Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

316 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      6
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      99
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      82
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      85
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      20
    • F4 baby!
      12
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      0
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      274
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      38
    • Beztrofejni debakl
      3
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      4
    • Kenan
      21
    • CMM
      5
    • Daum
      87
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      47
    • Niko!
      136


Recommended Posts

1 hour ago, The_Big_S said:

Ja imam utisak da smo mi od trenutka potpisivanja Dobrića “prebacili” Kalinu momentalno na 4 i “digli” ruke od Petruševa. U fazonu ako ga Olimpijakos pusti neka dodje, super, ako ne, opet super.

Mislim da se nismo preterano cimali, a ne znam ni da li smo mogli jer je on, kako gazda kaže, “igrač Olimpijakosa”, i to je to.

 

Pa, s obzirom na to da na ovom turniru niko sem Dauma i Dede nije igrao na 4, ne bih rekao da je to situacija

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sinnerman said:

Baš duhovito, a realnost je, da je taj kojeg prozivaš i od kojeg imaš noćne more, nama doneo dva učešća u EL. Ukupno gledano bolji je bio od Yaga kojeg eto svi nekako gutaju, a ja stavim onu stvar na panj da je zlopamtilo Nebojša namerno doveo brazilskog Fićka samo da dokaže svima koji ste pljuvali Fiću®, da ste to radili isključivo jer je Nebojšin sin, a ne jer je bio katastrofalan igrač kako su mnogi pisali.

 

Yago je za Filipa Čovića Majkl Džordan lično i personalno. Nadam se da je ovaj post iznad samo glupa šala.

  • Like 27
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, elmulinho said:

Pa, s obzirom na to da na ovom turniru niko sem Dauma i Dede nije igrao na 4, ne bih rekao da je to situacija

Ove pripremne utakmice ne treba uzimati kao reper bilo čega...

Ispade da kada budemo kompletni da će na 3 da igraju onda i Kalina i Gidra i Dobrić i Lazić, a na 4 samo Daum i Davidovac...

13 hours ago, Guru said:

Ne znam kakva se ovde četvorka očekuje sredinom septembra, pa još od kluba kome su letošnja pojačanja:

 

- prvi asistent Evrolige za kojeg je plaćeno obeštećenje Baskoniji (plejof ekipi)

 

- drugi strelac Olimpijakosa (F4 ekipe)

 

- startno krilo Barselone, ujedno domaći igrač, ex reprezentativac i povratnik u klub 

 

- igrač koji je ispao iz rotacije u Virtusu, al' domaći igrač, reprezentativac i povratnik sa sedmogodišnjim stažom u klubu

 

- četvorka iz Efesa, al' polu-mačka u džaku jer mu se EL iskustvo svodi na svega 11 utakmica 

 

- centar koji jedini od navedenih ne dolazi iz EL kluba, al' je naravno domaći igrač, novopečeni reprezentativac i neko ko je u ABA ligi imao odličnu statistiku

 

 

Da je na poziciji 4 postojao dostupan igrač sa EL iskustvom, reputacijom i kvalitetnom sezonom iza sebe poput recimo Kenana na poziciji 2, naravno da bi doveli tog igrača pre Dauma. Na nekog igrača ispod radara i bez EL iskustva se svakako gleda kao na full mačku u džaku, na G-League igrača Plavšić i slični već oštre svoje britko pero jer Smart samo na poziciji 4/tamo je i Simonović dominirao pa smo ga videli, a eto Daum makar ima evropsko iskustvo + nije došao direktno iz Dertone nego iz Efesa.

 

Naravno da je pokušano i sa Petruševim koji ispunjava sve kriterijume za KKCZ pojačanje (dolazi iz EL ekipe + domaći igrač + reprezentativac + povratnik), kada to nije prošlo jasno je bilo da je to i kraj prelaznog roka, jer su sve opcije poznate menadžmentu kluba ispucane.

 

Brate, nisam baš siguran u ovo, "pre Dauma", obzirom da, ako se ne varam, Daum je jedan od prvih igrača na samom početku prelaznog roka za kog su mediji izbacili odmah da smo u pregovorima... da je tako, Dauma bi dogovarali kasnije....

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dropkick Murphys said:

Alba, Asvel, Pariz, Bajern, Baskonija, Makabi, Žalgiris. 

 

Ako budemo iza bilo koga od nabrojanih ove sezone, a da se drastično ne promeni situacija u njihovim rosterima, da se ne ljubimo i sa trenerom i sa Upravom. 

 

Elem, prvi utisak mi je da će teže biti ući u 8, ali lakše u plej in, u odnosu na prošlu sezonu. 

 

Po meni se od ove gore ekipice po nekvalitetu jedino izdvajaju Alba, Asvel i Pariz. Naravno, i ove ekipe u jednom meču mogu da iznenade svakog. Mi jesmo na papiru kvalitetniji i skuplji i od ostalih nabrojanih ali nije to neka razlika, neke od ovih ekipa su dosta kompaktne i dobro složene za limitiran novac. Pa opet, sve i da si bolji od svih nabrojanih i dalje moraš biti bolji bar još od nekog da bi uhvatio play in.

 

I nije ovo neko opravdanje, ja sam jasno rekao da je neulazak u PI makar neuspeh i da se nikako drugačije ne može nazvati takav epilog, ali da će biti neka šetnja, nema šanse.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sinnerman said:

Baš duhovito, a realnost je, da je taj kojeg prozivaš i od kojeg imaš noćne more, nama doneo dva učešća u EL. Ukupno gledano bolji je bio od Yaga kojeg eto svi nekako gutaju, a ja stavim onu stvar na panj da je zlopamtilo Nebojša namerno doveo brazilskog Fićka samo da dokaže svima koji ste pljuvali Fiću®, da ste to radili isključivo jer je Nebojšin sin, a ne jer je bio katastrofalan igrač kako su mnogi pisali.

Kako da ti kazem Fica Covic je jedva imao 2p prosek u EL... Bukvalno smo se radovali kada je bilo koji sut ubadao tamo.. Ali ta mantra o 2 EL...

 

Sto kaze Kaos nadam se da je ovo sala...

 

Edited by Don Dusko
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kako ja tebi da kažem, Fića je bio iznuđeno rešenje i čista zakrpa u datom momentu. Njegova igra u EL nije bila orijentisana na poentiranje već na razigravanje ostatka ekipe. Takoreći podredio se kolektivu. Koliko su navijači kkcz srali po njemu, ništa manje iživljavanje od njegovog oca sada nisu ni zaslužili.

  • Ha-ha 9
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Po meni se od ove gore ekipice po nekvalitetu jedino izdvajaju Alba, Asvel i Pariz. Naravno, i ove ekipe u jednom meču mogu da iznenade svakog. Mi jesmo na papiru kvalitetniji i skuplji i od ostalih nabrojanih ali nije to neka razlika, neke od ovih ekipa su dosta kompaktne i dobro složene za limitiran novac. Pa opet, sve i da si bolji od svih nabrojanih i dalje moraš biti bolji bar još od nekog da bi uhvatio play in.

 

I nije ovo neko opravdanje, ja sam jasno rekao da je neulazak u PI makar neuspeh i da se nikako drugačije ne može nazvati takav epilog, ali da će biti neka šetnja, nema šanse.

Evo Monaco upravo od Asvela otkupio Paris Leeja najlaganije, sad su jos losiji. 

Link to comment
Share on other sites

Znači moramo da okrećemo istu temu po milijarditi put?

 

Prezime mu nikakav problem nije predstavljalo jer strane klubove zabolje kako se igrač preziva i ko mu je otac. Da je išta valjao odigrao mi makar neku sezonu u nekom Obradoiru ili Trentu. Zapravo je isključivo zbog prezimena i igrao profi košarku.

 

A što se Nebojše tiče, tačno imam osjećaj da nam zbog tjeranja sina sve vrijeme sveti sa Davidovcima, Kešeljima, Raduljicama...

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

FC je jedan od nasih najgorih igraca ikada u EL, s obzirom na poziciju i ulogu. Klasican primer bahatog nepotizma. Svaka cast na demoliranju Trinkijevog tima ali tu je trebala da se stavi tacka.

Ako neko moze da okaci onaj gif kada gore pomenuti ima bliski susret sa Gistom, videcete i kako su njegovi saigraci gledali na to

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Lik je bukvalno mogao da igra samo u tatinom klubu i u drugom tatinom klubu. Na jednu polusezonu je prismrdeo u OVAJ klub, za koji ni Vesna nije čula. Nemojte bre da se zajebavamo. Lik od 178cm, sa reptilskim rukama i užasnim procentima šuta. Asistent? Kakav asistent? 

Bukvalno pola ljudi ovde kada bi se ubacilo u trening bi moglo da igra to što je Čović igrao.

Nisu ga ljudi pljuvali bez razloga, kakva bre Zvezda/Partizan, taj ne bi ni bio profesionalac da nije Nebojše.

1 minute ago, Plant said:

Svaka cast na demoliranju Trinkijevog tima ali tu je trebala da se stavi tacka.

 

Pazi da nije on demolirao Trinkija...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Sinnerman said:

Kako ja tebi da kažem, Fića je bio iznuđeno rešenje i čista zakrpa u datom momentu. Njegova igra u EL nije bila orijentisana na poentiranje već na razigravanje ostatka ekipe. Takoreći podredio se kolektivu. Koliko su navijači kkcz srali po njemu, ništa manje iživljavanje od njegovog oca sada nisu ni zaslužili.

Dobro vidim da se ne salis.

 

Fica ili ti Filip nije bio iznudjeno resenje i jasno se video plan da zaigra u EL. Zato je doveden Lorenco(kojem ce trebati aklimitazacija + 1 plej tu) da bi se napravio prostor za njega.

I lik je za to malo sto je igrao imao sut iz igre sledeci: 2/14 za 2 i 7/27 za 3 gde je belezio 2.5a na 1.3t.

I doslo je dotle da ga saigraci guraju da se skloni sputa jer nije znao kako da trci u kontru.

I na kraju je sklonjen jer je nekima gore a i navijacima prekipelo vise sa njim. Pa Nebojsa nije imao kud.Zato je kasnije doveden Punter i Kalin Lucas.

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Čočo said:

Ja sam prvi bio skeptik po pitanju Janisa kad je došao i tokom cele sezone. Sumnja, sumnja, sumnja. I onda oduvao i komšije i nas. Čovek uradio nemoguće stvari i nešto što prošle sezone smo mogli samo da sanjamo. Stoji da su se komšije raspale ali se mi nismo raspali i ako smo bili dosta slabiji po kvalitetu od njih. Pa i izdanje u EL je bilo okej dok nas nisu stigle povrede pa i pored nekvaliteta došla do izražaja i kratka klupa. Ne sumnjam šta je do Janisa da će uraditi i više nego što je u njegovoj moći. Sada ima i mnogo kvalitetniji tim. Nadam se samo da neće samom sebi iskopati jamu time što neće tražiti  krilnog centra i da neće odustatiti pod pritiskom udbaša. Ovo što imamo će svakako biti dovoljno za ABA ligu ali i sam je stavio akcenat na bitnost boljih rezultata u EL koje u ovakvim okolnostima neće sigurno dostići. 

Da me ne shvatis pogresno ali tu bi ti i ja u onom blatu izneli bara bar sa Zeljkom utakmice... Aba blato Covica+ totalno izgubljena svlačionica kkp...

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

I doslo je dotle da ga saigraci guraju da se skloni sputa jer nije znao kako da trci u kontru.

 

Meni je glavno sećanje kad proba da probije čuvara, pa krene da se koprca jer ne može ni da pretrči ni da izgura, a ne vredi ni step bek jer je visok metar i šumska jagoda.

2 minutes ago, Don Dusko said:

Kevin Spacy 😛

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, fradler said:

Je l' Sfero uopste koristio Kalinu na 4 na ovom nesrecnom turniru?

Samo protiv Lokomotive pri kraju 2/4. Najčešće su bile šablonske izmene tokom celog turnira Mitrović-Plavšić, Davidovac-Daum, Kalinić-Dobrić, Kodi-Jago. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...