Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

377 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      93
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      91
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      302
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      108
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      64
    • Niko!
      147


Recommended Posts

5 minutes ago, TB Told said:

Jedan od problema sa rotacijom je i taj što je u prva dva meča Teodosić isključivo igrao sa Jagom i Kodijem u petorci, a ne umesto nekog od njih.

 

Zato što čovek već godinama igra plejmejking dvojku, o čemu sam pisao i prošle sezone, a što je i sam izjavio u Edinovom podkastu. Drugi mu prenose loptu i postavljaju napad, on često onda dobije blokove od lopte iz kojih ili šutira, ili iz kretnje ulazi u pik/uručenje u pokušaju da stekne inicijalnu prednost u odnosu na čuvara.

 

A rešenje za poziciju PG je zapravo Nedović, s tim što ne verujem da će biti hrabrosti da se to proba... Odnosno da sve minute koji ostanu iza Kodija i Kenana dobije on i da se tako maksimizuju kvaliteti sve trojice, a ujedno i izbegnu inferiorne petorke sa tri beka. 

  • Like 25
Link to comment
Share on other sites

Uvek se jako obradujem kad dobijemo u EL na strani, bez obzira na kvalitet protivnika.

Tesna pobeda, ali kad vidim kako smo cinili usluge protivniku, Plavsicev nameran faul za 2+1 i Cananov faul na sutu za 3p u zadnjoj sekundi poluvremena, pa onda i negradjenje kosa za lagane poene posle promasenog bacanja, onda sam zadovoljniji zbog pokazanog karaktera da se ne raspadnemo kad je 'tvrdo', naprotiv. Pri tome se ni protivnik nije raspao, nego je dao neke bas ozbiljne trojke u 4/4, za koje je Nedovic imao odgovor i koje su, prakticno, slomile protivnika. Cesto ga kritikujem, ali je veceras Nedovic bio odlican, to sto Pariz nije znao da ga 'pritisne' u odbrani, nije nas problem. Da mu partija ne bude savrsena, potrudio se onim neozbiljnim potezanjem sa 9 metara od kosa i u sledecem napadu asistencijom u noge Rokasu u punom reketu, mogla je ta izgubljena lopta mnogo toga da odluci, ali smo imali dovoljno znanja I srece da privedemo utakmicu kraju.

 

Sto se Canana tice, kao jedan od najiskusnijih i najboljih igraca, morao bi da pripazi na gluposti tipa faul na sutu za 3p u poslednjoj sekundi poluvremena, ili da ne naseda na Wardrove finte sutra, nije to taj kalibar igraca da se poigrava protivnickom odbranom.

 

Treba nakako dobiti Split, a da se igraci ne umore previse, ali i da se uigravaju, jer je ocigledno da se jos uvek nisu dovoljno igracki upoznali. Nimalo lak posao za trenera, cak i kad je rec o utakmici gde smo izraziti favoriti.

 

Baskonija je ozbiljnija ekipa od Pariza, sa tri jako ozbiljne EL njuske, Moneke, Hauard i Sedekerskis ne prastaju 'prazan hod' i uigravanje. Ja bih probao da Hauarda sto vise napadam i probam da mu iznudim neku lg, bilo kako da ga izvedem iz konforne zone, odakle zna da posteno 'uneredi' protivnika, a izgleda da smo mu mi nekako omiljena meta. Koliko sam zapazio, on se najbolje cuva tako sto se pazi da njemu ne dodje lopta u ruke, ako je primi u 95% slucajeva ce sutnuti na kos, bez obzira na poziciju.

 

Inace, bas, bas lepa atmosfera u Parizu, makar na TV je to lepo izgledalo, za sada lici na nesto vise od 'simpaticnog' projekta. Videcemo svakako na sta ce da izadje njihov napor u kreiranju EL centra.

 

Za kraj predugog posta, honorable mention to Veteran i Kum Zorzo, u prvim redovima hale, nije mogo EL debi nekog grada da prodje a da ga ne overe, svaka cast, i reziser prenosa morao da ispostuje legende :thumbsup:

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smrtokapa said:

Ja od Plavše imam očekivanja ove sezone, vodim se logikom da je trenirao pola leta sa Jokićem i ekipom, valjda se nešto prenelo na njega.

 

Sinoć je ušao prenervozno, a opet sa druge strane nekako prekurčevito, kao da je nekakav osvajač olimpijske medalje, šta li. Tako da, osim što je upisao prvi EL nastup, može ovu partiju da zaboravi i okrene se obavezama na treningu.

 

Nadam se scenariju gde je on negde na pola sezone osposobljen da adekvatno igra drugog centra, da možemo Luku da unapredimo na poziciju specijalca.

I ja sam negde ovako rezonovao, a posle mi pade na pamet da to ide tako sa "prenošenjem" onaj Čančar bi dosad bio Novicki za siromašne..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni kao laiku baš bode oči što ni protiv Dubaija poslednji napad,ni sinoć naš poslednji ceo napad na 40 sek do kraja i 3 razlike, posle time out-a, Sfero apsolutno nema spremljenu nacrtanu akciju za nas.
Loptu uzima CMM i mrsi do poslednje sekunde napada i na kraju apsolutno ništa.  

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

Zato što čovek već godinama igra plejmejking dvojku, o čemu sam pisao i prošle sezone, a što je i sam izjavio u Edinovom podkastu. Drugi mu prenose loptu i postavljaju napad, on često onda dobije blokove od lopte iz kojih ili šutira, ili iz kretnje ulazi u pik/uručenje u pokušaju da stekne inicijalnu prednost u odnosu na čuvara.

 

A rešenje za poziciju PG je zapravo Nedović, s tim što ne verujem da će biti hrabrosti da se to proba... Odnosno da sve minute koji ostanu iza Kodija i Kenana dobije on i da se tako maksimizuju kvaliteti sve trojice, a ujedno i izbegnu inferiorne petorke sa tri beka. 

Nije sto si moderator, ali ja bih tebe zaposlio u klubu

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Predivna pobeda od sinoc, al vidi se iz aviona da smo se zeznuli oko.Jaga da je morao da ode za ono obestecenje a da smo umesto njega doveli nekog Krisa Jonesa... za Dauma sam odmah na startu video kad je potpisao da nece biti to to, govorio sam ovde da smo morali dovesti kvalitetniju opciju na 4. Za 5 se i dalje najvise pribojavam, ne dajj Boze da se Joel povredi, najebali smo bas bas. Tu je morala da se dovede startna 5tica, Mitrovic out a Plavsic kao 3 opcija..

Sto se komentatora tice uvek sam za Kovacica, jer sa tim "deranjem" bas izaziva adrenalin kod gledaoca..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Djirona said:

Pariz jeste ekipa iz donjeg doma ali mi smo ovakva gostovanja prečesto gubili.

 

Zato mi je mnogo drago što smo je porodili ovog puta.

 

Posle onakvog rolerkostera emocija nemam stvarno snage za analize večeras, ali - Janise, skraćuj rotaciju kako znaš i umeš. I teraj dalje...

Ma, u redu je da se igra malo dok se moze, pa da se pred kraju skracuje rotacija ako svi ne isporucuju kako i sta treba. Ali, to se radi na samom pocetku ili dok limuzina vozi. Ali, kad vidis da od +8 dodjes na -8 ili vise onda prestajes da se igras i moras vec da imas 7 igraca kojima verujes i koji nisu u trenutnom kanalu. Po meni, Sferopulos je sinoc pokrenuo sunovrat trostrukom izmenom. Mitrovic je u toj sekvenci bio upadljivo u svim losim situacijama u glavnoj ili glavnoj sporednoj ulozi. Na kraju je dao neke vazne koseve, ali kako su ga nadskakivali ili mu uzimali loptu kao malo detetu... to je da se zamisli. Jos je u 4/4 bila situacija gde se gledao pri reboundu pod nasim kosem sa nekim od nasih ko ce da uzme loptu i umalo da je izgubimo. Elem, rotiraj i igraj se managera dok mozes i dok ide. Kad ne ide, kad se lomi i u svakom slucaju u 4/4 imas 7-8 igraca i teraj. Osim ako vodis +30 pa ubacujes koga hoces. Ovo sinoc je lako moglo da mu se obije u glavu. Nicim izazvan uveo ekipu u ponor, reagovao kasno i trazio igrace koji su u mode za fight. Moglo je ovo otici na loše. Pobeda se pise i to je najvaznije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...