Jump to content

Proizvodnja u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

11 hours ago, Constantin said:

Golf II je najprecenjeniji auto na Ex-Yu prostorima. Bio i ostao.

Današnji oglas:

 

 

Treba prvo pregledati prodavca, a i onog ko je spreman da izdvoji ovolike pare za ovaj primerak star preko 30 godina i sa pređenih 310 000 km.

Ja kad u US vidim VW znam odmah da ga vozi neko iz Istocne Evrope, ako ne specificno sa Balkana. Eventualno neki hipik iz 70tih.

 

 

4 hours ago, e4_guy said:

A tek Kviskoteka i Prof Baltazar . . .

 

Kviskoteka je bila stvarno ok 🙂

To sto smo mi uzivali neke stvari, Eurokrem, plazmu, ne znaci da su ti proizvodi bili odlicni, nego da smo imali ogranicen izbor pa sad imamo nostalgiju za tim vremenom. Moj klinac jos uvek voli da mu donesem Smoki , noim i Vranac Pro Corde cesto, imam neke nostalgicne prijatelje a i ja volim da ga pijem. Ne zato sto je vrhunski kvalitetan, nego vise kao podsecanje na neke utiske.

2 hours ago, e4_guy said:

Lun kralj ponoći . . To beše neki novosađanin pisao ?

Marti Misterija, Dr No . . . Politikin zabavnik 😄

Lun kralj ponoci - neko je bio sa balkanskog podrucja, cini mi se iz CG - ne secam se tacno ali sam citala.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Darth Bane said:

Secam se i "Dvoje". Doduse ja to nisam citao ali moja sestra ih je kupovala.

Zatim: Blek Stena, Zagor- te-nej! Kapetan Miki; Teks Viler, Komandant Mark ... sorry ako sam neke zaboravio.

"Zdravo" koji se čitao s obe strane, a na sredini poster poznatih u prirodnoj veličini.

Link to comment
Share on other sites

A Vajat Erp, pisani kaubojski romani?Možda 160 primeraka. Kako je on to pisao tada, nije bilo računara, pisaćom mašinom a u SFRJ su ih rado objavljivali. Nikada ni jedan nisam pročitao.

 

Slika sa neta

 

2019vajaterp01.jpg

 

Pisao ih je, verovali ili ne, naš čovek iz Kanade. Nisu bili prevodi. Živeo je u predgrađu Toronta, Missisauga. Zvali su ga naši tamo "Šerif iz Misisage".

 

Imao sam zajebanciju sa Mr. Jašarevićem oko toga negde 2010-te. Nekako smo i našli ime tog čoveka (pokojni je), danas se ne sećam imena.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Yoyogi said:

A Vajat Erp, pisani kaubojski romani?Možda 160 primeraka. Kako je on to pisao tada, nije bilo računara, pisaćom mašinom a u SFRJ su ih rado objavljivali. Nikada ni jedan nisam pročitao.

 

Slika sa neta

 

2019vajaterp01.jpg

 

Pisao ih je, verovali ili ne, naš čovek iz Kanade. Nisu bili prevodi. Živeo je u predgrađu Toronta, Missisauga. Zvali su ga naši tamo "Šerif iz Misisage".

 

Imao sam zajebanciju sa Mr. Jašarevićem oko toga negde 2010-te. Nekako smo i našli ime tog čoveka (pokojni je), danas se ne sećam imena.

Vajat Erp; Dok Holidej i Sejn! Moj Late Father je citao sva tri romana. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Doc Holiday said:

A sto se milijardi utrosenih na naoruzanje tice...  tada je vladao hladni rat..  Ruske trupe su bile u Madjarskoj i Rumuniji..   U vise navrata je postojala pretnja i da napadnu...  i ma koliko joj se podsmevali danas, i makar i nije bila 4ta ili 5ta u svetu , ona je posluzila svrsi pre svega odvracanja tadasnjeg SSSRa od invazije...  

 

mislim da Sovjetska armija nije upala zbog sporazuma Jugoslavije sa Grckom i Turskom (NATO), a ne zbog toga sto se SSSR uplasio JNA.

ima o tome u dokumentarcu o Koci Popovicu.

 

Spoiler

 

 

...

 

40 minutes ago, Darth Bane said:

 i Sejn!

 

Ja cijeli zivot sanjam kako odlazim uz rijeku

Starim parobrodom koji vozi sol

I da nosim jednu davnu, nikad prezaljenu ljubav

Tanku dugacku cigaru i par mamuza od zlata

Da sam Sejn

Da sam Sejn

 

Zivot uz granicu je opasan i tvrd

Nek moje ime ovdje od sad znaci pravda

Vec cujem pricu kako za mnom jase smrt

Dok jasem crven pored vatri na rubu grada

To je Sejn ...

To je Sejn ...

 

Ja cijeli zivot sanjam kako odlazim uz rijeku

Starim parobrodom koji vozi sol

I da nosim jednu davnu, nikad prezaljenu ljubav

Tanku dugacku cigaru i par mamuza od zlata

Da sam Sejn

Da sam Sejn

 

 

Dok zivim zivot koji nisam birao sam

O suhom vjetru s juga moja dusa sanja

Ja cujem buku stada, vidim u daljini grad

A tanka slika jave postaje sve tanja

Ja znam da zivot na granici je opasan i tvrd

Al' moje ime ovdje od sad znaci pravda

 

Na mome sivom konju sada za mnom jase smrt

Vodi me tamo gdje me moja davna draga vec ceka

Izadji i bori se

U ovom gradu nema mjesta za jednog od nas

Izadji i bori se

Ulica je prazna, ali s prozora motre na nas

Izadji i bori se

Uzet cu ti zivot ako ostanes - uzimam cast.

To je Sejn ...

To je Sejn ...

 

Ja cijeli zivot sanjam kako odlazim uz rijeku

Starim parobrodom koji vozi sol

I da nosim jednu davnu, nikad prezaljenu ljubav

Tanku dugacku cigaru i par mamuza od zlata

Da sam Sejn

 

Spoiler

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, e4_guy said:

Rundek je prije mislio na "ma to je jedan muvi, takanik"

 

Shane.

 

proslo 34 godine a ti moj lega jos uvijek ne kontas na cega je Rundek u toj pjesmi mislio. 

 

Ulica je prazna, ali s prozora motre na nas

Izadji i bori se

 

...

 

nebitno. sta god da je mislio onda, ne misli vise danas. danas je Rundek prvi (revolucionarni) proleter Pariza koji uobicajeno kasni na (vlastite) koncerte 45 minuta. ali mladi (neki drugi mladi, medjutim i dalje mladi s ovih prostora) ga obozavaju. kao i Alan Ford. kao i britansku seriju "Mucke".

 

 

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mrd said:

Ja predlazem da se ovaj topik preimenuje u zal'za mladost. Ime je mnogo prikladnije od ovog zabrinjavajuceg. 

toliko.

 

pa i to je proizvodnja. po JUS-u.

cekaj, nismo jos dosli do partizanskih filmova. to je bio biznis.

 

220px-Valter.jpg

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mrd said:

Da znas.

 

 

pa sigurno da takav obrazac zivota siromasne i neobrazovane raje nije pao s Marsa. nemas nista,  pa se onda sjecas starih dobrih vremena i starih dobrih stvari koje u biti nikad i nisi imao. od Kosova, preko Austrougarske, do Titove Jugoslavije. ako pak imas, a to obicno bude s ovima koji su otisli na Zapad, onda te jebe cinjenica da  to sto imas ovima na Zapadu nista ne znaci. i onda ide ona Matanova prica o belom merdzi, odnosno bijelom konju Kraljevica Marka.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mi smo u SFRJ imali loše "autobuse", ali su u njima i crnci i "crnci" i svi ostali, mogli da sede na prednjim sedištima. Da nas anglosaksonska kopilad nisu prodala 45-ete, mi bi smo negde tamo 50-ih godina imali Roma za predsednika. Mogu da ga vidim kako na inauguraciju ide električnim automobilom, i kako po preuzimanju dužnosti odlazi da maše ručicama trećoj posadi astronauta koja odlazi na Mesec. Ali jbg, kopilad se dogovorila sa tirjaninom u Moskvi, pa smo morali da krademo licence i slušamo Smak.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZnajJova said:

Mi smo u SFRJ imali loše "autobuse", ali su u njima i crnci i "crnci" i svi ostali, mogli da sede na prednjim sedištima. Da nas anglosaksonska kopilad nisu prodala 45-ete, mi bi smo negde tamo 50-ih godina imali Roma za predsednika. Mogu da ga vidim kako na inauguraciju ide električnim automobilom, i kako po preuzimanju dužnosti odlazi da maše ručicama trećoj posadi astronauta koja odlazi na Mesec. Ali jbg, kopilad se dogovorila sa tirjaninom u Moskvi, pa smo morali da krademo licence i slušamo Smak.

Sad smo i kurve postali. Molim da se pazi na formulaciju recenica!

:lol_2:

Edited by mrd
sredio text
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZnajJova said:

Mi smo u SFRJ imali loše "autobuse", ali su u njima i crnci i "crnci" i svi ostali, mogli da sede na prednjim sedištima. 

 

pa ne bih bas rekao da je tako bilo. posebno ako govorimo o "crncima". nisu oni vicevi o Muji i Hasi, ili pak o albanskim slasticarima (oces kuglju il ces rafalj) uvezeni iz Anglosaksonije. a i u sovjetskom komunizmu postoji latentan rasizam. uostalom, tko je to sprjecavao, ili pak i dalje sprjecava, da Predsjednik Srbije, Hrvatske, ili Slovenije, bude Rom? ili pak Predsjednik BiH -> Jevrej?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vjekoslav said:

 

pa ne bih bas rekao da je tako bilo. posebno ako govorimo o "crncima". nisu oni vicevi o Muji i Hasi, ili pak o albanskim slasticarima (oces kuglju il ces rafalj) uvezeni iz Anglosaksonije. a i u sovjetskom komunizmu postoji latentan rasizam. uostalom, tko je to sprjecavao, ili pak i dalje sprjecava, da Predsjednik Srbije, Hrvatske, ili Slovenije, bude Rom? ili pak Predsjednik BiH -> Jevrej?

 

U BiH je uvijek postojao kljuc i mnogi su se bunili, ne javno, ali pricalo se da to nije dobro, da je neko dosao po kljucu i ako nije najbolji za tu poziciju itd sto je i bilo tacno, medjutim gledajuci neku siru sliku, tj ako je negdje neko i dobio neki polozaj zbog kljuca, to nije znacilo da najsposbniji nisu nikada mogli da dodju na mjesto koje im pripada, nego vise kao neka vrsta pojedinacnih incidenta, onda je to ipak imalo pozitivan uticaj na cjelokupno drustvo. Znaci istina je da su se dogadjale tu i greske, ali u poredjenju sa ovim sada i sa ove vremenske distance to je bilo u stvari pozitivna stvar.

Da li je Jevrej tada mogao postati predsjednik republicke vlade nisam siguran, ali mislim da jeste, jer znam da je Emerik Blum bio gradonacelnik Sarajeva i generalni direktor Energoinvesta i nikome nije smetalo sto je bio Jevrej.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Amigo said:

 

U BiH je uvijek postojao kljuc i mnogi su se bunili, ne javno, ali pricalo se da to nije dobro, da je neko dosao po kljucu i ako nije najbolji za tu poziciju itd sto je i bilo tacno, medjutim gledajuci neku siru sliku, tj ako je negdje neko i dobio neki polozaj zbog kljuca, to nije znacilo da najsposbniji nisu nikada mogli da dodju na mjesto koje im pripada, nego vise kao neka vrsta pojedinacnih incidenta, onda je to ipak imalo pozitivan uticaj na cjelokupno drustvo. Znaci istina je da su se dogadjale tu i greske, ali u poredjenju sa ovim sada i sa ove vremenske distance to je bilo u stvari pozitivna stvar.

Da li je Jevrej tada mogao postati predsjednik republicke vlade nisam siguran, ali mislim da jeste, jer znam da je Emerik Blum bio gradonacelnik Sarajeva i generalni direktor Energoinvesta i nikome nije smetalo sto je bio Jevrej.

 

Sve je moglo, što ne znači da je bilo dobro. U mnogo se guzica moralo uvući da bi se "napredovalo", isto kao i danas ... u celom svetu.

 

1 hour ago, Vjekoslav said:

 

pa ne bih bas rekao da je tako bilo. posebno ako govorimo o "crncima". nisu oni vicevi o Muji i Hasi, ili pak o albanskim slasticarima (oces kuglju il ces rafalj) uvezeni iz Anglosaksonije. a i u sovjetskom komunizmu postoji latentan rasizam. uostalom, tko je to sprjecavao, ili pak i dalje sprjecava, da Predsjednik Srbije, Hrvatske, ili Slovenije, bude Rom? ili pak Predsjednik BiH -> Jevrej?

 

Voleo bih da čujem u kojoj to državi nema viceva o onima drugima,ko god da su oni? U Tramposlaviji, možda?

Edited by ZnajJova
Link to comment
Share on other sites

  • A sad locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...