Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

378 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      94
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      91
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      303
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      64
    • Niko!
      147


Recommended Posts

Just now, Čočo said:

Kakve partije? Statistički CMM u prve dve utakmice kod nas ima prosek prošlogodišnjih igara u Baskoniji. Previše se očekuje od momka. Ono što je do njega on radi. U napadu i ako se uzme u obzir da mi ne igramo igru koja njemu odgovara on isporučuje svoje. Ono što jedino u odnosu na prošlu godinu ima manje je ulaz ali se zato sad više oslanja na šut. On je prošle godine imao par utakmica sa preko 20 indeks a ostale su mu bile kao i kod nas u proseku oko 15. Ja sam zadovoljan Kodijem već sad. Pegla odbranu( sinoć je u navodnom mismeču Hol odustao od igre leđima sa njim u reketu. Može da čuva igrače od 1 do 5.) a u napadu isporuči svojih 8p,4.5sk i 7as. Koliki mu je prosek bio i u Baskoniji. Smanjite očekivanja. 

Na prodor sam i mislio. Šut mu je uvek bio upitan. Samo razmišljam. Može on bolje. A i trebat će nam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra utakmica. Daleko od savrsene igre, ali bilo je dobro. Ono sto nam i treba - Kodi, Kenan, Kalina i Bolomboj u glavnim ulogama, ostali da pomognu. Defanzivno na momente izgledamo odlicno. Velika je snaga kada imamo petorku u kojoj svi mogu sve da preuzmu. 

 

Vidim da se kritikovao Yago. Ok, ofanzivno nije previse pruzio, ali da li sam ja jedini primetio njegov doprinos u odbrani? S obzirom na njegove fizicke limite ono sto je odigrao defanzivno je bilo odlicno. Nadovezao se na agresivnost i borbenost koju je postavila prva petorka. 

 

Kao sto je bilo u redu da kritikujemo Sferopulosa posle Splita jer je to njegov poraz, tako ga treba i pohvaliti za pripremu jucerasnje utakmice. Mislim da ce neki treneri pokusati da iskopiraju nas nacin odbrane na Baskoniji i Hauardu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sinoć se Dobric dobro podredio ekipi i čuvanju Hauarda. Odsekli smo ga skroz, a on je najbolji suter tamo pa i u celoj EL. Prošle sezone znao je da nam da oba puta po 30 + poena. Malo su uticali na njega i brzi faulovi koje je dobio da mu se skrati minutaža.

 

Dobric je zahvalan igrač kada igra ono što najbolje zna i ne izlazi iz svojih "opanaka" ..Dakle, spot up šut, trčanje u tranziciji, flouter, čeona linija....Pešić mu je našao žicu, I on je to u reprezentaciji fenomenalno odradio. 

Ono što mi se posebno svidja kod njega je to što momak nije nametljiv, ne ističe se, već ćuti i radi. Podredjen je timu. 

Edited by No name
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Gledam raspored i dalje, do polovine novembra u EL ko živ ko mrtav. 8 utakmica, zagarantovana 3 poraza (Real u gostima, Fener u gostima, Monako u gostima), zagarantovane dve pobede (Alba kući, Asvel u gostima, znam znam jebo me konj što ovo pišem ali mora ovo da se dobije). I tri utakmice gde zaista može da se igra, Barsa kući, Žalgiris u gostima, PAO u Pioniru. 

 

Realno, 3:5 da se lupamo nogama u dupe i da posle 10 kola imamo 5:5 skor. Sve preko toga je vrhunski rezultat imajući u vidu raspored.

 

Ali first things first, Fener nam verujem sprema slatku osvetu za Teo/Neda show od prošle godine u Istanbulu, tako da će sledeće nedelje Barsa morati da padne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, srlepajce said:

Ilija :classic_biggrin:❤️ 

Ovo je akcija koja pokazuje svu lepotu, jednostavnost i kreativnost košarke. Iz te akcije, koja je dosla nakon tajm auta, smo imali i Kalinića i Kenana na šutu. Svaka čast na pobedi, timska pobeda, timska odbrana, pre svega na Hauardu, svi su preuzimali na njemu. Idemo na Bosfor po 3-0. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odlepili smo se zbog odlicnog suta u 1/2, mada vecina su bili otvoreni sutevi iz kreiranih akcja.

 

Sa posta po nesto od Luke i Bolomboja. Kalinic naravno nije napadao Monekea.

U prodoru su nesto doneli Nedovic i Kenan.

Ostaje zal gde CMM par puta mogao da zavrsi na obrucu (bar iz mog ugla) a pokusao da podelio asistenciju Bolomboju.

 

Dobili smo dobrom timskom odbranom, jos da se nije desio pad na kraju zbog skoka bilo bi to odlicno.

 

Suma sumarum, bitna pobeda i ocekujemo jos bolje partije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, NikeAir said:

 ili ako Plavsic unajmi psihologa i skine strah koji je itekako prisutan.Smatram da on moze da postane EL igrac ali pre svega mora da probije mentalnu barijeru jer igra u prevelikom grcu.

na osnovu cega to?

meni on bas deluje suprotno - nepotrebno kurcevit bez nekog igrackog pokrica

lenj za neki hustle, spor za preuzimanja, u napadu bez post igre

bas mi nije jasno koja je ideja bila sa njim...sem kupujmo domace naravno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi smo u 1/4 sutirali 6/9 za tri, a ista je zavrsena 25:20. Do kraja utakmice smo sutirali 4/13 (~30%), s tim da smo dve trojke pogodili pred kraj utakmice, sto znaci da smo od momenta kada smo vodili 5 razlike posle 1/4 pa do momenta u 4/4 kada smo poveli maksimalnih 15 razlike tu prednost napravili sa svega dve pogodjene trojke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

bas mi nije jasno koja je ideja bila sa njim...sem kupujmo domace naravno

 

Ideje izgleda i da nema. Doveli smo pre dve godine Ilića i odmah se pitali zašto i na pripremama ne dobija šansu. Nikada nije imao poverenje trenera, služio je samo za nebitne utakmice, da uskoči kad se neko povredi ili kad igrači na njegovoj poziciji igraju užasno. Čini mi se da će biti ista priča sa Plavšićem. 

Link to comment
Share on other sites

Bolje Plavsic u 12 nego Lazic koji je rovit sa povredom i gde smo dobro osigurani na njegovoj poziciji...Plavsic kao osigurač na 5 , nema šanse da bi bio loš da ne može da uzme Mitrovicu minute...Luka što uradi u napadu obavezno poništi u odbrani. Sinoć imamo + 16, on na parketu i sve se istopilo , za to vreme nam nekoliko puta kupe loptu pod kosem i poentiraju jer je luka izašao van reketa , a i kad je u njemu postoji problem. Tek ulaskom Bolomboja se stabilizovalo. 

Link to comment
Share on other sites

Sfero je ispizdeo na Gidru kad je u poslednjoj četvrtini krenuo nešto da glumi plejmejkera pa izgubio loptu, posle ga nije ni vraćao do kraja. Mrzim kad se to desi i na amaterskoj košarci a kamoli na EL nivou.

 

Što se tiče CMM - baš crni Jović. Ponekad suviše igra kao "golman", nešto se guzi i dribla u mestu po 15 sekundi. Za Jagatora je svakako avion.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, СтелаРоса said:

Mi smo u 1/4 sutirali 6/9 za tri, a ista je zavrsena 25:20. Do kraja utakmice smo sutirali 4/13 (~30%), s tim da smo dve trojke pogodili pred kraj utakmice, sto znaci da smo od momenta kada smo vodili 5 razlike posle 1/4 pa do momenta u 4/4 kada smo poveli maksimalnih 15 razlike tu prednost napravili sa svega dve pogodjene trojke.

Ali smo u 1/4 igrali najslabiju odbranu. Trebalo je vecom razlikom da dobijemo ozbirom da ni iz bonusa nismo izasli. Tu nas je sut pogurao i napravio inicijalnu razliku koju nismo ispustili.

 

u 2/4 i 3/4 smo odigrali najbolju odbranu pa smo kompenzovali los napad. 17p po cetvrtini protiv Baskonije na domacem terenu i nije neki uspeh.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Miler-Mekintajer bi bio u vrhu po tezini za cuvanje, da malo vise napada obruc i ide u prodor. Nema odlucnost da zavrsi jako, ili da probije do kraja pa izbaci pas, a moze to uraditi u vecini situacija.

 

Protiv Pariza i juce je propustio 4 laka poena na obrucu tako sto je dijelo neke lob pasove.

 

Kako Dozet to ne vidi sa strane, da udijeli neki savjet? Ne moze Drcela sve sam.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, No name said:

Bolje Plavsic u 12 nego Lazic koji je rovit sa povredom i gde smo dobro osigurani na njegovoj poziciji...Plavsic kao osigurač na 5 , nema šanse da bi bio loš da ne može da uzme Mitrovicu minute...Luka što uradi u napadu obavezno poništi u odbrani. Sinoć imamo + 16, on na parketu i sve se istopilo , za to vreme nam nekoliko puta kupe loptu pod kosem i poentiraju jer je luka izašao van reketa , a i kad je u njemu postoji problem. Tek ulaskom Bolomboja se stabilizovalo. 

Luka je izasao u zadnjoj cevrtini na +16 a vratio se u igru kad je bolomboj dobio 4 licnu  i tada je bilo+11.

Lako je proverljivo ali bolje zvuci lupiti +16 i ako veze nema sa istinom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, forumko topic said:

Kalinić za 27 minuta na parketu, sa odličnom odbranom, nije napravio nijedan faul. Pritom dve ukradene lopte. 

 

Došao da ladi jaja, uzima pare, bleji par godina i ne cima se. Zato i ne pravi faulove. :default_coffee:

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, No name said:

Sinoć se Dobric dobro podredio ekipi i čuvanju Hauarda. Odsekli smo ga skroz, a on je najbolji suter tamo pa i u celoj EL. Prošle sezone znao je da nam da oba puta po 30 + poena. Malo su uticali na njega i brzi faulovi koje je dobio da mu se skrati minutaža.

 

Dobric je zahvalan igrač kada igra ono što najbolje zna i ne izlazi iz svojih "opanaka" ..Dakle, spot up šut, trčanje u tranziciji, flouter, čeona linija....Pešić mu je našao žicu, I on je to u reprezentaciji fenomenalno odradio. 

Ono što mi se posebno svidja kod njega je to što momak nije nametljiv, ne ističe se, već ćuti i radi. Podredjen je timu. 


Dobrić je sjajan momak, koji je zadnje 2-3 godine bez ozbiljnog treninga, u smislu kako je nekad radio…

 

Formiranje porodice, ozbiljna kinta u životu, sve legitimni razlozi zbog kojih  nije lako “podesiti glavu” kao nekad i da se čuje ozbiljna “škripa patika” po parketu 4-5 sati dnevno…

 

Sve dok ne prelomi sa sobom da li je spreman za ozbiljan rad, njegov doprinos na obe strane terena će biti limitiran…

 

Želim mu sve najbolje svakako!!!

 

Bravo momci još jednom za sinoćnu pobedu koja je veoma važna iz razloga što smo mnogo sličnih tekmi izgubili protekle 3-4 godine….

 

Lepo je voleti Zvezdu…

 

❤️🤍

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...