Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

398 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      122
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      98
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      98
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      28
    • F4 baby!
      15
    • Bicemo sampioni!
      13
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      316
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      67
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      6
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      70
    • Niko!
      161


Recommended Posts

6 minutes ago, mister-no said:

Ako može Sharp da objasni situaciju pred kraj..

Uvek je bilo do sada da prenošenje lopte preko pola ne sme da se gleda na snimku, nije mogao da se traži challenge itd.

Mislim da je pisao o tome na temi Euroleague još jučer odmah nakon meča. Ako te ne mrzi pogledaju tamo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se bas razocarao zbog poraza sinoc. Verovatno jer sam mnogo ocekivao i jer sam jedno deset puta tokom utakmice pomislio to je to, imamo ih i idemo na 4:0. 
 

Vidim da ima kritika, ali po meni je utakmica bila odlicno odigrana. Treba uzeti u obzir da je duplo kolo, a i preko puta ekipa koja na (skoro) svakoj poziciji ima kvalitetnije opcije od nas. Bas smo bili blizu, ali kombinacija nekih losih odluka i sudijskih brljotina u zavrsnici je dovela do poraza, bas kao i pre dve sezone. Nadam se samo da ovaj put dobar momentum nece biti ubijen porazom od Barse koja nas sada vec tradicionalna unistava na najbolnije moguce nacine. Ona Yagova promasena trojka u produzetku na +3 me je podsetila na trenutke iz prethodne dve sezone gde se ponasamo kao da igramo fudbalsku utakmicu u kojoj mozes neograniceno da cuvas loptu i cekas kraj utakmice. Ali jbg ovo je kosarka, napad ti istekne i vec za tridesetak sekundi primas trojku koja okrece utakmicu. 
 

Atmosfera mi je bila vrhunska, rekao bih najbolja od kako smo se vratili u Arenu. Bas je bilo dobro i zato mi je jos teze pao poraz jer imam utisak da vec nekoliko godina gubimo utakmice koje su ispracene velikim hajpom. Kad god se stvore uslovi i atmosfera za veliku pobedu mi ne uspemo istu da ostvarimo. 
 

Nista, idemo dalje. 3-1 je i dalje odlicno, ja sam u prognozama pred pocetak sezone rekao da bih bio zadovoljan da nakon 10 kola imamo 5-5 skor i stojim iza toga. Ali samo da sada ne padamo posle ovog poraza, jer slede dva teska gostovanja koja bi mogla da nas ubiju u pojam. 

Edited by СтелаРоса
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sjajna, ali sjajna utakmica sinoc. Svega je bilo. Majstorija sa obe strane, zelje, htenja, borbe. Mnogo jak protivnik nam je dosao juce u goste, ali i nasi momci su mnogo jaki. Barsa je usla odlicno pripremljena u utakmicu i videlo se da nas napad nema resenje na unapred spremljenu odbranu Barse, zato je Janis posegnuo za Jagom. Jago je igrac ritma i generalno je dobar onda kada je potrebno promeniti isti. Juce je bio nas najkorisniji igrac, statisticki. E sad on nije tip igraca koji razigrava ostale, njegova igra je vise fokusirana na njega samog, tako da statistika ne mora da kaze da cemo pobediti ako je on odigrao dobro.

U ovoj utakmici je Sfero morao da mu da minute, jer Kodi nije donosio prednost. Kodija su cuvali tako sto su mu provocirali sut i pustali ga na prodor ka Veselom. Ono sto je meni nejasno je zasto nije bar pokusavao i sut za tri i prodor ka kosu. Promasaj ili dva sa linije 6.25, pa i banana Veselog bi bili nesto sa cime bismo mogli ziveti, a sa druge strane bi Barsa bila naterana na promenu taktike i nacina igre. Moglo se vise dobiti nego sto se izgubilo. Njegove ofanzivne minute nisu ispale toliko lose pre svega jer nas je sut za tri u tom delu ludacki sluzio.

Nedovic i Kenan su naleteli na tvrdo, ali mislim da je to Barsi uspelo pre svega zbog gore opisanog nacina cuvanja Kodija. Da su fokus morali malo da menjaju i skinu ga sa Kenana i Nede bilo bi to bolje.

Ono sto treba da nas raduje je da smo i pored izostanka ofanzivnog doprinosa nasih SG - ardova uspeli da isporucimo jako tvrdoj Basinoj odbrani 84 poena za 40 minuta.

To govor ono sto smo znali i pre pocetka sezone, a to je da ova ekipa ima vrlo dobar ofanzivni potencijal. Ima sirok prostor Sfero za napad. Veliki broj igraca koje moze na razne nacine da uklapa i koristi i ja bih rekao da on to i radi odlicno. 

Sa druge strane defanzivno Sfero nema mnogo mogucih kombinacija, jer mu sve zamisli i temelji odbrane padaju u vodu onda kada Bolomboj mora da izadje iz igre. U tom momentu mi vise nemamo kontrolu skoka i tesko branimo pik. Bolomboj je, sad vec na uzorku od 38 El utakmica kod nas Top 5 EL centar. Covek moze sve. Moze da se rve, da poentira pod kosem u igri 1 na 1, da ubaci trojku i to poprilicno stabilno, a ne kao neki vid slucajnosti. Kontrolise reket, kako skokom tako i blokadama. Pretnjama od blokade tera protivnicke bekove na suteve sa znatno vecim lukom. Jednom recju suvo zlato.

Problem nastaje onda kad on izadje. I sad tu apsolutno nije potrebna nikakva statistika, pa cak ni ona najnaprednija, jer ona ne moze neke stvari da obuhvati. Sloboda sa kojom protivnicki bekovi ulaze u nas reket bez njega je nesta sto nece pokazati statistika, ali hoce oko posmatraca. Zatim kontrola skoka. Mozda ukupan broj defanzivnih skokova sa njim i bez njega to nece pokazati, ali cak i kad pokupimo lopte pod nasim kosem, bez njega to je sa mnogo muke i sa mnogo vise utrosene snage svih nasih igraca.

Ovaj tim moze mnogo, ali mnogo, samo mu treba defanzivno orjentisana 5. Igrac koji nece dozvoliti lake poene protivniku kad nema Bolomboja. Mitrovic moze da bude 4 visoki igrac, treci nikako, a sad je upravo to. Bolomboj, Daum i Mitar su nasi jedini visoki igraci sinoc, pa verovatno i u Madridu, a to je jako malo i znatno suzava mogucnosti Sferu. Tera ga na kompromise i sanaciju stete, umesto na eksploatisanje prednosti.

Licno sam ubedjen da do kraja sezone, ako budemo konkurentni mozemo puniti Arenu kao sinoc, a to garantuje 3000 karata vise prodatih. 3000 puta 2000 puta 15 i eto pojacanja.

 

 

  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Izgubili ste iz 2 razloga.

 

Prvi je propust Lotermozera i nesviran faul nad Dzoelom. Vrlo je komotno mogao da dune.

Grublja greska je Sferopulosa koji je dozvolio da Dobric cuva Pantera u kranc tajmu, ili da ne odrade double team na njemu, jer je svako bolji izbor za sut od njega.

Jos grublja greska je to da niko s klupe ne zna koliko ima da se prevede lopta.

 

Kao i pre 2 god kad je Mirotic gazio liniju, tako i sada tvrdim da je ovo utakmica koja ce vam odneti mnogo. Lakmus papir na EL sezonu.

 

Zivi bili pa videli.

 

Ps- onaj skraceni italijan je bukvalno izmislio 2 faula bolomboju i izbacio ga iz igre.

Solidno bizarnih situacija na celom mecu. Nije bilo lako Lotermozeru.

Edited by Losmi17
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Lazic > Dobric.

 

Ako je vec zvezdas Ogi morao da dodje, nek se pridruzi zvezdasima Luki i Dekiju pored Covica. Da igra bilo sta ozbiljnije, objektivno nema kvalitet, na stranu sto je za razliku od Luke i Dekija borben igrac, a ne lelemud. 

 

Jeste on dobar energy guy, ali nama to uopste ne treba za ovaj tim. Decko kad god udje unese totalnu konfuziju, napravi par gluposti po obicaju i doslovno sve uvede u neku nervozu.

 

Slicno to radi i Jago, samo Jago isporucuje. 

 

Bojim se scenarija od prosle godine kada smo zbog kratera na PF gubili utakmice u Evroligi kao po obicaju. Petrusev nam u teoriji zatvara obe pozicije, ali u praksi ne resava defanzivan skok kad Bolomboja nema na parketu. Nisam uopste fan Plavsica, uzasan mu je pristup u ovim utakmicama koje je igrao, ali treba da dobije jos jednu sansu, jer ovo sa Lukom gubi svaki smisao vise. 

  • Like 7
  • Ha-ha 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Не само да смо оштећени када Јаго није успео да у датом временском периоду пренесе лопту, него и у ситуацији када је Недовић свиран фаул у нападу, јер је претходно Весели десном ногом направио кретање (прекршај). Када додамо још непостојећу четврту личну грешку која је свирана Боломбоју, онда долазимо до закључка да је суђење било тенденциозно. Кроз мисли ми пролази како наши суседи имају сваки пут домаћинско суђење, па зато шаљем "срдачне" поздраве Бодироги. 

Наравно да је и Јанис у појединим тренуцима заказао, пре свега што Лазић није чувао Пантера. Како год било ћерамо се још.

 

P.S. Умало да заборавим да напишем да је тренер Барселоне одвратна њушка.

 

 

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Markoss said:

Lazic > Dobric.

 

Ako je vec zvezdas Ogi morao da dodje, nek se pridruzi zvezdasima Luki i Dekiju pored Covica. Da igra bilo sta ozbiljnije, objektivno nema kvalitet, na stranu sto je za razliku od Luke i Dekija borben igrac, a ne lelemud. 

 

Jeste on dobar energy guy, ali nama to uopste ne treba za ovaj tim. Decko kad god udje unese totalnu konfuziju, napravi par gluposti po obicaju i doslovno sve uvede u neku nervozu.

 

Slicno to radi i Jago, samo Jago isporucuje. 

 

Bojim se scenarija od prosle godine kada smo zbog kratera na PF gubili utakmice u Evroligi kao po obicaju. Petrusev nam u teoriji zatvara obe pozicije, ali u praksi ne resava defanzivan skok kad Bolomboja nema na parketu. Nisam uopste fan Plavsica, uzasan mu je pristup u ovim utakmicama koje je igrao, ali treba da dobije jos jednu sansu, jer ovo sa Lukom gubi svaki smisao vise. 

Pa ako je samo Petrusev ili niko onda bolje da dodje...

Svakako je dosta bolji od Mitrovica u skoku, osecaju za blokadu, u napadu moze da rasiri...

Link to comment
Share on other sites

Real, Pao, Barsa, Oli, Monako...prvih 5 . Mozemo protiv njih, ali MORA dobra zamena Bolomboju i ono sto vidim kao problem, nemamo TOG kilera da prelomi kao juce sto je Paner nas.

Just now, blade runner said:

Real, Pao, Barsa, Oli, Monako...prvih 5 . Mozemo protiv njih, ali MORA dobra zamena Bolomboju i ono sto vidim kao problem, nemamo TOG kilera da prelomi kao juce sto je Paner nas.

PS Kenan i Nemanja to nisu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blade runner said:

Real, Pao, Barsa, Oli, Monako...prvih 5 . Mozemo protiv njih, ali MORA dobra zamena Bolomboju i ono sto vidim kao problem, nemamo TOG kilera da prelomi kao juce sto je Paner nas.

PS Kenan i Nemanja to nisu.

Jbg.takav jedini kiler u EL je u Baskoniji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, blade runner said:

Real, Pao, Barsa, Oli, Monako...prvih 5 . Mozemo protiv njih, ali MORA dobra zamena Bolomboju i ono sto vidim kao problem, nemamo TOG kilera da prelomi kao juce sto je Paner nas.

Nabroji mi kilere u Evropi? 

Luka ima kvalitet za treceg centra.  Ludost je dati preko 2 miliona za trio fantastiko DDL... Ali to svi znamo.

Utakmica je sinoc bila odlicna. Spektakularna. Podbacili su nasi spoljni igraci. Ima do skautinga, medjutim Neda i Kenan nisu pokazali drskost na terenu a morali su. Ugasili su ih Katalonci jbg-a. Nadam se da ce nam se vratiti posten pristup. Menjao bih ovaj poraz (ne pada mi tesko) za pobedu protiv Pao-a u Pioniru. Glavu gore. Utakmica po utakmica. Neverovatno koliko nam ne lazi Barselona. Ako Oli hoce da rebnnemo Pao neka nam isporuce Petruseva vec jednom 😄

Edited by suptil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Čočo said:

Jbg.takav jedini kiler u EL je u Baskoniji. 

Neku reinkarnaciju npr Terensa Kinsija da iskopamo, pa cak i naseg Bilija četvorokoraka :)...Jbg.

14 minutes ago, suptil said:

Nabroji mi kilere u Evropi? 

Luka ima kvalitet za treceg centra.  Ludost je dati preko 2 miliona za trio fantastiko DDL... Ali to svi znamo.

Utakmica je sinoc bila odlicna. Spektakularna. Podbacili su nasi spoljni igraci. Ima do skautinga, medjutim Neda i Kenan nisu pokazali drskost na terenu a morali su. Ugasili su ih Katalonci jbg-a. Nadam se da ce nam se vratiti posten pristup. Menjao bih ovaj poraz (ne pada mi tesko) za pobedu protiv Pao-a u Pioniru. Glavu gore. Utakmica po utakmica. Neverovatno koliko nam ne lazi Barselona. Ako Oli hoce da rebnnemo Pao neka nam isporuce Petruseva vec jednom 😄

Ne znam jbesga...ali nekoga ko ce da satre ovakve tekme kada je tesko.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Markoss said:

Lazic > Dobric.

 

Ako je vec zvezdas Ogi morao da dodje, nek se pridruzi zvezdasima Luki i Dekiju pored Covica. Da igra bilo sta ozbiljnije, objektivno nema kvalitet, na stranu sto je za razliku od Luke i Dekija borben igrac, a ne lelemud. 

 

Jeste on dobar energy guy, ali nama to uopste ne treba za ovaj tim. Decko kad god udje unese totalnu konfuziju, napravi par gluposti po obicaju i doslovno sve uvede u neku nervozu.

 

Lazić je bivši igrač, Dobrić je neuporedivo bolji od njega kada ima adekvatnu minutažu i ulogu, pravo pitanje je zašto u njegovoj 8. sezoni u Zvezdi ne mogu istu da mu pogode, nego ili pokušavaju od njega da naprave nosioca, ili pak defanzivnog specijalca s kraja klupe. Ne može igrač biti kriv ako ga trener koristi na pogrešan način, on ima 30 godina i jasno definisane vrline i mane, na stručnom štabu je da ga stave u poziciju u kojoj će moći da pruži svoj maksimum... A ako ga trener uopšte nije hteo i ako mu je višak, onda neka ga lepo izbaci iz 12 i proba makar da izvuče maksimum iz igrača koji mu je prošle sezone bio nosilac i igrao 25 mpg, a sada zbog šizofrenih rotacija ni njemu ne može da nađe stabilnu ulogu i minute. Za Lazića naravno ni u tom scenariju ne bi bilo mesta, jer više nema neophodan kvalitet da igra na ovom nivou. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Markoss said:

 

Nije samo Petrusev, gleda se jos igraca, uglavnom preko bare. 

Samo neko da dodje kao ispomoc Bolomboju, ne mora napad da mu bude jaca strana, cak mi deluje da je pozeljnije vise da bude petica nego cetvorka...

Bolomboj nam drzi ceo reket, od skoka, do odbrane od pika, preuzimanja...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Guru said:

 

Lazić je bivši igrač, Dobrić je neuporedivo bolji od njega kada ima adekvatnu minutažu i ulogu, pravo pitanje je zašto u njegovoj 8. sezoni u Zvezdi ne mogu istu da mu pogode, nego ili pokušavaju od njega da naprave nosioca, ili pak defanzivnog specijalca s kraja klupe. Ne može igrač biti kriv ako ga trener koristi na pogrešan način, on ima 30 godina i jasno definisane vrline i mane, na stručnom štabu je da ga stave u poziciju u kojoj će moći da pruži svoj maksimum... A ako ga trener uopšte nije hteo i ako mu je višak, onda neka ga lepo izbaci iz 12 i proba makar da izvuče maksimum iz igrača koji mu je prošle sezone bio nosilac i igrao 25 mpg, a sada zbog šizofrenih rotacija ni njemu ne može da nađe stabilnu ulogu i minute. Za Lazića naravno ni u tom scenariju ne bi bilo mesta, jer više nema neophodan kvalitet da igra na ovom nivou. 

 

Ali kako da se iskoristi Dobric koji je na SG slabiji od Nedovica i Kenana, a na SF od Kalinica i Gidraitisa. Gde su tu uopste minuti za njega?

 

Znam sta mislis i o Lazicu i o Teodosicu, ali meni je njihovo bivstvovanje u timu smisleno i sa mnogih aspekata koji nisu striktno vezani za teren, vec za svlacionicu. Lazic kao najveci autoritet, i Teodosic kao najvece ime, sve i da ne odigraju minut, imaju mi smisla da su tu. Lazic i u ovim godinama podize intenzitet treninga, ne dozvoljava nedisciplinu i slusaju ga svi kao boga. Teodosic je covek kome Janis ubedljivo najvise veruje i koji u mnogim situacijama ima ulogu i pomocnog trenera.

 

Dobric, Davidovac i Mitrovic igraju za daleko vise novca od onoga sto im je kvalitet, nisu apsolutno nikakav autoritet, u 90 posto EL meceva su neupotrebljivi i jedina referenca im je to da su zasluzni gradjani KK Crvena zvezda, te vlasnici srpskih pasosa. Nakon jednogodisnjih izleta u inostranstvo kad su jasno pokazali da ne mogu da igraju tamo, vracaju se u Zvezdu koja ih je prerasla (ali ih paradoksalno jedina i trazi), i eto igraju, nicim izazvano. Prosle godine nas je masakrirao Davidovac, ove to radi Mitrovic, videcemo koliko i dokle. 

Edited by Markoss
  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

Samo o par stvari koje sam zapazio, a vidim da se ovde vode piše o njima:

 

- Lazić je bolji igrač od Dobrića u ulozi u kojoj ga trenutno koristimo, a mislim na ulogu defanzivnog specijalste koji uđe na par minuta, a u napadu ćoškari. Pokazao je sinoć kako se čuva Panter, isprovocirao ga dvaput i fino ga isprebijao. Dobrić jednostavno nije za tu ulogu, u svakoj drugoj je mnogo bolji od Lazića, ali trenutno mi nije jasan plan za njega nadam se da Sfero zna bolje.

 

- Ono sinoć je pokazatelj kako treba koristiti Tea i takav će nam biti potreban. Ušao je da poveže napad, sa par asistencija to uspio i preselio se na klupu. Ona minutaža je savršena za njega i on samo treba igrati u tim kratkim intervalima kad napad štuca da pripomogne u organizaciji, ali ne previše da se zadržava na parketu jer ne igra bez lopte i često se dešava da previše on komanduje i da svi previše zavise od njega šta će uraditi iz pika.

 

- CMM je solidan, ali nekako previše razmišlja, neodlučan je. Kad treba otići do kraja on baca lob pas, ima često otvorenu poludistancu ali je ne uzima. Mora odlučniji biti i dizati se na šuteve i takođe isto mora biti mnoogo agresivniji u odbrani, kako na prenosu tako i na svojoj polovini.

 

- Giedraitis mora početi pogađati važne šuteve, imam utisak da je samo protiv Baskonije u dva navrata pogodio, ostalo da je sve promašio. Daum opet odličan, mnogo sam se ogriješio o njega (kao i mnogi) samo neka nastavi ovako čvrsto i neće biti problema.

 

- Očigledno je da nam fali 5, nažalost Luka ne može da isprati ovu vrstu košarke koja se igra sada u EL, trudi se ali jednostavno nema atletike za ovaj nivo. Nadam se da ćemo što prije dovesti to pojačanje na 5 (iskreno ne znam koje sve opcije su u igri) i mora biti dobar skakač i takođe u preuzimanju. Sa tim pojačanjem mislim da ćemo ući u 10 a vrlo vjerovatno i u 8.

 

Samo strpljenja i vjere u igrače, biće još poraza, ali ja vjerujem da će to na kraju biti sve dobro.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...