Jump to content

Recommended Posts

Skok se mora adresirati novim igracem, ne postoji drugi nacin da se napravi neki konkretniji iskorak tu. Postojeci personel nije kadar za takvu vrstu kvalitativnog skoka u tom segmentu i treba odmah sada prestati sa zavaravanjem da je takvo sto moguce. Druge stvari ce se popraviti, ispraviti, uigrati, ali ovde vreme ne pomaze. Osim ako nije ideja da pokazemo svetu kako je defanzivni skok za cke i da nije ni potreban u modernoj kosarci.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Skok je direktna posledica odbrane koju igramo. Mogu bekovi malo da budu bolji na gradjenju centara, ali ako neko ocekuje da mogu mnogo bolje, nije realan. 

Isto tako ako neko ocekuje da bi centar koji je odlican skakac popravio nesto, a pritom je uglavnom na perimetru kada se sutira na nas kos, onda je u zabludi.

Ovaj nacin odbrane donosi dosta izgubljenih lopti protivnika, dosta teskih suteva protivnika, ali skok trpi i morace da trpi.

Svaka cast ekipi za borbenost i pobedu, vredna pobeda (postojao je pritisak pobede, sta god pricali).

Edited by boki111
  • Like 16
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

35:12 je bio skok prvo poluvreme.

kao sto rekoh zeljko je rigidan, tera svoje, ne trzaju ga uznemiravanja sa strane.

ako imas pricu u glavi, verujes u nju. mislis da radom ce ta prica postati bajka... mora tako. 

ja kad bi mi ekipa imala 35:12 bi promenio pricu. postoe krvava bajka. 

zaista ga ne razumem. bolje on sve to vidi, mnogo bolje zna, ovoe neka fix tvrdoglavost. dokazivanje samom sebi, posto nikom drugom nie duzan, da ce prica proci. jos jednom. posto prica onomad kad smo trebali uzmemo EL jeste prosla. ali toe bilo onomad. sa full odlikasima. nmg to ovi momci odigraju. ne moze se basket igrati sa efes jonesom, centrom nizim od kampaca (iako brt kida za sve svoje centimetre)  i bakom davisom koga od zalgirisa boli qrac za bilo sta osim konta.

Edited by mipivi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imate strašne procente za tri, energija i zalaganje su na max bez obzira na rezultat...u asistima ste prvi u EL i treći u ppg. Rispekt za to, ali broj ofanzivnih koji dopuštate, ako se ovako nastavi, dolazi na naplatu čim vam procenti šuta utanjaju. Dejvisovu minutažu i usage je večeras Žoc nekako iskompenzovao. Kao i mi, nemate četvorku nosioca koja može da zaduži 25-30 minuta.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

mda. imamo plejeve, dvojke, krila... leprsavost, energiu, zelju, volju. samo nemamo 4 i 5.  i tim ( ne 4 i 5, mada su oni najgori ) u pravue tu boki, koi loptu ne moz ufati.

cese naigramo basketa. kog bre basketa sa 35:12. marinine zene bi vise poskidale lopti. ili bi ona implodirala i sebe i njih. jer, dzabe sve, akoe to.




 

Edited by mipivi
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Papanikolesku said:

Sa igrom iz prvog poluvremena, ozbiljna evroligaške ekipa kažnjava to sa bar 10,15 razlike, pogotovo na domaćem terenu. Kasnije ti igraj dobro drugo poluvreme, al on te rutinski privede kraju. 

Andrea likes this.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Drugi ugao gledanja nameće pitanje, koliko ekipa bi bilo u stanju da završi (užasno poluvreme)sa -4, posle 15 ofanzivnih skokova protivnika? Ne znam,jos nisam video ovo. Ova ekipa ipak ima nešto specijalno što će donositi prednost kasnije.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Budi se Blokuševski! 😎

 

Jako jako bitna pobeda, tj. dve... deluje da bismo iste tekme izgubili prošle sezone.

 

Iskr uliva mi nadu tim, više mozga i spretnih ruku nego ranije... dobili/izgubili, zalaganje je na nivou, dobar neki vajb.

Još jedna "a prošle godine..." paralela : čak i tekme koje bismo dobili bi mi stvorile blagu mučninu. Koliko puta smo stizali prednost, porađali pobede, ili još gore vodili - pa gubili. Osedelo se prošle godine kao za 3 pre toga. Ove dine mi je kosa zato fina Clooney crno bela. 😁

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, boki111 said:

Skok je direktna posledica odbrane koju igramo. Mogu bekovi malo da budu bolji na gradjenju centara, ali ako neko ocekuje da mogu mnogo bolje, nije realan. 

Isto tako ako neko ocekuje da bi centar koji je odlican skakac popravio nesto, a pritom je uglavnom na perimetru kada se sutira na nas kos, onda je u zabludi.

Ovaj nacin odbrane donosi dosta izgubljenih lopti protivnika, dosta teskih suteva protivnika, ali skok trpi i morace da trpi.

Svaka cast ekipi za borbenost i pobedu, vredna pobeda (postojao je pritisak pobede, sta god pricali).

 

Ako je i na perimetru, dovoljno brz visoki koji ima nack for positioning to moze da postigne. Mi u ekipi imamo iskljucivo visoke koje ili imaju samo jednu (Jones, Poku) ili niti jednu od te 2 karakteristike (Davies, Kopriva). Ne znam, mozda je Mike taj (sto je bas bas bas nategnuto, cak i za najvece optimiste), ostaje da se vidi. Nije ovo problem samo koncepcije, sve nase cetvorke i petice su dobrano ispodprosecnog skakackog instinkta i cak i u vakuumu meh skakaci. Jedno je da ne igras Dule kosarku gde ti centri pokupe 80% raspolozivih def skokova, a sasvim drugo da nisi u stanju da sprecis da te cak i prosecan tim masakrira motornom testerom i napravi xy poena iz 2nd chancea. Ovde to cak i nije bilo tako ekstremno kako ce tek biti.

 

Backcourtu nista ne zameram, oni zaista rade prakticno sve sto je u njihovoj realnoj moci u ovom trenutku. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ofanzivni skokovi u prvom poluvremenu su bili frustrirajući, ali ima nešto ohrabrujuće u načinu na koji je ekipa odigrala čak i u tom delu.

 

Posle toga drugo poluvreme ja mislim čak i da rezultat je mogao da bude još ubedljiviji, ona sekvenca kada nam je jedno 10 lopti iscurelo iz obruča ne sećam se da sam skoro video, ali i to su izdržali.

 

Kao što neko reče, ona bacanja za loptu su melem za napaćene duše grobarske 😄

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Možda i najviše od svega mi se sviđa pristup i ponašanje igrača u različitim momentima utakmice 

 

Bonga odma na poluvremenu kratko i jasno kaže da je onakav skok bio nedopustiv, nema alibija

Dejvis koji odlazi na klupu vidno ljut što mu 2-3 izašle iz obruča bukvalno, dakle stalo mu je i zato se ježim ružnih komentara poput "crni Kaminski" (a sve su realno bili "njegovi šutevi" , ono uvek treba da uzima bolje nego da iz nesigurnosti krene da glavinja)

 

Bacanje za loptu na kraju tekme je šlag na tortu na sve to

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Inače, nekom se crta disertacija na temu 

"Francuzi i KK Partizan" , nerealno mi je kako se bez greške svaki put stvori konekcija, gde čak i kada igrač nije na ne znam ni ja kakvom nivou u smislu performansa na terenu navijači ga zavole a i on njih

Frenki je bukvalno šou posle ove dve utakmice, a već je stigao i po malo pesmica da nauči 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Shikamaru said:

Inače, nekom se crta disertacija na temu 

"Francuzi i KK Partizan" , nerealno mi je kako se bez greške svaki put stvori konekcija, gde čak i kada igrač nije na ne znam ni ja kakvom nivou u smislu performansa na terenu navijači ga zavole a i on njih

Frenki je bukvalno šou posle ove dve utakmice, a već je stigao i po malo pesmica da nauči 


odlican je juce bio… na stranu sut, imao je dva dobra ulaza, jedan bas u teskom momentu, visoko na tabli

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

Čim je tvrdo, čim je egal, Karlik ne zna jery poš'o il' je doš'o. 

 

Nekako imam utisak da ovo sinoc nije bas bilo tako i da je bio dobar kroz ceo tok minutaze koju je imao.

 

Neka idem svima uz falus, ali verujem da ce Brendon biti integralan deo ove nase slagalice kada udje u stos, ma koliko me sad nervirao. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, boki111 said:

Carlik je odigrao jako dobru odbranu na Sabanu.

Bješe baš njemu udario rampu na trojci, za kraj poluvremena?

 

Izgleda da je ključ u tome da izblokiramo ove sa zvukom sirene, inače mrka kapa 😄

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...