Jump to content

Proizvodnja u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

57 minutes ago, Constantin said:

Lara je bila najjeftinija, koliko se sećam.

Ne bih se složio da su sve bile "krdže"...sarajevski Marlboro je bio extra. Ja sam menjao one sa free šopova za sarajevski. Bio je bolji.

 

Sarajevski Marlboro nije imao veze sa originalom. Staviš cigaretu uspravno, ona se ugasi posle 5mm. Original izgori ceo, da ga ne diraš.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, srbija do tokija said:

 

Sarajevski Marlboro nije imao veze sa originalom. Staviš cigaretu uspravno, ona se ugasi posle 5mm. Original izgori ceo, da ga ne diraš.

Ma ajde....ja sam takva iskustva imao baš sa sarajevskim Marlborom. Ovi "originali" su bili previše fermentisani. Imao sam utisak kao da pušiš naparfemisane cigarete.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam pušač par decenija, i čvrsto vjerujem da je sarajevski Marlboro bio najbolja cigareta ikad. A nije da nisam probao i ostale, US, šwapski (previše suv) ovaj-onaj.


U ta vremena tehnologija je igrala daleko manju ulogu nego danas, i bilo je bitno od kog duvana se cigareta pravi.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, lekoviti said:

 

 

Sredinom šezdesetih u Jugoslaviji je radilo 15 fabrika duvana. Bile su to kvalitetne krdže...

 

Eto zasto smo propali :kece:

 

Danas u svetu rade 3 ili 4 fabrike duvana :classic_biggrin: Phillip Morris, British i Japan Tobacco. Ne znam da li RJ Reynolds jos uvek postoji (Camel/Winston) tj. da li ih je neko od prva 3 kupio ili su jos nezavisni.

 

Marlboro prilagodjava ukus cigareta za svako trziste prema studijama o ukusa pusaca, zato i jeste svaki razlicit. Verovatno zavisi i od lokalnog duvana koji se mesa sa americkim sortama.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

Ma ajde....ja sam takva iskustva imao baš sa sarajevskim Marlborom. Ovi "originali" su bili previše fermentisani. Imao sam utisak kao da pušiš naparfemisane cigarete.

Meni je Marlboro uvek bio junk. Dunhill je cigareta. :P

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Eto zasto smo propali :kece:

 

Danas u svetu rade 3 ili 4 fabrike duvana :classic_biggrin: Phillip Morris, British i Japan Tobacco. Ne znam da li RJ Reynolds jos uvek postoji (Camel/Winston) tj. da li ih je neko od prva 3 kupio ili su jos nezavisni.

 

Marlboro prilagodjava ukus cigareta za svako trziste prema studijama o ukusa pusaca, zato i jeste svaki razlicit. Verovatno zavisi i od lokalnog duvana koji se mesa sa americkim sortama.

 

Sarajevski Marlboro su bile zapaljene krpe. Kao i Thai Marlboro. Veze nemaju sa originalom.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, srbija do tokija said:

 

Sarajevski Marlboro su bile zapaljene krpe. Kao i Thai Marlboro. Veze nemaju sa originalom.

LOL

Imam rodbinu u CLE pa sam redovno dobijao po šteku mekog pakovanja, vrlo blizu sarajevskom uz napomenu da je bio malo mekši. 

Onaj iz njemacke/svice u tvrdom pakovanju je nekako bio suv, odnosno sušio usta, nije mi se dopadao u odnosu na sarajevski.

Fora sa cigaretama je da veliku ulogu igra navika, bilo je nezamislivo preći na neki shrot tipa partner/drina bez puno kašljucanja.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Nista to nije. Ovo je zakon:

 

Gauloises_Caporal.jpg

 

To su bile cigarete koje i kad si u vojsci, to ne kradu, ako su jednom probali  😄 Posle i kad im nudis neće 😄 😄 😄 

 

2 minutes ago, lekoviti said:

"Ciganče" bez filtera je još gore, njega bez dva Brufena ne pališ...

 

Rb1gLSW.jpg

spacer.png

20 cigareta - 20 razlicitih ukusa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

:roflmao:

NIko to nije rekao, ali nije ni da je valjalo. 

PFF

 

Koliko vidim, ništa afirmativno niste napisali....šta god da se pomene, kao ondašnji brend, ismejano je. Kapiram, ne zaslužujemo bolje, i dobro nam je i to što smo imali. E moj mrd-e....pa neće biti da je baš tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Koliko vidim, ništa afirmativno niste napisali....šta god da se pomene, kao ondašnji brend, ismejano je. Kapiram, ne zaslužujemo bolje, i dobro nam je i to što smo imali. E moj mrd-e....pa neće biti da je baš tako.

Ne razumes. To je sve moglo bolje da bude i da je bilo bolje verovatno se ne bismo ukopali tu gde jesmo sada.

Afirmativno sto sam ja pisao, je da je sve bila pljacka. Redom od vrha, koji je krao sakom i kapom, ali im je izmedju prstioju ispadalo da sitnije ribe mogu da pokradu. Dovelo je do toga da je fabrika svacija i nicija. Imao si visestruke slucajeve, da su radnici prebacivali delove keca, ili juga iz kruga fabrike i nosili ih kuci. Isto se desavalo u IMT-u, ili Rakovici.

Znaci, ono sto ja kritikujem je upravo javasluk koji je sve te proizvodnje unistio. Imalo je sanse da bude dobro, lia nije moglo da bude, onako kako se vodilo.

Eto to, i nemoj da se nerviras, posto iako se cini da mene to ne tangira, itekako me muci i zao mi je sto je tako bilo, ali sam realan i znam da drugacije nije moglo ni da se desi.

Eh, sad, mogu i ja da kazem e mrd-e sta napravi od revolucije i 91. Nema, druge tako nam je. Sve ove pljuge, koje smo stavili samo nas secaju na nase mlade dane, isto kao i click-klak koji je bio prva igracka u prvom osnovne koju su skoro svi djaci imali. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

Ne razumes. To je sve moglo bolje da bude i da je bilo bolje verovatno se ne bismo ukopali tu gde jesmo sada.

Afirmativno sto sam ja pisao, je da je sve bila pljacka. Redom od vrha, koji je krao sakom i kapom, ali im je izmedju prstioju ispadalo da sitnije ribe mogu da pokradu. Dovelo je do toga da je fabrika svacija i nicija. Imao si visestruke slucajeve, da su radnici prebacivali delove keca, ili juga iz kruga fabrike i nosili ih kuci. Isto se desavalo u IMT-u, ili Rakovici.

Znaci, ono sto ja kritikujem je upravo javasluk koji je sve te proizvodnje unistio. Imalo je sanse da bude dobro, lia nije moglo da bude, onako kako se vodilo.

Eto to, i nemoj da se nerviras, posto iako se cini da mene to ne tangira, itekako me muci i zao mi je sto je tako bilo, ali sam realan i znam da drugacije nije moglo ni da se desi.

Eh, sad, mogu i ja da kazem e mrd-e sta napravi od revolucije i 91. Nema, druge tako nam je. Sve ove pljuge, koje smo stavili samo nas secaju na nase mlade dane, isto kao i click-klak koji je bio prva igracka u prvom osnovne koju su skoro svi djaci imali. 

 

Razumem te je odlično...:smiley2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod cigareta...kad odem "preko" jedino što sam mogao da konzumiram, osim Marlbora je bio:

 

СÑодна Ñлика

 

I ovo nije marilo, pakovanje od 25 cigareta, ali posle nekog kratkog vremena se izgubi....

 

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за pall mall 25 cigareta

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...