Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

332 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      12
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      106
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      83
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      86
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      20
    • F4 baby!
      13
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      0
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      281
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      43
    • Beztrofejni debakl
      7
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      4
    • Kenan
      22
    • CMM
      7
    • Daum
      96
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      49
    • Niko!
      138


Recommended Posts

2 hours ago, Bogoljub Gagic said:

То што се није остварила рутинска победа је првенствено до наше екипе а не јер су ови нешто вау. Изузев Бертанса који је играо 10 минута на овој утакмици, да ли било који њихов играч има места у 12 у нашој екипи и да ли би били задовољни њиховим ангажовањем и као бекап опције?

 

Niko nijeni rekao da su oni "wow". Nisu. Ali trenutno nismo ni mi. Malo je bezveze potcenjivati protivnike tek tako, a radilo se to ovde.

I eto, sad smo svi dobili samar realnosti.

Link to comment
Share on other sites

Nesto sad razmisljam, sve dok ne dobijem neoborivi dokaz da je Sferopulos izgovorio reci "zelim da mi Davidovac bude starter na 4", za svaki neuspeh ovog tima iskljucivog krivca trazicu u Nebojsi Covicu.

Link to comment
Share on other sites

Taj Prepelic kad nam je bio interesantan, mislim da je 1 posto foruma bilo za to da dodje. Bukvalno je bilo undersized SG bez odbrane, sta ce nam takav. Abasa isto da smo doveli letos, mislim da bi taj 1 posto bio otprilike zadovoljan. Sve su to average igraci od kojih mi imamo bolje.

 

Poraz kao poraz i nije strasan, gubili smo mi tako i od Krke, Igokee itd, pa na kraju bili prvi, ali mora Sferopulos da preuzme odgovornost, i da jasno podeli uloge. 

 

Meni je od Kenanovog idiotskog suta veci problem sto je on igrao 15 minuta, a nije da je bio hladan, nego je bio duplo bolji od Nedovica koji je igrao 18, nicim izazvan. Kenan udje, pljusne dve trojke i posle ga klupira covek na 10 minuta maltene da se izigra Nedovic malo. I za CMM su svi dobro primetili, preskace suteve ceo mec, a onda hoce na silu da resi. Nema potrebe on da resava pored Kenana koji je daleko bolji suter ili Kalinica koji nam je i dalje prvo mudo ekipe. Tu Sfero jasno mora da napravi hijerarhiju, ali to nece uspeti ako bude delio minute po principu da svi odigraju svoje, pa valjda cemo nekako dobiti. I to u utakmici u kojoj gubimo maltene 40 minuta, gde cak nije ni delovalo da on trazi najbolju petorku, vec pristup kao da je prijateljska neka, da se svi izigraju i da se niko ne umori.

 

Evo potpisujem da se Lazic vraca za sledecu utakmicu, a da neko ispada. Onda za onu tamo ce taj sto je ispao da se vrati, a neko treci da ispadne. Nema tu srece i jasno je da ce neko da bude nezadovoljan, ali nije resenje ni da se svima udovolji dok rezultat trpi, a igra ne postoji. Dusko je to radio pocetkom prosle sezone i zavrsio tako kako jeste. 

Edited by Markoss
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  ne znam zasto vecina vas potencira pripreme konstantno...verujte mi da vrlo malo toga zavisi od pripremnih utakmica i toga ko i kako igra na njima...

   ako se nadate nekakvom deljenju uloga i ekstremnom skracivanju minutaze nekim igracima gde imamo dosta podjed akih igraca u timu od toga nema nista...

   Teo...on bi da ode sad u Real bio jedan od uticajnijijh igraca tamo kada je na terenu a da nece to biti kod nas...covek je klasa bio i ostao i cim udje u igru prodrma tim...

Kalina...svaki njegov pogodak je melem za moje oci...volim ga kao da mi je iz kuce...

ovaj Dubai mi je u nekom rangu Cedevite, sasvim solidan tim sa dobrim prangijasima koji ce neke utakmice odigrati odlicno a onda ce se u nekim raspasti...

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Markoss said:

Taj Prepelic kad nam je bio interesantan, mislim da je 1 posto foruma bilo za to da dodje. Bukvalno je bilo undersized SG bez odbrane, sta ce nam takav. Abasa isto da smo doveli letos, mislim da bi taj 1 posto bio otprilike zadovoljan. Sve su to average igraci od kojih mi imamo bolje.

 

Poraz kao poraz i nije strasan, gubili smo mi tako i od Krke, Igokee itd, pa na kraju bili prvi, ali mora Sferopulos da preuzme odgovornost, i da jasno podeli uloge

 

Meni je od Kenanovog idiotskog suta veci problem sto je on igrao 15 minuta, a nije da je bio hladan, nego je bio duplo bolji od Nedovica koji je igrao 18, nicim izazvan. Kenan udje, pljusne dve trojke i posle ga klupira covek na 10 minuta maltene da se izigra Nedovic malo. I za CMM su svi dobro primetili, preskace suteve ceo mec, a onda hoce na silu da resi. Nema potrebe on da resava pored Kenana koji je daleko bolji suter ili Kalinica koji nam je i dalje prvo mudo ekipe. Tu Sfero jasno mora da napravi hijerarhiju, ali to nece uspeti ako bude delio minute po principu da svi odigraju svoje, pa valjda cemo nekako dobiti. I to u utakmici u kojoj gubimo maltene 40 minuta, gde cak nije ni delovalo da on trazi najbolju petorku, vec pristup kao da je prijateljska neka, da se svi izigraju i da se niko ne umori.

 

Evo potpisujem da se Lazic vraca za sledecu utakmicu, a da neko ispada. Onda za onu tamo ce taj sto je ispao da se vrati, a neko treci da ispadne. Nema tu srece i jasno je da ce neko da bude nezadovoljan, ali nije resenje ni da se svima udovolji dok rezultat trpi, a igra ne postoji. Dusko je to radio pocetkom prosle sezone i zavrsio tako kako jeste. 

  sta je promenio Sferopulos prosle sezone kad je dosao umesto Duska?

ili sta je Dusko promenio kad je dosao unesto VJ? koliko pamtim tada su svi zamerali VJ da isto menja igrace po principu da se svi izigraju i kad je dosao Dusko bila je prica da ce on tu zavesti red itd...a nastavilo se sve isto kao kod VJ sto se tice rotacija...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Molina23 said:

Guru je čini mi se prvi opominjao i podvlačio važnost uloga i selekciju od 12. 15-16 može razvuče Real, jer je Real a i ti igrači im budu klinci Endiaje, Dianje, Garuba i slični a nama su to sad Dobrić i Daum, formirani igrači po 29 godina. To nije normalno niti će ikad biti. Sfero mora što pre da krati ili će sam biti skraćen. Udbašini opet win-win, isukao patku i opet može se pere i spinuje jer je jelte trener dobio sve što je želeo i imao svu slobodu u radu.  

 

Pisao sam i ja o tome, o bahacenju kluba koji umesto da se (ako se vec sipaju pare) fokusira na dovodjenje 5-6 nosilaca, 5-6 igraca zadatka i da svi igraci van 12 budu igraci koji su daleko od nivoa EL (juniori, likovi tipa Lakic, Koprivica, Milisavljevic, Carapic iz Borca...) ima 14 skupih igraca koji svi moraju u 12, trazi se i 15. (jer je malo 3 cetvorke i 4 krila), a to je onda nocna mora za trenera jer ima jedno 10 podjednakih opcija.

 

Naravno, zna se zasto se to radi - zato sto sve MORA na silu, ni slucajno da se dese neke povrede ili pad forme, MORA da se ide u TOP8, MORA da se osvoji ABA liga i zato 3 pleja, 2 beka i 3 krila spolja od kojih niko nece da prihvati da sedi na klupi, ne daj Boze na tribinama.

 

Ovde se baca drvlje i kamenje na CMM a covek je odlican igrac ako mu je jedina konkurencija na pleju muceni Chioza kao u Baskoniji. Isto tako su tamo procvetali i pronasli se Howard i Moneke, jer Baskonia nema zamene za njih, ako se njih dvojica povrede ostaju bez pleja i sa samo jednom cetvorkom. Samo, KKCZ je izgleda sila za Baskoniju, ima se moze se, pa eto osam vrhunskih igraca na 1, 2 i 3, ali onda niko od njih ne moze da dodje blizu nekog svog maksimuma. No, sta nas briga, ako se povrede Yago i Nedovic, samo opusteno, tu su i dalje 6 igraca + kapiten.

 

Na 5 je, zapravo, ista prica - i Plavsic i Mitrovic i Bolomboy zele minute, a niko od njih ne moze na 4. Resenje je igrati sa 2 centra, ali sa polivalentnim igracima, sa cetvorkom koja moze i na 5, Kalinic moze i na 3 i na 4. Na primer, Petrusev, Kalinic, Bolomboy, Mitrovic i neki lik koji nece uzimati mnogo minuta (Ilic). A ne i sve to i Daum i Davidovac i Plavsic, pa to je 3 igraca koja su visak. Ako je Zalgiris mogao da prezivi sa 2 cetvorke i 2 petice, ne treba ni Crvenoj zvezdi vise igraca, ali ne, nismo ni Zalgiris, imamo duplo vise novca, sad cemo da se razbahatimo i da imamo 8 igraca na 4 i 5 (srecom, pa je Oly to stopirao).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...