Jump to content

EUROLEAGUE 2024/25 - every game matters


Chaos Is Me

Recommended Posts

Takođe hahha u isto vreme mi je aprijatno i slatko xD 

 

Mislim da je čak i scenario za video mogao biti bolji. Ulupan je dobar budžet, okupljene legende evropske (i svetske) košarka, a nije ni upola interesantno koliko bi moglo da bude.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

- derbi kola se svakako igra u Pireju i očekujem pobedu domaćih protiv Fenera uprkos kadrovskim problemima na centarskoj poziciji. Must see utakmica.

 

Fener je domacin protiv Olija. Svakako poslastica kola, revolveraski obracuni Vezenkov vs Hejs-Dejvis, Furnije vs Vilbekin, Dorsi vs Boldvin, Petrusev vs Bobi :s_d: Zbog domaceg terena i Olijevih izostanaka, blaga prednost Feneru.

 

Sto se tice ostalih meceva...

 

U Vitoriji mi je takodje 50-50, ali tu vec mogu da zamislim jednosmernu utakmicu i rutinsku pobedu jednih ili drugih, u zavisnosti od toga na koju nogu ce ustati Hauard. Doduse, ako ne igra Hol, to je ozbiljan hendikep za Baskoniju i u tom slucaju prednost dajem Partizanu.

 

Efes se opasno pojacao i optimalno otvorio sezonu osvajanjem superkupa. Ipak, Tomica Mijatovic mi bas i ne uliva poverenje, a i odsustvo Larkina je veliki hendikep. Nisam impresioniran Virtusovim rosterom, ali Banki je ozbiljan trener, a Bolonja uvek vruc teren. Pa jos ako Klajburn odigra neku osvetnicku vintage partiju, nece se Efes dobro provesti. Mala prednost Virtusu.

 

U Kaunasu jos jedna zanimljiva, verovatno tvda i izjednacena utakmica. Ocekujem da Barsa ipak prelomi na suv kvalitet, ali ne bi me mnogo iznenadila pobeda Zalgirisa.

 

Ocekujem jedno statement izdanje i laku pobedu Reala u Minhenu, nakon dva neprijatna poraza. Bajern je bas kilavo otvorio sezonu.

 

Asvel se korektno pojacao (Maledon, Herison, Skofild), Pariz Li se etablirao kao pouzdan evroligaski plej, tu su ove iskusnjare De Kolo, Lovernj, Tarik Blek... Vidim da su startovali u ligi sa dve sigurne pobede. Prematora ekipa za neke vece evroligaske domete, ali mogli bi na neutralnom terenu da iznenade ovaj, rekao bih, nikad tanji Makabi.

 

Tipujem na pobedu gostiju i u Monaku. Armani ih je i prosle sezone pregazio tamo, a sad su mnogo jaci i, za divno cudo, kompletni. Monako bez oba pleja i prilicno neubedljiv, kako na pripremama, tako i na uvodnim mecevima prvenstva. Generalno me ne bi iznenadilo da se zamene proslosezonske uloge ova dva kluba - da Armani bude u samom vrhu, a Monako najvece razocaranje. Sasa Obradovic vazda hoda po tankoj zici iako objektivno radi dobar posao, imam neki osecaj da ce tokom ove sezone biti pusten niz vodu.

 

Bukmejkeri kazu da je Pariz autsajder protiv Zvezde, ja mislim da imaju zicer da (poput Dubaija) prirede svojim navijacima istorijsku prvu pobedu vec na debiju u ovom takmicenju. Zvezda je na papiru solidno kvalitetniji tim, ali je na poslednjih pet utakmica (vtb superkup + 2 kola aba) od mogucih 200 odigrala otprilike 180 minuta kompletnog rasula od kosarke. Sferopulos se prvi put susreo sa situacijom da pola selekcije radi on, a pola tzv. techa i za sad je ekstremno lose hendluje.

 

Pao ce izvesno zgaziti Albu koja je bez Procide, Tomasa, Delove, Samara, Snajdera... Aj sto svake sezone skrpe evrokup roster, nego imam utisak da im i vecito fali po 5-6 igraca. Ove sezone bar nema mitskog bica Eriksona :classic_smile:

 

Link to comment
Share on other sites

U ovom kolu bih bio zadovoljan i sa 1/2 ako pricamo o pobedama Baskonie i Paris Basketa. Ti timovi su medju autsajderima i bilo bi veliko iznenadjenje ako bili u prilici da se bore za TOP 10.

 

Sto se tice ostalih meceva:

PAO bi trebalo da se u domacinskom ambijentu proseta protiv najgore ekipe u ligi.

 

Zalgiris - Barcelona, tezak mec za predvidjanje, gosti su mnogo kvalitetniji, ali Zalgiris u Kaunasu je Zalgiris u Kaunasu.

 

Monaco mi deluje kao ozbiljnija ekipa od Armanija, ali sada imaju probleme sa povredama. Armani je ta neka najslabija karika od ovih osam najbogatijih ekipa.

 

Bayern - Real, gosti bi trebalo da dobiju ovaj mec.

 

Maccabi - ASVEL, domacini imaju znatno losiji tim, ali ASVEL je ASVEL, ekipa za dno tabele, tako da "Ponos Izraela" koji igra u izbeglistvu ne bi trebalo da ima problema u ovom mecu.

 

Fenerbahce - Olympiacos, trebalo bi da bude derbi kola koji ce biti odlucen u poslednja dva minuta meca,

 

Virtus - Efes, meni je Efes mnogo kvalitetnija ekipa, angazovali su dobra pojacanja i vreme je za njihovu dobru sezonu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bergkamp bcd said:

U ovom kolu bih bio zadovoljan i sa 1/2 ako pricamo o pobedama Baskonie i Paris Basketa. Ti timovi su medju autsajderima i bilo bi veliko iznenadjenje ako bili u prilici da se bore za TOP 10.

 

giphy.gif?cid=6c09b952fkwrp7vowt4cifndzb

  • Like 1
  • Ha-ha 23
Link to comment
Share on other sites

Не знам зашто се на Басконију овде често гледа јако потцењивачки. Па та екипа је играла плеј оф прошле сезоне задржани су носиоци Хауард, Монеке, Седекерскис, доведени Луваву и Хол, уз Болдвина и Фореста који су за сада непознанице на овом нивоу. Дошао Пабло Ласо, а екипу напустили ЦММ и Костело, дакле ја очекујем опет њих у борби за 10. место.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTripleDouble said:

bratijo dajte neki free vpn sa turskim domenom da aktiviramo ovaj el pass sa povoljnijom tarifom 😬

 

 

 

Ja sam preko Tunnelbear-a, ima dovoljno free GB za tu operaciju. 

Link to comment
Share on other sites

Da jednom pohvalim i SK. Konačno su većinu utakmica stavili na programe koje imaju većina ljudi, a ne kao pre, neki levi tenis u Kini na sk3 a Evroliga na sk6. Mada videćemo da li će tako biti ili je to samo prvo kolo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

 

Ja sam preko Tunnelbear-a, ima dovoljno free GB za tu operaciju. 

nema ovde, ali sam naso na drugom vpn

 

easy money 1k usteda za minut posao :lol_2:

 

gledam sad cene u ostalim zemljama, boga mi lepo Brojiloga ozezio cene Nemcima, Litvancima, Englezima:lol_2:, itd  po 80 evrica 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bogoljub Gagic said:

Не знам зашто се на Басконију овде често гледа јако потцењивачки. Па та екипа је играла плеј оф прошле сезоне задржани су носиоци Хауард, Монеке, Седекерскис, доведени Луваву и Хол, уз Болдвина и Фореста који су за сада непознанице на овом нивоу. Дошао Пабло Ласо, а екипу напустили ЦММ и Костело, дакле ја очекујем опет њих у борби за 10. место.

Baskonija od kako je uveden novi format EL je igrala 4 puta top8, a kada ne igra uglavnom ostane za pobedu ili dve ispod crte. Uvek ima zanimljivih igraca u timu, odlican skauting se radi. Dobar je to sistem.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...