Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

316 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      6
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      99
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      82
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      85
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      20
    • F4 baby!
      12
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      0
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      274
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      38
    • Beztrofejni debakl
      3
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      4
    • Kenan
      21
    • CMM
      5
    • Daum
      87
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      47
    • Niko!
      136


Recommended Posts

12 hours ago, dzakala said:

Pogledah malo komsije sad.Fizicki su znacajno dominantniji od nas.

 

Defanzivni plafon im je znacajno visi od naseg, ali skakacki su jednako inferiorni, a timski IQ im je srecom standardno jeziv, na to ih izvacarimo svaki put.

 

Nisam impresioniran njima, jos manje nama, obe ekipe deluju blize 15. nego 6. mestu. Krvava borba za plejin je objektivni maksimum, ako rosteri ostanu ovakvi...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, DameTime said:

 

Verovatno jeste, ali i dalje bih u ABA ligi više verovala Zvezdi nego Partizanu. Dok ne dokažu suprotno. 

Ne znam kako vas ne smara da svake godine avansno kukate, čim pogledate jednu utakmicu KKP 😄 

 

Mene iskreno zabole za KKP, a za njihovu utakmicu sam pročitao ovde da su juče igrali i pobedili. Kukamo nad našom sudbinom kletom i ponovo lošom selekcijom igrača, iako ima pomaka u odnosu na prethodne sezone. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sinnerman said:

Mi trenutno i jesmo EK nivo, donji dom, a to računanje na dve pobede unapred znamo kako se po nas obično završi.

 

Jeste donji dom evrokupa smo... 

 

A da je dosao Filip na 4 svi bi gadjali top8 Evrolige najlaganije.. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Veteran said:

Gledao sam Fener-Oly (tutnir na Kritu).

Filip je igrao par minuta u 1/4 i celu 4/4. Meni je delovao nekako nezaintrresovano i bez žara sve vreme da bi zatim vrlo hladnokrvno dao 2 trojke u samoj završnici (drugom izjednačio). Na kraju je Dorsi pohodio za 3 i pobedu. Imao sam utisak da Filip igra nekako preko volje, a i činjenica je da je 3/4 prededeo na klupi. I pored svega bih voleo da zaigra u drugom crveno- belom dresu. 

Znaci,igrao je 12 minuta od 40 u situaciji kad su im 2 visoka povredjena,mislim da ce kod nas brze nego sto mislimo...

Edited by MiskoNis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel čitao neko ovo oko salary cap-a? Nešto mi nema smisla, makar ovo što sam pročitao na sk. Izuzetak sa platama su 2 ključna igrača, dakle za njih ne postoji ograničenje, pored toga može još 1 igrač da bude kao izuzetak. Znači 3 igrača nemaju ograničenja. Takodje ne spadaju igrači koji su proveli 3 ili više sezona u klubu. Trenutno u Zvezdi takvih ima 5. Ni igrači ispod 23godine ne ulaze, Andrej Kostić. Baš glupost.

p.s. ne znam kako je u nba to funkcioniše.

Edited by alokin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MiskoNis said:

Znaci,igrao je 12 minuta od 40 u situaciji kad su im 2 visoka povredjena,mislim da ce kod nas brze nego sto mislimo...

Ne bi igrao ni toliko, nego se potrefilo da su u dobrom ritmu kada je usao u 4/4, a i on je pogodio 2 trojke, pa Barcokas nije menjao, inace sam mislio da ce odigrati samo ono malo u 1/4, jer je odigrao bas preko k...

Inace kako se na nas odnosi ovaj saleri kep? Cini mi se da imaju izuzece za igrace koji su preko tri godine u klubu, a kod nas su svi domaci takvi 😂😂😂

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alokin said:

Jel čitao neko ovo oko salary cap-a? Nešto mi nema smisla, makar ovo što sam pročitao na sk. Izuzetak sa platama su 2 ključna igrača, dakle za njih ne postoji ograničenje, pored toga može još 1 igrač da bude kao izuzetak. Znači 3 igrača nemaju ograničenja. Takodje ne spadaju igrači koji su proveli 3 ili više sezona u klubu. Trenutno u Zvezdi takvih ima 5. Ni igrači ispod 23godine ne ulaze, Andrej Kostić. Baš glupost.

p.s. ne znam kako je u nba to funkcioniše.

Procitao sam. U stvari to je napravljeno da bi zastitili Real i Barselonu od timova kao Pao. Racunaju zaradu od marketinga i ulaznica, ali su dodali i frazu ,,drugo`` tako da su se zastitili da mogu prihode od FK da svrstaju u to. Oni imaju dugogodisnje igrace, pa su i to uneli kao oslobadjanje od 25%. Sve su ucinili da se ne moze brzo napraviti tim od skupih igraca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sve dok nam igraju Davidovac,Daum nemamo cemu da se nadamo oni nisu ni za fibu ligu sampiona

Sferu mora da bude jasno da ce prvi poginuti ako budemo lose krenuli, a da ce covic pustiti pricu preko svojih botova kako sfero nije hteo pojacanje, a Covic jeste

  • Like 29
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji ovaj LCDR, sto je, koliko ja shvatam, zbir revenua svih licenciranih timova u poslednje dve godine, podeljen sa 2.

1) 32% LCDR predstavlja ovaj LRL - to je minimum koji tim mora utrositi na plate igraca.

 

2) 40% LCDR je BRL - Base level - to je maksimalni iznos plata svih igraca osim:

- dva najplacenija (anchor) igraca.

- U23 igrace

- Extended Tenure igrace (dakle igrace koji su proveli vise od 3 godine u timu (ne mora u nizu)

- Igrace koji su povredjeni duze od dva meseca (nemam pojma kako ce se ovo gledati)

- jedan Medium-range exception. Taj MRE se odredi na pocetku godine (lupam, iznos od 600k) i ti mozes da potpises igraca na poziciju MRE i das mu tih 600k i on se ne racuna u cap.

Ako ti igraci koji ne cine ovu grupaciju prelaze tih 40% LCDR, placas porez. To je, valjda, da se spreci da imas 7 top 20 igraca evrope kojima dajes po 2 miliona godisnje.

 

3) 60% LCDR je HRL - High level, tu se, za razliku od BRL, racunaju dva najplacenija igraca. Ako predjes ovaj cap, placas porez. Ovo je da se spreci da dodje neko i da Vezenkovu 5 miliona godisnje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne secam se kada smo imali gore pripreme u smislu organizacije. Ajde ok ono sa Jahorinom je znacilo nasim ljudima tamo, ali posle toga neke utakmice sa dosta slabijim rivalima, Olimpijakosom bez pola tima sto nismo ni mogli gledati i turnir sa Rusima gde nam nisu igrala 4 bitna igraca. Stvarno besmisleno. Ranije smo uvek igrali turnire sa jakim Evroligasima, sad nista. Na sve to smo igrali sa Rusima tamo i nekim njihovim sudijama koje pojma nemaju, sta su ljudi sudili tih dana ni oni sami ne znaju. Ali opet, ne uzimam nikada prijateljske utakmice za ozbiljno i mislim da sluze samo novajlijama da se nametnu. Sa te strane se moze reci da su Kodi i Kenan ispunili ocekivanja, da ih je Plavsic prevazisao, a da je Daum i dalje pod znakom pitanja koliko moze. Kalina nije blistao, ali on ni nije novajlija i ja uopste ne brinem za njega. Zvanicne utakmice ce biti potpuno drugacije, a s obzirom da nam je Bolomboj verovatno jedan od tri najvaznija igraca mi cemo biti skroz drugaciji tim u odnosu na ovo sto smo gledali. A gde su jos Nedovic i Rokas, i na kraju Teo cije prisustvo na terenu menja sve naopacke.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kod vec neko vreme ozbiljno radi na sutu i to je prosle godine dalo rezultate, poceo je da kaznjava ostajanje ispod bloka, sto mu je posledicno omogucilo i vise mesta za ulaz.

Ja sam se pribojavao da su proslogodisnji procenti anomalija i da ce se ove vratiti na staro, medjutim, vec na ovih par utakmica videlo se da ima samopouzdanja u taj sut i da nema problema da okine - i da pogodi.

 

Bas bas ozbiljno pojacanje za nas, samo nek ostane zdrav, vodice nas tandem Kodi-Bocko do ozbiljnih stvari.

Glava mu je na mestu, radi jako, te dve stvari su najbitnije.

  • Like 13
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prvi bio skeptik po pitanju Janisa kad je došao i tokom cele sezone. Sumnja, sumnja, sumnja. I onda oduvao i komšije i nas. Čovek uradio nemoguće stvari i nešto što prošle sezone smo mogli samo da sanjamo. Stoji da su se komšije raspale ali se mi nismo raspali i ako smo bili dosta slabiji po kvalitetu od njih. Pa i izdanje u EL je bilo okej dok nas nisu stigle povrede pa i pored nekvaliteta došla do izražaja i kratka klupa. Ne sumnjam šta je do Janisa da će uraditi i više nego što je u njegovoj moći. Sada ima i mnogo kvalitetniji tim. Nadam se samo da neće samom sebi iskopati jamu time što neće tražiti  krilnog centra i da neće odustatiti pod pritiskom udbaša. Ovo što imamo će svakako biti dovoljno za ABA ligu ali i sam je stavio akcenat na bitnost boljih rezultata u EL koje u ovakvim okolnostima neće sigurno dostići. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samo mi nije jasno koja logika da ne zelis da ojacas klub koji vodis i tako ne ides navijacima na zivce, jebi ga uradio si sve sto je do tebe i miran si, nego si u fazonu "Ma pokrivaju to sve Deda i Daum plus ce i Kalina i Rokas da zakrpe". Videli smo 100 puta da to krpljenje ne pije vodu i ubrzo dodje do raspada sistema. Ali dok je trenera na trzistu imace na koga da se svaljuje odgovornost da izvlaci maksimum iz tima koji nije selektirao, pa ako se nista ne uradi - vuk pojeo magarca. A onda od sledece sezone, kad trener dobija svu slobodu, pa samo opet procitati ovaj tekst od pocetka.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Čočo said:

Ja sam prvi bio skeptik po pitanju Janisa kad je došao i tokom cele sezone. Sumnja, sumnja, sumnja. I onda oduvao i komšije i nas. Čovek uradio nemoguće stvari i nešto što prošle sezone smo mogli samo da sanjamo. Stoji da su se komšije raspale ali se mi nismo raspali i ako smo bili dosta slabiji po kvalitetu od njih. Pa i izdanje u EL je bilo okej dok nas nisu stigle povrede pa i pored nekvaliteta došla do izražaja i kratka klupa. Ne sumnjam šta je do Janisa da će uraditi i više nego što je u njegovoj moći. Sada ima i mnogo kvalitetniji tim. Nadam se samo da neće samom sebi iskopati jamu time što neće tražiti  krilnog centra i da neće odustatiti pod pritiskom udbaša. Ovo što imamo će svakako biti dovoljno za ABA ligu ali i sam je stavio akcenat na bitnost boljih rezultata u EL koje u ovakvim okolnostima neće sigurno dostići. 

Janis je perfektno pripremio plej-of i zasluzio naravno priliku u novoj sezoni, ali moramo se sloziti da je priprema ekipe za (potencijalnih) pet utakmica u roku od 10 dana i vodjenje ekipe na nivou cele sezone od 80ak utakmica potpuno drugacija stvar. Tu nismo videli sta moze Sferopulos jer je bio suocen sa mnostvom povreda igraca ekipe koju nije on sastavio. 

 

33 minutes ago, necke said:

Samo mi nije jasno koja logika da ne zelis da ojacas klub koji vodis i tako ne ides navijacima na zivce, jebi ga uradio si sve sto je do tebe i miran si, nego si u fazonu "Ma pokrivaju to sve Deda i Daum plus ce i Kalina i Rokas da zakrpe". Videli smo 100 puta da to krpljenje ne pije vodu i ubrzo dodje do raspada sistema. Ali dok je trenera na trzistu imace na koga da se svaljuje odgovornost da izvlaci maksimum iz tima koji nije selektirao, pa ako se nista ne uradi - vuk pojeo magarca. A onda od sledece sezone, kad trener dobija svu slobodu, pa samo opet procitati ovaj tekst od pocetka.

 

A mozda je odgovor na to pitanje zapravo najjednostavniji moguci - trener stvarno ne zeli jos jednu cetvorku. Posto stvarno nema smisla da imamo 16 igraca i ja svakoj poziciji po 3 odlicna resenja osim na poziciji 4. Drugo bi bilo da pokusavamo nesto pokrpiti sa 10ak igraca plus dva klinca, ali mi se bahatimo, kupujemo, preplacujemo, i onda ne dovedemo cetvorku iako nam treba? Cak i za Covica je to previse nenormalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Pariza, samom tim što su osvojili Evrokup oni su pokazali da su spremni za viši nivo. A od tada su se i pojačali. Opet mislim da im nedostaje iskustva u EL i taj ubitačni tempo ponekad poljulja i najiskusnije ekipe. Mislim da smo kvalitetniji od njih ali ih svakako ne bi potcenjivao u fazonu rešićemo obe. Tamo će niti zeznuto zato što i mi stižemo još neuigrani a i kilavi u odbrani, tako da je tamo 50/50 za pobedu. 

Što se tiče grobara, mislim da ni oni sami ne znaju na šta će to da liči i kako će ići. Svakako će od početnih rezultata dosta zavisiti u smislu pozitivnog hajpa ili raspada, tako da od svih ekipa u EL ove godine oni su najveća enigma. Nisam gledao kad igramo sa njima. Svakako bih voleo da se odmerimo što pre dok su svi zdravi i nepovređeni, pa da vidimo gde smo.

Što se tiče ovog finansijskog dela nije mi jasno šta dugoročno žele da postignu. Osim kratkoročnog favorizovanja nekih klubova ne vidim kako ograničenja dugoročno đogu da pomognu. Faktički postavljaju granicu da se dovedu jači igrači a pri tome ameri sad sa novim propisima bukvalno mogu da uzmu kojeg kog požele mladog igrača.

Samo me zanima kako će da podignu taj Dubai, London i ostala tržišta koja hoće, ako ih prvo ograniče..

Link to comment
Share on other sites

Alba, Asvel, Pariz, Bajern, Baskonija, Makabi, Žalgiris. 

 

Ako budemo iza bilo koga od nabrojanih ove sezone, a da se drastično ne promeni situacija u njihovim rosterima, da se ne ljubimo i sa trenerom i sa Upravom. 

 

Elem, prvi utisak mi je da će teže biti ući u 8, ali lakše u plej in, u odnosu na prošlu sezonu. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, СтелаРоса said:

A mozda je odgovor na to pitanje zapravo najjednostavniji moguci - trener stvarno ne zeli jos jednu cetvorku. Posto stvarno nema smisla da imamo 16 igraca i ja svakoj poziciji po 3 odlicna resenja osim na poziciji 4. Drugo bi bilo da pokusavamo nesto pokrpiti sa 10ak igraca plus dva klinca, ali mi se bahatimo, kupujemo, preplacujemo, i onda ne dovedemo cetvorku iako nam treba? Cak i za Covica je to previse nenormalno.

Znaci, fakticki se "zrtvuje" neka pozicija i rupa na istoj samo da se ne propuste proverena domaca resenja (npr pojavio se dostupan Dobric iako nije najpotrebniji potpis, prosle godine Davidovac itd). 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

 

 

A mozda je odgovor na to pitanje zapravo najjednostavniji moguci - trener stvarno ne zeli jos jednu cetvorku. Posto stvarno nema smisla da imamo 16 igraca i ja svakoj poziciji po 3 odlicna resenja osim na poziciji 4. Drugo bi bilo da pokusavamo nesto pokrpiti sa 10ak igraca plus dva klinca, ali mi se bahatimo, kupujemo, preplacujemo, i onda ne dovedemo cetvorku iako nam treba? Cak i za Covica je to previse nenormalno.

Problematična je cela centarska linija, jer imamo samo jednog dobrog defanzivca. 

Možda bi prošla ta priča da isključivo Janis ne želi četvorku da nije sage Petrušev. Dakle nama ne treba još jedan visoki igrač, ali nam treba Petrušev koga smo bili spremni platiti milion evra za sezonu na pozajmici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...