Jump to content

Odbojka - Pariz 2024


Recommended Posts

1 minute ago, berti said:

Nikola Grbic nam nike valjao, Kovač takodje. Vratismo ovog lelemuda i sve super

 

Pa to. Ljudi doneli trofeje, Svetsku ligu i EP, i posle prvog neuspeha razlaz. A ovog će da drže narednih 10 godina...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MishaZvezda1983 said:

Bruka i sramota . Odbojka je od 1998 bila jedan od najtrofejnijih sportova pored vaterpola i kosarke..

Ovo je sramota sta su napravili od odbojke..

Slovenci nas pobedjuju...

Je li brate je li ti nekada napises nesto pozitivno ili koristis forum kako bi kukao?

 

Ne kazem da nije dozvoljeno al brate tebio 300 od 308 postova je ovog tipa...

Link to comment
Share on other sites

Inače naši odbojkaši nisu bili na OI od 2012. a tad su ispali u grupi a pre toga dva puta u 1/4 finalu. Jugoslavija + Srbija ukupno imaju samo dve medalje i obe od iste generacije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nasa reprezentacija je solidna, tu taman oko 10. mesta na svetu na kojem se i nalazi. Vec godinama igramo van nekih ocekivanja. Tu mislim na fenomenalno SP 2018. kad nam nisu davali neke sanse, pa zlato na EP '19 kad smo bili u rasulu posle odlaska Grbica. Pa dosta lagan poraz od Italije na sledecem EP, u polufinalu, kada smo bili solidni favoriti. Isto tako maksimalan poraz od Argentine u osmini finala nakon sto smo kao treci nosilac usli u nokaut fazu. Proslo EP fenomenalna utakmica protiv Poljske u cetvrtfinalu, koja je najbolja na svetu. Pa evo samo pre par dana smo izgubili 3:2 od jakih Francuza.

 

Hocu da kazem da je ova ekipa nepredvidiva. Cinjenica je da nisu u svetskom vrhu upravo zbog toga sto ne mogu da drze kontinuitet, ali ja bih voleo da ih vidim u cetvrtfinalu, mislim da bi pruzili dobar otpor bilo kome. Protiv Kanade ce nam 3 boda biti skoro sigurno dovoljna za prolaz, ali upravo zbog onoga sto sam pisao gore ne bi me zacudilo da izgubimo sa laganih 3:1.

 

Uglavnom ovo nije nikakva katastrofa, Slovenci su u samom vrhu, a nasi da se nisu raspali u drugom setu moglo je da bude uzbudljivo do kraja. Do 15:12 su igrali sasvim pristojnu utakmicu. Vreme kada smo bili medju najboljih par reprezentacija na svetu je poprilicno daleko, a to da nam je ekipa matora i da nema mladih igraca nije nista novo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Za odbojkase je i sam plasman na OI uspeh, konkurencija je jaka, Slovenci su ekipa u vrhu, poraz koji nikako nije iznenadjenje. Na zalost sa muskom odbojkom cemo imati problem jer ona slabo zanima decake. Svi trce na fudbal, a narocito od kad je zenska odbojka dozivela ekspanziju (tu ne treba da brinemo, Jelena Nikolic je odlicno postavila stvari, evo u BG svaka osnovna skola ima neku skolicu odbojke, povezana sa nekim seniorskim klubom, sve se prati) ovaj sport nekako vazi za zenski. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od naših odbojkaša je nerealno očekivati neki uspeh. Najmanje je do igrača pa i selektora. Nema više igrača kao što su bili Grbići i Miljković, ili ih treneri nisu prepoznali kao klince.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imali smo mi i posle Grbica i Miljkovica jos neke trzaje ali su i Bata pa i Uros (znam da ga mnogi ne vole ali znao je cesto da nas pogura) vec na zalasku a nemamo dostojne zamene.

 

Nemamo kvalitet kao nekada i to je realnost.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nema sveže krvi. Nama su i dalje relativno prosečni veterani poput Krsmanovića i Ivovića nosioci, a Uroš i Bata se još sukljaju po raznim takmičenjima. Plasman na OI je uspeh. Gde je i šta radi Srećko Lisinac?

Link to comment
Share on other sites

Samo ljubav i podrška za odbojkaše ❤️ Pa kako bude. Imao sam čast da upoznam nekolicinu i radi se o izuzetnim ljudima i pravim tihim patriotama na delu. 0 sujeta, 0 klanova i podela, drže se zajedno godinama i u dobru i u zlu.

 

Za mnoge će ove OI biti lagan oproštaj, zato treba da igraju baš za svoju dušu. Muška odbojka je na teškim marginama, liga i baza potpuno devastirana što rezultira očajnim mlađim selekcijama i nedostatkom novih snaga. Biće pravo čudo ako se pojave neki novi Kovačevići, Podrščanin i slični, kamoli Goat-ovi ala Grbići i Miljković. Da istinski volimo sport, postavila bi se i pokrenula razna pitanja, ovako će se raja šaltati tamo gde bude nešto uspeha. Zato ćemo ovim tempom već do OI 2032-6 ponovo imati 1-2 individualne medalje uz 30-ak učesnika. Al' ćemo imati Ekspo i nacionalni stadion, boli nas dupe. 

Edited by Molina23
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...