Jump to content

Tenis - Pariz 2024


Recommended Posts

Добро ти изгледа имаш информацију из прве руке и то је тако.

Кажеш Алкараз није темпирао форму за ово а лик најављивао и обећавао злато, дошао до финала без изгубљеног сета.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Možemo odgovorno tvrditi da Novaka motivišu rekordi (što je i dosta puta izjavio), mada mislim da je i Alkaraz uneo neku dozu motivacije kod Noleta. Novak jednostavno voli da se takmiči, voli taj sportski izazov a Alkaraz je ipak nešto drugo u odnosu na ostale. 

 

Mislim da će Novak da igra dok ne:

- Osvoji bar 25-i grand slam

- Stigne Konnorsa (110 ATP titula)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Добро ти изгледа имаш информацију из прве руке и то је тако.

Кажеш Алкараз није темпирао форму за ово а лик најављивао и обећавао злато, дошао до финала без изгубљеног сета.

 

Ne treba da imas nikakve informacije, nego samo da pratis tenis. Zasto bi Siner isao nazad na sljaku koja mu je najgora podloga da bi se mlatio na OI i tako sigurno izgubio dosta u mentalnoj borbi sa svojim najvecim rivalima jer on nema nikakve sanse da ih dobije na sljaci u ovom trenutku? Pa bio bi budala da dodje.

 

A ti razlozi su slicni kao kad se recimo odustane i od dubla/singla, kao sto su ovde bar pet tenisera davali zvanicno razlog povrede zgloba/prsta/bolest pa onda sutradan igrali u drugoj konkurenciji. Marej se tako povukao na primer iz singla.

 

Sto se Alkaraza tice to sto je on najavljivao i pricao je jedno, mlad je i poletan, on nije mogao da tempira formu za OI jer je prethodno osvojio dva slema.

 

On je mogao i ovde da osvoji zlato (i osvojio bi da Djokovic nije odigrao svoj najbolji mec u prethodnih par godina), ali nije bio na nivou RGa i Vimbldona i to je bilo jasno.

 

Ali kao najbolji teniser ocekuje se da i njegovih 80% bude dovoljno.

 

Ne znam zasto bi to tebi kao navijacu Novaka Djokovica bilo cudno, kad je Djokovic sam osvojio bar 40 od ovih 90 i kusur titula igrajuci na nekih 70-80% od maksimuma iz prostog razloga sto konkurencija nije bila dovoljno jaka da ga izazove, i imao jedan do dva meca maksimalno gde mora da proba da pronadje tu visu brzinu.

 

Alkaraz do Djokovica je imao blagi test samo u Tomiju Polu, ostali protivnici su mu bili nedorasli. Djokovic isto nije imao doraslog protivnika do finala, sve sa kojima je igrao moze da dobija sa 60%.

 

Prilicno je prosto.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Kod njega je sve do motivacije. Nekoliko puta sam ćitao mišljenja raznih stručnjaka za fizičku spremu da je Novak na nivou 25-ogodišnjaka, da mu je telo biološki na izuzetnom nivou i da može da igra još 10 godina ako hoće.

 

Ali, tu dolazimo do motiva. Jednostavno, polako cela njegova generacija odlazi u penziju, praktično niko nije ostao osim Nadala i Vavrinke. A oni su polurekreativci. Da se sad mačuje sa Alkarazom, to je losing game jer koliko god da se bude trudio, Carlos će tek da uđe u najbolje godine, a osim toga on jednostavno ne pripada istoj eri tenisa kao i Novak.

 

Tako da ja očekujem penzionisanje sledeće sezone.

 

Dok god su jaki sponzorski ugovori nece u penziju.

Link to comment
Share on other sites

Od toga da OI nisu bitne stigosmo do toga da Vimbldon nije bitan :Hail:

 

8 hours ago, Darko said:

Slušalice na uši i Audible/podcasts. Tako ja radim :classic_wink:

Misliš uz usisavanje? To samo ako ti usisivač ne pravi buku, ja imam onaj klasični nažalost.

2 hours ago, Klotzen said:

OI su sve važnije i važnije tako da se menja taj pristup medaljama na istim u nekim sportovima. Kod Đokovića imamo i taj legacy building tako da su za njega bile izuzetno važne jer će se sa njim upoređivati svi budući teniseri dok ga neko ne skine. Zato je za njega to verovatno bio cilj broj jedan u ovoj godini, plus voli da igra za Srbiju. Alkarazu su takođe bile važne jer je on još pre OI najavljivao zlato i obećavao naciji isto. Ne bi to radio da ide na neki turnir koji nema značaja.

Nadam se da će i ovo finale pomoći da se popravi slika o tenisu u okviru OI. Svakako još od Atine mušku titulu nije osvojio neki globalni anonimus, nego sve relevantni igrači. Ženski turnir ne možemo baš po tome ceniti jer i slemove mogu osvajati autsajderke po istom principu, a rekla bih da učešće po rang listi ne zaostaje mnogo za muškim.

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Verujem da jeste to izjavio, ali mislim da to ne mora nužno da znači da će još dugo da igra. Naime, mislim da on Alkaraza uopšte i ne smatra za rivala, već Nadala, i to je gomilu puta izjavljivao. Sada, kada je osvojio baš sve što se može osvojiti, videćemo kolika mu je zapravo motivacija.

Dokazao je da je i dalje najbolji kada dođe spreman i fokusiran.

Bukvalno je pre neki dan pred finale izjavio da mu je Alkaraz trenutno najveći rival. Da mu je Nadal najveći rival u karijeri to se podrazumeva, ne znam ni koliko je puta to ponovio dosad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Misliš uz usisavanje? To samo ako ti usisivač ne pravi buku, ja imam onaj klasični nažalost.

Wanker alert (ja, ne ti haha) - koristim noise cancelling headphones.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nunilo said:

 

Dok god su jaki sponzorski ugovori nece u penziju.

 

Legitimno razmišljanje, ali ima taj doživotne ugovore, ne brinem za njega.

 

4 minutes ago, alcesta said:

Da mu je Nadal najveći rival u karijeri to se podrazumeva

 

O tome i pričam. Đoković-Alkaraz neće biti rivalstvo zapisano u istoriji kao nešto veliko jer je razlika u godinama ogromna. Neće oni stići ni 15 mečeva da odigraju, trenutno su na 7. Najveće rivalstvo je između Novaka i Nadala.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da i sam Novak u ovom momentu nije siguran kako dalje i još koliko će da igra. Može da se penzionise već sutra, a može i stvarno da tera još 4 godine. Mislim da dok je kontender na Slemovima da će igrati, e sad koliko dugo, godina, dve, ko će ga znati...

Mislim da su Big 4 svi slični po pitanju penzije. Federer bi igrao duže da nije bilo povreda, Nadal ne bi razmišljao o penziji ove godine da je još uvek konkurentan na Slemovima, Marej nešto slično. Novak u tom kontekstu (konkurentnost, povrede) je u najboljoj situaciji. Ali generalno to je slično razmišljanje kod sva 4. 

Edited by Elias
Link to comment
Share on other sites

Stvar je i u tome što rang lista ne prašta.

On će koliko na AO biti 6-7 nosilac jer mnogo poena brani do tada, a na RG i W verovatno oko 10-tog mesta negde.

 

Napašće AO, RG i W sledeće godine i to je to ja mislim.

Jedan slem ima u sebi još sigurno.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Elias said:

Mislim da i sam Novak u ovom momentu nije siguran kako dalje i još koliko će da igra. Može da se penzionise već sutra, a može i stvarno da tera još 4 godine. Mislim da dok je kontender na Slemovima da će igrati, e sad koliko dugo, godina, dve, ko će ga znati...

Mislim da su Big 4 svi slični po pitanju penzije. Federer bi igrao duže da nije bilo povreda, Nadal ne bi razmišljao o penziji ove godine da je još uvek konkurentan na Slemovima, Marej nešto slično. Novak u tom kontekstu (konkurentnost, povrede) je u najboljoj situaciji. Ali generalno to je slično razmišljanje kod sva 4. 

 

Sve tacno izuzev Big 4. To nikada nije postojalo u tenisu. Vavrinka je legitiman clan takozvanog Big 4 koliko i Marej. On je bio mnogo opasniji protivnik svoj trojici na slemu od Mareja od 2012. na ovamo.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

@Elias Reći ćeš da teram mak na konac, ali koji Big 4?

Samo sam čekala kad će Mek da se trigeruje :classic_biggrin:

 

33 minutes ago, Elias said:

Mislim da i sam Novak u ovom momentu nije siguran kako dalje i još koliko će da igra.

To je i rekao kad su ga pitali, u stilu pustite me da uživam u trenutku, neću sada o tome da razmišljam :classic_smile:

52 minutes ago, Darko said:

Wanker alert (ja, ne ti haha) - koristim noise cancelling headphones.

Znači isplati se nabaviti to? Nikad nisam verovala da su stvarno korisne za baš jaču buku.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, BattleBender said:

Napeli ste čoveka, ja sam na 1-0 u setovima

i na mini brejku u drugom i dalje mislio sa ce Alcaraz da pobedi.

 

 

Stvarno, posle one forhend dijagonale i onog urlika za 3-2? Tu je odigrao kao da mu je stala cela karijera u taj TB, ja sam posle toga bio siguran da nema sanse da ispusti ono.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, BattleBender said:

Wimbledon jeste najprestiznij teniski turniri, u sustini mozda i jedno od najprestiznijih takmicenja u svim sportovima. Ne bi bilo bas tako da ljudi uopsteno nisu podlozni kmetovi koji padaju u trans na britanske elitisticko-monarhisticke gluposti. 100 godina proslo a i dalje se cimamo kako je velicanstven trenutak da sportistima cestitaju i daju titulu nekakvi moroni iz palate, koji radnog dana nisu videli i zive na tome sto jos postoji zelj da se lozimo na tu anticivilizacijsku glupost.

 

Zamisli na šta se generalno sve ljudi lože, troše vreme... Ko sve ne zarađuje bogatstvo zbog toga što su ljudi i mase takvi kakvi su, kad npr pogledaš globalno, lokalno, sve što spada u industriju zabave samo ,loženje je takvo da te jeza uhvati. E vidiš, Wimbledon je u tom smislu jedno apsolutno ništa. Tačno bi mi u sportu bio među poslednjim rupama na svirali, koje bi ispravljao da sam neki tamo svemogući...

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

@Elias Reći ćeš da teram mak na konac, ali koji Big 4?

 

47 minutes ago, McLeod said:

 

Sve tacno izuzev Big 4. To nikada nije postojalo u tenisu. Vavrinka je legitiman clan takozvanog Big 4 koliko i Marej. On je bio mnogo opasniji protivnik svoj trojici na slemu od Mareja od 2012. na ovamo.

Big 4 je bio legitiman pojam za eru koja je bila aktualna punih 7-8 godina tamo od 2009-10 pa do 2016-17. Bilo je puno tih perioda u tenisu, rivalstva ili dominacije koji su obilježavali različite ere, bilo je i dosta preklapanja, Fed 2004-07, Fedal, Big4, Djokodal, Big3, Djokovic era, ovo samo zadnjih dvadesetak godina jbg. Istorijski gledano ne možemo da poreknemo da Marej nije bio faktor od tamo 2009 pa do 2016. Marketing ili ne, pushiranje od strane Anglo-americkih medija ili ne, lik je bio užasno konzistentan i bitan činilac Tura tih godina. Delpo više povredjen nego ne, Wawrinka pojavi se jednom na slemu u godini, jbg svaka čast njemu i njegovom peak tenisu, ali ima nešto više u tenisu od Slemova, nije tenis samo 8 nedelja u godini. Naravno niko ne spori da Marej ne može u istu ravan sa Fedalovicem što se teniske veličine tiče, to je bar jasno. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije fer da se Endi potcenjuje, jer njegova karijera je trajala do 29. godine i velike povrede, a do tada je igrao u najjačoj mogućoj eri. Uhvatio je prajm Federera, Nadala i Đokovića. 

 

Alkaras se muči sa 37 godina starim Novakom.

 

Endi je ima mnogo veći legacy od Vavrinke, konstantnost je neuporediva kao i YE#1 u vreme prajm Novaka.

 

Da li je Alkaras bolji od Endija je teško reći, jer Alkaras ne može da napravi potpunu dominaciju nad 37 godina starim Novakom. Nekad titule ne govore sve.

Link to comment
Share on other sites

Uozbiljite se molim vas.

 

Jurenje prvog mesta i forsiranje mastersa da bi se osvajale titule (svaka cast, drugi ni to nisu mogli) je ekvivalent dominatora na juznoamerickoj sljaci, znalo se sta je bitno i gde se tempira forma.

 

Cak je donekle kosmos vratio balans da mu je telo otkazalo posle te besmislene jurnjave.

 

Alkaraz je bolji sa 21 godinom nego sto je Marej ikada bio, nisu ista galaksija, mogu se uporediti samo po tome sto obojica imaju reket.


Marej je winning ugly teniser koji zavisi od toga koliko ce njegov protivnik gresiti, Alkaraz je esencija tenisa, podignuta na visi nivo. On ce uvesti revoluciju ranga Federerove i kasnije Nadalove.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Alkaraz je esencija tenisa, podignuta na visi nivo. On ce uvesti revoluciju ranga Federerove i kasnije Nadalove.

Samo da se zna ko je kriv ako Alkaraz počne neočekivano da gubi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stoji da Marej nije blizu Big 3 po generalnom učinku i titulama međutim doprineo momački i deo je zlatne ere tenisa. Zajedno sa Vavrinkom, Delpom, Congom pa sve do Ferera i ostalih hrtova. Svi su oni digli ovu trojicu ludaka na Goat nivo, naterali su ih da rade i napreduju. 

 

Mnogo više sam se plašio Mareja protiv u Novaka u dosta završnica nego Nadala i Federera. Imao je ozbiljan teniski IQ, kretanje i taktičko prilagođavanje. Danas bi takav Marej prilično neutralisao Karlitosa i Sinera i bacao ih u nervne slomove. Jedino ga ozbiljno klao taj WTA drugi servis, on ga je i koštao mase GS. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Molina23 said:

Stoji da Marej nije blizu Big 3 po generalnom učinku i titulama međutim doprineo momački i deo je zlatne ere tenisa. Zajedno sa Vavrinkom, Delpom, Congom pa sve do Ferera i ostalih hrtova. Svi su oni digli ovu trojicu ludaka na Goat nivo, naterali su ih da rade i napreduju. 

 

Mnogo više sam se plašio Mareja protiv u Novaka u dosta završnica nego Nadala i Federera. Imao je ozbiljan teniski IQ, kretanje i taktičko prilagođavanje. Danas bi takav Marej prilično neutralisao Karlitosa i Sinera i bacao ih u nervne slomove. Jedino ga ozbiljno klao taj WTA drugi servis, on ga je i koštao mase GS. 

Marej je u jeku te neke golden ere 2012-13 vezao 4 finala GSa i Finale OI, sukcesivno. (Nije učestvovao na RGu 2013). Jbg, to ne može baš neki random Top 10 igrač iz bilo koje ere, koji eto igra peak tenis turnir ili dva, i opet nakon toga vrati se na fabrička podešavanja. To je bio baš ozbiljan tenis na visokom nivou, konzistentno više od godinu i po dana. 

Inače mislim da mu je najveći problem bio forhend. Bez puno spina, dosta pasivan, dobar kao reli udarac ali ofanzivno ništa naročito. Tek pod Lendlom je unapredio i taj segment i počeo ono što se kaže da pušta ruku i da igra puno ofanzivnije i sa te strane. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, berti said:

Umetnicki dojam nije moga da reši jer je to apstraktna baljezgarija, ali OI je mogao da resi. I rešio je!

 

znajuci koliko je nenormalan rekao bih da silno gresis, najzad resene OI znace da od sangaja mozemo ocekivati da krene da igra mnogo mnogo ... lepse

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...