Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

316 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      6
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      99
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      82
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      85
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      20
    • F4 baby!
      12
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      0
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      274
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      38
    • Beztrofejni debakl
      3
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      4
    • Kenan
      21
    • CMM
      5
    • Daum
      87
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      47
    • Niko!
      136


Recommended Posts

QM je bio najbliže mitskoj zveri koju prizivamo godinama. Ta sezona je bila totalni promašaj dok on nije došao, a onda totalna košarka. Kao i svi, on takođe ima mana. Njegova je u glavi. Te sezone se kačio i zamalo potukao sa Jovićem na treningu, a pred utakmicu sezone sa Cedevitom u PlayOff-u su mu razbili flašu o glavu i izbili zub u noćnom klubu. Nije on bio baš anoniman, međutim ruku na srce, poznatiji je bio po tome što mu je Igudala izlomio zglobove jednom prilikom. Sve ostalo kod njega je bilo poezija. Dobro ne baš sve, imao je očajan stajling mada je to povezano sa glavom. Ložio je publiku, trpao kao lud, lupao rampe, perfekcija čista.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sinnerman said:

QM je bio najbliže mitskoj zveri koju prizivamo godinama. Ta sezona je bila totalni promašaj dok on nije došao, a onda totalna košarka. Kao i svi, on takođe ima mana. Njegova je u glavi. Te sezone se kačio i zamalo potukao sa Jovićem na treningu, a pred utakmicu sezone sa Cedevitom u PlayOff-u su mu razbili flašu o glavu i izbili zub u noćnom klubu. Nije on bio baš anoniman, međutim ruku na srce, poznatiji je bio po tome što mu je Igudala izlomio zglobove jednom prilikom. Sve ostalo kod njega je bilo poezija. Dobro ne baš sve, imao je očajan stajling mada je to povezano sa glavom. Ložio je publiku, trpao kao lud, lupao rampe, perfekcija čista.

 

Šta bi nam danas više trebalo od toga? 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sinnerman said:

QM je bio najbliže mitskoj zveri koju prizivamo godinama. Ta sezona je bila totalni promašaj dok on nije došao, a onda totalna košarka. Kao i svi, on takođe ima mana. Njegova je u glavi. Te sezone se kačio i zamalo potukao sa Jovićem na treningu, a pred utakmicu sezone sa Cedevitom u PlayOff-u su mu razbili flašu o glavu i izbili zub u noćnom klubu. Nije on bio baš anoniman, međutim ruku na srce, poznatiji je bio po tome što mu je Igudala izlomio zglobove jednom prilikom. Sve ostalo kod njega je bilo poezija. Dobro ne baš sve, imao je očajan stajling mada je to povezano sa glavom. Ložio je publiku, trpao kao lud, lupao rampe, perfekcija čista.

 

Quote

On October 20, 2015, Miller signed with Serbian team Crvena zvezda for the rest of the 2015–16 season.[112] He was a member of the 2015–16 ABA League champions.[citation needed] He was a 2015–16 EuroLeague All-EuroLeague Second Team selection.[113] He became fan favourite after playing very good basketball, especially in Euroleague. He even became one of "Best foreign players to play for Crvena Zvezda".

 

Čak ni Zvezda ne bi umela da 20. oktobra već ima totalni promašaj sezonu 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Htedoh da napisem pre nego je okacena fotka QM ... upravo smo toliko daleko ne od playin-a, nego od direktnog playoff-a.

Ovaj tim bi kidao sa takvim igracem.

BTW, nije on bio uopste nepoznat pre dolaska ... kao ni njegova luda glava + kolena ... taman je toliko bio daleko od ozbiljne NBA karijere

I da, jos nesto ... sa ovakvim Plavsicem nama vise treba QM tip igraca, nego Filip

Edited by Plant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Pa to ti i kažem. Imali smo sreće da mu se nešto gore nije desilo kod nas. Samo se čekalo da ispadne neko sranje. Njega su rasekli nekom flašom kod nas dok je igrao, u nekom noćnom klubu. Jel tako beše?

Uff, sad nisam siguran, mislim da su Omara Tomasa rasekli flasom, ali je i QM imao neke incidente u nocnom klubu, mislim da je samo dobio batine 😂

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod batina, Plavšića je dobro izudarao onaj mesar Antonov. Dosta toga nije suđeno, a i ono što jeste, Plavša je materijalizovao sa bacanja. Kakvo osveženje videti centra koji zna da izvodi slobodna bacanja, za razliku od Mitrovića, koga me je blam da gledam dok izvodi onaj čudan izbačaj sa penala. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Stigao sam nekako uprkos poslovnim obavezama da odgledam jucerašnju utakmicu. Neki moj utisak je da će Plavšić potencijalno biti veliko iznenađenje, jer je eksplozivniji od visokih mu kolega iz drugih ekipa, a ima odlične gabarite takođe. Jedino mora da poradi malo na zaštiti obruča, pošto nam je to zbog dvojca Deda/Daum i kratera poput Nede i Jaga u spoljnoj liniji izuzetno važno. Kodi je mačka, to se vidi od prvog meča, kao i ono što Kenan donosi kao paket. Mišljenja sam, ali neka me stručniji forumaši isprave, da bi bilo bolje Gidru na 4 staviti, jer je čvrst, a širi igru šutem, da ne gubimo jedinstvenu prednost Kaline na niskom postu koji može svima ozbiljnu štetu da napravi. 

Edited by ElPibe91
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je neko spomenuo 5 ukradenih lopti Kenana. Kolike rucerde lik ima, 2-3 puta se zalece na Dzekirija i ide na polaganje pored njega kao da ga nema, izduzi one ruke i samo polozi od tablu. Jeste skracen, ali u svakom momentu moze da iscacka loptu protivniku iz ruku, mnogo zajeban lik.

 

Kodi sta radi na nepostavljenu odbranu je pesma. Zaleti se i samo prodje kroz sve, izgleda kao da ga pustaju otprilike. I uvek dobro resenje. Na postavljenu odbranu to vec ide malo sporije, ali verujem da nece biti problema jer imamo i Kalinu koji moze da igra ledjima i pravi visak, i Kenana/Nedovica koji su odlicni ball handleri i umeju da iskreiraju sami za sebe.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa igraće i Gidra i Kalina četvorku, povremeno. Logično je, s obzirom na dovođenje Dobrića.

 

Nije to loše izgledalo. Gidra će imati mnogo bolju poziciju u napadu jer su krila mnogo često  agilnije od krilnih centara, pa on sa pozicije 4 može očekivati mnogo više otvorenih šuteva. Nešto slično kao Simonović u onoj sezoni koji je on iskoristio maksimalno.

E sad, ono što ne očekujem je petorke sa Gidrom i Kalinom. Takođe ne očekujem petorke sa Yagom i Kenanom, ali to je već očigledno zašto.

Imamo mi širok roster i dobru rotaciju, ali fakat je da mi ostaje žal za time da smo konačno mogli jednom četvorkom da napravimo mamojeb ekipu.

@ElPibe91

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nepopularno mišljenje, i očigledno sam jedan od retkih koji tako misle, ali meni Kalina na 4 nije "samo ako mora" i "krpljenje", već legit opcija skoro koliko i Kalina na 3.

 

Još kad je potpisao, i kada je produžen Rokas (+ Lazić), dok još nismo ni pričali o Dobriću i dok smo se nadali kapitalcu na 4, bilo je jasno da Kalinić i Rokas ne mogu da dele na 3 minute na ravne časti, jer su obojica igrači za 25-30 minuta. Ako im je dan, i više. To je značilo barem 10-ak minuta za nekog od njih na poziciji 4 - logičnije Kalinića. I to mi je sasvim okej zvučalo. Uopšte nije mali broj undersized četvorki po Evroligi (Kolson, Hejs-Dejvis, Ajzea Majk, Dek, Džon Braun, itd...), ili onih što igraju spolja (Piters, Manek,...) koji su sasvim okej mečap za Kalinića, i samo one visoke 4ke koje imaju unutrašnju igru i skok, poput Šengelije, su problem, koji teško da bi i Petrušev i njegova odbrana rešili.

 

Pritom, u poslednje 3 sezone, Kalinić uopšte nije toliko retko bio na 4 (neka me ispravi neko ako grešim i ima neku statistiku, ali tako mi sećanje govori vezano za sezone 21/22 u Zvezdi, i 22/23 u Barsi zbog povrede Mirotića), šta više, moguće i približno koliko na 3. Svakako da mu nije strana pozicija. 

 

Kada su već takve okolnosti (dovođenje Dobrića kao trojke i nedovođenje kapitalca/Petruševa na 4) mogu da zamislim (ili barem, nagađam) u kom smeru bi Sfero hteo da ide i kako da maksimalno iskoristi resurse koje ima na 3 i 4 (Rokas, Dobrić i Lazić na 3, a Kalina, Daum, DeDa na 4, tim redosledom), i da je možda to plan bio još prilikom dovođenja Dobrića - prinudni ili dobrovoljni Sferopulosov, da ne ulazim u to.

 

Takođe, ako je već dovođen Daum, onda je besmisleno ne dati mu barem 15-ak minuta pa onda suditi da li je promašaj i da li nam treba doselekcija. Ako si se već kladio na njega. Dovesti igrača iz Efesa i lansirati ga na kraj klupe sa zanemarljivom minutažom je bezveze.

 

I na kraju krajeva, isto bitna stvar, kada već kukamo na potencijalno veliku minutažu Davidovca jer nemamo drugih kvalitetnih četvorki. Šta to DeDa može da donese na poziciji 4 što ne može Kalinić?

 

Kao što rekoh i ranije, smatram da je na ovakav set visokih koji imamo, bio potreban uz Bolomboja još jedan defanzivac (još prilikom selekcije), nebitno da li krilni centar, centar ili miks, koji je dobar u skoku i zaštiti reketa (umesto jednog od Davidovac, Daum, Mitrović, pa i Plavšić, uprkos utisku o sinoćnoj partiji), čisto da bi mogli u svakom trenutku u petorci da imamo barem jednog visokog  koji pegla odbranu, ali ne mislim da je i ovakva situacija tragedija, niti da na 4 imamo takav krater da nam zbog toga propada sezona. Samo pametno iskoristiti resurse koje imamo, pa ako ne ide, upregnuti čuvenu doselekciju, i to ne prekasno.

 

 

Edited by Djirona
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Kalinic je cini mi se krajem 3/4 i pocetkom 4/4 odigrao par lepih napada preko niskog posta, uglavnom protiv nizeg nakon switcha. Nadam se da ce to biti njegovo primarno koriscenje.

 

I sto neko napisa, kad se CMM zatrci deluje kao na igrici. Jos Bolomboj/Plavsa da isprate i bombona.

Link to comment
Share on other sites

Nedović je u podcastu kod Luke i Kuzmanovića rekao da ga Plavšić jako podseća na Papajanisa stilom igre i ne mogu da ne primetim sličnost i ja. S tim što Plavša naravno nema neki šut spolja i mislim da je ipak manje alergičan na znojava muška tela. Ali to je taj tip igrača, visoki rim runner koji zna ponešto na postu ali živi od igre iznad obruča i jebiga ima visoko težište pa ne može da bude uguravač. Sve i da Plavšić ni malo ne napreduje ofanzivno on već sad ima neki repertoar na osnovu koga može da igra ozbiljnu košarku. Da li će biti pogodak ili promašaj zavisi krucijalno od defanzive. Tu bi mu trebalo puštati snimke Ognjena Kuzmića svaki dan jer, iako nema Kuzmićevu staminu, ima brže noge od njega a odbrana se pre svega igra nogama. Takođe i da vežba anticipaciju, tako visok igrač nema potrebe da se zaleće na blokade, dovoljno je da rukama ometa protivnika i da je vertikalan.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Kako bilo, bacanja Luke Mitrovića su zločin koji traje godinama, a Zvezdina publika taj teror nije zaslužila. Kada se na to dodaju i skidanja lopti sa glave, koliko hod ga voleo kao ličnost, ne mogu da dočekam da okači patike o klin i preuzme neku funkciju u kkcz.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, NikolaTest said:

Kalinic je cini mi se krajem 3/4 i pocetkom 4/4 odigrao par lepih napada preko niskog posta, uglavnom protiv nizeg nakon switcha. Nadam se da ce to biti njegovo primarno koriscenje.

 

I sto neko napisa, kad se CMM zatrci deluje kao na igrici. Jos Bolomboj/Plavsa da isprate i bombona.

Имао је и неколико искреираних шутева са ниског поста за Давидовца, Добрића, онај флоутер Плавшића што ништа није завршило у кошу, то је дефинитивно његова предност са позиције 3 и ту треба узети велику већину својих минута.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Raduje što smo sinoć posle nekoliko tajm auta imali dobra rešenja, uigrana. Kalinić je imao par uzastopnih napada gde se igralo na njega što je uspešno realizovao. Sa Plavšićem na terenu bilo je dosta toga dobrog na terenu. Osim što je napad bio tečniji videla se i osetila neka nemoć igrača CSKA. Ništa mu nisu mogli i njegovo samo prisustvo na terenu je otvaralo mnogo više opcija za nas u napadu. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bogoljub Gagic said:

Имао је и неколико искреираних шутева са ниског поста за Давидовца, Добрића, онај флоутер Плавшића што ништа није завршило у кошу, то је дефинитивно његова предност са позиције 3 и ту треба узети велику већину својих минута.

Slazemo se. Svakako nece imati ulogu iz 2.mandata kod nas koja mu je delom bila i nametnuta ali ce imati i vecu ulogu nego u Barsi.

Link to comment
Share on other sites

Dobar je bio Plavsa juce ali nemojmo da ga sad posle 1 partije uzdizemo puno(da ne bi bilo pljuvanja kasnije).

Ja cu biti zadovoljan ako on tokom sezone ima povremeno i upola ove partije od juce za pocetak.

 

A ako bude u kontinuitetu onda cu da pevam.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Shunsuke Nakamura said:

Koliko je uopšte visok Plavšić? 216-217cm mi djeluje nerealno.

 

2 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Koliko je uopšte visok Plavšić? 216-217cm mi djeluje nerealno.

I meni deluje nerealno pokretljiv za tu visinu. Uvek je bio u kontri, a posebno me iznenadio kad mu je Jago uvalio loptu u kontri a on izbegao i korake i faul u napadu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Што се Плавшића тиче да не треба лудовати, као што га није требало ни разапети у првом појављивању на паркету. Међутим с обзиром да је он превасходно играч који поентира после пика, оно најбоље од њега ћемо видети када Миша буде на паркету са њим.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...