Jump to content

Recommended Posts

Kad je reč o Željku, mislim da on uvek ide all in, i to na njegov način i nikako drugačije. Ulaže sebe, ne štedi se i traži to isto od igrača, nema kompromisa i spuštanja nivoa. Kada to uspe dobije se rapsodija. Međutim, u periodu dok se priča gradi ili ako uopšte ne uspe, to je povremeno strašno za gledati. 

 

Neki dobar trenerski zanatlija bi prošle sezone izvukao bolje od one ekipe, možda bi i uzeo koju titulu komšiluku. Željko ih je pripremao za više i bilo je utakmica ili delova utakmica kada se mogao videti potencijal i obris onoga čemu se stremi. Međutim, u jednom trenutku su i on i ekipa izgubili veru jedni u druge i svi su samo čekali kraj sezone. On ne pristaje na smanjenje očekivanja i prilagođavanje karakteristika nečemu slabijem od onog kako ih on vidi i kakve bi po njemu mogle da budu i tu podvlači crtu, po bilo koju cenu.

 

Činjenica je da ova ekipa u nekim aspektima izgleda bolje od očekivanog za ovaj period i da ima ohoho prostora za rast. To je očigledan rezultat trenera, kao i njihovih sposobnosti i pozitivno nameštenih glava. Ja sam se iznervirao, u stvari, više upao u letargiju protiv Baska a delom se i protiv Reala to ponovilo, jer sam hardkor pristalica partizanštine i sve mogu da oprostim osim toga da ekipa nestane kad naiđe na tvrdo. Odigraj i ti čvrsto, majku mu, prevaziđi mrtav period. Početak je sezone, ne treba praviti dramu od toga nego podržavati dobre strane, pomenute više puta, ali ne vidim problem da se pomene ono što očigledno sada nije dobro i što zabrinjava za ostatak sezone.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Ima tu malo i do generacije trenera - on je iz nekog drugog vremena. Kako je Bogdan opisao i Karijev rad u repstaciji, on ima svoju zamisao kako to treba da izgleda i uporan je do granice tvrdoglavosti dok od igrača ne izvuče ono što želi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Ima tu malo i do generacije trenera - on je iz nekog drugog vremena. Kako je Bogdan opisao i Karijev rad u repstaciji, on ima svoju zamisao kako to treba da izgleda i uporan je do granice tvrdoglavosti dok od igrača ne izvuče ono što želi. 

Da se nadovežem, Željko je učenik profesora Ace a zna se da je on umeo sto puta da vrati akciju na treningu zbog pogrešno postavljenog stopala ili tako nečeg. Što kažu, glava ih je bolela posle treninga. Ali kad takvi likovi budu zadovoljni onda jao si ga protivnicima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Balsa za sada odlican u abi, odbrana za ovaj nivo vrlo dobra, napadacki radi ono sto zna i ne pokušava biti heroj, za nekih 20 min 8p 5sk uz tu odbranu bilo bi fino od njega, Dejvis skok kritican, ali drugi defanzivni segmenti su odlicni juce bili, samo msm da preagresivno pritiska beka na preuzimanju.

 

 

Nama su Tajrik i Balsa kljucni za Abu, Dejvis je i imao problema prosle godine jer je igrao mmogo u acb ligi, gde je porobio sezonu, a Tajrik bas i jeste igrac kome treba samopouzdanja iz kog ce biti jos bolji i energičniji.

 

 

Frenk po meni kod nas trebati imati ulogu Ostina Holinsa kod Radonjica, odnosno da bude cist two way bek koji fino sipa za 3( mene bas oduševljava njegov sut, iskreno ovo nisam očekivao) ali bez ikakve organizacije jer tu je blago receno los.

 

 

Spajati sto vise Karlika, Frenka, Vanju, a Ifea sa Dvejnom i Braunom, tu bi se napravili balansi na obe strane parketa, naravno ovo je povrsno napisano sigurno ce Karlik i Ife igrati vise od Dvejna i Frenka.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

i ovo je npr dozvoljeno na Areni… coveku koji je krivicno gonjen a ne znam jel osudjivan..

 

dobije svoju emisiju na drzavnom sportskom kanalu i to iskoristi da pljuje najtrofejnijeg srpskog kosarkaskog trenera

 

andjus ko andjus je debil i boli me kurac za njega, ali ko mu je ovo dao i dozvolio, to je problem

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Čuj dozvolio, on je projekat i ima upotrebnu vrednost, a šalje se tamo gde treba... No dobro, sve dok je takav protiv nas sve je u redu

 

Elem, jedva čekam utorak. Mislim da ćemo dobiti Bajern ali je apsolutno moguć i scenario gde nam ne ide, pa nervoza, drama i slično, nije da to nismo gledali pre. Takođe očekujem od Ifea i Karlika da ih reše

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Dzep said:

 

 

Elem, jedva čekam utorak. Mislim da ćemo dobiti Bajern ali je apsolutno moguć i scenario gde nam ne ide, pa nervoza, drama i slično, nije da to nismo gledali pre. Takođe očekujem od Ifea i Karlika da ih reše


isto… 

 

mislim vise ni ne znam koji put pisem, al akd da vidimo sad reakciju ekipe na punu arenu…

 

i bice naravno stegnute ruke u pocetku i sl, ali odbrana mora biti stegnuta, mora pa mora, i iz nje ce sve proizilaziti..

 

mozda i Denzel dobije koji minut

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Cekajuci Mike-a...

Pratim malo ovo vejvovanje s vremena na vreme. Jedan igrac mi zapao za oko - Jaylin Williams (ne onaj iz OKC). Visok 203, tezak 111kg. Igrao u NCAA za Auburn 5 godina. Ove godine izasao na draft i nije prosao. Igrao letnju ligu za Denver, otpustli ga pre neki dan. Mozda nije proveren igrac, ali bas zanimljiv. Ima veliki raspon ruku i veliki vertikalan odraz. Voli da kuca. Sut mu je mozda slabija strana, ali poslednje godine u NCAA je imao skoro 40%. Doduse, nije ih puno uzimao. Deluje mi puno cvrsce od Mike-a. Mozda bi Zoran mogao da se cuje sa Nikolom da se raspita o momku.😜

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dzep said:

Čuj dozvolio, on je projekat i ima upotrebnu vrednost, a šalje se tamo gde treba... No dobro, sve dok je takav protiv nas sve je u redu

Upravo tako, najjace je bilo kad smo osvojili ABA ligu i igrali plejof EL a on dobio zadatak da ide na Shonetove skakaonice i prica kako kup i kls>aba i plejof el. 

Link to comment
Share on other sites

Mozda je ovaj tim pravljen, da se dokopa nekako prvog mesta u Aba u regularnom delu, pa onda na prednost domaceg terena, da se uzme trofej. Posto jelte kuburimo sa trofejima. A u evroligi sta se uradi. Siroka rotacija za Abu, svi igraci zeljni dokazivanja, nece biti biranja utakmica, a sa druge strane fali kvaliteta na papiru. 

I upravo taj kvalitet je falio, da se Baskonija privede kraju na miran nacin. A vidimo danas i da je Real ranjiv, porazom u Endesi. 

Isli smo dvema ekipama u goste, koji bas i nisu u formi. Da smo igrali kuci, mozda bi i prevagnulo na nasu stranu. 

Da sacekamo i taj Bajern u Areni, pa ce neke stvari biti jasnije. Koliko smo kadri da se izborimo sa pritiskom domaceg terena. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angola said:

Mozda je ovaj tim pravljen, da se dokopa nekako prvog mesta u Aba u regularnom delu, pa onda na prednost domaceg terena, da se uzme trofej. Posto jelte kuburimo sa trofejima. A u evroligi sta se uradi. Siroka rotacija za Abu, svi igraci zeljni dokazivanja, nece biti biranja utakmica, a sa druge strane fali kvaliteta na papiru. 

I upravo taj kvalitet je falio, da se Baskonija privede kraju na miran nacin. A vidimo danas i da je Real ranjiv, porazom u Endesi. 

Isli smo dvema ekipama u goste, koji bas i nisu u formi. Da smo igrali kuci, mozda bi i prevagnulo na nasu stranu. 

Da sacekamo i taj Bajern u Areni, pa ce neke stvari biti jasnije. Koliko smo kadri da se izborimo sa pritiskom domaceg terena. 

Zeljku i svima u klubu je prioritet EL, vise puta su svi isticali. Niko nije gadljiv na trofeje ali uvek El ispred ABA lige. 

 

Jedino da u EL imamo skor 5:20 pa bi onda Zeljko stavio veci fokus na ABA. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Coz29 said:

Zeljku i svima u klubu je prioritet EL, vise puta su svi isticali. Niko nije gadljiv na trofeje ali uvek El ispred ABA lige. 

 

Jedino da u EL imamo skor 5:20 pa bi onda Zeljko stavio veci fokus na ABA. 

Ja mislim da bi on vec na 5:15 sam sebi dao otkaz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TripleJ said:

Ja mislim da bi on vec na 5:15 sam sebi dao otkaz.

Ja mislim da je kvota mnogo manja na jednu odlučnu KzŠ na kojoj bismo saznali ko od igrača pohađa splavove i u kojoj mjeri.

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Papanikolesku said:

Kampaco suspendovan na jednu utakmicu, vratili mu prvobitnu kaznu. Kakva smešna organizacija, ne znaju gde biju ljudi. 

 

 

Imaj stra' od KKP pa su samo prolongirali.

Doduše, potpuno neopravdan i nepotreban stra'...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Papanikolesku said:

Kampaco suspendovan na jednu utakmicu, vratili mu prvobitnu kaznu. Kakva smešna organizacija, ne znaju gde biju ljudi. 

 

Sad opet da se zale da odloze suspenziju do utakmice protiv Pariza ili Albe 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, TripleJ said:

Sad opet da se zale da odloze suspenziju do utakmice protiv Pariza ili Albe 🙂

Ili dok ne ode nazad u Argentinu da odigra poslednju sezonu. Mislim da bi to bilo najpravicnije

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...