Jump to content

Veslanje, kajak/kanu - Pariz 2024


Recommended Posts

Ovaj deo je posvećen veslačkim disciplinama. Imamo i ovde takmičare i verovatno ćemo videti makar jedno finale u kome će učestvovati naši takmičari.

 

Veslanje je na programu Olimpijskih igara od 1900. godine i jedan je od najstarijih olimpijskih sportova, dok je kajak na programu od 1936 i Olimpijskih igara u Minhenu. Prve nedelje ćemo gledati veslačke discipline i slalom u disciplini kajak, a druge nedelje se priključuje kajak na mirnim vodama. Srbija ima medalju iz Rija 2016 u disciplini K-2 1000, a medalje su Srbiji doneli Marko Tomićević i MIlenko Zorić.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Čočo said:

Lepo krenuli Pimenov-Mačković ali izgubili snagu na kraju. Ali kao četvrti idu u repasaž. I dalje u igri za medalju. 

Da su malo ranije krenuli u finiš prošli bi sigurno, al OK.

Link to comment
Share on other sites

Kakva je na kraju priča oko dvojca Mačković-Pimenov? Znam da je bilo neko prepucavanje oko odlaska na kvalifikacioni turnir pred olimpijadu i da je iz saveza bilo objašnjenje da je drugi dvojac pre toga ostvario bolji rezultat od njih (posle na tom turniru u Lucernu bili 6. dok su ova dvojica bili drugi) i da se Pimenov kvalifikovao u disciplini skif te da nije pametno da vozi obe discipline. Jel učestvovao u skifu ili tek treba?

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Knipex said:

Kakva je na kraju priča oko dvojca Mačković-Pimenov? Znam da je bilo neko prepucavanje oko odlaska na kvalifikacioni turnir pred olimpijadu i da je iz saveza bilo objašnjenje da je drugi dvojac pre toga ostvario bolji rezultat od njih (posle na tom turniru u Lucernu bili 6. dok su ova dvojica bili drugi) i da se Pimenov kvalifikovao u disciplini skif te da nije pametno da vozi obe discipline. Jel učestvovao u skifu ili tek treba?

Sve je počelo sa suspenzijom našeg saveza posle EP zbog duga. Onda kada je skinuta kazna, došlo je do prepucavanja savez-Stojić, koji je kulminirao na kvalifikacijama, kada je veslački savez prijavio jedan čamac, a OKS (Stojić) drugi. Na kraju je ovaj čamac OKS, a to je ovaj sa Igara, veslao kvalifikacije i izborio kvotu. Sada je tu došlo do problema pošto je Australijski savez uložio prigovor na trku, pošto po njima nisu veslali regularni veslači, ali to nije prošlo. 

Epilog je da je suspendovan Veslački savez Srbije (opet), ali ipak nisu veslači isključeni sa takmičenja pošto Svetska veslačka feseracija sada komunicira samo za OKS, tj. Stojićem, tj. OKS je sada nadležan za veslače.

 

Horor priča.

 

Mene ipak više zanima šta se to desilo danas, a da nam izvor nije Mačkovićeva tetka 😁.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Sjajna završnica ženakig četverca Holanđanke au vodile do samog kraja, ali su ih Britanke stigle bukvalno sa zadnjim zaveslajem.  Desetinke su u pitanju.

0.15 je razlika. Sjajna trka. Ukrajina teeća.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Knipex said:

A jel Pimenov treba da se takmiči u skifu ili ne?

 

Ne, nemamo u veslanju više ništa. To je bilo to. Arsić pojedinačno i ovaj dvojac.

Link to comment
Share on other sites

Pa onda deluje da je bio u pravu onaj iz veslačkog saveza kada je rekao da je bolje da se Pimenov skoncentriše na pripreme za skif za koji je izborio učešće ranije nego da diže formu 2 meseca pred olimpijadu da bi učestvovao u dubl skulu sa Mačkovićem. Koliko sam video i Mačkovića su zvali da učestvuje u kvalifikacijama ali sa drugim partnerom, takođe dobrim veslačem. Baš napraviše sranje zbog nekog inata i principa...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Sjajna završnica ženakig četverca Holanđanke au vodile do samog kraja, ali su ih Britanke stigle bukvalno sa zadnjim zaveslajem.  Desetinke su u pitanju.

0.15 je razlika. Sjajna trka. Ukrajina teeća.


Super utrka, nevjerojatan finiš Britanki. Treće su Njemice (ne Ukrajinke).

 

Braća Sinković suvereno u finale, kvota prije početka Igara na njihovo zlato je bila preko 10, baš da vidim kolika će biti sad. Očekujem medalju, nadam se zlatu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, neko me sabotira said:

Rumunji koji su u polufinalu bili 3. u grupi ispred Mačkovića i Pimenova danas stigli do zlata.

Dok nekome ne smrkne, drugome ne sviće. Zaista je bila šansa za medalju, ali jebiga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mister-no said:

Veslački savez izbacio opširno saopštenje..

Šta se sve dešava, dobro smo mi i došli na OI..

https://www.kurir.rs/sport/ostali-sportovi/4421618/bukti-rat-izmedju-veslackog-saveza-srbije-i-olimpijskog-komiteta-srbije

 

i odgovor Jovane

 

https://www.b92.net/sport/sportovi-na-vodi/veslanje/45186/javila-se-srpska-veslacica-sram-vas-bilo-sve-do-jednog/vest

 

Ne zna se ko koga tu ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2024 at 2:00 PM, neko me sabotira said:


Super utrka, nevjerojatan finiš Britanki. Treće su Njemice (ne Ukrajinke).

 

Braća Sinković suvereno u finale, kvota prije početka Igara na njihovo zlato je bila preko 10, baš da vidim kolika će biti sad. Očekujem medalju, nadam se zlatu.

Ko je uložio dobro se opario 😁.

 

Sinkovići su GOAT veslanja, i to sada nema dileme 👏👏👏.

 

Bravo.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Jesi gledao utrku @Don Juan?

 

N E V E R O V A T N O

 

Do zadnjih 500 metara četvrti, dvije duljine čamca iza vodećih i onda 20 metara do kraja stižu i prestižu Britance sa 5-6 zaveslaja u minuti više.

 

Tek sad sam prestao plakati. Prije 8 mjeseci su promijenili disciplinu (tj. vratili se staroj) i ove godine od finalista gubili i po 8 sekundi na utrkama. Ali, ovi momci su neuništivi, evo sad čujem da planiraju veslati i u LA-u.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...