramo se u dvorištu. Ono veliko, skupilo se tu još dece iz kraja i podelimo se da igramo fuzbal. Odigrali jednu, drugu i, kad smo se spremali da igramo treću, viče meni baba "Hajde dosta je bilo", ja naravno neću i pita ona "Jel' on uvek ovoliko jurca?" a mama će "Sve dok ima loptu". :57:

 

Brat je sušta suprotnost. Iako ima sjajnu građu za sportove s loptom, ima dve leve noge. Ali, uvek je bolje skijao i plivao od mene. Imali smo i koš na Savi, zavarena cela tabla na konstrukciju od splava. Leti je dolazilo društvo pa smo igrali water - basket. Tu je bio bolji, mada i to uslovno rečeno jer je krupniji i viši od mene, što je prednost samo po sebi. Ja sam bio brži i precizniji iz daljine. Zato smo kao tandem bili šampioni, niko nam ništa nije mogao. :high_five:

Edited by Barracuda
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

Probio sam 60, ali jogging necu ni u ludilu. Razbija kolena, a jos gore - dosadno je. Ali zato je tenis super. Nije dosadno, svadjas se i smejes sa protivnikom, a dobro za kondiciju. I, ako igras u vecem klubu, dobro je socijalne kontakte - ja tamo dobijam preporuke koji je dobar servis za nesto sta mi treba i slicno. A posle meca na pizzu i pivo. :classic_biggrin:

I ja sam prestao sa trčanjem, ima 10 godina. Zbog kolena. Opet, i ti se rekreiraš tenisom.

Od kada radim od kuće, od 2013. u vreme ručka bicikl 12km, ima odvojena staza, nema ni kola ni pešaka. Kada su duži dani i lepo vreme, kao sada pa sve do polovine decembra, idem i dvaput, i posle posla. Na biciklu imam prednju korpicu pa uradim malo i šoping. Tako, 6 meseci po 24km dnevno bicikl, još tri meseca jedna tura 12km. Nije loše a kolenima ne smeta. Zimi skijanje svaki vikend. Ove sezone smo imali 17 dana skijanja bez ijednog dana odmora, bez spavanja, skijališta su na sat i po od kuće.

 

Imam 2 identična bicikla, pa po dvoje iz familije odemo vikendom i po 30-40km. Drugi je beli ali isti. Laki, 4kg.

 

2019giant01.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/31/2019 at 12:51 AM, Džudi said:

 

 

Ne bi bilo loše da  imamo neku statistiku koje starosne grupacije učestvuju na ovom forumu.

 

Nadam se da se svi slažete.

 

 

 

:lol_2:

statistika, grupacije....

 

nedajboze da se svi slazemo

slazem se samo sa delom sveta koji misli da je ovakvo pitanje neprikladno

i da je na nivou indiskretnih pitanja `kolika ti je plata` i `kojoj religiji pripadas` cekas da se sama osoba izjasni i ne pitas, budes fin

(ovako sam naucila jos kao mala i nikada ova tri pitanja ne pitam apsolutno nikoga)

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mama_mia said:

 

:lol_2:

statistika, grupacije....

 

nedajboze da se svi slazemo

slazem se samo sa delom sveta koji misli da je ovakvo pitanje neprikladno

i da je na nivou indiskretnih pitanja `kolika ti je plata` i `kojoj religiji pripadas` cekas da se sama osoba izjasni i ne pitas, budes fin

(ovako sam naucila jos kao mala i nikada ova tri pitanja ne pitam apsolutno nikoga)

 

 

 

 

 

 

 

Veverica?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

23 hours ago, srbija do tokija said:

60 je novih 40. Gde god se okreneš vidiš 60-godišnjake kako džogiraju ili vitalno hodaju u adidas opremi.

21 hours ago, zoran59 said:

(bold moj)

Ne rade isti posao. Ili ga rade skraceno. Inace, cemu penzija? Sigurno ima onih kojima je penzija mala i hoce dopunski prihod zbog necega. Napisao sam hoce a ne moraju zato sto je i od minimuma moguce prezivjeti - samo je pitanje koliko je netko zadovoljan takvim zivotom. Inace, volontera ima koliko hoces. Sto sve rade, ne znam, ali kod mene u zdravstvu vodaju pacijente po bolnici da se ne izgube ili ih vozaju u kolicima i slicno. Za mnoge je to nacin da imaju nekakve kontakte i socijalni zivot kad ostanu sami - inace bi izludili pred TV citav dan.

 

Probio sam 60, ali jogging necu ni u ludilu. Razbija kolena, a jos gore - dosadno je. Ali zato je tenis super. Nije dosadno, svadjas se i smejes sa protivnikom, a dobro za kondiciju. I, ako igras u vecem klubu, dobro je za socijalne kontakte - ja tamo dobijam preporuke koji je dobar servis za nesto sta mi treba i slicno. A posle meca na pizzu i pivo. :classic_biggrin:

20 hours ago, Barracuda said:

 

Ista stvar. Od detinjstva sam gledao na jogging kao nešto besmisleno "jer nema lopte". Sećam se, mali sam bio, kod babe i dede u Nemačkoj, igramo se u dvorištu. Ono veliko, skupilo se tu još dece iz kraja i podelimo se da igramo fuzbal. Odigrali jednu, drugu i, kad smo se spremali da igramo treću, viče meni baba "Hajde dosta je bilo", ja naravno neću i pita ona "Jel' on uvek ovoliko jurca?" a mama će "Sve dok ima loptu". :57:

 

Brat je sušta suprotnost. Iako ima sjajnu građu za sportove s loptom, ima dve leve noge. Ali, uvek je bolje skijao i plivao od mene. Imali smo i koš na Savi, zavarena cela tabla na konstrukciju od splava. Leti je dolazilo društvo pa smo igrali water - basket. Tu je bio bolji, mada i to uslovno rečeno jer je krupniji i viši od mene, što je prednost samo po sebi. Ja sam bio brži i precizniji iz daljine. Zato smo kao tandem bili šampioni, niko nam ništa nije mogao. :high_five:

19 hours ago, srbija do tokija said:

I ja sam prestao sa trčanjem, ima 10 godina. Zbog kolena. Opet, i ti se rekreiraš tenisom.

Od kada radim od kuće, od 2013. u vreme ručka bicikl 12km, ima odvojena staza, nema ni kola ni pešaka. Kada su duži dani i lepo vreme, kao sada pa sve do polovine decembra, idem i dvaput, i posle posla. Na biciklu imam prednju korpicu pa uradim malo i šoping. Tako, 6 meseci po 24km dnevno bicikl, još tri meseca jedna tura 12km. Nije loše a kolenima ne smeta. Zimi skijanje svaki vikend. Ove sezone smo imali 17 dana skijanja bez ijednog dana odmora, bez spavanja, skijališta su na sat i po od kuće.

 

Imam 2 identična bicikla, pa po dvoje iz familije odemo vikendom i po 30-40km. Drugi je beli ali isti. Laki, 4kg.

 

2019giant01.jpg

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hit meseca koji je vodila Dubravka Markovic je bio program koji sam religiozno gledao od kako sam postao tinejdzer, nekad oko '85 i kao da se kroz maglu sjecam ovog spota... Ili je bio onaj - Sidji do reke... Simpaticne pjesmice, interesantan vokal. 

---

Nego, kad prodjose tolike godine? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kido from Junkovac said:

LJubav preko zice….

 

Ljubav preko zice nije U skripcu... To je mozda Zrinko Tutic, omiljeni pjevac sjor @ironside?

 

Ref. 2x 
Doris, oduvijek je 
trebalo preskociti zice 
Doris, ne plasi se ni mocvare 
ni perja, ni ptice 

 

:lol_2:

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Honey Badger said:

 

Ljubav preko zice nije U skripcu... To je mozda Zrinko Tutic, omiljeni pjevac sjor @ironside?

 

Ref. 2x 
Doris, oduvijek je 
trebalo preskociti zice 
Doris, ne plasi se ni mocvare 
ni perja, ni ptice 

 

:lol_2:

 

 

 

 

Ljubav preko zice je ona od Mezeka:

 

Cekam dugo tvoj poziv.....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je preteca Hita meseca bio Rok Ekspress sa Markom Jankovicem, ono udje Marko i brkove suce, a onda je sarajevska varijanta bila Pop non stop sa Senadom Tanovicem.

Onda je dosla Duca i podigla to na jedan jos veci nivo, a i rok je osamdesetih bio na svom vrhuncu, ona mlada, lijepa i simpaticna.

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Eddard said:

Na anonimnom internet forumu - neprikladno? AKo ti se ne odgovara, niko te puškom ne tera. 

 

upravo na forumu ponekad dajem objasnjenja i to radim upravo zbog toga sto me niko puskom ne tera

 

hahahaha a kada bi me neko to pitao u rl, ja bih ga pitala da nije neki islednik i sta sam zgresila

ali obicno preskocim pitanja koja veze nemaju sa onim sto zelim da kazem ...znaci ovo kazem za rl....a na forumu objasnila da se zna sta nije u redu pitati u rl.

 

:wink2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mama_mia said:

 

upravo na forumu ponekad dajem objasnjenja i to radim upravo zbog toga sto me niko puskom ne tera

 

hahahaha a kada bi me neko to pitao u rl, ja bih ga pitala da nije neki islednik i sta sam zgresila

ali obicno preskocim pitanja koja veze nemaju sa onim sto zelim da kazem ...znaci ovo kazem za rl....a na forumu objasnila da se zna sta nije u redu pitati u rl.

 

:wink2:

Tri metera somota.... :s_d:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Honey Badger said:

Hit meseca koji je vodila Dubravka Markovic je bio program koji sam religiozno gledao od kako sam postao tinejdzer, nekad oko '85 i kao da se kroz maglu sjecam ovog spota... Ili je bio onaj - Sidji do reke... Simpaticne pjesmice, interesantan vokal. 

---

Nego, kad prodjose tolike godine? 

Nisu prosle, one su tu u nama. Nisam ja bez razloga 245lb. BTW smrsao sam 5 lb. :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kido from Junkovac said:

Delca je to bio. 

Ko je zgazio gospodju mesec ?

LJubav preko zice….

 

Tko je zgazio gospodju Mjesec je Videosex sa Anjom Rupel

 

 

 

Delca je bio sjajan lik. Po profesiji dramaturg, slicno Rundeku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...