Jump to content

Recommended Posts

My two cents na osnovu ovog što sam video iz ovih pripremnih utakmica i izvučene neke crtice iz onoga što je moglo da se čuje u podkastu sa Milenkom i Nevenom:

  • Konačno imamo pravog pleja u liku Karlika i dosta toga će u našoj igri zavisiti od njega
  • Nemamo premium skorera poput Pantera kao u prethodne tri sezone ali će se ti poeni raspodeliti na više igrača u spoljnoj liniji
  • Duejn (Dvejn?) Vošington će biti naš Džejsi Kerol. Kad se zapali može da ide na 20+. Kada ne ide, biće na klupi. Ono što ohrabruje je što dobro prepoznaje situacije kada treba da ide na prodor do koša umesto na šut tj. što ima i taj segment u svom repertoaru
  • Sterling Braun će biti nova i stabilnija verzija Nanelija. Nešto manje napadački potentan, ali odgovorniji u odbrani i prisutniji u piku sa trojke
  • Mnogo znači prisustvo prekaljenih evro igrača poput Ifea i Dejvisa
  • Dosta će se igra kreirati od unutra ka spolja preko Dejvisa. Pritom očigledna je razlika recimo u tome šta dobijamo od njega a šta smo dobijali od Kaminskog uz sve Dejvise mane
  • Tajrik je taj energy guy - mozlijevski lik koga smo odavno priželjkivali
  • Sa Bongom smo dobili opciju u kojoj četvorka brzo otvara kontre bez predavanja lopte pleju, kao nekada sa Novicom
  • Mnogo više opcija u odbrani nego u prošlo sezoni. Igraće se dosta recimo i onaj triple switch sa kojim su nas komšije mučile
  • Poku pozitivno iznenadio. Očekivao sam neke flegmatične partije i oslanjanje samo na šut ali dečko stiže i u odbrani da hvata rampe sa leđa, skače, vuče kontre, prepoznaje rupe u odbrani...deluje da ćemo ipak biti dobar match
  • Očigledno viši IQ igrača u odnosu na prethodnu sezonu. Verujem da se nećemo onoliko hvatati za glavu zbog gluposti.

I na kraju, po nekim informacijama koje ja imam iz kluba, zaboravite na četvorku. Ide se sa ovim sastavom definitivno pa će se videti kako se odvija. Takođe, računajte do Nove godine da će trebati vremena da se stvari poslože kako treba. Očekujem i neke neverovatne pobede na gostovanjima, ali i neke neočekivane poraze zbog neuigranosti i lošeg šuta. Trebaće strpljenja ali verujem da stvarno ovaj tim može da igra dobru košarku na obe strane terena.

 

NAPRED PARTIZAN!

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ScepanScekicSto said:

Evo Vanja u videu jos jednom o korektnom navijanj

 

Komentari ispod sacuvaj Boze

 

Elem da ne bude post samo o ovome.

 

Moj uzorak navijaca Partizana je u fazonu Frensisa. Svi se bas raduju novoj sezoni, i veruju da je ova ekipa vise po meri onoga sto mi kao navijaci volimo.

 

Aj da vidimo

Edited by nemanjaol
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikiMilane said:

Čuveni Real iz Beograda izbacio KKP u baražu za U19 Ligu 🇷🇸 iako su igrali juniorski reprezentativci Bošnjaković i Dimitrijević.

To je ona skola koju vodi Gurovic? Imaju nekog afrikanca ili dva, nesto sam tako video ranije na nekim snimcima... proverio bih ja to u knjigama rodjenih. 

 

Ili ih je dobro pokrenuo onaj motivacioni govor o mudima i bolu u kurcu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...