Jump to content

Odbojka - Pariz 2024


Recommended Posts

1 minute ago, Smrtokapa said:

Milena Rašić se ne slaže, ali imamo solidne naslednice.

 

Nego, ko je nama uopšte rezervni korektor, tj. ko ulazi kad bude trebalo da Tijana predahne?

 

Tehnički, drugog korektora u postavi nemamo, ali Sara Lozo ume da igra tu poziciju, već je to radila u Svetskoj ligi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Evo dok pisem ovo dva puta jedan na jedan, koja Rasicka, da se ne zajebavamo.

 

Slažem se da je ogroman potencijal, doduše mislim da ova francuska nejač nije pravi reper. :classic_smile:

Edited by Smrtokapa
preform
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smrtokapa said:

 

Slažem se, ogroman je potencijal, doduše mislim da ova francuska nejač nije pravi reper. :classic_smile:

 

Ne gledam je prvi put i slazem se da nije reper, ali stvarno nisu ni blizu. Brze, jace, vise, mozda Rasicka i jos neke te matore su imale neki vic i tehniku, ali na suvu silu ne bi imale nikakvu sansu da ukljuce timemachine i igraju sad s njima a da su u najboljim godinama.

 

Isto kao sto su nam bile top i Anja Spasojevic, Djerisilo, a kad se Boskovicka pojavila sa 17 oduvala je sve.

 

Uzelac je vec sad na nivou Buse isto, ako ne bolja.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, McLeod said:

Kurtagic i Aleksic su klasa za Rasicku ma kako inteligentna i simpaticna bila. Ova klinka me podseca na one ruske tornjeve sa pocetka veka.

 

Evo dok pisem ovo dva puta jedan na jedan, koja Rasicka, da se ne zajebavamo.

 

Ona je za 2-3 godine najbolji bloker na svetu lagano.

Rašićka je u vreme dok je igrala bila među tri najbolja blokera na svetu, kad ove mlade i talenovane devojke postignu u odbojci što ke Rašićka postigla može se tek tad pričati ko je bio bolji.

Link to comment
Share on other sites

Bila je, ali zenska odbojka napreduje neverovatnom brzinom. Kao sto je Tijana Boskovic bila objektivno najbolja odbojkasica na svetu sa 19 godina, iako nije uspela da osvoji sve sto su osvajale neke druge, tako i ova moze vec sad da bude bolja nego sto je ova ikada bila.

 

Taj argument trofeja je nebitan u ovakvim sportovima koji se jako brzo razvijaju. Devojke su vise, jace, fleksibilnije, ako imaju dobru tehniku, prica o starijim odbojkasicama je kao romanticne price o Peleu u fudbalu ili Kici i Praji u kosarci.

 

Link to comment
Share on other sites

Ženska odbojka je najmasovniji sport u Srbiji posle fudbala. Što je najbitnije i dalje se drži na školskom nivou kao i treba. Bila je neka statistika gde 7/10 devojčica u sportu, trenira odbojku, što je sulud podatak. Ostale ženske selekcije tu trpe žestoko, no takoekakoe. 

 

Dakle sistem je samoodrživ i već po inerciji dobijamo sjajne talente. I biće ih još. Što pobija sve one patetične teorije o maloj zemlji koja ne može protiv velikih itd.

 

Završio bih podsećanjem na velikog Acu Boričića koji je arhitekta svih uspeha i sistemskog vaskrsnuća odbojke u obe konkurencije. Neverovatan čovek o kome se tako malo priča. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Tu je takođe i usvojen princip da svake godine kroz Svetsku ligu na max se gura bar jedno devojče, da se kroz vatru i vodu okali čelik i dobije igračica za reprezentaciju na SP, EP i Oi.

 

Pre tri godine Kaća Lazović, pre dve Sara Lozo, prošle godine Uzelac, ove Kurtagić...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Da, nema zime sto se tiče ženske odbojkaške selekcije. I u narednoj deceniji ćemo biti u vrhu. Sa druge strane, uzivajte u nastupu muškaraca kakav god da on bio. Ovo je njihov “last dance” i Bog zna kada ćemo se sledeci put naći na OI. Većina je debelo prešla 30-te, nema velikih talenata, a mladje selekcije postižu bas loše rezultate. Čak i muški rukomet, koji je na niskim granama već dugo godina, ima bolju perspektivu u odnosu na odbojku.

Edited by Irski_srbin
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Da, bukvalno cedimo suvu drenovinu iz odbojkaške generacije, dosta igrača koji su odavno prošli zenit.

 

Što se žena tiče, dokle god je Tijana Bošković u prajmu mi ćemo biti u konkurenciji za medalje.

Link to comment
Share on other sites

Bila sam sinoc na mecu - nase (srpske :classic_smile:) su bile odlicne, ubedljivo bolje od francuskinja.

Publika je bila neverovatna ne znam koliko se to videlo na tv ali francuzi su navijali iz sve snage, srbe nisi mogao da cujes, videlo se par zastava ali sve u svemu jako malo, ali bilo je simpa, francuzi su vrlo lepo ustali na srpsku himnu i uopste navijali su iz sve snage za francuskinje ali krajnje korektno u sustini. Par usputnih komentara od strane francuza - ocekuju da ce srpkinje vrlo verovatno osvojiti zlatnu - nadamo se !

Edited by ciao
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma mi smo trenutno druga liga u svetskoj odbojci. Ne znam šta im bi da vrate Kolakovića kao selektora, ni u prvom mandatu se nije proslavio.

 

Nećemo imati ni promil šansi protiv jačih ekipa, nažalost... 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...