Jump to content

3x3 basket - Pariz 2024


Recommended Posts

14 minutes ago, Del Piero said:

Los je Poljacima ovaj centar, previse je nepokretan za ovo. Ima razloga sto takvih igraca nema u 3x3.

 

Voleo bih Bobana da vidim u 3x3, da kampuje u reketu. Da li bi to bio neki cheat. Eventualno moze samo neki dobar suter da ga unisti. Ali sta znam, u odbrani ne mora da kampuje. Bilo bi zanimljivo to videti. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Voleo bih Bobana da vidim u 3x3, da kampuje u reketu. Da li bi to bio neki cheat. Eventualno moze samo neki dobar suter da ga unisti. Ali sta znam, u odbrani ne mora da kampuje. Bilo bi zanimljivo to videti. 

 

ne bi niko pobedili nikad... 

 

Ja zastupan teoriju da basketu nedostaju veći igrači. Tj da treba ima jednog samo, ali nikako teške petice, nego ono tipa 205-206m jak i pokretan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ameri dobili Kinu, i sad je stvar jasna. 

 

Letonija je prva no matter what, idu direktno u polufinale. igraju protiv Poljske kojima bi trebala pobeda za prolaz.

 

Mi igramo sa Litvanijom koja ima pobedu manje:

  • ako dobijemo Litvaniju, drugi smo u grupi i idemo u polufinale bez obzira na druge rezultate.
  • ako nas dobije Litvanija:
    • i ako Holandija dobije Ameriku => Holandija je druga, Litvanija treca, mi smo cetvrti.
    • i ako Holandija izgubi od Amerike, pravi se trougao SRB-NET-LIT gde mislim da svi imaju po pobedu i poraz i gledace se kos razlika u medjusobnom. Trenutno mi u trouglu imamo +2, Holandija ima -1 i Litvanija ima -1.
      • Litvanija ako nas dobije 1 razlike mi smo drugi, Litvanija treca, Holandija cetvrta.
      • Litvanija nas dobije 2 ili 3 razlike, poredak je Litvanija, Srbija, Holandija (isti bodovi i ista kos razlika sa Holandijom na mini tabeli, bolji medjusobni sa Holandijom)
      • Litvanija nas dobije 4 ili vise razlike, poredak je Litvanija, Holandija, Srbija

Litvanija ima 3 pobede i ako izgubi od nas a pobede Poljska, Francuska i Amerika (koje imaju po 2 pobede), ulazi u cetvorougao ekipa sa 3 pobede gde ipak ne moze da ispadne iz Top6 jer bi imala 2-1 na mini tabeli. Litvanija 2-1; Poljska 1-2; Francuska 2-1; Amerika 1-2. Dakle Litvanci su sigurni za prolaz pa nece valjda nesto zapinjati protiv nas? 🙂 

 

Amerika, Francuska i Poljska su na po 2 pobede i grcevito se bore ko ce izbeci ispadanje. Znacemo u nedelju.

 

Kina igra protiv Francuske i ako je dobiju, treba da im se uvuce jos neko u trougao/cetvorougao da bi imali sanse da prodju dalje, ali ... mi se ne da da ovo racunam u kasne sate a i koga zabole? 🙂 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Da li je neko od nasih uopste bio svestan da nam je i poraz od -1 mogao doneti plasman u polufinale? Ako Holandija veceras izgubi od SAD pravice se trougao, ali posto smo izgubili sa 2 razlike sad su Litvanci najbolji. Dosta neozbiljno. Sad nek igraju cetvrtfinale koje je veceras, a sad su pocrkali totalno.

Izuzetno los nastup u grupi. Mnogo smo se puvali, sto bi Kari rekao, posebno Stojacic, a igra ocajno. Ali ajde da vidimo kako ce izgledati u nokaut fazi, to je ipak najbitnije.

Link to comment
Share on other sites

Od maltene sigurne prilike za medalju, sada visimo za bilo koju u svim kolektivnom sportovima, ovde se svakako ocekivalo, ako ne zlato, a onda svakako srebro. Odbojkasice koje su dobro pocele, sada su u ozbiljnom padu, kosarkasi imaju paklen zreb, od vaterpolista ne treba ocekivati prolazak u polufinale, kosarkasice takodje ne blistaju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...