Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

401 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      122
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      99
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      99
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      28
    • F4 baby!
      15
    • Bicemo sampioni!
      14
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      319
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      67
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      6
    • Kenan
      26
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      70
    • Niko!
      162


Recommended Posts

57 minutes ago, Brajan Danston said:

Da nam je Bolomboj zdrav mišljenja sam da bi dobrano namučili Real, možda čak ušli u egal završnicu, ovako stvarno mislim da nemamo šta da tražimo na tom gostovanju.

 

Ipak, hiljadu puta sam rekao da je ekipa za koju igra Kalina - ratnička, i očekujem da se dobro pošibamo sa njima, pa šta bude.

 

Mišljenja sam da će Sfero improvizovati sa Daumom na petici, a stvar koja me potencijalno plaši su brzi faulovi Plavšića. Ako se osvrnem na ono u Morači, ne znam kako će ih se on sačuvati, pogotovu što retko kad imamo bajno suđenje u Španiji.

 

Ako nas šut služi možemo da budemo konkurentni, bez toga, a sa duom Mitar - Plavša na centru nemamo stvarno čemu da se nadamo.

 

Baš baš zajebano gostovanje u nezgodnom trenutku, ali ove momke treba podržati.

 

To gostovanje je uvek jedno od najtezih i nikad nije zgodan trenutak ici tamo.

Sada bez Bolomboya uz Kalinu naseg najbitnijeg igraca a mozda i stvarno najbitnijeg jer smo deficitarni na toj poziciji mozemo da odigramo jednu opustenu utakmicu bez prevelikog pritiska i ocekivanja.

 

Cak i sa Bolomboyem oni su dosta jaci od nas, poraz je realnost u svakom slucaju.

 

edit: da me ne razumes pogresno, sanse za pobedu uvek postoje pa makar bile i teorijske.

Edited by nunilo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I pored dominacije u najavi Edija van Tavaresa i Sergeja Ibakovića...tako će nas izuseravati tandem merkezefendijanac i latentni grobar, da ima se pušimo ko Snup Dog sve do presedanja u Vijeni.

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mile1 said:

Kada ce te shvatiti da izjave Sferopulosa sto se tice transfera igraca ne treba uzimati za ozbiljno, sta god on rekao vise puta je demantovan ove sezone

Da brate i to.. ko još uzima za ozbiljno trenera ekipe oko sastavljanja tima, svašta..

 

Morao sam @Mile1 😂

peace brother

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, JPM said:

 

Nek ide Plavsic onda na pozajmicu negde, recimo u Megu nazad. Svakako ga neće evroligaši tražiti, a nešto sam i za evrokup skeptičan.

A recimo da Mitar ode na tribine (ako nece / nema gde van KKCZ), a da se Plavsicu daje sansa jer ima telo i ne bas previse godina??? 

Link to comment
Share on other sites

Ah šta mi uradi ova ekipa. I bez Bolomboja da verujem u cigansku mobilizaciju i pobedu. Ova ekipa ima nešto posebno. Neopisivo. Nemamo Bolomboja ali imamo Kodija, Tea, Jaga, Nedovića, Kenana, Rokasa, Kalinu i Dauma. To je osam igrača koji ako isporuče svoje mi imamo šansu za pobedu. Večeras za napad ima ko da isporuči, ako odbranu odigramo do poslednje kapi znoja ima čemu da se nadamo. Jebeš mi sve mi večeras iz Madrida odlazimo sa četvrtom pobedom. 🍀💪

Edited by Čočo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Taki said:

Da nam je ekipa kao kod komšija kukali bi da nam trebaju pojačanja od 1 do 5 😂

 

Ja ne bih.

 

Meni se koncepcijski više sviđa njihov roster, napravili su nešto najbliže Radonjinom rosteru. Ali loša strana toga je da se događaju upravo ovakve utakmice sa gomilom bacanih cigli i skoro negledivo.

 

Ali odbrana im je odlična. Napad im štuca. Bukvalno kao da gledam Radonjin tim.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, JPM said:

 

Ja ne bih.

 

Meni se koncepcijski više sviđa njihov roster, napravili su nešto najbliže Radonjinom rosteru. Ali loša strana toga je da se događaju upravo ovakve utakmice sa gomilom bacanih cigli i skoro negledivo.

 

Ali odbrana im je odlična. Napad im štuca. Bukvalno kao da gledam Radonjin tim.

Reci da komsije trenutno igraju dobru odbranu i da je roster slican Radonjinom je cista blasfemija.

  • Like 20
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, JPM said:

 

Ja ne bih.

 

Meni se koncepcijski više sviđa njihov roster, napravili su nešto najbliže Radonjinom rosteru. Ali loša strana toga je da se događaju upravo ovakve utakmice sa gomilom bacanih cigli i skoro negledivo.

 

Ali odbrana im je odlična. Napad im štuca. Bukvalno kao da gledam Radonjin tim.

Ne pije mi vodu to. Daleko su oni od Radonjinog tima. I po izgledu i stilu i koncepciji. Mislim uvek je bilo,, u tuđega tatka pogolema patka" ali osim što imaju mladu i mlađu ekipu u odnosu na nas ni u jednom drugom segmentu koncepcijski nisu bolji od nas. Pričamo o njihovoj ,, dobroj " odbrani a mi smo trenutno ekipa sa najboljom odbranom u Evroligi. Drugo njima je napad štucao samo sinoć a inače imaju timski preko 42%?! za 3 i preko 55% za 2.

Dok smo mi jedino protiv Fenera imali loše šutersko veče. I imamo 14. napad u EL bez rezervnog centra i sa jednim krilnim centrom. Daleko smo mi ispred njih i po koncepciji i igri. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kojan said:

Reci da komsije trenutno igraju dobru odbranu i da je roster slican Radonjinom je cista blasfemija.

 

Ok.

3 minutes ago, Čočo said:

Daleko smo mi ispred njih i po koncepciji i igri. 

 

Ti pišeš iz ugla statistike, to je nepobitno.

 

Ja pričam o ličnom utisku. O ličnim preferencijama. Oni imaju roster potpuno nov, svi su novi, potpun reset, ali je napravljen dobro kada se svi uklope da do izgleda odlično.

Link to comment
Share on other sites

Odbrana KKP-a je odlicna ako je uzorak ova jedna utakmica od sinoc. U prva 4 kola medju najgorim u takmicenju.

 

Ne zezajte za veceras, kakva crna pobeda. Iscedjeni kao limun posle Barse i Podgorice sa Luka-Plavsa rotacijom na 5 idemo na noge Fakundu i Tavaresu. Pritom su lose startovali sezonu, pa sanse nema da nas potcene. Da sacuvamo zivu glavu i ja zadovoljan, drasticno su vece sanse za -41 nego +1.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, JPM said:

 

Ok.

 

Ti pišeš iz ugla statistike, to je nepobitno.

 

Ja pričam o ličnom utisku. O ličnim preferencijama. Oni imaju roster potpuno nov, svi su novi, potpun reset, ali je napravljen dobro kada se svi uklope da do izgleda odlično.

Napisao sam ogromno obrazloženje pa sam shvatio da je ovo naša tema i nema poente da pišem o njima. Pa ću kratko. Poštujem tvoje mišljenje ali daleko su oni od ozbiljne ekipe. A još dalje od Radonjine. Njima ako ne ide šut a što smo videli sinoć(a ide ih sad sa kamnjarima Frenkom i Bongom) kad to stane su EC ekipa srednjeg doma. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Inbox said:

A recimo da Mitar ode na tribine (ako nece / nema gde van KKCZ), a da se Plavsicu daje sansa jer ima telo i ne bas previse godina??? 

 

   Plavsicev trenutni maksimum je da bude treci centar, dobija priliku na kasicicu i proba da se izbori za svoje minute...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Čočo said:

Njima ako ne ide šut a što smo videli sinoć(a ide ih sad sa kamnjarima Frenkom i Bongom) kad to stane su EC ekipa srednjeg doma. 

 

Bilo koja ekipa kad šutira ispod 30% za tri danas izgleda kao EC tim srednjeg doma, šta god to bilo.

 

To ne znači da kkp izgleda dobro, nego su smešne ove procene koje se iznose a važe za svaki tim, pa jelte i za Partizan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Inbox said:

A recimo da Mitar ode na tribine (ako nece / nema gde van KKCZ), a da se Plavsicu daje sansa jer ima telo i ne bas previse godina??? 

 

Nemam ništa protiv. Obojica mogu najviše da dobiju 10 minuta, i to u utakmicama sa slabijim protivnicima. A da li će jedan ili drugi na tribinu svejedno mi. Onaj komentar sam napisao u fazonu da Uroša ne treba tek tako otpisivati za stalno. Nek ode da dobije minute negde na pozajmici, pa nazad ako zasluži.

Link to comment
Share on other sites

Večeras će i Mitrović i Plavšić da imaju ozbiljnu minutažu. Od njihove odbrane ništa ne očekujem ali nam trebaju u napadu. Neka isporuče u napadu najbolje što mogu i na konju smo. U odbrani će da jure Kalina, Rokas, Daum i Kenan. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čočo said:

Ah šta mi uradi ova ekipa. I bez Bolomboja da verujem u cigansku mobilizaciju i pobedu. Ova ekipa ima nešto posebno. Neopisivo. Nemamo Bolomboja ali imamo Kodija, Tea, Jaga, Nedovića, Kenana, Rokasa, Kalinu i Dauma. To je osam igrača koji ako isporuče svoje mi imamo šansu za pobedu. Večeras za napad ima ko da isporuči, ako odbranu odigramo do poslednje kapi znoja ima čemu da se nadamo. Jebeš mi sve mi večeras iz Madrida odlazimo sa četvrtom pobedom. 🍀💪

I meni odavno nije neka ekipa prirasla i 'legla' kao ova, ali među tih osam igrača koje se nabrojao, da bi u Madridu bili konkurentni makar jedan od centara mora, ne da bude konkurentan, nego da da baš veliki doprinos.

 

Kao što sam već pomenuo, mislim da će Daum večeras imati drugačiju ulogu, i da ćemo ga čak gledati i na petici, sve kako bi u napadu izvlačio spolja njihove petice. Ako brata krene da ide, svašta može da se desi, ali moramo nešto i da odbranimo, a teško je protiv ova dva tornja sve i da je Bolomboj tu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

Večeras će i Mitrović i Plavšić da imaju ozbiljnu minutažu. Od njihove odbrane ništa ne očekujem ali nam trebaju u napadu. Neka isporuče u napadu najbolje što mogu i na konju smo. U odbrani će da jure Kalina, Rokas, Daum i Kenan. 


Ako im “pohapsimo” bekove, Tavares i Ibaka nas ne mogu dobiti “sami” 💯

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samo da ne bude neke blamaže večeras i sve ok. Valjda će i Faku da prikoči ako nas brzo završe. 

 

Ostaje ogromna žal za Barsom, ali nije strašno ni 3:2 nakon ovog kola. Samo je pitanje kako će se na nas u narednom periodu odraziti defanzivna rupa koja je nastala povredom Joela i koju Petrušev neće popuniti, iako je svakako pojačanje za nas.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eventualnih 3:2 nakon 5 kola i mečeva sa Barsom, Realom i Fenerom (legit 3 od 5 final 4 contendera) je fantastičan rezultat. Obično smo imali 1:4 i tek čekali ove najjače. 

 

Nama eventualna pobeda u narednom kolu otvara toliko toga. Skida kamenčinu sa vrata što se tiče rezultatskog pritiska i daje bafer da se Filip uklopi. O nekom sumanutom scenariju gde večeras dobijamo ne smem ni da razmišljam. 

 

Korak po korak. Ja Sferu verujem.

 

Nego, imajući u vidu šta nam je ostalo pod košem za večerašnji duel, ne bi me čudilo da Sfero gurne Rokasa malo da se bije sa Ibakom. Nije mnogo viši, mnogo je jači ali za par minuta moguć matchpup, čisto da Plavša ne izađe na HT sa 5 ličnih.

  • Like 9
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...