Jump to content

Recommended Posts

11 minutes ago, Angola said:

Tim bez ijedne zvezde u timu. Jedno je sigurno, borice se za svaki kos. I igrace solidnu odbranu. A koliko ce moci u napadu, veliko je pitanje???

Bicemo efikasniji nego prosle godine. Nece biti soliranja i silovanja kao sto je to radio Ledej i jos nekoliko igraca. 

 

Ovo je nabrijana ekipa koja ima ludacku energiju a imaju i dobre prangije.

 

Svi znaju kod koga su dosli i znaju da ce im Zeljko dignuti rejting u EL.

 

They are here to stay!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MC Thunder 2 said:

Ne ide to bas tako, ali cenim optimizam.

 

Meni se cini da je kod velikog broja igraca prisutna autenticna zelja da budu bas tu gde jesu. Rano je jos suditi o komplet pristupu jer sezona nije jos ni krenula, ali na ovom malom uzorku vidjenog na parketu razlika postoji i to ne mislim u odnosu na proslu sezonu (narocito njen drugi deo kada su svi vec sasvim digli ruke), vec na same pocetke i prve dane onog tima sa Punterom i Ledayom. Sad ostaje da vidimo kako ce se odnositi prema obavezama u ABA i drugim 'nizim' takmicenjima u kojima budemo igrali i da li ce biti stvarnog pomaka. 

 

Naravno, slazem se da ne treba divljati sa optimizmom i ocekivati da ce svi stranci iz ovog tima postati Jo, Leo i Vesely u smislu konekcije i ljubavi prema klubu. Takodje, ne treba smetnuti sa uma da nam fali extra kvaliteta i da ce za neke rezultate morati bar 2 igraca da 'eksplodiraju' tokom sezone.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Naravno da ove pobede i dobre igre ne mogu da posluže da se napravi predviđanje za tok sezone ali su dobre za pravljenje veze i dobre atmosfere među igračima koji su se praktično juče upoznali. Važno je napumpati im samopouzdanje u ovom trenutku. Ne previše ali taman toliko da pomisle da mogu da budu zajebana grupa ako nastave ovako.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Kakav Pariz... Mi cemo prave ispite imati tek na narednom turniru i tu cemo videti koliko i sta smo uspeli da napravimo na ulasku u sezonu.

 

Dobro, Panatinaikos bi se pre mogao nazvati najtežim mogućim ispitom. Prvak Evrope koji je zadržao sve moguće + se još pojačao, pred 35k svojih navijača, deluje kao preveliki zalogaj na novu ekipu kao što je naša.

Ali ok, valjda ćemo i u slučaju poraza, moći da izvučemo neke korisne zaključke.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, realno *w said:

 

Dobro, Panatinaikos bi se pre mogao nazvati najtežim mogućim ispitom. Prvak Evrope koji je zadržao sve moguće + se još pojačao, pred 35k svojih navijača, deluje kao preveliki zalogaj na novu ekipu kao što je naša.

Ali ok, valjda ćemo i u slučaju poraza, moći da izvučemo neke korisne zaključke.

 

Naravno. Tu bi neki poraz od desetak razlike bio sasvim logican i prihvatljiv. Ali mene zaista u ovoj fazi semafor tu bukvalno ne zanima, kao sto me nije zanimao ni protiv AEK-a. Fokus mi je na tome kako igraci izgledaju u ulogama koje su dobili, koliko brzo su u stanju da upiju playbook i da li ce se (i kako) isti menjati. U petak sam recimo video ozbiljne naznake da Zeljko zeli promeniti nemali broj stvari u napadu i to mi se zaista jako dopada. Da vidimo je li to bio eksperiment za jednu tekmu koji i nije tako neuobicajen za ovu fazu priprema, ili se ipak radi o tendenciji i konkretnom opredeljenju koje ce se prosiriti i na regularnu sezonu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko me secanje sluzi u ove 2 sezone u Virtusu Iffe je protiv Reala i Barse imao jedno 20p prosek na 7-8 meceva, tu je bas uzeo loptu u ruke i bio je produktivan, ja sam ubedjen da ce on biti plej kad na terenu nije Karlik(Iffe je i pricao da mu se to obecalo), dok Frenk ide na neku ulogu Holinsa iz Zvezde pre 3 sezone, Frenk uopšte nije los suter, on ima ok izbacaj, a brzina je odlicna za igraca koji nije primarno suter.

 

Takodje zajedno na terenu Frenk i Karlik mogu biti top duo, ali spajanje Dvejna i Frenka takodje moze biti odlicno, samo nikako njega i Vanju spajati jer ce faliti kreacije, pogotovo ako bi Frenk na 1 bio.

 

Unutra napokon ponovo se vidi energija, verujem da se Tajrik bas zazeleo kosarke i nekako on mi je bas naprzen do srzi...

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Takodje, ne treba smetnuti sa uma da nam fali extra kvaliteta i da ce za neke rezultate morati bar 2 igraca da 'eksplodiraju' tokom sezone.

 

Ovo. Nema sumnje da tim bez velikog ega a sa dobrom hemijom moze da napravi odredjeni uspeh. Ali bez top EL kvaliteta u vidu 1-2 igraca  ili potencijala da neko od nasih kroz sezonu to postane, ne moze se napraviti iskorak u EL kakav svi mi zelimo i kakav bismo smatrali uspehom (a da se ne lazemo, uspeh bi nam bio direkt plejof, u najgorem scenariju plej in sa pozicije domaceg terena).

Link to comment
Share on other sites

Ja sam više puta pominjao da mi osovina Panter - Ledej nije prijala i da se nisam nešto posebno saživeo sa ovo prethodnom iteracijom Partizana, za ovu novu ćemo videti, ovako na prvi pogled mi deluju mnogo simpatičniji.

 

Iskreno poslednjih godina dosta manje pratim evropsku košarku tako da nemam neki poseban osećaj kakva je snaga ostalih timova, ali ne bih rekao da je naš tim slab, ako se dovede još jedan igrač u reketu imaćemo neverovatnu dubinu na svim pozicijama i meni ne bi bilo iznenađenje da se plasiramo u plej of.

 

Vidim da se pominje da nam nedostaje neki ekstra kvalitet, ali koliko uopšte ima igrača u Evropi koji toliko odskaču u odnosu na konkurenciju? Svako takav je praktično već u NBA, mi imamo dubine i kvaliteta i dobrog trenera, mislim da je to sasvim dovoljno da ravnopravno igramo za plasman u plej of.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Prodato 14.500 sezonskih

 

a jos nije pocela ni slobodna prodaja

 

Još ja uveren da je slobodna prodaja počela i pomislim biće malo manje nego prošle godine. Kad ono... 

 

Prodaće sve što misle da prodaju.

Link to comment
Share on other sites

Najavili su da neće prodavati više sezonskih od prošle godine, da je to maks. U teoriji da je apsolutno svako obnovio svoje mesto ne bi bilo ni druge ni treće faze 

 

Mislim da su skapirali da su se zajebali prošle godine i u celom tom merenju patke sa komšijama prodali veći broj sezonskih nego što je "trebalo"

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se malo preteruje sa brojem sezonskih. Jeste to fiksan novac koji klub dobije od starta (vecinski), ali mislim da bi cifra od 12 000 bila skroz ok. Treba ostaviti neki broj ulanizca i za regularne meceve. Svi ce ih kupovati i kroz sezonu se od njih moze bas zaraditi. Ali ok.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, greenenvy said:

Mislim da se malo preteruje sa brojem sezonskih. Jeste to fiksan novac koji klub dobije od starta (vecinski), ali mislim da bi cifra od 12 000 bila skroz ok. Treba ostaviti neki broj ulanizca i za regularne meceve. Svi ce ih kupovati i kroz sezonu se od njih moze bas zaraditi. Ali ok.

 

Kako god okreneš, obrneš, bolje se prodje sa većim brojem sezonskih. 

 

Unapred prodata karta je unapred prodata karta. Naravno da bi je skuplje prodao kao pojedinačnu, ali ako uzmeš u obzir da ćeš imati ABA mečeve sa 10k ljudi, odnosno isto toliko slobodnih mesta, onda je računica jasna.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...